Şimdi Ara

sahibinden.com satıcı rezaleti

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
48
Cevap
0
Favori
5.912
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
32 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • bu konuyu daha önce sahibinden.com üzerinden bireysel satıcı tarafından mağdur edildiğim için ve başkaları mağdur olmasın diye açıyorum.

birkaç gün önce uşak ilinden jant lastik kategorisinden bir ürün için bir satıcıyla görüşüp fiyatta anlaştık ve bana haliyle önce parayı göndermemi söyledi.. bana başka birinin ismini ve hesap numarasını verdi, ben de parayı o hesaba yatırıp makbuz fotoğrafını kendisine gönderdim.. aradan 4 gün geçti, ne telefonlarıma cevap veriyor ne de mesajlarıma..

bugün kardeşimin hesabından kendisine mesaj yazdım ve ürünü satün almak istediğimi söyledim, pazarlık aşamasında anlaştık ve ben kendimi tanıttım, bana paramı ya da jant lastik takımını göndermesini istedim, bana küfür edip telefonu yüzüme kapattı...

bu tür yaratıklar bunu hırsızlık mesleği haline getirmiş..

dolandırıcı ise uşak'tan muhammet karadeniz hesap numarası verdiği kişi ise mehmet karakaya. numarasının sonu ...0674

demem o ki ben hakkım için yasal yollara baş vuracağım. yalnız siz müşteri olarak bu tür satıcılara lütfen ama lütfen itibar etmeyin. malı gözünüzün önündeyken satın alın ya da gözünüzün önünde değilse nakit ya da atm fark etmez, böyle haysiyetsiz dolandırıcılara paranızı kaptırmayın...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ahmettatli88 -- 18 Aralık 2018; 16:24:46 >

• Bu sahibindende get dışı ilan kaldırılması lazım aslında o kadar çok dolandırıcı varki haddi hesabı yok bir kez çok aradığım hem özel basım hemde yazarından imzalı bir kitabın ilanı için bir şahısla iletişime geçtim ilk olarak get ilan açmasını istedim bilmiyorum ayakları yaptı neyse ürün bana yaklaşık 240 km kadar uzakta olmasına rağmen elden teslim almak istedim müsait olmadığını ücreti gönderip kargolama yapacagını söyledi iban istedim mesajdaki konuştuğum isimle farklı bir iban verdi
  • Hiç kusura bakmayın ama tanımadığınız birisine parayı göndererek en büyük hatayı siz yapmışsınız. Sizin gibi kişiler yüzünden bu dolandırıcılar barınıyor.
  • kendim hata yaptığımı kabul ediyorum ama daha önce başkalarıyla da bu tür alışverişlerim oldu ve hiç sıkıntı yaşamamıştım yalnız böyle dolandırıcılarla ilk defa karşılaştım ve başkalarının da başının yanmasını istemiyorum..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ahmettatli88 -- 18 Aralık 2018; 16:4:16 >
  • Aynen her yerde yazıldı çizldi neydiği belli olmayan kim olduğu belli olmayan insanlaea piyasadan ucuz diye para göndermek.Yapcak bişey yok çok dikkatli olmalıydınız bu arada forum kuralları gereği büyük harf kullanmak bağırmaktır küçük harf kullanmanızı salık veririm.
  • Ben hiçbir zaman güvenmiyorum. O yüzden bu tip alışverişlerde aracı firma yoksa n11,gg gibi 3 fazla olsun güvenli olsun diyorum.

Yada il içi elden filan almak lazim.

Geçmiş olsun. Vicdanen nasıl rahatsız olmuyorlar aklım almıyor.
  • Hafta sonu kışlık lastikleri takmak için jant takımı baktım. ucuz da olsa kesinlikle şehir dışı ilanlarına bakmadım. belirlediğim bir kaç ilanı gidip yerinde gördüm en ucuz ve en iyi durumda olanı direk elden satın aldım.

Ne yazık ki ülkemizde en kolay şey insanları dolandırmak.
  • ya hocam Sahibinden'de madem böyle bir şey var, satıcı adama GET aç diyecektin, 10-20 lira fazla verip GET üzerinden alacaktın.
    GET açmazsa zaten sahtekar oldugu ortaya çıkacaktı sende mağdur olmayacaktın, GET açtıktan sonra seni mağdur edemezdi.
  • Bu sahibindende get dışı ilan kaldırılması lazım aslında o kadar çok dolandırıcı varki haddi hesabı yok bir kez çok aradığım hem özel basım hemde yazarından imzalı bir kitabın ilanı için bir şahısla iletişime geçtim ilk olarak get ilan açmasını istedim bilmiyorum ayakları yaptı neyse ürün bana yaklaşık 240 km kadar uzakta olmasına rağmen elden teslim almak istedim müsait olmadığını ücreti gönderip kargolama yapacagını söyledi iban istedim mesajdaki konuştuğum isimle farklı bir iban verdi
  • Arkadaş dolandırılmaktan bıkmadı millet. Senelerdir her türlü adamla alışveriş yaptım ve bugüne kadar hiç dolandırılmadım. Yapacağınız şey çok basit. Bireysel satıcıdan birşey alınacaksa alışveriş illaki elden olacak, ya kendine yakın bölge seçeceksin ya tanıdıklarının olduğu bölgeyi seçeceksin ya da almaycaksın bu kadar basit. Ben adamla aynı yerde olmasam dahi tlf açıp yerinizi tarif eder misiniz gelip elden alıcam bugün diyorum, dolandırıcıysa mırın kırın ediyo kıvırıyo zaten. Malını satmak isteyen adam hemen hevesle anlatıyo şurda şurdayım diye.
  • kvadankpakal kullanıcısına yanıt
    o kadar ucuza get yok. %15 fark vermen gerekli. get isteyenler farkını hep satıcıdan ister.

olay yaşandıktan sonra herkes yüklenmiş konu sahibine. ama bu durumlarda mecburen birisi riske girmeli. satıcı girmez.

yapılacak olan elden almaktır. yoksa güven sağlayan kişiden almaktır. aksi halde sıfır almaktır. geçmiş olsun.
  • Maalesef ki böyleleri çok, geçen sene bir arkadaşım araba almak için buna benzer şekilde dolandırılmıştı, gitmişti arabanın satıldığı şehre aradı ne açan var ne buluşma yerine gelen.....
  • gecmis olsun bu tur islemlerde aradaki farki dusunmeden sitenin sizlere sundugu guvenlik yontemlerini deneyin. malum site icin get sistemi mevcut. tum alisverislerimde aradaki farki odeyecegim get ilan acin diyorum.
  • Kardeş Hukuki süreci başlat. Aynısı bizim başımıza Amfi +woofer alacaktık.Herif bizi sonunda Fellik Fellik aradı paramızı yatırdı.

Edit:Polis bizzat bizi arayıp Adamın birçok Dolandırıcı olayı olduğunu söyledi.
  • Size bir akıl vereyim. Banka besabı kullanmadığınızı söyleyin. Ptt den havale yapabileceğiniizi söyleyin. İstediği şubeye havale yaptığınızı söyleyin ve o şubede bekleyin. Hırsız orada olacaktır.
  • Eğer banka dekontunun açıklama kısmında, bilmem şu ürünün ücreti falan yazdırdıysanız hiç uğraşmayın. İcra dairesine gidip hem satıcı, hem parayı yatırdığınız hesabın sahibine ilamsız icra takibi başlatın. Sonuç alamazsanız savcılığa gidersiniz.
  • 37 yaşına geldim ömrümün 20 yılı Almanya’da 17 yılı Türkiye’de geçti Avrupa’da gezmediğim ülke kalmadı ve tüm samimiyetim ile diyebilirimki, yer yüzünde bizim insanımız kadar düzenbaz bir ırk henüz görmedim. Fırsatçılık düsenbazlık dalaverecilik talancılık da üstümüze kimse su dökemez.
  • quote:

Orijinalden alıntı: berlin007

37 yaşına geldim ömrümün 20 yılı Almanya’da 17 yılı Türkiye’de geçti Avrupa’da gezmediğim ülke kalmadı ve tüm samimiyetim ile diyebilirimki, yer yüzünde bizim insanımız kadar düzenbaz bir ırk henüz görmedim. Fırsatçılık düsenbazlık dalaverecilik talancılık da üstümüze kimse su dökemez.
    Sormayın, lafı ağzımdan aldınız. Üzülerek söylüyorum, durum ne yazık ki böyle. Bu konuda yazmak istediğim çok ağır şeyler var ama durup dururken yönetimden ceza almak istemiyorum.
  • Get ilanı açtıracaksınız.
  • quote:

Orijinalden alıntı: berlin007

37 yaşına geldim ömrümün 20 yılı Almanya’da 17 yılı Türkiye’de geçti Avrupa’da gezmediğim ülke kalmadı ve tüm samimiyetim ile diyebilirimki, yer yüzünde bizim insanımız kadar düzenbaz bir ırk henüz görmedim. Fırsatçılık düsenbazlık dalaverecilik talancılık da üstümüze kimse su dökemez.
    Çünkü bu belirttiğiniz durumlar insanlar için meze konusu oluyor "Geçen gün salağın birini bir kazıkladım abooooo dur dur aç şu rakıyı anlatayım". Ağzını gere gere anlatırlar.

Ahlak biteli çok olmuş bu toplumda...
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.