Şimdi Ara

Samsung Galaxy S (GT-I9000) sorunları ve arızaları (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
692
Cevap
3
Favori
157.935
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Exxcrea

xfacts belliki samsung a karsi bi kin besliyorsunuzki,saldiricak yer ariyorsunuz. simdi sorun dediklerinize bir bakalim.

3 tus problemi. yurt disinda zaten aninda degisim yapiyorlar. turkiyedede garantiyi samsung degil telpa veriyor. eger telpa degistirmiyorsa bunu samsung a atma. malesef ulkemizin sirketleri bizi aptal saniyor 3 tus turkiyede yok diyecek kadar ileri gidebiliyorlar. malesef ki bu Ulkemizin rezilligidir.

gps sorunu, dedigim gibi suanda marmaristeyim 620km araba surdum. teledonumda yolu cok guzel tarif etti. gerisi beni ilgilendirmez agps mis gsm den yardim aliyormus banane? yolu soyluyormu soyluyor 1 dakkada baglaniyormu baglaniyor. eeee? ama sizi kirmadim ucak modunda yine baktim. 6 uydu hepsi ust seviyelerde cekerek 30 saniyede buldu.9 metre hata payiyla.herneyse bunuda gectik

radyo sorunu. stereo degilde monoymus. benim umrumda degil sahsen. flac muzik arsivim varken rezil kalitedeki radyo yayinlarina tabi olmuyorum. ama diyelimki siz bayiliyorsunuz kalitesiz muzige, ozaman stereo tabikj monodan daha iyidir.bu konuda hakli olabilirsiniz ancak yanilmiyorsam iphone 4 ve nexus one da radyo bile yok. desire ile ayni donanimdaki nexus1 da fm olmadigi icin heralde htc ye amma laf etmissinizdir. herneyse bu cokcokcok onemli sorun umarim cozulur. yoksa sgs sahiplerinin % 0,001 i cok onemli eksikten muzdarip olucaktir.

mavi ekran sorunsali. buda sorun degildir. nasilki lcd ekran alinca olu piksel varsa goturur degistirirsiniz milyonda bir gorunen mavi ekran sorununuz varsa garantiden degistirebilir yada koleksiyonculara milyonda bir goruldugu icin telefonunuzu yuksek rakamlara satabilirsiniz :)

goruldugu gibi sgs in nerdeyse hicbir sorunu yoktur.telefonu almadan 3 tus kontrolu yaparsaniz baska bir sorununuz olmaz zaten. var olan sorunlarda zaten yazilimsal.cogu kisa surede cozulecek seyler.enazindan iphone4 gibi donanimsal hatali ayipli mal almis olmuyorsunuz.

Samsung i8910 HD telefonunu nerdeyse 1 yıl kullanmış biri olarak ve forumda da i8910 HD başlığoında donnaımsal hatalar ve en çokta yazılımsal iyileştirmelerin yetersizliği ve güncelleme sorunlarından bahsetiştim tıpkı diğer SAmsung kulanıcıları gibi...

Samsung kaliteli ürünler çıkarıyor ve b,r karar vereceksem tek kritre yazılım desteği var mı diye.. Samsung Android li ürünleri çıkarmasaydı emin olun bir daha Samsung marka cep telefonu pda almayacaktım... Zaten Android li olanları a gözü kapalı alam. Potansiyel güncellemeler nereye kadar açık. Potansiyel bireysel (amatör) yazılım derlemeler arzı ne kadardır... İlgilenen bireysel çabalar ve resmi olmayan yazılımsal çözümler nelerdir benim için en öenmli kriterlerdir... Amacımız sırf Turkcell gibi operatör dayatmaları ve eminim Devletin operatöre dayatması da olan Android Market ve youtube erişim yasaklanması kanıta gerek olmadığını düşünüyorum ...

Temiz firmware yüklemek özellikle Turkcell den almak zorunda kalan başka operatörlü kullanıcılar veya Turkcell hatlı ama antlaşmalı kampanyalı almayanların Turkcell reklamlarını sürekli görülmesi, uygulaması, kısıtlaması ve reklamlarına maruz kalınması kabul edilemez...

Ayrıca Turkcell ile bizlere dayatılan REKLAM dolu Galaxy S ler için tüketiciye indirim yapılması gerekir... Ya da tüketici özellikle Turkcell abonesi dahi olsa kontratlı antlaşmalı olmayan Galaxy S lerde NİYE TURKCELL REKLAMLARI VAR madem var fiyatı niye daha uygun DEĞİL!....

Reklamı bir cihaz satılıyor! Tıpkı reklam barındıran uygulamaların bedavaya satılması gibi... Amacım Galaxy S sahiplerine Turkcell zorla tüketiciye bedel ödemeden reklamını izlettirmesidir.. (Telefon açılırken vs..) Madem Turkcell kendi reklamlarını sırf kendi müştrileri bile çekmek zorunda olacaksa telefonun indirimli olması gerekir... Ayrıca telefonu diğer GSM operatör kullanıcıları da alacaksa daha fazla indirimli olmalı... Sonuçta tüketici bedaca reklam dayatılması yapılıyor... Ortada Turkcell'in Samsung Türkiye ile yaptığı antlaşmanın TÜKETİCİ için bir faydası olmadığı da nalaşılmaktadır... Ayrıca temiz aynı sürümlü resmi yaasl firmware Kies ile yüklendiğinde Google Market ve youtube sorunsuz girildiği Türkiyedeki Galaxy S sahiplerince forumda bile ifade edilmiştir...

Android SDK resmi olarak en başta olmak üzere birçok alternatif metodlarla da "Download Mode" veya "Recover Mode" a geçiş yapılmakta... Forumda birçok kere bunlar paylaşıldı ve ifade edildi...
    Gözden kaçan önemli mantık şu :

Telefon açılmadığında ne Android SDK ne de diğer bilgisayar programları (resmi ve resmi olmayan TÜM programlar) hiçbiri işe yaramayacağıdır ... İşte bu yüzden 3 tuş olayı bilgisayardan bağımsız aktif olmalıdır. Bu OLMASI OLMAZ ŞARTTIR.. Satın alınırken meselenin yazılımsal kriterler açısında ele alınırsa 3 tuş aktf olması ŞARTTIR... 3 tuş sorunu çözüldü ama bu çözüme geçeyim derken telefon açılmama riski var... Yani çözüm var ama güncelleme esnasında sorun çıkabilir.. O yüzden kendisine güvenmeyen dikkatli olamayacaklar için teknik servisten güncelleme veya KIES üzerinde güncellemenin yapılmasıdır...

Andorid 2.2 ile nede olsa çözülür diye beklemeyin... Burası Türkiye Android 2.2 ile 3 tuş sorunu Türkiye de aktiflenmeyebilir ... Olmaz demeyin... Fazla da umut bağlamayın.. Olursa ne ala derim.. Samsung Türkiye TELPA BAŞARI vs.. hizmet anlayışı nasıldir daha önce Samsung i8910 HD kullanan biri olarak çok iyi bilirim... Umarım Android 2.2 ile 3 tuş aktiflenir de beni yanıltırlar.. Yanılan ben olayım da pek dert etmem ...

Samsung Türkiye başta olmak üzere TELPA BAŞARI gibi yazılımsal desteğe önem vermeliler özellikle Türkçeleştirme safhasında veya hazır Türkçe dil destekli firmware leri Kies ile Samsung kullanıcıların hizmetine sunmalılar...

Artık Samsung Galaxy S için forum dışında telefonu ilk kez alacaklar için hayatında Android işletim sistemi görememiş kullanıcılara temel bilgilerin anlatıldı, 3 tuş aktiflem en başta, Kies üzerinden yüklenmeyen desteklenmeyenler için bilgisayardaki basit bir regedit değişikliği ile resmi sürümlerin kolaycana nasıl yüklendiği isteyenlerin custom firmware nasıl yükleneceği, Googla Market nasıl aktflenceği, Youtube player kaldırıp Youtube HD uygulmaso nasıl kurulacağı vs.. resimli anlatım yapan sitelere ihtiyaç var.. Böyle bir site varsa forumda direk linki eksikiz vererek paylaşılabilir... Böyle bir site yoksa gönüllü zamanını ayırabileek paylaşımcı topluma bir nebze hizmet anlayışı bireylere ihtiyaç var gibi... İngilizcesi veya yaygın başka dilleri bilenler sorun hertürlü bilgi internette bulunuyor...

Geriye en ciddi sorun Radyo sorunu kalıyor.Radyo nun Stereo desteklediği resmi olarak biliniyor ( RDS li tabi...) Radyodan kulaklıpa çıkışı ve sağ kanal ses yreine sol kanal ses çıkma sorununu bakalım Samsung çözebilecek mi? Gayri resmi çabalarla ele geçen dosyalarda anlaşılacağı gibi Samsung bu sorunu farkettmiş ama çok yavaş ilerledikleri de ortada... Samsung hızlandırmalı... Umarım çözüm yazılımsal olur.. Eğer fiziksel ise garantisiz cihaz alanlara masraf çıkacak... O yüzden garantisiz alınması pek akıl karı değildir...

• EVet senin yaşadığın sıkıntıın aynısını yaşadım, telefonu kendim düzeltmedim, servise gönderdim onlar düzeltti. Telefonu geri aldıgımda TRCELL in değil farklı bir rom yüklendiğini gördüm, bende kies ile froyo yükleme sayfasında regedit ayarlarını değiştirerek firmware güncelleştirdim, bilerek test mode on yapmadım ve JM1 yükledim.

quote:

Orijinalden alıntı: aydındoruk

quote:

Orijinalden alıntı: SonForum

Ben one click root ile 2.1 cihazda yanlışlıkla 2.2 root yükledim, sonrasındada boot etmiyordu. Başka firmware yuklemişler, bende kies ile onu JM1 yaptım. 3 tuşda zaten düzelmemişti, İnşallah canada daki olayı 2.2 sürümünün içine gömerlerde millet rahat eder.

quote:

Orijinalden alıntı: Emilyo

SonForum
    Peki senin cihazda 3 buton mevzusu çözülmüş mü? ya da arıza neydi?

Arkadaşım nasıl yaptın anlamadım benim cihazda aynı anlattığın gibi oldu boot etmiyordu dolayısıyla usb de tanımıyordu kies iaçtığımda bağlı telefon yok uyarısı alıyordum , 3 tuşta çalışmıyor tel açılıyor samsung yazısı çıkıyor sonra öyle kalıyor , hiçbir şekilde telefonu usb görmüyor....

• yazdıklarınızı paylaşıyorum...

tam 20 sayfadır ana forumda mavi ekran, mavi ekran.... gidip çözmeyi denemek yok, calibrasyonla deniyecekmişiz de arkadaşa bilgi verecekmişiz. hocam ara telefonu nerden aldıysan şikayetini oraya bildir değiştirsinler. hepiniz sevinelim.

3 tus problemi kanadada bir firmware ile çözülmüş. zaten telefon turkcell ile 15 gündür var. 2.2 gelinceye kadar bekleriz baktık gelmedi ya çözmeyi deneriz sonra çözülmezse dava açarız ya da ben uygulmaa geliştiricisiyim uygulama geliştiremiyorum der uğraşmadan telefonu(tüketici mahkemesi yardımı ile) değiştiririz. bu arada kanada da firmwaare ile çözülmüş olması donanımsal bir hata olmadığını kanıtlmaış oluyor.

android market icin vending.apk inidirip kurun çalışıyor yalnız download ederken starting download diyip çakılıyor. bunun sebebininde google ip restriction olduğunu düşünüyorum. adb ile hosts dosyasını pull edip push etmeyi planlıyorum. sonuçlarını sizlerle paylaşırım.

sahibinden com'da telefonların satışa çıkmış olması bir sorun değil kararsız insanların göstergesidir. iphone 24 eylülde satışa çıksın bakın hemen ertesi gün yerli iphone ilanlarıda sahbinden com'a düşecektir.

quote:

Orijinalden alıntı: Exxcrea

xfacts belliki samsung a karsi bi kin besliyorsunuzki,saldiricak yer ariyorsunuz. simdi sorun dediklerinize bir bakalim.

3 tus problemi. yurt disinda zaten aninda degisim yapiyorlar. turkiyedede garantiyi samsung degil telpa veriyor. eger telpa degistirmiyorsa bunu samsung a atma. malesef ulkemizin sirketleri bizi aptal saniyor 3 tus turkiyede yok diyecek kadar ileri gidebiliyorlar. malesef ki bu Ulkemizin rezilligidir.

gps sorunu, dedigim gibi suanda marmaristeyim 620km araba surdum. teledonumda yolu cok guzel tarif etti. gerisi beni ilgilendirmez agps mis gsm den yardim aliyormus banane? yolu soyluyormu soyluyor 1 dakkada baglaniyormu baglaniyor. eeee? ama sizi kirmadim ucak modunda yine baktim. 6 uydu hepsi ust seviyelerde cekerek 30 saniyede buldu.9 metre hata payiyla.herneyse bunuda gectik

radyo sorunu. stereo degilde monoymus. benim umrumda degil sahsen. flac muzik arsivim varken rezil kalitedeki radyo yayinlarina tabi olmuyorum. ama diyelimki siz bayiliyorsunuz kalitesiz muzige, ozaman stereo tabikj monodan daha iyidir.bu konuda hakli olabilirsiniz ancak yanilmiyorsam iphone 4 ve nexus one da radyo bile yok. desire ile ayni donanimdaki nexus1 da fm olmadigi icin heralde htc ye amma laf etmissinizdir. herneyse bu cokcokcok onemli sorun umarim cozulur. yoksa sgs sahiplerinin % 0,001 i cok onemli eksikten muzdarip olucaktir.

mavi ekran sorunsali. buda sorun degildir. nasilki lcd ekran alinca olu piksel varsa goturur degistirirsiniz milyonda bir gorunen mavi ekran sorununuz varsa garantiden degistirebilir yada koleksiyonculara milyonda bir goruldugu icin telefonunuzu yuksek rakamlara satabilirsiniz :)

goruldugu gibi sgs in nerdeyse hicbir sorunu yoktur.telefonu almadan 3 tus kontrolu yaparsaniz baska bir sorununuz olmaz zaten. var olan sorunlarda zaten yazilimsal.cogu kisa surede cozulecek seyler.enazindan iphone4 gibi donanimsal hatali ayipli mal almis olmuyorsunuz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oyalcin -- 18 Eylül 2010; 12:59:00 >

• Eleştrilerinize katılıyorum ancak yanıldığınız bir nokta var, cihaza yükleme yarıda kalsa bile, usb'den bağlı olan güç düğmesine basılı olan (elektrik alan) telefonu android sdk görüyor, denedim. Bilgisayarda kies ile driverların kurulu olması yeterli.
  • samsung bir marka degilmi? hemde hatiri sayilir bir marka..biz bu galaxy s i atarak soyluyorum zzzz marka cikarsaydi alirmiydik? Ben almazdim peki neye guvenerek aliyoruz... samsung a ..peki samsung ne yapiyor hic bir sey Apple ise hemen yazilim destegini gunu gunune veriyor... kusurlu bir urun degilmidir 3 tus olayi ? madem boyle samsung bunu iade almasi gerekmez mi? Ben aldigim telefonu birinci gunden neden servise gotureyim.. Yazilimla duzelecek bir seyde hala neden piyasaya kusurlu urunleri süruyor..Acıkcasi atalairmiz bosuna dememis sinek kucuktur mide bulandirir diye..Hazirandan beri bekledigim telefonu sirf bu 3 tus olayindan almiyorum.
    Biz degistirmek icin ugrasmamaliyiz..samsung ugrasmali..bir arkadas yazmis bizim alacagimiz telefonlarami kaldi diye ..evet bizim alacagimiz telefonlara kaldi..buyuk firma isen musteri ayrimi yapamazsin, destek vermek zorundasin sattim bitti diyemezsin
    ben bir daha samsung almam ne cep telefonu nede lcd led vs.. diyebilrisinizki samsungada fifi ister al ister alma.. ama cevremdeki herkesede urunun soruınlarini anlatirim alirlar almazlar bu isler boyle ..yapılan arastirmalar memnun olmayan bir musterinin beraberinde 10 a yakin musteriyide goturduguu soyluyor..
    bugun besiktas, eminonu, sirkeci, taksim ve mkoy deki tim leri gezdim, bir tanesinin bile haberi yok galaxy 3 tus olayindan... deneyelim oyle alacam diyorum yok acarsak almak zorundasiniz diyorlar..tabi olmayincada anlatinca bilmiyorduk diyorlar. Bu isler boyle jepinize iyi gunler

• quote:

Orijinalden alıntı: deliorman2010

samsung bir marka degilmi? hemde hatiri sayilir bir marka..biz bu galaxy s i atarak soyluyorum zzzz marka cikarsaydi alirmiydik? Ben almazdim peki neye guvenerek aliyoruz... samsung a ..peki samsung ne yapiyor hic bir sey Apple ise hemen yazilim destegini gunu gunune veriyor... kusurlu bir urun degilmidir 3 tus olayi ? madem boyle samsung bunu iade almasi gerekmez mi? Ben aldigim telefonu birinci gunden neden servise gotureyim.. Yazilimla duzelecek bir seyde hala neden piyasaya kusurlu urunleri süruyor..Acıkcasi atalairmiz bosuna dememis sinek kucuktur mide bulandirir diye..Hazirandan beri bekledigim telefonu sirf bu 3 tus olayindan almiyorum.
    Biz degistirmek icin ugrasmamaliyiz..samsung ugrasmali..bir arkadas yazmis bizim alacagimiz telefonlarami kaldi diye ..evet bizim alacagimiz telefonlara kaldi..buyuk firma isen musteri ayrimi yapamazsin, destek vermek zorundasin sattim bitti diyemezsin
    ben bir daha samsung almam ne cep telefonu nede lcd led vs.. diyebilrisinizki samsungada fifi ister al ister alma.. ama cevremdeki herkesede urunun soruınlarini anlatirim alirlar almazlar bu isler boyle ..yapılan arastirmalar memnun olmayan bir musterinin beraberinde 10 a yakin musteriyide goturduguu soyluyor..
    bugun besiktas, eminonu, sirkeci, taksim ve mkoy deki tim leri gezdim, bir tanesinin bile haberi yok galaxy 3 tus olayindan... deneyelim oyle alacam diyorum yok acarsak almak zorundasiniz diyorlar..tabi olmayincada anlatinca bilmiyorduk diyorlar. Bu isler boyle jepinize iyi gunler

apple gibi donanımsal sorunlu bir ürünü piyasa sürmesinden ve çözüm olarak cevresine adi plastik bant vermesindense yazılımsal sorunlu ve garantinin anında degişim yaptigi bir ürünü tercih ederim. öyle madem sorunlu neden hala satiyorlar demekle olmuyor.bakkalda domates satmıyor adamlar. 80 belki daha fazla ülkede 1 milyondan fazla ürün satiyor. tabiki bunun gibi sorunlarin satışa başlanmadan once farkedilmesi gerekirdi ancak bazen boyle seyler gozden kaçabiliyor. samsung recovery mod u gözünden kacırmıs neyseki, apple gibi telefona telefon özelligi veren ANTENİ gözünden kaçırsa ne olurdu kimbilir.çok beyendiginiz apple donanimsal sorunlu ürünleri dalga geçer gibi yanına 1 dolarlık plastikle satarken nerdeydiniz peki ? samsungdan lcd cep telefonu almayin hiçbirşey almayın ama kulladiginiz şeylerin yarısından fazlasi samsungdan geliyor. yani boşa kasmayın samsung almiycam diye. arabanızdaki benzini bile samsung drilleri çıkartiyor. flash belleginiz ne marka olursa olsun ekran kartınız veya ramleriniz monitorunuz vs markasi farketmez, cogu samsung ürünleri kullanır.herneyse, ülkemizde 3 tuş sorunuyla ilgilenmiyorlarmi ? garantiyi kim veriyor telpa. ozaman gidin ona bagırın çagırın. samsung ne yapsin türkiyedeki en büyük yetkili telpa.telpanın türk insanını aptal yerine koymasıysa ne yazıkki 3. dünya ülkesi olmamizdan geliyor.malesef halk olarak keriz yerine koyuyoruz. iphone yi 2650 den satan, ipad leri 2 milyardan satan şirketlerin bizi nekadar ADAM yerine koydugunu görebiliyoruz .oyuzden Türkiye sorunlarini ülkemize baglarsak belki bazi şeylerde gelişme kaydedebiliriz.

• ben diyorum samsung siz diyorsunuz telpa ...telpa ile calisan benmiyim sorun varsa telpada degistir o zaman...benim aldigim alacagim urun samsung ise ben destegi samsungdan beklerim... telpa kim bana ne telpadan...telpa yetkili teknik servistir..sonucta onlarda samsung ne diyorsa onu yapiyorlar..iphone iphonse altinda baska nedenler aramayin..
    eskiden di ne koyarsak pazara millet alir mantigi henry ford un sozu vardir ."..araba tek renktir oda siyahtir baska renk arabalar sacmaligin dik alasidir ..." simdi musteri ne isterse o musteri odaklilik var biz ondan bahsediyoruz. Sattigin urunun arkasinda duracaksin, bu kadar soruna ragmen millet iphone aliyorsa bakip dusunmek lazim..neden aliyorlar diye..toyota gaz pedali, sorunu yuzunden ne kadar marka degeri yitirdi biliyormusunz? ama demedi gaza az bassinlar butun arabalari toplatti bakima cagirdi..
    sorun 1 haftadir biliniyor ve bir haftadir kusurlu urunler piyasaya suruluyor benim dedigim olay bu.. surme, millet beklemis zaten 10 gun daha beklesin ama kusursuz urun alsin..veya yazilimmi gelistirdin TIM lere ver nasil yapildigini ogret musteri alacagi zaman hemen yapsinlar
    buyuk firma boyle olunuyor marka degeri boyle gelistiriliyor..
    arti milletin cebinde neye parasi yetiyorsa onu alir kime ne.. niye 2600 tl iphone gidin para verin kullanin diyorsunuz ki..iphone sevmem kullanmam ama takdir ederim
    neyse konu dagildi baska bir baslik acmak laizm belkide samsung galaxy musteri memnuniyeti diye

• arkadaşlar ben de aranıza bugün alarak sonunda katıldım teli yedeklemeden önce EFS klasörünü yedeklemek istedim fakat içi boşşşş
    astro ve root ex le baktığım halde içi boş görünüyor bu durumu yaşayan ya da çözüm yolunu bilen var mı aranızda?
  • galiba anlamamakta özellikle israr ediyorsunuz ancak, yurtdısında bu sorunlu telefonlar anında garantiden degişiyor, türkiyede ilgilenmiyorlarsa bu buranın sorunudur diyorum hala israrla banane samsung banane samsung diyorsunuz. samsung özelliklemi diyor Türkiye hariç heryerde degiştirin ama türkiyede degiştirmeyin diye ?

ayrıca telefon çıkali 1 hafta 10 gün olmadi. telefon 3 aydan uzun süredir satışta zaten.bilip bilmeden 10 gun sonra satışa cıkarsaymış demeye gerek yok. ayrıca iphone 2600 dememin nedeni yurtdısındaki fiyatinin 2 katina satılmasi ve türk halkının enayi yerine konulmasıydı. yoksa yurtdısındada 2.600 tl karşılıgı bir fiyata satilsa umrumda olmaz.ancak tabi halk olarak birşeyleri anlamamak istedigimiz için daha çok kazık yeriz.telpa kazıklıyor daha hakkımızı nerde arıycagımızı bilmiyoruz koredeki adama suç atiyoruz.
  • ben anlatamiyorum galiba...sorun bakis acisi dusunce tarzi..10 gunluk telefon ama 2 aydir dunyada piyasada...turkcell ile birlikte kusurlu oldugu anlasildimi anlasildi..forumda 3 tus olayini yapabilecek kac kullanici var...ben diyorum ki ilk parti mali surdunuz..baktiniz kusurlu hatali hala niye bile bile lades yapiyorsunuzda suruyorsunuz..tutun elinizde duzeltin, madem yazilimsal duzeltin oyle surun..nokia nin bozuk olan yazilimi iki kere gunceleldigini ve ensonunda 5.0 ile duzelttigini anlattilar TIM dekiler bugun, ve nokianin pazar payini ne kadar azalttigindan bahsettiler.
    forumdaki arkadaslar anlatmiyorlarmi omnia HD de yasadiklari yazilimsal sorunlari , herkese bir gorus yokmu samsung guzeltelefon yapar allar pullar ama destek vermez diye..sorun burda..
    bir arkadas reklam dentlemeye yazmadimi yaniltici reklam yapiliyor kusursuz andorid telefon deniliyor ama bir suru kusuru var diye..
    neyse evet telefon cok guzel emin olun andorid marketi sorun etmiyorum baska ugulama marketleri var..radyoru sorun etmiyorum radyo dinlemek icin almiyorum, gps cokta takalamiyorum..ama emin olun 3 tus midemi cok bulandirdi, yoksa yarin gidip alacam 3 tus calissa
    herkesin zamanini aldigim icin ozur diliyorum iyigeceler

• Arkadaşlar 3 tuş sorunu olmayan ve Turkcell romu ile olmayan telefonları nereden alabiliriz. telefonu çalışanlar nereden aldıklarını söyleyebilirse çok memnun olurum. Herkese iyi günler.
  • quote:

Arkadaşlar 3 tuş sorunu olmayan ve Turkcell romu ile olmayan telefonları nereden alabiliriz. telefonu çalışanlar nereden aldıklarını söyleyebilirse çok memnun olurum. Herkese iyi günler.

yanlis bilmiyorsam garantisiz yurt disindan getiren dogubank kadikoy vs cep telefonculardan alabilirsiniz..
  • @ Exxcrea

Bence haklı olduğun nokta tartışmasız şu : Yurt dışında 3 tuş aktif değilse değişim yapılıyor... Türkiye'de bu yok!... Mazeret olarak Türkiye'ye yeni girmesinin hiçbir anlamı yok... Samsung TELPA vs isteyen kendi veritabanında başka ülkelerdeki olası sorunlar ve çözümler nelerdir kolaycana bir bakabilir.. Böylece aylardır piyasada olan Galaxy S hakkındaki cehaletliin eminim yarım saatte giderilir... Tüketici bilinçlenmeli tüketici hakları Samsung gibi yurt dışında nası lbir uygulama varsa Türkiye'de de aynı hizmeti tüketicilere vermek zorunda...

********************************************************************************************************

@ deliorman

Siz de doğru olması gerekenden bahsediyorsunuz... Samsung Galaxy S sonuçta 3 aydır piyasada... Türkiye'de satışı geç olması rezaleti bir yana bırakırsak. Bu geç piyasaya sürülmesi Türkiye için fırsatttı... MAlum donaımsal sorunlar yazılımsal sorunlara ve olası tüketici şikayetlerindeki çözümler vs... kısa sürede teknik servistekinden tutundan basit Samsung Çağrı merkezine kadar herkes bilmesis gerekeni kısa sürede öğretilebilirdi... Yani Galaxy S yeni çıktı diye Amerika yı bir daha keşfetmeye gerek yok...

Bana garip gelen TELPA olsun Samsung Çağrı merkezi olsun Galaxy S için sadece Türkiye deki kullanıcıların şikayetlerini dikkate almaları... Halbuki bu Galaxy S 3 aydır dünyada satılıyor... Birçok sorun 3 aydır birşekilde çözülüyor veya değişim yapılıyor...

Samsung Türkiye başta olmak üzere TELPA vs.. teknik servise kadar herkes DÜNYADAN kopuk böyle bir sorunla hiç karşılaşılmadı denilmesi insanı çileden çıkartıyor... Sanki burda kriter ilk kez olup olmaması bir kritremiş gibi.. Türkiye'dekilerin zihniyetleri madem böyle herkes sorunlarını dikkatlice ve net ilgili yerlere şikayet etmeli... Ben bile satın almadan önce tüketici bilinci ve olası satın almamı Samsung un TELPA nın hizmetine bağladığımı da dile getirdim... TELPA 3 tuş olayını yani herkesin kullanacağı olması gereken basit bir Recovery Mode u Galaxy S lerde TELPA yok diyor...

Anlamış değilim... Umarım Kanada daki Samsung tüketicilerden gelen 3 tuş aktif olmayan ve mağdur olan tüketiclerin yoğun şikayetlerine yazılımsal olarak çözüm getirilmesi umarım TELPA yı hatta Samsung Türkiye'deki bazı idarecilere ders olur... Yalan söyleyecek halim yok. TELPA görüşmemimn ses kaydı var... TELPA bu ses kayıtlarını silmezse veya ilgili kısmı silmezse istersem TELPA yla uğraşırım... Amacım çirkeflik değil... Ama TELPA gibi büyük servis hemde kalitesini dünyaca ispatlamış bir teknik servis bile başta böyle yapıyorsa suçlu bence bireyseldir... TELPA yı aradığımda telefona bayan çıkmıştı şikayetlerimi dile getirdim 3 tuş hakkında bayan telefonda beklememi söyledi 1 dakika sonra bana döndü sonra Recovery Mode Galaxy S lerde yok dedi... Yani telefondaki bayan sanırım kendi üstlerinden birisine yani yetkili birisine danışmış... Kanada daki çözüm TELPA daki teknik yetkilinin cevabına ters olmasından TELPA çalışan(lar)ı eminim ders çıkartır... Peşin peşin yok denilmemeliydi.. Araştırız derlerdi...

TELPA yı da Samsung Türkiye yi de ayrıcana aradım cevap veren olmadı... Hatta Samsung Türkiye TELPA gibi yetkili teknik servisler 3 tuş hakkında kendi sitelerinde basın açıklaması yapmalılar... Güncellemede 3 tuş sorunu şu tarihte çıkacak güncellemeyle giderilecek ... Bu zor olmasa gerek.. Olayda Samsung Türkiye veya Samsung Prestiji zedelenmesi ise Radyo nun fiziksel olarak STEREO olmasına rağmen hala MONO ses çıkarması ve bu sorunla uğraşıldığı resmi olmayan kanallardan anlaşılamkta... Sırf Radyo yazılımını doğru yapayan Samsung prestiji zarar görmektedir... Samsung yazılım geliştirmedeki acizliği de aylardır ortada... Telefon 3 aydır piyasa ama Radyo MONO olarak çıkmakta...

***********************************************************************************************************

Dün Turkcell TIM lere bir bakayım dedim.. Yolda gördüklerime uğradım... Dikkatimi çeken özellikle BAŞARI garantili olanlar bazı Turkcell Tİm lerde Mavi renkli Başarı etiketi yan tarafta yani cihaz açık!... Başarı bunu bilerek yaptığını düşünüyorum . Çünkü bu açık olanlar dümn gelmiş... Yani Başarı 3 tuş sorunu bilerek tüketicilere test etme imkanı verdiğini DÜŞÜNMEKTEYİM...

Pratikte etiketi açık olanlar tekrardan yetkili ithalatçıdan etiket alınarak tekrardan yapıştırılabilir... HAtta buna da gerek yok... 3 tuş aktif olmayanlar TELPA BAŞARI C5 test eder gerekli güncellemeleri yapar öyle piyasaya sürer... Zor birşey değil... Türkiye için resmi olarak 3 tuş güncellemesi yoksa da beklenir...

3 tuş olayı yazılımsal olması kafalarda şüphe uyandırmakta... Tepkilerden ötürü geri adım atılıyor gibi... Bakalım Türkiye'de 3 tuş resmi olarak aktiflenebilecek mi? Kesin birşey yok...

Bence TELPA hatta Samsung Türkiye olayın ciddiyetini fark etmiyor... Cihazı servislik olanlar garantili yazılımlan bile açılsa acaba 3 tuş aktifleme de yapılacak mı? İşte can alıcı önemli soru bu..

TELPA BAŞARI teknik servisleri çalışan çalışmayan Galaxy S ler için 3 tuş aktif etmeli... Kanada güncellemeyi Kies üzerinden yayınlamış... Bakalım Türkiye de resmşi olarak Kies üzerinden 3 tuş aktifleme güncelemesi içeren bir Android 2.2 çıkartabilecek mi?

Bilindiği gibi Turkcell kendi uygulamaları kendi reklamları Google Market ve youtube engellemelerin başarılı olana kadar test edecektir.. Sanırım bu sure en iyimser 1 hafta sürer gibi...

Turkcell li Galaxy S ler sürekli güncellenen firmware lere önemsemeyecek gibi... Sadece Android 2.2 çıkartır sonra 6 ayda bir belki 3 ayda bir güncelleme yapabilir oda en iyimser ihtimal...

Aklı olan Turkcell Android li 2.2 deki dayatmalı reklamları olan firmware den kurtulur.. Kies e yapılacak ince ayarla Samsung resmi yasal sürümlerini hemde sık sık güncelleme imkanı elde edilmiş olur... Malum güncellemeler iyleştirmeler performasn artırma hatta yenilikler barındırabilmektedir... Bu fırsattan Turkcell li Android 2.2 ile mahrum kalmayın derim...

Yazım ortaya herkesedir...

• arkadaşlar bende aranıza katıldım ama bir sorunum var ben wifiden baglanınca azda olsa aveadan lira gidiyor (daha doğrusu kuruş ) 0.2 lira filan harcandı diyor 3g filan kapalı sebebi ne olabilir ne yapmam gerekiyor kuruş gitmemesi için?
  • quote:

Orijinalden alıntı: alito
    arkadaşlar bende aranıza katıldım ama bir sorunum var ben wifiden baglanınca azda olsa aveadan lira gidiyor (daha doğrusu kuruş ) 0.2 lira filan harcandı diyor 3g filan kapalı sebebi ne olabilir ne yapmam gerekiyor kuruş gitmemesi için?

Nasil kapadin 3g yi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: lord__of_darkness

quote:

arkadaşlar bende aranıza katıldım ama bir sorunum var ben wifiden baglanınca azda olsa aveadan lira gidiyor (daha doğrusu kuruş ) 0.2 lira filan harcandı diyor 3g filan kapalı sebebi ne olabilir ne yapmam gerekiyor kuruş gitmemesi için?

Nasil kapadin 3g yi?

kablosuz ve ağ bölümünden mobil ap ayarları kapalıysa 3g aktif olmuyor.
  • quote:

quote:

quote:

Nasil kapadin 3g yi?

Bakseeen. ..Peki mobil ap ne demek biliyomusun?

• quote:

quote:

quote:

quote:

Nasil kapadin 3g yi?

Bakseeen. ..Peki mobil ap ne demek biliyomusun?

dalgamı geçiyorsun arkadaşım sen sorunlu olan telefon değilde senmisin?

• Allah aşkına burda böyle tartışmayalım... Birbirimize faydalı olalım.. İmaları da keselim artık...
  • quote:

Orijinalden alıntı: gembruce

# Set net.<iface>.dnsN properties that contain the
    # DNS server addresses given by the DHCP server.

set_dns_props()
    {
    case "${new_domain_name_servers}" in
    "") return 0;;
    esac
    count=1
    for i in 1 2 3 4; do
    setprop dhcp.${interface}.dns${i} ""
    done
    count=1
    for dnsaddr in ${new_domain_name_servers}; do
    setprop dhcp.${interface}.dns${count} ${dnsaddr}
    count=$(($count + 1))
    done
    setprop dhcp.eth0.dns1 8.8.8.8
    setprop dhcp.eth0.dns2 8.8.8.4
    }
    unset_dns_props()
    {
    for i in 1 2 3 4; do
    setprop dhcp.${interface}.dns${i} ""
    done
    }
    case "${reason}" in
    BOUND|INFORM|REBIND|REBOOT|RENEW|TIMEOUT) set_dns_props;;
    EXPIRE|FAIL|IPV4LL|RELEASE|STOP) unset_dns_props;;
    Esac

Bütün bunlarla uğraşmak yerine root explorer ile bu dosyayı açarak sadece farklı olan yukarıdaki kırmızı yazı ile işeretlediğim yerleri dosyaya eklesek daha kolay olmazmı. Bunun farklı bir mantığımı var? Dediğiniz gibi root explorer ne veya dosyaya nasıl yazacağız diyenler bunu yapmaya kalkmasınlar.

• 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.