Şimdi Ara

(SADECE) ÜST SINIF(HIGH-END) UYDU ALICILARI (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
306
Cevap
11
Favori
21.423
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

@setra

-Sharp "America" bazı isim hakları(Lisanslar hariç tabiki!!) ve üretim(daha doğrusu montaj için Meksika fabrikaları) dahil Amerika kıtası ile kısıtlı tüm bölgeler için
    anlaşma yapıldı ve devredildi bütün işler HS ye geçti,"Marka" bazın da zaten Sharp ın bir sıkıntısı yok,böyle ufak işlere bakmaz Sharp,bu herifler TFT-LCD teknolojisinin
    tüm üretim tekniklerini kendileri bulup,Lisanslarını da tüm LCD cilere veriyor,dün bir yazı okumuştum,sanırım US kaynaklı ve kısaca TFT-LCD nin "Babası" olarak
    tanımlanan Sharp yine bu işlere devam ediyor,herifler "akıl satıyor" yaw,diğerleri yani Taiwan/Kore/Çin lı üreticiler sadece "Taşeron"

-Sharp 2 sene önce zaten Meksika fabrikasını Çin liye satmıştı,aynı şeklil de Malezya ve Çin deki üretim fabrikalarını da aynı Çin li almıştı,HS ise Amerika kıtası tüm
    Sharp ürünlerini satacak,ama artık HS nin de Marka takıntısı yok,bimiz insanımız bilmez bunları ve biz de Marka hastalığı hala devam eder,halbuki TCL/HS/TPV şu anda dünyada
    TFT-LCD üretim(bakın "montaj" demiyorum) işinde en büyük ana üreticilerdir,diğer uyanık Kore/Caponlar ise MARKA satıyor hala!

Coniler bizim gibi değil,herifler Markaya doydukları için(üstelik çok daha ucuz rakamlara alsalar bile) bu şekilde artık kesilmek istemiyorlar çakal çekik-gözlülere ve en azından
    yine de çekik-gözlüler panel satıyor olsalar bile çok çok daha ucuza panel alacaklar,Çin li uyanık,işe tam nokta atışı Kıta dan başlıyor!;Avrupa çok uyuz pazardır üreticiler için
    zaten bu pazara kalan aç kalır yaw,bugün Asya pazarı(Avustralya dahil) Avrupa dan çok çok daha ileri ve gelişmiştir!

-Diğer bahsettiğin Sharp 80XU30 bir ihtimal X5 gibi(Elite) olabilir ama daha bunu coniler bile çözemedi bu panel ebatı itibarıyla zaten Japan da satılamaz kaldıki hedef de sadece
    USA/Canada olacaktır,Avrupa da almaz bu paneli,ya kulp takarlar ya Uzman denen AVF gibi uyuz yerler sürekli hatalar bulurlar! yarattıkları "algı" ile de insanlara yalan/yalnış
    bilgiler sunarlar! bu herifler LGE/Samy nin adamları oldular,Stewen denen herifi iyi tanırım,benim gözüm de iyi uzmandır efendi adamdır ama artık o da "sallıyor",ciddi incelediği
    paneli ben kurdum(78J95x) ama manzara herifin bahsettiği gibi hiç değil yaw Forumlar Avrupada çok ciddi "sallamacı" ve özellikle en büyük forumlar denen uzman forumları bile
    ciddi sallamacı uzmanlar ile doldu,bunları akıllı adamlar veya kafası biraz çalışanlar veya biraz panel kullanan prof.adamlar v.s v.s iyi biliyor kısaca oralara bakarak şu panel iyi
    bu panel kötü gibi şeylere sakın itibar etmeyiniz

XU3x panel de "Pio işi" varsa o iş o zaman bitmiş demektir fiyatı US/Canada/China için hiç önemli değildir o zaman! acaip mal satar bu ülkeler de Sharp

ELITE hala dünyanın en iyi tek panelidir ayrıca bu meret PDP ler den bile daha iyi,sadece Contrast oranı 15bin;1 dir gerisini söylemeye gerek bile yok ama Contrast+FILM izleme de
    en iyisi olan PDP den bile bu panel daha iyidir!

X5 referance olduğu gibi aynı zaman da insanların hem algısın da hem de pratik kullanımında yine referance dır! dolayısıyla panel X5 gibiyse parası hiç önemli değil!
    $ 13/14k yüksek bir rakam ama o panel yine de satar,korkarım kısıtlı üretim olur o zaman fiyat da düşmez,umarım tam tersi olur da $ 5/6k lara kadar düşer ama çok zor

X5x $ 6,5/8k gibi açıldı ama 2 sene içinde çok az düştü zaten mal kalmadı

US için 60" artık Monitör kalıyor! X5 ise 60/70 idi ama artık o raklamlara 60" zaten hiç kimse almaz 70 bile zorlanır,Sharp da her ebat Modül üretildiği için herifler 80 ebatını
    uygun bulmuşlar ki bana göre de güzel bir ebat dolayısıyla panel satar

Olay şu ki "coniler" artık LCD kesinlikle almak istemiyor ve çok ciddi bir PDP talebi olsa da bu da olamıyor maalesef! herifler PDP Dükkanlarını bence çok çok erken kapattılar!
    LCD den artık hiç bir cacık teknik olarak olamaz yaw ama ucuz/basit üretimi sebebiyle paso LCD üretiliyor artık,üstelik HiEnd dedikleri panelleri de absürt rakamlara
    satabildikleri için kim uğraşacak PDP ile!

-Tosh için iki senedir yazıyorum,herifler Dükkan kapatıyorlar diye! adamlar ciddi beceriksiz son 3 senedir L94x paneli üretip piyasaya sunamadılar batsın yaw bu da o zaman
    Sharp Avrupa işi bitti,Tosh da Avrupa dan bir şekilde çekilip gitti,sakın Tosh panel almayın artık! TNB zaten tam hikaye firma idi,Digicom da aynı hikaye gibi oldu,değişim ve sorunlar
    işleri v.s tam hikaye oldu Digi de!

-Çin li sahaya çıktı ama şimdilik "yedekler" oynuyor insanlar gerçi hala Kore malı aldım dese de veya sony capon aldım dese de alayı harbi çin malı yaw bunların,kalite dökülüyor
    ama MARKA felaket güzel satıyor Çin linin A kadro kaliteli adamları henüz çıkmadı sahaya,asıl o herifleri görmek gerekiyor,herifler şimdilik $ 300/500 lık paneller üretiyor(bunlar 4k üstelik)
    bazı yabancı uzman yazıları okudum,herifler o kadar "kazmaki" paneli eleştiriyorlar,ülen bu paneller yedeklerin de yedekleri be yaw,insanlara hala algı oprerasyonları yapıyoırlar,yarın
    HS veya TCL Elite gibi panel çıkaracak bakalım o zaman ne yazacaklar bu kazmalar!

Skyworth/Konka/Chankong ve bir kaç Çin li marka artık "OLED" bile çıkarıyor ama şimdilik sadece Çin pazarına! LGD den Oled Modül alıp takıyorlar! yıllık bir kaç bin panel üretimleri
    var şimdilik ama ileride çoğalacaktır tabiki,Çin pazarı artık USA gibi oldu,halk hala sefil gibi rejim de sakat ama herifler tüketimde felaket hızlı büyüyorlar,düşün şimdi Elite dünyada sadece
    USA/Canada pazarına verildi bir de Çin pazarına verildi kısaca adamlara sunulan paneller kalite ve seviye v.s olarak Avrupadan çok daha iyi!

-Pio da sır hiç vermiyor,ülen açıklasalar güzelce;Sharp a şu desteği verdik veya 80XU pio engine sistemi taşıyor v.s diye ama herifler mal satmasını hiç bilmiyorlar,çakal Koreliler
    sallama ve yalan dolan katalog bilgileri ve uydurdukları "İngilizce" tanımlar ile panel işinde Amerikalı ve İngilizlere İngilizce öğretiyorlar okuyorum teknik Sony ve LGE bölümlerini
    hiç kimsenin bilmediği duymadığı terimleri herifler uyduruyorlar yaw herifler işi o kadar güzel biliyorlar ki,panelin kalitesini yiyeyim,kim bakıyor kaliteye yaw

++

Bir uydu alıcısı tavsiyesi alsam. Görüntü kalitesi en yüksek olan olan olsun. Media smart önemli değil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi setra19 -- 6 Ağustos 2015; 20:45:59 >

• albani kullanıcısına yanıt
    Cn abi Benim Pio 428xd ye bir uydu alıcı düşünüyorum. Senin Humi 5400 ü 45 lira gibi düşük fiyattan buldum. Kati 935 i 450 lira ve Kati 910 u 200 liraya buldum.

Bu 935 nasıldır acaba sizin 916 gibi iyi SD , HD resim verir mi? Bu fiyatlar ve cihazlardan hangisini seçsem bilemedim :)

Humi 5400 çok ucuz olduğu için onu alıp sonra kaliteli düşük fiyatlı HD bir cihaz mı kullansam??
  • lazım olacak. takip....
  • Arkadaslar opticum actus Duo uydu cihazı kullaniyorum catidan iki kablo iniyor ve bunlardan biri merkezi sistemden Digeride sonradan taktirdigim digiturk canagindan merkezi sistemden gelen kabloyu tuner 1 Uelsat tan gelen kabloyu tuner 2 takiyorum gerekli taramalari ve yuklemeleri yaptim
    Tuner 1 goruntu Aliyorum ama tuner 2 den goruntu gelmiyor ne yapmam lazım
  • tema59 T kullanıcısına yanıt
    Arkadaşım, digitürk kablosu dediğin eutelsat a bakan çanaktan, sınrlı bant aralığını alan digitürk lnb sinden gelen kablodur ve normal uydu cihazlarında bir şey göstermez. Ancak çıkıp (sadece sana aitse tabii ) ucundaki lnb yi söküp normal universal bir lnb takarsan eutelsat daki yayınları izleyebilirsin.

Technisat uydu cihazı isteyen olursa

http://www.sanalpazar.com/urunara?criteria=50010974
  • quote:

Orijinalden alıntı: sabitkale

Arkadaşım, digitürk kablosu dediğin eutelsat a bakan çanaktan, sınrlı bant aralığını alan digitürk lnb sinden gelen kablodur ve normal uydu cihazlarında bir şey göstermez. Ancak çıkıp (sadece sana aitse tabii ) ucundaki lnb yi söküp normal universal bir lnb takarsan eutelsat daki yayınları izleyebilirsin.

Technisat uydu cihazı isteyen olursa

http://www.sanalpazar.com/urunara?criteria=50010974

satılığa çıkarmış olduğunuz ürünün linki açılmıyor.

• Ustad canak sadece bana ait bastan bende sizin gibi dusundum universal lnb alayim dedim ama Uelsat tan gelen kabloyu tuner 1 taktim sakir sakir calisiyor digiturk sd kanalları ve idman tv gösteriyor tekrar tuner 2 takiyorum gostemiyor sizce sebebi nedir acaba
  • Yokmu Arkadaslar yardim edicek
  • quote:

Orijinalden alıntı: tema59

Ustad canak sadece bana ait bastan bende sizin gibi dusundum universal lnb alayim dedim ama Uelsat tan gelen kabloyu tuner 1 taktim sakir sakir calisiyor digiturk sd kanalları ve idman tv gösteriyor tekrar tuner 2 takiyorum gostemiyor sizce sebebi nedir acaba

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kamaxx -- 19 Eylül 2015; 11:22:34 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kamaxx

Alıntıları Göster
    merkezi sistemden gelen kabloyu tuner2 takıyorum yine çalışmıyor üstad ya tuner2 bozuk yada aktive olması lazım
  • Sorun çözüldü Arkadaslar yardim etmeye calisan arkadaslara çok teşekkür ederim
  • tema59 T kullanıcısına yanıt
    Merhaba,

Sorunun nasıl çözüldüğü hakkında bilgi verebilir misiniz?

teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: westergate

Merhaba,

Sorunun nasıl çözüldüğü hakkında bilgi verebilir misiniz?

teşekkürler.
    hocam ilk önce uydu ayarlarına geliyoruz tuner2 seçip geniş tarama yapıyoruz kanallar yüklendikten sonra kanal listesine gelip kumandadan kırmızı tuşa basılı tutuyoruz ve..tümü: tuner1 ve tuner2 seçeneği çıkıyor biz tümü deyip okeye basıp çıkıyoruz işlem tamamlanmış oluyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: tema59

hocam ilk önce uydu ayarlarına geliyoruz tuner2 seçip geniş tarama yapıyoruz kanallar yüklendikten sonra kanal listesine gelip kumandadan kırmızı tuşa basılı tutuyoruz ve..tümü: tuner1 ve tuner2 seçeneği çıkıyor biz tümü deyip okeye basıp çıkıyoruz işlem tamamlanmış oluyor

Halletmene sevindim abi. Ben daha önce aynı cihazda looptrough yöntemiyle 2. tuneri kullanmıştım. Kanalları gösteriyordu. Yani 2. tuner sağlam. Biraz cihazı kurcalayarak menüleri ve tuşlarını çözmek gerekiyor işte. Aslında bu uyguladığın çözümü ben sana telefonda bahsetmiştim ama tam anlatamamışım demekki.
  • Evet üstad çok ugrastik çok emek verdin allah razı olsun çok basit bir cihaz ama çok kaliteli digiturk ten sonra tv renk ve can geldi tekrar tesekkur ederim
  • quote:

Orijinalden alıntı: sabitkale

http://www.sanalpazar.com/Technisat-Digit-Isio-S1__isp50010974

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kamaxx -- 19 Eylül 2015; 11:23:10 >
  • quote:

KATHREIN UFS-916 FIRMWARE V2.21 B203

http://www.kathrein.de/fileadmin/media/produkte/downloads/ufs-916/ufsconnect916_fw2.21_b203.zip

quote:

With the new firmware 2.21 Build 203 the following innovation and improvement has been achieved:

innovation:
    • New: HDMI Color Space setting in Menu => Settings => Preferences => Video => HDMI Color Space: RGB or YCbCr

improvement:
    • Fixed: Missing EPG data according Aquise
    • General functionality and stability improvements

Hocam son durum nedir?

valla ben cihazı unuttum aylar sonra

FW konusun da herifler çok cimri yaw bu alamanın kafasına dank etmesi aylar alıyor

• quote:

Orijinalden alıntı: albani

quote:

KATHREIN UFS-916 FIRMWARE V2.21 B203

http://www.kathrein.de/fileadmin/media/produkte/downloads/ufs-916/ufsconnect916_fw2.21_b203.zip

quote:

With the new firmware 2.21 Build 203 the following innovation and improvement has been achieved:

innovation:
    • New: HDMI Color Space setting in Menu => Settings => Preferences => Video => HDMI Color Space: RGB or YCbCr

improvement:
    • Fixed: Missing EPG data according Aquise
    • General functionality and stability improvements

Hocam son durum nedir?

valla ben cihazı unuttum aylar sonra

FW konusun da herifler çok cimri yaw bu alamanın kafasına dank etmesi aylar alıyor

Alıntıları Göster

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kamaxx -- 19 Eylül 2015; 11:23:56 >

• quote:

Alıntıları Göster
    Hocam bilgiler için teşekkürler+

Sen olmasan TR de Kati hikaye olacak+OsCam desteğin de ayrı tabiki

-cihazı sanırım bir süre sonra kullanmaya başlarım sen den alıp;daha yolu var o cihazın FW v.s olarak zira herifler çok ağır dan alıyorlar yaw
    neyseki resim kalitesi olarak sorun yok da katlanıyoruz

-Hocam Türksat Uydusunun kendisi sorunlu zaten! böyle işler Arta/HB de yok ya da ben hiç görmedim;ancak TS de bazı frekanslar bir çok Receiver veya panel DVB lerinde sorunlu bu şekilde
    bana panelle ilgili çok soru gelirken bir de bunlar geliyor ama bunları geçiyorum,bende de aynı sorun bazen oluyor

-TV2 dediğin gibi bazen HD si açılıyor SD si açılamıyor hastalık bir frekans orası! KanalD sanırım 916 da bahsettiğin gibiydi ama 913 de böyle değil! 916 da ayrıca aklım da kaldığı kadarıyla
    Kanal7 HD ile o frekans da başka bir kanal daha böyledi gibi diye aklım kalmıştı,ancak bunlar 913 böyle değil,Techni de yine böyle değil(10970 malum sorunu hariç tabiki)

yaw ben bu kanalları zaten aman aman izlemem hiç,olmasa da olur,Hanım her kanal dan Dizi izlediği için mecburen bakıyorum o frekansların durumuna

-DS yine bahsettiğin sorun 916 da var galiba ama 913 de yok diye biliyorum;yaw bizim TS Uydusu da DS/DT de hepsi hastalık bir şekilde tam stabil kendileri değilki Receiver lar ne yapsın yaw
    Alman zaten bu sorunları ya bilmez ya da anlamıyor hatta 10970 deki bilmem kaç tane HD yayını var olayını bile herifler çözemediler bize kalsa,tek transpodera 35 tane HD
    sıkıştırırız sonra da bunu HD diye satarız,alamanın kafası basmazki böyle çakallık işlerine,gerçi heriflerin kafası çoğu kere normal işlere de basmıyor,bizim gibi pratik zeka yokki heriflerde

-Uydular arası geçiş sorunu da sanırım giderilmiş ki bu iyi oldu!

++

CS işi OsCam ile OK ise gerisi hikaye ki o konu da sorun yok+resim kalitesi çok çok iyi diğer yaptığı/yapacağı işler beni hiç ilgilendirmez işim yok onlarla+

Senin de emeğine eline sağlık Hocam tekrar teşekkürler

CAN

• 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.