Şimdi Ara

Samsung Galaxy S (GT-I9000) sorunları ve arızaları (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
692
Cevap
3
Favori
157.935
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Başlık bence değişmeli daha doğrusu şu ibare eklenmeli "çözümler"

Sizce de uygun değil mi?

Çözümler ortada.. Resmi olan da var resmi olmayan bireysel çözümler de ... Sorun var diyoruz ama çözümleri de var... Bu başlığı okuyan bazı durumlar için çözüm yokmuş gibi algılanabilmekte ....
  • 20-dns.conf dosyasını root explorerla editleyip kaydedine uzantisinı otomatik olarak değiştirip dosyayı 20-dns.txt yapıyor. dosyanın adını rename edit eski adını ve extensionı vermek işe yaramıyor maalesef. sanırım txt formatı dosyanın içindeki textin formatını ansi'ya çeviriyor. bu da config dosyasi olarak çalışmasına engel oluyor. bu arada yazdığım methodun sadece wi-fi için kesin çözüm sağladığını farkettim maalesef. 3g'de dnsi kalıcı olarak değiştirmeye hala uğraşıyorum. sonuç alınca yazarım.

bu methodun dışında builtin browserı kullanmamak şartıyla dns kısıtından kurtulmak da mümkün oluyor. opera 5 web browser kendi dnslerini kullandığı için tüm sitelere bağlanabiliyor. opera seviyorsanız dns ayaraları ile uğraşmanıza gerek yok.
  • Türkcell çok güzel bir hamle yaparak güzelim telefonu kullanmayalım diye ve biraz daha para kazanabilmek için kullanıcıları kendi marketine hapsetmiş :)

Güzel bir insan nasıl telefonun türkcellden nasıl kurtulacağını android 2.2 nin nasıl yükleneceğini detayları ile anlatabilirmi?
    Tuş olayı zaten çözüldü fakat android 2.2 ye yükseltme için yeterli bilgi yok bu yüzden telefonu servise götürmemek için bilen bir arkadaş bir konu açarsa bizde türkcell rom dan kurtulur samsung galaxy s nin tadını çıkartabiliriz.
  • turkcellden piyasa çıktığı gün aldığım i9000 üzerinde aşağıdaki değişlikleri sorun çıkmadan tamamladım. Ay sonuna kadar çıkacak resmi 2.2 güncellemesi ile bunlardan hangilerine gerek kalmayacağını net olmadığı için henüz bir konu açıp klavuz hazırlamadım. yazmak yapmaktan çok daha uzun sürüyor. update çıkınca hazırlayacağım mutlaka.

1. I9000XXJPH firmware ile Android 2.2 güncellemesi
    2. Root
    3. SuperUser
    4. USA Market
    5. 3 Button Recovery
    5. LagFix
  • quote:

Orijinalden alıntı: pasamsin

Türkcell çok güzel bir hamle yaparak güzelim telefonu kullanmayalım diye ve biraz daha para kazanabilmek için kullanıcıları kendi marketine hapsetmiş :)

Güzel bir insan nasıl telefonun türkcellden nasıl kurtulacağını android 2.2 nin nasıl yükleneceğini detayları ile anlatabilirmi?
    Tuş olayı zaten çözüldü fakat android 2.2 ye yükseltme için yeterli bilgi yok bu yüzden telefonu servise götürmemek için bilen bir arkadaş bir konu açarsa bizde türkcell rom dan kurtulur samsung galaxy s nin tadını çıkartabiliriz.

Öncelikle belirteyim bu cevabım direk olarak size ithafen yazılmamıştır.
    Gördüğüm kadarıyla hiç kimse birbirini anlamak için çaba göstermiyor ve her şeye ön yargılarla yaklaşıyor. Çünkü o kadar çok mesaj kirliliği varki. Aynı şey defalarca defalarca yazılıyor, soruluyor, cevaplanıyor. Defalarca yazıldı. Anlamak için hangi dilde yazılması gerekiyor. Market'in tek sorumlusu Google ve sanırım internetle ilgili kurumumuz olan Türkiye Telekominikasyon Kurumudur. Turkcell, Samsung vs. hiçbirinin bir ilgisi yok. Siz hangi bilgisayardan DNS veya proxy'lerle oynamadan Youtube, Google Maps veya Google Earth uygulamalarını çalıştırabiliyorsunuz? Hadi hep birlikte tüm pc üreticilerine de ağzınıza geleni söylesenize. HP, Acer, Asus, LG, Toshiba, Casper, Exper ve daha binlerce OEM markayı kötülesenize. Yapmayın Allah aşkına ya. Artık şunu anlayın. Google'ın bazı servisleri Türkiye tarafından yasaklııııııı. Bunun da HTC'yle, Samsung'la, Iphone'la alakası yok. Yasal olarak böyle olması gerekiyor. Nasıl ki DNS ayarları ile oynayarak veya proxy adresleriyle bu sorunun bir nebze üstesinden geliyoruz, her türlü telefonda da çözümler mevcut. Ama hiçbir bilgisayar firması nasıl ki size resmi olarak DNS ayarları ile oynayın diyemiyor Samsung veya Turkcell'in ne demesini bekliyorsunuz? Resmi olmayan bir işlem için feryat edemezsiniz. Samsung'un da android marketi komple açarak size vereceğini beklemeyin. Çünkü yasal olarak yapamazlar. Bizim telefonlar yurtdışından paralel ithalat yoluyla geldi. Peki biz niye marketi tam olarak kullanamıyoruz? Ücretli yazılımları niçin göremiyoruz? Bunun Turkcell ile ne alakası var? Çözüm varmı? Evet var. Market acces programını yükle ve tüm uygulamaları gör. Bu kadar basit. Yasal mı? Bence değil. Çünkü cihaza başka bir ülkenin sim kodunu veriyorsun ve kandırıyorsun. Şimdi bu programı da bize Samsung'mu veya Turkcell'mi verdi? Biraz insaf!!
    3 tuş çalışmaması için birşey demiyorum. Amaaa. Bu kadar yaygara koprmak niye. Yanlış anlamayın burada yani bu forumda koparmak niye? Sorununuza ben mi cevap bulacağım? Yoksa başka bir arkadaşmı? Şikayet mercii burasımıdır? Tabiki sorunlar burada tartışılacak, çözüm önerileri sorulacak, çözümler bulunacak. Ama burada çözülemeyeceği belli olan sorunlar ilgili yerlerde çözülecek. O kadar yoruldum ve uykum varki. Yazacak çok şeyim vardı ama artık yazamıyorum. Son olarak şunu söylüyorum. Cevabı olmayan sorular için kimseyi suçlamayın. Forumu sadece sorununuzun teyidi için kullanın. Eğer çözümü yoksa ve önemli bir sorun olduğu düşünüyorsanız da çözümü serviste arayın. Servise gitmiyorsanız da burdan feryat etmeyin.
    Farklı rom yüklemek sorunlarınızı bitirmiyor. Bir kısmına çare oluyor. Bunu da unutmayın. Nasıl rom yüklendiği hakkında da, biraz okuma yazma bilmek yeterli.

• Bende Samsung Galaxy S I9000 Aldım. Alır almaz nette bir gezineyim dedim. ve ilkolarak aşina olduğum bu adrese gelidim... ^tuş ile ilgili yazılanyazıları ve yorumları okudum...
    3 yuşun çalışı çalışmadığını: 1.)ses açma
    2.)Anatuş (ortadaki)
    3.) Power düğmesine basarakmı anlıyoruz...

telefonumu kapatıp bu 3 tuşa bastığımda

Andro,d system recovery (2e) yazısı başlığıyal bilgisayar açılış ekrenı gibi bi ekran açılıyor..

reboot system now
    apply sdcard.update.zip
    wipe data/factory reset
    wipe cache partition

secenekleri var.. bende 3 tüş sorunu yokmu yani.. tam anlamadım...
  • quote:

Orijinalden alıntı: gembruce

20-dns.conf dosyasını root explorerla editleyip kaydedine uzantisinı otomatik olarak değiştirip dosyayı 20-dns.txt yapıyor. dosyanın adını rename edit eski adını ve extensionı vermek işe yaramıyor maalesef. sanırım txt formatı dosyanın içindeki textin formatını ansi'ya çeviriyor. bu da config dosyasi olarak çalışmasına engel oluyor. bu arada yazdığım methodun sadece wi-fi için kesin çözüm sağladığını farkettim maalesef. 3g'de dnsi kalıcı olarak değiştirmeye hala uğraşıyorum. sonuç alınca yazarım.

bu methodun dışında builtin browserı kullanmamak şartıyla dns kısıtından kurtulmak da mümkün oluyor. opera 5 web browser kendi dnslerini kullandığı için tüm sitelere bağlanabiliyor. opera seviyorsanız dns ayaraları ile uğraşmanıza gerek yok.

Anlaşılmıştır.

• quote:

turkcellden piyasa çıktığı gün aldığım i9000 üzerinde aşağıdaki değişlikleri sorun çıkmadan tamamladım. Ay sonuna kadar çıkacak resmi 2.2 güncellemesi ile bunlardan hangilerine gerek kalmayacağını net olmadığı için henüz bir konu açıp klavuz hazırlamadım. yazmak yapmaktan çok daha uzun sürüyor. update çıkınca hazırlayacağım mutlaka.

2. Root
    3. SuperUser
    4. USA Market
    5. 3 Button Recovery
    5. LagFix

Ek olarak:

6. Mavi renk tona kayma problemi var..
    7. Aşırı keskin ekran görüntüsü problemi var...

Bu ikisi için kısmen de olsa bazılarına göre başarılı düzeltmeler var...

Tavsiyr kaynak site :

http://project-voodoo.org/color

Kolay gelsin .

• quote:

Orijinalden alıntı: ciseppe

Bende Samsung Galaxy S I9000 Aldım. Alır almaz nette bir gezineyim dedim. ve ilkolarak aşina olduğum bu adrese gelidim... ^tuş ile ilgili yazılanyazıları ve yorumları okudum...
    2.)Anatuş (ortadaki)

Andro,d system recovery (2e) yazısı başlığıyal bilgisayar açılış ekrenı gibi bi ekran açılıyor..

reboot system now
    apply sdcard.update.zip
    wipe data/factory reset
    wipe cache partition

Şanslısınız... Siz de sorunsuz 3 tuş aktif olanlardansınız ... İçiniz yazzılımsal güncellemelerde rahat olsun.. Artık kolay kolay telefonunuz bozulmaz.. Taki bootloader ile ilgili bir gümncelemede 3 tuş kapatılmazsa.. Turkcell gibilerinde beklenir .... Umarım olmaz... Özellikle Turkcell Android 2.2 de ... O yüzden 3 tuşu çalışıp çalışılmadığı illk satın aloındığında hemen kontrol edilmeli...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi smart1978 -- 20 Eylül 2010; 2:58:33 >

• Ekranla ilgili problemleri benim cihazda farkedemediğim için uğraşmadım açıkçası. ya gözlerim pek keskin değil, ya da cihaz konusunda şanslı çıktım. :)

quote:

Orijinalden alıntı: xfacts

quote:

turkcellden piyasa çıktığı gün aldığım i9000 üzerinde aşağıdaki değişlikleri sorun çıkmadan tamamladım. Ay sonuna kadar çıkacak resmi 2.2 güncellemesi ile bunlardan hangilerine gerek kalmayacağını net olmadığı için henüz bir konu açıp klavuz hazırlamadım. yazmak yapmaktan çok daha uzun sürüyor. update çıkınca hazırlayacağım mutlaka.

2. Root
    3. SuperUser
    4. USA Market
    5. 3 Button Recovery
    5. LagFix

Ek olarak:

6. Mavi renk tona kayma problemi var..
    7. Aşırı keskin ekran görüntüsü problemi var...

Bu ikisi için kısmen de olsa bazılarına göre başarılı düzeltmeler var...

Tavsiyr kaynak site :

http://project-voodoo.org/color

Kolay gelsin .

• quote:

Orijinalden alıntı: chatin_62

quote:

Orijinalden alıntı: pasamsin

Türkcell çok güzel bir hamle yaparak güzelim telefonu kullanmayalım diye ve biraz daha para kazanabilmek için kullanıcıları kendi marketine hapsetmiş :)

Öncelikle belirteyim bu cevabım direk olarak size ithafen yazılmamıştır.
    Gördüğüm kadarıyla hiç kimse birbirini anlamak için çaba göstermiyor ve her şeye ön yargılarla yaklaşıyor. Çünkü o kadar çok mesaj kirliliği varki. Aynı şey defalarca defalarca yazılıyor, soruluyor, cevaplanıyor. Defalarca yazıldı. Anlamak için hangi dilde yazılması gerekiyor. Market'in tek sorumlusu Google ve sanırım internetle ilgili kurumumuz olan Türkiye Telekominikasyon Kurumudur. Turkcell, Samsung vs. hiçbirinin bir ilgisi yok. Siz hangi bilgisayardan DNS veya proxy'lerle oynamadan Youtube, Google Maps veya Google Earth uygulamalarını çalıştırabiliyorsunuz? Hadi hep birlikte tüm pc üreticilerine de ağzınıza geleni söylesenize. HP, Acer, Asus, LG, Toshiba, Casper, Exper ve daha binlerce OEM markayı kötülesenize. Yapmayın Allah aşkına ya. Artık şunu anlayın. Google'ın bazı servisleri Türkiye tarafından yasaklııııııı. Bunun da HTC'yle, Samsung'la, Iphone'la alakası yok. Yasal olarak böyle olması gerekiyor. Nasıl ki DNS ayarları ile oynayarak veya proxy adresleriyle bu sorunun bir nebze üstesinden geliyoruz, her türlü telefonda da çözümler mevcut. Ama hiçbir bilgisayar firması nasıl ki size resmi olarak DNS ayarları ile oynayın diyemiyor Samsung veya Turkcell'in ne demesini bekliyorsunuz? Resmi olmayan bir işlem için feryat edemezsiniz. Samsung'un da android marketi komple açarak size vereceğini beklemeyin. Çünkü yasal olarak yapamazlar. Bizim telefonlar yurtdışından paralel ithalat yoluyla geldi. Peki biz niye marketi tam olarak kullanamıyoruz? Ücretli yazılımları niçin göremiyoruz? Bunun Turkcell ile ne alakası var? Çözüm varmı? Evet var. Market acces programını yükle ve tüm uygulamaları gör. Bu kadar basit. Yasal mı? Bence değil. Çünkü cihaza başka bir ülkenin sim kodunu veriyorsun ve kandırıyorsun. Şimdi bu programı da bize Samsung'mu veya Turkcell'mi verdi? Biraz insaf!!
    3 tuş çalışmaması için birşey demiyorum. Amaaa. Bu kadar yaygara koprmak niye. Yanlış anlamayın burada yani bu forumda koparmak niye? Sorununuza ben mi cevap bulacağım? Yoksa başka bir arkadaşmı? Şikayet mercii burasımıdır? Tabiki sorunlar burada tartışılacak, çözüm önerileri sorulacak, çözümler bulunacak. Ama burada çözülemeyeceği belli olan sorunlar ilgili yerlerde çözülecek. O kadar yoruldum ve uykum varki. Yazacak çok şeyim vardı ama artık yazamıyorum. Son olarak şunu söylüyorum. Cevabı olmayan sorular için kimseyi suçlamayın. Forumu sadece sorununuzun teyidi için kullanın. Eğer çözümü yoksa ve önemli bir sorun olduğu düşünüyorsanız da çözümü serviste arayın. Servise gitmiyorsanız da burdan feryat etmeyin.
    Farklı rom yüklemek sorunlarınızı bitirmiyor. Bir kısmına çare oluyor. Bunu da unutmayın. Nasıl rom yüklendiği hakkında da, biraz okuma yazma bilmek yeterli.

Vallahi ne diyeceğimi şaşırdım doğrusu konuyu nasıl TIB'e bağladınız veya konu nasıl youtuba geldi onuda anlamış değilim.
    Burada android marketin olmayışı yerine Türkcell ve Samsungun işe yaramaz 10 veya 100 adet uygulamayı dayatarak slideme denen gereksiz uygulamayı dayatmalarından bahsetmiştim. Sizin dediğinizin gerçek olabilmesi sorumlunun türkcell ve samsung olmaması için yasaklı dahi olsa android marketin yazılım içerisinde mevcut olması gerekiyor orneğin iphone içerisinde şarkıların satın alındığı bölümün yıllarca kapalı olması gibi buda pekala içerisinde olabilir isteyen wifi ile bağlanarak android markede dns sorununu çözerek bağlanabilirdi. Bilgisayar üreticileri dns ayarları bölümünü kapatmış olsaydı veya o işletim sistemi buna izin vermiyor olsaydı pek tabiki insanlar bütün bilgisayar firmalarına kızarlardı haklı olarak.

• İlk gözüme çarpan şu : Şuan Sim kartsız ve wifi açık telefonu incelemekteyim... Sim kart gerektiren tüm uygulamalar wifi yi kapatıyor!... Halbuki bu olmamalı... Tamam bazı GSM opratör uygulamaları hatta Samsung uygulamaları sadece GSM üzerinden bağlanmak isteyebilir... Bunda da sorun yok... Ama mevcut wireless i niye kapasın?

İlginç bir dayatma mı desek ne ?
  • quote:

İlk gözüme çarpan şu : Şuan Sim kartsız ve wifi açık telefonu incelemekteyim... Sim kart gerektiren tüm uygulamalar wifi yi kapatıyor!... Halbuki bu olmamalı... Tamam bazı GSM opratör uygulamaları hatta Samsung uygulamaları sadece GSM üzerinden bağlanmak isteyebilir... Bunda da sorun yok... Ama mevcut wireless i niye kapasın?

Yok olurmu dayatma :) Şimdi ben bu ürünü aylardır bekliyordum çıktığı gün aldım. Tabi iphone'da özgürlük yok diye bu ürünü tercih ettim ama göryorumki çok güzel herşeyi kıtılamışlar herşeyi kendi izin verdikleri ve kazandıkları meblanın üzerine mebla ekleyebilecek şekilde değiştirmişler. Yani uygulamaları indirirken bile 3G kullanmanızı sağlıyor :) Bu kadar aç gözlü olmak hiç iyi değil, heleki başkasının bedavaya verdiği bir hizmeti kısıtlayıp paraya dönüştürüyorsanız. Ben sadece İnternette gördüğüm o yabancı elin ingilizinin kullandığının aynısını istiyorum çok birşey istemiyorum.

• gerçekten ilginç. cihazda wifi.conf üzerinden kısıtlama kaldırılabilir ama. ilgili app'ların wifi için permissionları edit edilebiliyor.

quote:

İlk gözüme çarpan şu : Şuan Sim kartsız ve wifi açık telefonu incelemekteyim... Sim kart gerektiren tüm uygulamalar wifi yi kapatıyor!... Halbuki bu olmamalı... Tamam bazı GSM opratör uygulamaları hatta Samsung uygulamaları sadece GSM üzerinden bağlanmak isteyebilir... Bunda da sorun yok... Ama mevcut wireless i niye kapasın?

• quote:

quote:

Bende Samsung Galaxy S I9000 Aldım. Alır almaz nette bir gezineyim dedim. ve ilkolarak aşina olduğum bu adrese gelidim... ^tuş ile ilgili yazılanyazıları ve yorumları okudum...
    2.)Anatuş (ortadaki)

reboot system now
    apply sdcard.update.zip
    wipe data/factory reset
    wipe cache partition

Şanslısınız... Siz de sorunsuz 3 tuş aktif olanlardansınız ... İçiniz yazzılımsal güncellemelerde rahat olsun.. Artık kolay kolay telefonunuz bozulmaz.. Taki bootloader ile ilgili bir gümncelemede 3 tuş kapatılmazsa.. Turkcell gibilerinde beklenir .... Umarım olmaz... Özellikle Turkcell Android 2.2 de ... O yüzden 3 tuşu çalışıp çalışılmadığı illk satın aloındığında hemen kontrol edilmeli...

3 tuş prblemi olmadığını söylemişsiniz .. sevindim... ama android market bağlanmıyor bu durumun 3 tuşla alaksı yok sanırım... bide şu türkcelli arayüzü kullnmak zorundammıım ben türkcell ile ilgili hiç bişe istemiyorummm.. :)

• evet, markete giremekle 3 tuşun bir alakası yok. turkceli telefondan tamamen atmak istiyorsanız samsungun resmi güncellemeyi (android 2.2) çıkarmasını yani bu ayın sonunu bekleyin. telefonunuzun şu anki firmware kodunu kısa bir işlemle samsung software update farklı bir ülke gösterip (tercihen amerika, en az kısıtlama orada var) orijinal firmware'ri kurarsınız. resmi güncellemeden önce uğraşmayın derim, zira güncelleme çıkıncı baştan bir daha yapacaksınız.

quote:

quote:

quote:

2.)Anatuş (ortadaki)

reboot system now
    apply sdcard.update.zip
    wipe data/factory reset
    wipe cache partition

3 tuş prblemi olmadığını söylemişsiniz .. sevindim... ama android market bağlanmıyor bu durumun 3 tuşla alaksı yok sanırım... bide şu türkcelli arayüzü kullnmak zorundammıım ben türkcell ile ilgili hiç bişe istemiyorummm.. :)

• Merhabalar.
    Cihazı bu cumartesi aldım. Cihazımda 3 tuş problemi yok. Aldığım gün kies i kurup cihazıma film vs yükleyebildim. Aynı günü cihazın ayarlarını vs. bayağı bir kurcaladım. Dün (pazar) cihazımı ne kies ne de PC'm tanımadı. telefonu pc'ye taktığım zaman driver yüklemeye başlıyor modem driverını yüklemeye gelince bir süre sonra hata veriyor. Defalarca kiesi ve samsung driverlarını kaldırıp tekrar kurdum aynı sorun devam. Telefonu yığın depolama moduna alıp PC'ye bağlayınca da pc tanır gibi ses çıkarıyor fakat bilgisayarımda telefonun disklerini göremiyorum. Benim PC'de win7 32 bit var. Hanımın vista yüklü pc'de de kiesi kurdum driver tanıma olayı çok uzun sürdü. Kies telefonu bulmaya çalışıp öylece bekliyor.
    Telefonu reset yapmadım. Bu tür bir problemle karşılaşan oldu mu acaba? ne yapmamı önerirsiniz?
  • selamlar..az once samsung cagri merkezi ile konustum cihazlar ozellikle kapatildi 3 tusa dediler.yurt disindan herhangi bir yazilim yuklediginizde aktif hale getirdiginizde garanti disi kalir dediler. Yazilim yükleyemezsiniz dediler. Varmi boyle bir sey.. yurt disi kusurlu urun kabul ediyor degisitriyor siz kapatiyorsunuz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: deliorman2010

selamlar..az once samsung cagri merkezi ile konustum cihazlar ozellikle kapatildi 3 tusa dediler.yurt disindan herhangi bir yazilim yuklediginizde aktif hale getirdiginizde garanti disi kalir dediler. Yazilim yükleyemezsiniz dediler. Varmi boyle bir sey.. yurt disi kusurlu urun kabul ediyor degisitriyor siz kapatiyorsunuz.

Olur mu öyle şey kardeşim, benim cihaz da Turkcell ama; 3 tuş çalışıyor. Komik bir açıklama yapmışlar size.
  • quote:

Orijinalden alıntı: deliorman2010

selamlar..az once samsung cagri merkezi ile konustum cihazlar ozellikle kapatildi 3 tusa dediler.yurt disindan herhangi bir yazilim yuklediginizde aktif hale getirdiginizde garanti disi kalir dediler. Yazilim yükleyemezsiniz dediler. Varmi boyle bir sey.. yurt disi kusurlu urun kabul ediyor degisitriyor siz kapatiyorsunuz.

O zaman bazıları daözellikle açtırmışla hemde Turkcell li olanlardan!... Böyle cevap kabul edilemez...

3 tuş sadece yazılım atmadan ibaret değildir... Samsung madem bu kadar tüketiciyi koruyor garanti dışı olma derdinde Recovery Mode birkere Kies tarafıdan 3 tuş şartını göstermekte.. Hatta bunun kanıtı daforumda resmi de var...

3 tuş olayının üstünde durulmalı... Tamam bir gerçek var 3 tuş ile garanti dışı kalma durumu düşük bir ihtimal çünkü birçok kullanıcı olsa olsa Turkcellsiz orjinal resmi Samsung firmware leri kullanmak isteyecektir... Bu işlem esnasında düşük ihtimal bile olsa Recovery Mode a ihtiyaç vardır...

Turkcell dayatmalarını Samsung anlaşması gereği tüketiciye kılıf uydurması ve böyle basit amacı bir şekilde müşteriyi caydırmak olan halbuki 3 tuş ilk defa Kanada ki şikayetlerle aktiflendiğini dünya biliyor... Yarın öbürgün Avrupa sürümlerinde de güncelleme çıkarsa ve özellikle Android 2.2 de 3 tuş aktiflenmesi çıkarsa Turkcell bakalım ne yapacak?!... Samsung da zaten antlaşma gereği emir kulu misali birşeyler söylüyor... Ama söyledikleri de tutarsız...

Bakınız bendeki Galaxy S de bile 3 tuş atkifli ama 3 tuş kombinasyonu aktif olmayan bazı mağdur Galaxy S kullanıcıları adına malum sorunun çözülmesi için temel seviyede zor olmayan birkaç bilgiyi iyi bilmek gerekir...

Forumlarda herkes birbirne yardımcı oluyor paylaşıyor.. Zamanı ve fırsatı olan herkes 3 tuş aktif bile olsa 3 tuş için teknik servislerde Kanada da olduğu gibi güncelleme çıkartılması ISRARLA talep etmeliyiz... Çünkü 3 tuş aktif olan da var...

3 tuş Android gibi bir işletim sisteminde sadece yazılım güncellemesi için kullanılmıyor... Turkcell hatta teknik servisler meseleyi yazılım güncellemesi olarak bakmak istiyorlar.. Halbuki Turkcell yazılımları ve ayarları yüklü Galaxy S lerde Kies üzerinden fabrika ayarlarına dönerken bile 3 tuş nasıl kullanılır nasıl Recovery Mode a geçilir tüketiciye göstermektedir...

Yani 3 tuş aktif olan olmayan ortak bir bilinçle 3 tuş rezaletini yetkili servislere Samsung Türkiye yi arayın... Özellikle yetkili teknik servislere...

Yurtdışında Kanada ilk defa bu sorunu tüketicilerden gelen şikayet doğrultusunda "3 tuş sorunu" bazı telefonlarda aktif olmamasını kabul ettiğini hatırlatırım... Hatta forumda TELPA yapılan görüşmelerde bile 3 tuş olması gerektiği ifade edliyor...

Turkcell yüzünde dayatılan kısıtlamaları olan Google MArketi bile olmayan ama normal şartlarda zaten girilen bir uygulamayı nasıl olursa turkcell kaldırır ve reklamlarda da kusurusuzluktan bahseder!...

Sonuçta 3 tuş olayını Turkcell engeleyememiştir... Sorunun çözümü de yasal Android 2.2 de Samsung ÇÖZEBİLİR DE... Turkcell 3 tuş biz kaldırdık diyorlar ama Adroid işletim sisteminde GSM operatörlerin yazılıma erişim seviyesi bootloader seviyesinde olmadığını düşünüyorum... Eğer öyle olsaydı benim birçok 3 tuş aktifli çıkmazdı... Sorun birçok ülkede de aynı... O yüzden Turkcell in blöf gibi açıklamasına kanmayın... Bence 3 tuş sorunu Kanada dan sonra diğer ülkelerde de aktiflenecek... Eğer Android 2.2 ilk resmi olgunlaşmış beta olmayana yetiştireceklerini düşünüyorum hatta 3 tuş aktiflenmesi için Android 2.2 güncellemesi ertelenebilir de ... Beklemeye değer....

İşte o zaman eğer 3 tuş aktiflenirse Turkcell'in blöfü ortaya çıkacak...

Kesin bir şey ifade edilemez... Ama 3 tuşun bazı Turkcell i garantili Galaxy S lerde çalışması veya çalışmaması Turkcell'in işi değil...

Madem Google la devlet seviyesinde vergi tahsil edilmediği için yasaklı! O zaman alternatif Market ler için de sadece GSM üzerinden internetten bağlanma şartı da ne oluyor? ... Wifi ile bağlanmayı da aktif edin... Dün akşam sim kartsız Turkcell uygulama indirme programına baktım tabiki sadece wifi açıktı ve Turkcell in programına girdiğimde wireless mi de UYARMADAN KAPATTI! Bu durumda tüketiciyi mağdur edecektir!... Tüketici wifi üzerinden bağlı iken bir ara Turkcell in uygulamalarına girdi diye GSM hattı üzerinden internete girecek..Sonuçta tüketicinin rızası olmadan uyarılmadan Turkcell bu şekilde haksız kazanç elde edecektir... Bu kısım bie kendi başına tüketici mahkemelik bir durum...

Olaya her açıdan kapsamlı yaklaşılmadır... Haklarımızı savunmalıyız... Sustukça veya tepkiler az olunca tüketiciye dayatmalar daha da artacak ve daha gizli açıklarla tüketiciler mağdur olacaktır...

Turkcell GSM üzerinden kendi uygulamalarının kapatılmasını istenemez... Ama wifi seçeneği de olmalı... Wifi den GSM internetine geçişlerde de kullanıcı onayı ile değişmeli...

Dikkatli okuduğunuz için teşekkürler.

• 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.