Şimdi Ara

Rx480 8gb Darboğaz sorunsalı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
1.317
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Öncelikle Sistemim
    AMD fx8150 turbo core ile 4.2 ghz de kullanıyorum
    Asus m5a97 evo r.2.0
    2*4 =8 gb 1600 mhz ram
    Şuan kullandığım ekran kartım ise HD 7850 o.c 2gb

Bugün gidip rx480 8gb modelini almayı düşünüyorum, (birde hangi modelini önerirsiniz marka olarak, Asus almayı düşündüm ama hakkında bi çok olumsuz yorum gördüm)
    Sizce bu sistemde bu ekran kartı ile darboğaz yaşarmıyım yeni oyunlarda vs her türlü tavsiyenize açığım
    şimdiden teşekkürler.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• omer_impreza kullanıcısına yanıt
    İşlemcinizin tek çekirdek performansı FX6300'den burun farkıyla geride.Yani işlemcinize overclock yapsanız dahi RX480 seviyesindeki bir kartı,işlemciye ekstra ihtiyaç duyan oyunlarda,1080p'de kullanamazsınız.İşlemcinize overclock yaparak RX460/GTX960/380 gibi kartları kullanabilirsiniz.1050Ti kullanılabilir mi emin değilim.Ayrıca yerinizde olsam,FX6300'ü satıp,2.el FX8350+4GB RX 470 alırdım.Aşağı yukarı aynı fiyata gelir.Tabii güç kaynağınızın yeterli olduğunu varsayıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AC Kiriklar -- 1 Kasım 2016; 16:20:02 >
  • omer_impreza kullanıcısına yanıt
    480'le darboğaz yaşarsınız.ikinci el amd 7950 7970 280 280x 380 ve nvidia gtx960 modellerine bakmanız uygun olur.
  • darboğaz yaşayıp yaşamamanız hangi tür oyunları ağırlıklı oynadığınız ve almak istediğiniz fps ile doğru orantılı.
    örneğin ben 1080p 60hz monitör kullanıyorum, görüntüde kırıklık olmaması için daima vsync açarım oyunlarda, yani 60 fps yukarısını görme isteğim olmaz, BF3 haricinde online oyun oynamıyorum, belki BF4 e başlayacağım, Steam kütüphanemde ki 60' a yakın oyun genelde bir kaç yllık AAA yapımlar (Max Payne, Shadow Of Mordor gibi) her yeni çıkan oyunu hemen almam.
    bu ve bunun gibi nedenleri kendinize sorun, eğer sizde benim tarzımda bir oyuncu iseniz o işlemci ekran kartınıza darboğaz yapmayacaktır (GTA5 hariç)
    ama CS GO' da veya işlemciye çok yüklenen oyunlarda ekran kartımın verebileceği en yüksek fps 'yi görmek istiyorum diyorsanız işlemciniz o ekran kartını bir miktar sınırlayacaktır.
    ben GTA5' de i56400 işlemcimi hız aşırtıp kullanmaya başlayınca stok hızında RX480 ekran kartımı sınırladığını çok net gördüm, malum oyun cpu katili...

• Sayilan oyunlara bf1 ide ekleyelim.
    Ref 480 ile i5 6500 kullaniyorum.O bile zaman zaman sacmaliyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Rx480 8gb ı Şimdilik bu sistemle kullanıp zen mimarisi çıktığında yeni sistem toplayıp o şekilde kullanmak ne derece mantıklıdır acaba?

• Mantiklidir hocam.

• Konuya yorumda bulunan herkese ayrı ayrı teşekkür ederim. Şuan itibariyle kartı almış bulunmaktayım msi modelini tercih ettim. Bakalım deneyip görcez artık.

• zen zeeen diye gezeceksin bir iki hafta sonra. 8320 4.4 ghz ve 380 kullaniyorum senin islemcide 480'le olacak darbogazi az cok tahmin edebiliyorum.yeni sistem alacam demesen o karti aldirmazlardi sana burada ama artik yeni sistemin karti olacaksa almanda bir sakinca yok.zen subat diyorlar gecikmez umarim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Wilson Fisk

zen zeeen diye gezeceksin bir iki hafta sonra. 8320 4.4 ghz ve 380 kullaniyorum senin islemcide 480'le olacak darbogazi az cok tahmin edebiliyorum.yeni sistem alacam demesen o karti aldirmazlardi sana burada ama artik yeni sistemin karti olacaksa almanda bir sakinca yok.zen subat diyorlar gecikmez umarim.

Zen nisanda gelirse iyidir. Saka maka bu 480ler cidden i5 6500, 6600k lara darbogaz yapiyor mu acaba. Bizim 2500k lar öldü o zaman

• selmand kullanıcısına yanıt
    bence de iyi olur soyle geciktirmeden sicaklar basmadan gelirse ama amd'nin isine akil sir ermez 480 dediler burada 1 ay dolandi millet ne zaman cikiyor diye cikti referans.bu zende de x370 mi oyle bir dalga var anakarti 990fx gibi ust sinifi o gec cikabilir nisan olabilir dedigin gibi.zen almak isteyen adam biraz ust olanlarini almak ister ama anakart olmazsa dusuk model olursa mecbur beklenecek.480 oc'siz 6400'de darbogaz yapiyor gibi bir seyler okumustum kullanan birinden.benim islemcinin de isi bitti 8320 ben de alamiyorum 480 gibi kart ama ben zaten biktim bu islerden.elimdeki 380'in isi bitince konsol alabilirim yeni konsollari takip ediyorum zen apu diyorlar.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.