Şimdi Ara

Sadece Kasa Max 3200 TL - Sistem Tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
672
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Selamlar, resimdeki sistemi topladım. Sizce darboğaz yapar mı? 1kuruş daha eklemek istemiyorum hatta gtx960'a indirsem mi diye düşünüyorum. 8GB Ram canımı sıktı, şuanda 16gb kullanıyorum mesela. Sizce 16gb Ram gerekli mi?

En çok takıldığım nokta ram seçimi aslında. Anakartta 2133Mhz yazıyor, listedeki ramlerde 2666 çıkıyor hep?

İşlemcide kararlıyım. Anakartta tavsiye edilenler listesinde sürekli. Ram soru işaretleriyle dolu ve kasa bu sistemi besleyebilir mi?

Uzun süredir Masaüstü Bilgisayar donanımlarıyla ilgilenmediğim için oldukça körelmiş ve cahil kalmışım.

İlginiz ve yardımlarınız için teşekkür ederim.

SSD 250gb Samsung, Amazondan sipariş vermeyi düşünüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Thief. -- 13 Şubat 2016; 19:24:00 >

• Samsung 850 evo 80 doların altına inince alırsın. Yoksa TÜRKİYE'deki fiyatından çok daha yüksek bir fiyata geliyor. 290TL'ye var n11'de. Ramleri de amazondan al. 70 dolara kadar inmişti 16gb ddr4 ramler amazonda. Ekran kartını r9 390 yap. Psu'yu evga 750w ve kasayı zalman z3 plus yap. Seagate hdd yerine de WD blue öneririm. Forumda Seagate hdd'lerin çok bozulduğundan şikayetler var. Anakart için de o kadar parayı o anakarta vereceğine z170 soket bir anakart al, ilerde unlocked bir işlemci alırsın. ÇEK GİTSİN (Amazon'dan yapıcağın alışverişlerde ölücü ruhunu ortaya çıkar)
  • Kasayı aerocool battlehawk 750 watt ile değiştirebilirsin 400 tl falan ve sistemi toptan teknobiyotikten toplayıp ekran kartını gtx 970 galax ex oc yaparsan daha iyi olur.Neden diye sorarsan en iyi 970 o şuan.Diğer markaların verdiği boostlanmış gpu bellek hızı bu kartta sabit hız.
  • Ayrıca 3-5 fps için elektrik faturasına fazla para gelmesini istiyorsan r9 390 ile değiştirebilirsin.
  • Ve 16 gb ram günümüz oyunları için ideal ancak photoshop programlarıdır ya da buna benzer programlar kullanıyorsanız 16 gb ram alın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: LoliconOtaku

Ve 16 gb ram günümüz oyunları için ideal ancak photoshop programlarıdır ya da buna benzer programlar kullanıyorsanız 16 gb ram alın.

photoshop vb. programlar çok kullanıyorum. Yorumlarınız için çok sağ olun. mhz olayını çözümleyemedim hangi ram'i seçmeliyim link atabilir misiniz. Peki kasayı daha uyguna getirmenin bir yöntemi var mı? Benim yazdığım kasa yetmez mi?

Çok teşekkür ederim, ilgilendiğiniz için.

Edit: Attığınız görseli yeni gördüm.

quote:

Orijinalden alıntı: TheWrongGuy

Samsung 850 evo 80 doların altına inince alırsın. Yoksa TÜRKİYE'deki fiyatından çok daha yüksek bir fiyata geliyor. 290TL'ye var n11'de. Ramleri de amazondan al. 70 dolara kadar inmişti 16gb ddr4 ramler amazonda. Ekran kartını r9 390 yap. Psu'yu evga 750w ve kasayı zalman z3 plus yap. Seagate hdd yerine de WD blue öneririm. Forumda Seagate hdd'lerin çok bozulduğundan şikayetler var. Anakart için de o kadar parayı o anakarta vereceğine z170 soket bir anakart al, ilerde unlocked bir işlemci alırsın. ÇEK GİTSİN (Amazon'dan yapıcağın alışverişlerde ölücü ruhunu ortaya çıkar)

SSD' için bende aynı şeyi düşünüyorum. Ekran kartı tavsiyenizi dikkate alıp değiştirebilirim; fakat fiyatları daha yüksek gibi tavsiye ettiğiniz bir marka var mı?. Kasa ve gücü yeter diye düşünüyorum. Sizce yetmez mi? Z170 soket limiti aşmayacak bir kart tavsiye eder misiniz?

Cehaletimi hoş görün.
    Lütfen yanlış anlamayın, yorumlarınıza tamah ediyorum ama limitimi geçemeyeceğimden sıkıntı oluşuyor. Gönül isterki en iyi kasayı alıp en iyi psu takmak.

Edit:

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Thief. -- 13 Şubat 2016; 20:25:21 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Thief.

quote:

Orijinalden alıntı: LoliconOtaku

Ve 16 gb ram günümüz oyunları için ideal ancak photoshop programlarıdır ya da buna benzer programlar kullanıyorsanız 16 gb ram alın.

photoshop vb. programlar çok kullanıyorum. Yorumlarınız için çok sağ olun. mhz olayını çözümleyemedim hangi ram'i seçmeliyim link atabilir misiniz. Peki kasayı daha uyguna getirmenin bir yöntemi var mı? Benim yazdığım kasa yetmez mi?

Edit: Attığınız görseli yeni gördüm.

quote:

Orijinalden alıntı: TheWrongGuy

Samsung 850 evo 80 doların altına inince alırsın. Yoksa TÜRKİYE'deki fiyatından çok daha yüksek bir fiyata geliyor. 290TL'ye var n11'de. Ramleri de amazondan al. 70 dolara kadar inmişti 16gb ddr4 ramler amazonda. Ekran kartını r9 390 yap. Psu'yu evga 750w ve kasayı zalman z3 plus yap. Seagate hdd yerine de WD blue öneririm. Forumda Seagate hdd'lerin çok bozulduğundan şikayetler var. Anakart için de o kadar parayı o anakarta vereceğine z170 soket bir anakart al, ilerde unlocked bir işlemci alırsın. ÇEK GİTSİN (Amazon'dan yapıcağın alışverişlerde ölücü ruhunu ortaya çıkar)

SSD' için bende aynı şeyi düşünüyorum. Ekran kartı tavsiyenizi dikkate alıp değiştirebilirim; fakat fiyatları daha yüksek gibi tavsiye ettiğiniz bir marka var mı?. Kasa ve gücü yeter diye düşünüyorum. Sizce yetmez mi? Z170 soket limiti aşmayacak bir kart tavsiye eder misiniz?

Cehaletimi hoş görün.
    Lütfen yanlış anlamayın, yorumlarınıza tamah ediyorum ama limitimi geçemeyeceğimden sıkıntı oluşuyor. Gönül isterki en iyi kasayı alıp en iyi psu takmak.

Edit:

Hocam kasa kendi zevkinize kalmış cooler master harika bir marka zaten içinde ki 600 watt güç kaynağı da bu sistem için gayet yeterli.

•  Sadece Kasa Max 3200 TL - Sistem Tavsiyesi
    Hocam buyurun,16 gb ram 250 ssd kasayı aerocool 800 yaptım 500 wattlık.Kasa şekli hoşunuza gider fakat psu az gelir,ben 750 wattlık alayım derseniz 400 tl 750 watt versiyonu da var.
    Yok ben aerocool battlehawk 750 watt istiyorum derseniz 3060 falan tutar her halde.
  • MSI B150 GAMING M3
    INTEL I5 6500 - PENCERE
    MSI GTX960-GAMING-4G
    KINGSTON DDR4 16 8x2 GB 2133
    http://www.teknobiyotik.com/kingston-hyperx-fury-black-16gb-8x2-2133mhz-ddr4-ram-hx421c14fbk2-16.html
    SEAGATE 1TB 3.5" 7200RPM 64MB
    HI-LEVEL 240GB 2,5
    AEROCOOL 600W V3X Advance Red Devil,Mesh
    ASUS RW-DVD

Toplam : 2922

Benim mantığıma yatan bu oldu. Çünkü limitimi 3000'e durumunda kaldım.

Gtx970 aldığım takdirde . 3450 oluyor.. SSD' çıkarsam 3200 oluyor. ramleri 8e çeksem. 3100 oluyor.

İncelediğimde de oyunlarda 15fps falan farkediyor. E ramleri 8gb'ye çektiğim için photoshop türevi programlar yavaşlıyor.

Yarın sabah 9'da sipariş geçicem çok kararsız kaldım.

Burdan @LoliconOtaku 'ya çok ama çok teşekkür ediyorum.

• İ5 6500
    Msi b150m bazooka
    R9 380
    2x8 ram
    1tb harddisk
    Dark n10
    Zalman glx 600 80+

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: naak98

İ5 6500
    Msi b150m bazooka
    R9 380
    2x8 ram
    1tb harddisk
    Dark n10
    Zalman glx 600 80+

R9 380'lere çok elektirik yakıyor diyorlar.

Dediğiniz anakart daha uygun. Benim seçtiğimin bi ekstrası yok mu? Oldukça hoş gözüküyordu. Kasa görüntüsüne pek önem vermiyorum benim yazdığım yeterli gibi geldi bana? sistem için sorun çıkartırmı sizce benim seçimim? - Yazdığınız sistemde ssd'i yok önemsiz mi görüyosunuz?
  • Thief. T kullanıcısına yanıt
    380nin elektrik konusu hakkinda net bir fikrim yok.Araştir ama 380 960 ile 970 arası bir kart.

Anakart gayet yeterli.Fazlasına luzum yok.

Kasanin kullanicisi var forumda kaliteli bir kasa ayrica harici onerdigim psuda kalitelidir

Arkadaşlar - yağmuruna tutmasın ssd gerekli goruyorum ama 2500 tl gibi butçelerde ssdsiz oneriyorum ssd 200 lira sonradan eklenebiliyorsa sonradan eklenmeli bence tüm sorularını elimden geldiğince cevaplayacağim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi naak98 -- 14 Şubat 2016; 22:59:12 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Çok teşekkür ederim, Herkesin ilgisine. En kısa sürede sistemin fotoğrafarıyla paylaşıcam. Alan arkadalarada bilgi olur. En mantıklı geleni, bütçe doğrultusunda toplamaya çalıştım.

İ5 6500 Skylake
    msı b510 anakart
    gtx960 MSI
    16gb 2133kingston fury ram
    Dark Raiden 750w kasa + 2 Fan
    ssd 250gb sandisk
    1tb seagate barracuda 7200rpm

2990 Lira
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.