Şimdi Ara

Sabitlenmiş Bir Cismin Sıcaklığını Algılayan Bir Sistem.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
437
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Üniversitede bir kaç proje yapmaya çalışıyoruz. Birisi arama kurtarma robotu. Böyle bir robot için biliyorsunuz ki x-ray cihazı şart. yalnız hem çok pahalı hemde kullanımı için izin alınması gerek. Bu sistemin yerine kendim belirli bir mesafeden sabitlenmiş bir cismin sıcaklığını algılayabilecek sonrada bu bilgiyi pic üzerine aktarıp bir alarm verdirebileceğim bir sistem tasarlamak istiyorum. Böylece kapalı kutularda bir insanın yada bir canılının olup olmadığını basit bir şekilde anlayabiliriz.

Böyle bir sistem için nasıl bir malzeme kullanabiliriz sizce? İnfrared kullanılabilir mi? Yada böyle bir sensör var mı? Önerilerinizi bekliyorum arkadaşlar. Şimdiden teşekkürler.

• Sabit derken açılımını yapın ben şöyle anlıyorum dediğinizden,
    bir odamız var bu odada da 1 ad sensörümüz var sensörün set aralıklarını atıyorum 25 e ayarladınız içeriye bir insan girdiginde insan vucut ısısınıda algılayıp set aralıgının dışına çıkınca çıkış verecek bu çıkışıda kablosuz olarak başka bir yerden kablosuz olarak görsel veya sesli izleyebileceksiniz gibimi? istediginiz şey

kolaygelsin
  • Aynen üstadım. B,r oda düşünürsek, odanın tamamının ısısını değilde bu odanın içerisinde spesifik bir alandaki spesifik bir ısıyı algılayabilecek bir sistem.

Örneğin 37-38 derece sıcaklığındaki cisimlere duyarlı olsun. Oda 25 derece yada 37-38 dereceden daha az iken. Bu cisim sensöre yaklaştığında alarm verebilecek bir sistem.
  • Pm attım özelden bakabilirsiniz,

kolaygelsin
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.