Şimdi Ara

(SADECE) ÜST SINIF(HIGH-END) UYDU ALICILARI (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
306
Cevap
11
Favori
21.423
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: albani

Ben Techni ve Kati leri yaklaşık 5 sene hatta geçti,hala kullanıyorum;913 için adres haliyle Kamax Hoca oluyor,Allah ondan razı olsun
    913 den ben ciddi derece de memnunum ama cihaz biraz gidici gibi yaw,arada kilitleniyor! bazen de HDMI-CEC i çalıştırmıyor! saati zaten
    hep problemli idi,neyseki kayıt-kuyut-timer v.s ile işim yoksa saatini salladım geçtim,Kati de BUG lar bitmez,cihaz 3/5 senelik olur hala
    BUG lu gider,gerçi bunların çoğu önemsiz ama benim için sizleri bilemem gari,Techni vazgeçmediğim tek adres,FW sorunu filan yok BUG da yok sanırım
    ya da ben görmedim

916 cihazı Mart ayında aldım ve hemen Kamax Hocaya gönderdim hala onda durur,o oynuyor kafasına göre,çünkü daha eksikleri var düzelmesi için de 2/3 senesi
    var herhalde ancak ben 916 da kendi kullanım pratiğin de sorun görmemiştim dolayısıyla cihazı kullanmaya başlarsam benim için sorun olmaz,913 de
    yedek de kalır daha olmadı birisine gazlarım nasılsa alıcısı çok

OSCAM artık Kati de çok güzel çalışıyor veya Oscam artık bir dolu cihazlarda da güzel çalışıyor;yemişim enigma2 yi veya diğer camd leri

Kışın kafam da Techni nin son serisi STC vardı ama sonra onu erteledim,3 tane Receiver oldu elimde şu Eylül deki IFA/Berlin Fuarını bekliyorum belki Kati/Techni veya bildiğimiz
    bir "alaman" 4k veya değişik v.s bir cihaz çıkarırsa ona transfer olabilirim;alıştık nasılsa maceraya

++

Techni de 4k olmayacak maalesef. Bu yıl yok.

Tanıtılacak Olanlar. (zaten anga fuarında da tanıtılmıştı.)

Kaon 4k.
    Vu solo 4 k
    Gigablue 4k
    Vestel S7252
    Xtrend ET-11000 4K
    Kathrein 4K Quad

• Ben de yazmıştım zaten Kati/Techni diye her ikisi de OK dir benim açım dan;diğer çakma markaları salla geç yaw işim olmaz onlarla
    Techni den olması ise ilk tercihim olurdu çünkü bu heriflerin yazılımları en stabil+performanslı v.s
  • @kamaxx üstad dün gece kathrein 913 ün güncel sürümü olan 2.05 i kurdum. sonrasında verdiğin oscam i kurdum. server ım olmadığı için kontrol edemedim oscam in çalışıp çalışmadığını ama daha sonra webif den bağlandığımda constant.cw için connected yazıyordu, oscam çalışıyor olmalı.

üstad şu constant.cw dosyası hakkında daha fazla bilgi verebilir misin, içindeki rakamlar neyi ifade ediyor, son kısımda iki defa biss key giriyoruz ama onun önündeki 4 haneli harf ve rakamlar nedir? diğer uydu forumlarına baktığımda sadece biss key paylaşıyor insanlar, o bisskey leri cihazlara girmeleri yeterli oluyor, kathrein da ise bu mümkün değil, constant.cw formatında bulmak gerekiyor bunu nasıl yaparım?

katrein 913 dışında bir de iptv izlemek için cihaz araştırırken wetek play hd diye bir cihaza denk geldim. android ve linux tabanlı bir cihazmış yeni sanırım, bu cihaz hakkında görüşün nedir, iptv işleri için alınır mı muadili daha iyi bir cihaz var mıdır?

https://wetek.com/

teşekkürler

• quote:

Orijinalden alıntı: gladyo1907

@kamaxx üstad dün gece kathrein 913 ün güncel sürümü olan 2.05 i kurdum. sonrasında verdiğin oscam i kurdum. server ım olmadığı için kontrol edemedim oscam in çalışıp çalışmadığını ama daha sonra webif den bağlandığımda constant.cw için connected yazıyordu, oscam çalışıyor olmalı.

üstad şu constant.cw dosyası hakkında daha fazla bilgi verebilir misin, içindeki rakamlar neyi ifade ediyor, son kısımda iki defa biss key giriyoruz ama onun önündeki 4 haneli harf ve rakamlar nedir? diğer uydu forumlarına baktığımda sadece biss key paylaşıyor insanlar, o bisskey leri cihazlara girmeleri yeterli oluyor, kathrein da ise bu mümkün değil, constant.cw formatında bulmak gerekiyor bunu nasıl yaparım?

katrein 913 dışında bir de iptv izlemek için cihaz araştırırken wetek play hd diye bir cihaza denk geldim. android ve linux tabanlı bir cihazmış yeni sanırım, bu cihaz hakkında görüşün nedir, iptv işleri için alınır mı muadili daha iyi bir cihaz var mıdır?

https://wetek.com/

teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kamaxx -- 19 Eylül 2015; 11:29:23 >

• Can hocam,

Sayenizde Kati 912 getirtmiştim yurt dışından halen de kullanıyorum..

Kamax hocamın da TF'deki konusu sayesinde yazılımlarını yükselttim 2-3 defa, emeğine sağlık.

Epeydir yazacağım ancak fırsat buldum, Türksat uydusunun değişmesinden sonra özellikle TRT'nin HD kanallarını izlemez oldum.

Uydu değişmeden önce hiçbir sorun yok iken şimdi izleyemiyorum. cihaz kanalları listede gösteriyor ama ne ses, ne görüntü yok...

Bunun için ne yapabilirim?

Birde, cihazı satıp daha üst modeline geçsem mi ki? Arada yurt dışına giden gelen oluyor üst model getirtme durumum olabilir...
  • @kocaballi

912 çok eskiden kullanmıştım,ama sen onu artık yolcu et

916 alabilirsin ama Kamax Hocamın da yazdıklarını iyi oku ltf,yarın orası burasu BUG var v.s deme,resim kalitesi süper ama diğer şeyleri veya bazı BUG ları seni kesermi kesmezmi bilemem
    bahsettiğin TRT sorunu 913 de yok,916 da sanırım var gibi ama ben kurduğum da anlamadım tam tersi Kanal7 HD ile sanırım HaberTürk HD de böyle bir sorun vardı,valla bunlar beni pek etkilemiyor
    dolayısıyla kullanıcıların yorumuna kalıyor devamı

Sadece FTA takılacaksan ve DS de kullanmayacaksan ben direk Techni derim CS işi devam edecekse yine de 916 OK dir
    Bazı sürpriz cihazlar daha var ama bende yok bu bilgiler,Kamax Hoca onları bildirir ve getirirsin Almanyadan,illa Kati/Techni olması gerekmiyor bir sürü sıkı cihazlar var Almanyada veya Avrupada diyelim++

• quote:

Orijinalden alıntı: albani

@kocaballi

912 çok eskiden kullanmıştım,ama sen onu artık yolcu et

916 alabilirsin ama Kamax Hocamın da yazdıklarını iyi oku ltf,yarın orası burasu BUG var v.s deme,resim kalitesi süper ama diğer şeyleri veya bazı BUG ları seni kesermi kesmezmi bilemem
    bahsettiğin TRT sorunu 913 de yok,916 da sanırım var gibi ama ben kurduğum da anlamadım tam tersi Kanal7 HD ile sanırım HaberTürk HD de böyle bir sorun vardı,valla bunlar beni pek etkilemiyor
    dolayısıyla kullanıcıların yorumuna kalıyor devamı

Sadece FTA takılacaksan ve DS de kullanmayacaksan ben direk Techni derim CS işi devam edecekse yine de 916 OK dir
    Bazı sürpriz cihazlar daha var ama bende yok bu bilgiler,Kamax Hoca onları bildirir ve getirirsin Almanyadan,illa Kati/Techni olması gerekmiyor bir sürü sıkı cihazlar var Almanyada veya Avrupada diyelim++

Eline sağlık Can Hocam,

DS kullanmıyorum, CS ile de işim olmaz maç falan ilgim yok.

Normal türksat uydusunu izliyorum, derdim sadece SD'de de kaliteli görüntü almak.

O zaman kati dediğiniz için 912yi almıştım, kaliteli görüntü verecek ve Kati'de yaşanan bu saçma sorunları yaşatmayacak başka modele de hayır demem açıkçası.

Kamax hocamın cevabını ve önerilerini bekleyelim bu durumda....

Tekrar teşekkürler...

• www.technisat.de

bir incele derim sana,STC ve Corder modelleri ok dir+

Kamax Hoca da daha ucuz yollu veya pahalı da olsa öneriler yapabilir FTA için+

ya da şu cihaza bir bak bizim Gökhan(nick;sabitkale) bey satıyor fiyatı da çok güzel! http://www.sanalpazar.com/Technisat-Digit-Isio-S1__isp50010974
    ben de bu cihazı yaklaşık 5 senedir kullanıyorum halen+

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi albani -- 28 Ağustos 2015; 16:56:37 >

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kamaxx -- 19 Eylül 2015; 11:30:21 >
  • kocaballi kullanıcısına yanıt
    @sabitkale arkadaşımızın sattığı Technisat Digit Isio S1 yurtdışı ile uğraşmak istemiyorsanız bence de beklentilerinizi karşılayacaktır. Hem stabil. Hem de görüntü kalitesi güzel. Daha önce ben de kullanmıştım. Daha sonra şifre çözen cihazlara yöneldim. Şimdi bu cihazın maliyeti Almanyadan arkadaşınıza bile getirtseniz 1100 liradan aşağıya olmaz. Arkadaşın belirlediği fiyat bence çok uygun.
  • Yorumlarınız için tekrar teşekkür ederim....

Dövizin yükselmesi zaten pahalı olan bu cihazları daha da pahalı hale getirdi,

önerdiğiniz gibi 2.el temiz cihazlar veya sıfır ama görece daha uygun fiyatlı cihazlara yönelmek benim bütçem için de uygun olacak...

sonuçta sadece kaliteli görüntü verebilen ve sorun yaşatmayacak bir cihaz benim işimi görür, DT ve CS kullanımım olmaz yada ileride belki dsmart o da belki...

yorumlarda belirttiğiniz cihazları ve @sabitkale'nin cihazını inceleyeceğim.

başkaca uygun fiyatlı cihaz önerilerine de açığım,

yıllardır 912 kullanıyorum biraz daha kullanmaya devam edebilirim....

ekleme: bir süre daha kullanacağım ve belki satmayacağımı 2. cihaz olarak tutabileceğimi düşünürsek, 912 için bir iyileştirme yapılır mı Hakan hocam, en son yazılım yükseltmesi bile epey eski ne de olsa....
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• Zaman sıkıntısı ve evde fazla kalmadığım için bu aralar ilgilenemiyorum, birde evde internet olmadığı için diğer smart fonksiyonları inceleyemiyorum.
    Voleybolcu İbrahim arkadaşımız kamaxx ın tavsiyesi ile nanoxx omega almıştı ve cihaz sorunlu olduğu için iade etmişti. Bende sırf gaza gelip incelemek için almanyadan aldım fakat dediğim gibi inceleyemedim. Sayın kamaxx bu nanoxx un galiba cs gibi atraksiyonları da vardı yanlış hatırlamıyorsam, optik çıkış, e-sata gibi portları ve gülle gibi ağırlığı ile babayiğit bi cihaza benziyor işlemciside boardcom du yanılmıyorsam, bu cihaz hakkında en iyi bilgiyi kamaxx verebilir.
    Technisatın kumandalarını sırf görsellik için aldım küçüğü bile müthiş kalite yav.
     (SADECE) ÜST SINIF(HIGH-END) UYDU ALICILARI (SADECE) ÜST SINIF(HIGH-END) UYDU ALICILARI (SADECE) ÜST SINIF(HIGH-END) UYDU ALICILARI

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sabitkale -- 31 Ağustos 2015; 10:31:29 >

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kamaxx -- 19 Eylül 2015; 11:30:50 >
  • Takip

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • haftasonu katrein 913 cccam ile bazı denemeler yaptım, netteki sitelerden bir test server buldum, hotbird üzerinde polonya ve fransız kanallar açılıyor, nova ve sky italia sd leri açılmadı açıldığını söylendiği halde, gelen sinyal kalitesi ile ilgili olabilir mi bu durum?

bir de sky italya kanallardından bazılarının frekansının değiştiğini gördüm, sat sitelerinden frekansları bulup girdim, özellikle 12034 Hz 29900 frekansında sinyal seviyemin 0 olduğunu görüyorum. Bu durum kathrein 913 ün tuner ı ya da çanak büyüklüğü ile alakalı bir problem olabilir mi?
     (SADECE) ÜST SINIF(HIGH-END) UYDU ALICILARI

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gladyo1907 -- 31 Ağustos 2015; 10:40:58 >

• SKY Italia SD/HD yok hocam! arada belki bazı SD ler açılıyor diye Ayberk den duymuştum ama SKY-IT epeyi zaman önce bitti!
    Nova da öyle,uzun zamandır kapalı+

12034V/29900 5/6 şimdi kontrol ettim 913 ile(çanak kendime ait) Sinyal;100/Kalite;85 gibi görünmektedir(ancak bu sinyal seviyesi palavradır yazılımla oynayıp böyle yüksek gösteriliyor!)
    Diğer oda da olan Techni ile de kontrol ettim Sinyal;45/Kalite;73/74(çanak Apt.Merkezi den gelen yayın)

DVB-S diye seçtin değilmi??? DVB-S2 değildir! eğer öyle yapmışsan kalite 0 görürsün!

CAN++
  • quote:

Orijinalden alıntı: kamaxx

KATHREIN UFS-916 OSCAM KOMPLE PAKET
    (EMULU VERSIYON SVN10961 KULLANILMIŞTIR)

*Server hesabı olmadan emu ile açılabilen yayınlar izlenebilmektedir.

http://www32.zippyshare.com/v/IMsIIVwi/file.html

Hocam bunları uyguluyorsun değilmi??

benim cihaz çok güzel ve çok doğru el de Test ediliyor

Teşekkürler Hocam

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kamaxx -- 19 Eylül 2015; 11:31:33 >
  • albani kullanıcısına yanıt
    Can abi selamlar.

Abi bende cccam,iptv işini yapan görüntü kalitesi iyi olan bir cihaz bakıyorum.
    Daha önceden de sen ve kamaxx hocayı takip ederek kati ve technisat ı biliyorum
    ama bu işleri hangisi yapar ve sorun çıkartmaz onu bilmiyorum.

Bir el atarsan sevinirim:))
  • @albani üstad sky hd ler bitti ama sd ler sorunsuz izleniyor deniyor nette gördüğüm yurtdışı kaynaklı arkadaşlar, bakalım 1aylık deneme aldım bugün başka biryerden onunla deneme yapıcam akşam.

@kamaxx üstad bu arada destek için teşekkür ederim, ben kahrein ı hiç güncellememiştim 1.05 li bi sürümdeydim, şimdi 2.05 e geçtim, güncel oscam i de ekledim, HD lerin görüntü kalitesinde çok ciddi iyileşme var, özellikle show-atv-tv8 gibi yerel kanalların HD leri çok güzel görünüyor.

polarizasyon ayarlarının kalktığını ben de farkettim cihaz üstadın dediği gibi bunu otomatik yapıyor artık sanırım ona çok takılmadım. 12034 Hz V 29900 da sorun var ama sky italya ile ilgilendiğim için farkettim diğer frekanslar için detaylı oturup incelemek lazım. sitede merkezi bir uydu sistemi var switch kaynaklı bir problem var mı yok mu anlamak için uyducuyu çağıracağım.

bunların dışında evim dublex en üst katta, kendime ayrı uydu çektirebiliyorum, astra 19 u da alabilmek için bi çanak sistemi kurdurmayı düşünüyorum. 110 luk bir çanak ve multi lnb ile 3-4 uydu izleyebileceğim bir sistem kurmak istiyorum, bu konuda tavsiyeleriniz var mıdır, çanak ve lnb ler için? ayrıca maç ve sinema (ses ve altyazıları ingilizceye ayarlanabilen) ağırlıklı hangi uyduları seçmeliyim, astra 12, 23 vs...? teşekkür ederim

@htokyay dostum bildiğim kadarı ile kahtrein ve techniler ile iptv işi yapılamıyor, kathrein 913 görüntü kalitesi muzzam bence, cccam işini de görür, albani üstad kathrein 916 ya geçmiş cccam performansı hakkında daha detay bilgi verebilir, ben de onun önerisi ile sony 55HX920 ve kathrein 913 almıştım çok memnun kaldım.

• 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.