Şimdi Ara

Samsung Galaxy S2'nin ICS Güncellemesi(Resmi) ile Kazandığı Yeni Özellikler

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
0
Favori
4.033
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Çok tartışılıyor arkadaşlar. Ben de yardımcı olmak istedim.

Samsung Galaxy S2 ICS ( Ice Cream Sandwich ) 4.0.3(rootlu) yeni özellikler(Daha önce başka bir forumda da aynı yazıyı yazdım. Yazı benimdir alıntı değildir.)

Yeni Gelen Özellikler

-Face Unlock (Sorunsuz çalışıyor 4 gündür kullanıyorum)

-Mobil Data İzleme (Sorunsuz çalışıyor...hangi uygulama ne kadar 3G datası kullanmış bakabiliyorsunuz istediğinizi wireless ile kısıtlayabiliyorsunuz)(Hotspot özelliği ile bilgisayarınızdan indirdiğiniz datayı da gösteriyor ki bu özelliği ilk kez gördüm)

-Batarya Miktarı Gösterim ekranında artık uygulama isimleri daha net gözüküyor ve bu ekranın doğruluk oranı oldukça artmış.

-Telefon uyku moduna daha hızlı giriyor bu da bataryanın daha uzun gitmesini sağlıyor. Bataryası daha az gidiyor diyen arkadaşlar sanırım telefonu normalden çok kurcaladıkları için fark edememişler. Her gün aynı şekilde telefonu kullanan biri olarak batarya süresi en az %20-30 arttı diyebilirim.

-Browser hızlanmış...Gizli pencere özelliği eklenmiş. Arka planda aç özelliği eklenmiş. Parlaklık hatta ve hatta batarya süresini arttırıcı renk özelliği eklenmiş.Browser Google Chrome'daki bookmark bar ile aynı bookmarkları gösteriyor!!! bu müthiş olmuş. Bir de istediğimiz sayfayı kaydedip sonra ona tekrar bakabiliyoruz. Kısaca browser muhteşem olmuş. Flashda destekliyor. Dolphin kullanmayı bıraktım ben... Bu özelliklerin hepsi stock browser'da var. Bir de Chrome Beta'yı da destekliyor o da harika olmuş.

-Gmail ve youtube uygulamaları offline olarak daha da iyi çalışır hale gelmişler.Misal youtube'da istediğimiz videoları daha sonra izleyebiliyoruz. Hele ki gmail muhteşem olmuş. Anlatmakla bitmez kullanmak lazım. Gtalk'a görüntülü konuşma ve sesli konuşma özellikleri gelmiş. Ayrıca "GTALK TA GALAXY NEXUS'UN KAMERASINDA OLAN CANLI EFEKTLERİ GÖRÜNTÜLÜ KONUŞMA ESNASINDA KULLANABİLİYORUZ AMA BU ÖZELLİK NORMAL RESİM VEYA VİDEO ÇEKERKEN KOYULMAMIŞ İLERLEYEN SÜRÜMLERDE KONULACAKTIR".Tüm bu uygulamalar çok klas bir arayüze geçmiş.Google Plus'da coşmuş ama bu eski sürümde de buna benziyordu.

-Müzik çalar ve radyoya otomatik kapanma özelliği eklenmiş. Gece uyurken 1.5 saate ayarlıyorsun sonra kendi kapatıyor.!!!Bir de müzik çalarda sözler menüsü var kullanmadım ama şarkı sözleri sanırım gösteriliyor.Yine müzik menüsünde küçük resimler diye bir şey çıkıyor ama sanırım bu eski sürümde de var.

-Arama kaydı menüsünde küçük ama işlevsel bir kaç özellik var. Yanda en son telefonla görüştüğünüz için telefon işareti çıkıyor. Basıyorsunuz telefon açıyor. En son mesaj atmışsanız mesaj işareti var yine basınca mesaj atıyor.

-Rehber baştan aşağı yenilenmiş. Telefonlar şu şekilde gösteriliyor 0555 543 21 99. Okuması daha rahat oluyor. Eskiden 05555432199 şeklindeydi. Ayrıca google +,facebook ,gmail ve simkart kişi entegrasyonu artmış. Muhteşem olmuş diyebilirim bu kısımları anlatması zor. Rehbere yeni kişi kaydederken de nereye kaydedeceğinizi soruyor bu da artı bi özellik.Ayrıca Google +'da varsa o kişi onun neler yaptığınıda görebiliyorsunuz.

-Speech to text özelliği çok iyi olmuş. Direk metne çeviriyor ve doğruluk payı oldukça artmış. Söylediğinizi doğru anlamasa bile kelimenin üstüne tıklayınca çıkan menüde %90 oranında(abartmıyorum) söylemeye çalıştığınız kelime var. Artık resmen ses ile mesaj yazma kullanılabilir hale gelmiş. Mail bile atılır bence.

-Bir yere Text girerken kelimeyi çift tıklayıp tutup sürükleyerek istediğimiz yere bırakabiliyoruz bu özellik de oldukça iyi olmuş.

-VPN ve proxy yönetimi oldukça kolaylaşmış.

-Ayarlardaki Kayıt Yeri özelliği mükemmel olmuş!!!! girin bakın arkadaşlar. Kaydettiklerinizin ne kadarı resim ne kadarı müzik ne kadarı ıvır zıvır(çeşitli dosyalar olarak geçiyor) gözüküyor ve üstüne tıklayınca size direk o dosyaları gösteriyor istediklerinizi silebiliyorsunuz!!

-Ayarlarda da ince ve kullanışlı detaylar var. Bunları kullanırken farkedersiniz.

Eksiler
    --------

-Bazı uygulamar uyumsuz çalışıyor. Daha tüm uygulamaların Android 4.0'a geçişi tamamlanmamış sanırım. %70 civarı bir uyumluluk var. Titanium backup'dan döndüğüm uygulamalar sıkıntı yarattı onları yeniden yükledim çalıştılar. Setcpu direk kitliyor aleti.
    -Radyodan veya ekran kilidinden bazı uygulamalara giriş yaparken kitlenmeler oluyor. Telefon kendi kendini yeniden başlatıyor. Tüm günde en fazla 2 kere oldu. Telefon 15 saniyede açılıyor. Ben idare edebilirim bu kadar yeni özellik yanında bu kadar kusurla. Yeni versiyonlarda düzelir.
    -Ara ara ufak kitlenmeler oluyor ama rahatsız edici değil.
    -Scrool hızını düşürmüşler. Telefon daha akıcı gözüksün diye scrool hızı düşürülmüş ve iphone gibi olmuş. Hiç sevmedim. Ama alışacağız artık buna yapacak bir şey yok. Eskiden parmağınla bir kaydırırdın tırrrrr diye en alta kadar scroll olurdu.
    -Wireless bir garip. Telefonun ekranı kapandığında duruyor zaman zaman.

Öneri:<<<Telefonu ICS güncellemesinden sonra rootlayın. Marketten Apex Launcher'ı yükleyin. Sonra titanium backup içerisinden Apex Launcher'ı sistem uygulamasına çevirin(Bu widget'ları direk ekrandan seçerek ana ekrana ekleme özelliğini kazandırıyor.). >>>

Çok kesin ve net şunu söyleyebilirim: Apex Launcher,Galaxy Nexus'un launcher'ından daha hızlı,daha stabil,Aynı görünüme sahip fakat ufak ama önemli daha fazla detaya sahip muhteşem bir launcher!!!! Galaxy Nexus'um olsa Apex Launcher kullanırdım. Touchwiz'den nefret edip ICS launcher'a özenenler Apex Launcher'ı indirsin düşünmeden.(Bu launcher sadece ICS sürümünde çalışır) Apex Launcher'ı yükleyince Galaxy S2 bence Galaxy Nexus'un oldukça önüne geçiyor. Tabii ki ICS daha Nexus kadar stabil değil ama bir iki güncellemelik işi kalmış. Şu hali ile herkes çok rahat kullanabilir.

REZERVE
    BU ALANA YENİ FARKEDİLEN VE SİZLERDEN GELEN MESAJLAR İLE DENENEN ÖZELLİKLER YAZILACAKTIR.
    REZERVE

Herkese iyi forumlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerempek -- 20 Mart 2012; 15:02:19 >

• Ellerinize sağlık...
  • quote:

Orijinalden alıntı: muhamnet

Ellerinize sağlık...
    Güzel bir inceleme olmuş. Teşekkürler...
  • quote:

Orijinalden alıntı: ahmettokgoz

Güzel bir inceleme olmuş. Teşekkürler...

Alıntıları Göster
    Arkadaşlar ben teşekkür ederim. Sizin de tespit ettiğiniz yeni özellikler var ise lütfen bildirin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kerempek

Arkadaşlar ben teşekkür ederim. Sizin de tespit ettiğiniz yeni özellikler var ise lütfen bildirin.

Alıntıları Göster
    kimse de yok mu yeni özellik gençler ?
  • quote:

kimse de yok mu yeni özellik gençler ?

Alıntıları Göster
    Valla aklımda bi dolu soru işareti vardı gidermiş oldum teşekkür ederim
  • quote:

Orijinalden alıntı: Canzz

Alıntıları Göster
    Türkiye için de ICS güncellemesi çıktı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Canzz

Alıntıları Göster
    Anlatım güzel, açıklayıcı olmuş.
    Teşekkürler...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dr.Teknik

Teşekkürler...

Alıntıları Göster
    Ben teşekkür ederim... Bir çok launcher kullandım. 15 dolara SPB launcher satın aldım. 5 dolara launcer pro kullandım. Ama şu ana kadar gördüğüm tartışmasız en iyi launcher APEX launcher. Ücretsiz tavsiye ederim....
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dr.Teknik

Teşekkürler...

Alıntıları Göster
    Bende Şuan Almanyadan Getirilmiş Galaxy S2 Var Onada Root Filan Yapmadan KiesDen ICS Yükleyebilir Miyim?
    İnternetten Araştırırdım, Rom,Root, Kernel, FW Gibi Cok Karışık Terimler Var. Ve Telefonu Yeni Alıp Androide Yeni Geçtiğimden Pek Bilgilm Yok .s Sorumu Cevaplarsanız Sevinirim, İyi Akşamlar :)
  • Eline Sağlik, guzel bir inceleme olmuş.Inşallah bizde kavuşuruz official icsye

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Frobisher -- 17 Nisan 2012; 20:45:25 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: SametCanTR

Bende Şuan Almanyadan Getirilmiş Galaxy S2 Var Onada Root Filan Yapmadan KiesDen ICS Yükleyebilir Miyim?
    İnternetten Araştırırdım, Rom,Root, Kernel, FW Gibi Cok Karışık Terimler Var. Ve Telefonu Yeni Alıp Androide Yeni Geçtiğimden Pek Bilgilm Yok .s Sorumu Cevaplarsanız Sevinirim, İyi Akşamlar :)

Arkadaşım telefonunu USB'den internete bağlanmış olan bir bilgisayara bağla. Sonra Kies'e gir. Orda yazılım güncellemesi yaparsa yapar. Yapmazsa da Odin ile yüklersin. Odin ile nasıl yüklendiği oldukça fazla yerde anlatılıyor. Kısa bir araştırma ile bulabilirsin.
  • quote:

quote:

Arkadaşım telefonunu USB'den internete bağlanmış olan bir bilgisayara bağla. Sonra Kies'e gir. Orda yazılım güncellemesi yaparsa yapar. Yapmazsa da Odin ile yüklersin. Odin ile nasıl yüklendiği oldukça fazla yerde anlatılıyor. Kısa bir araştırma ile bulabilirsin.

Peki Birader, İlla Tüm Sürümleri Yüklemek Gerekir Mi Yoksa Gingerbeadin Üstüne Direk ATılır Mı?
    Bide O Güncelleme GElip Gelmedeğine Nereden Bakabiliriz? :)

• quote:

quote:

quote:

Peki Birader, İlla Tüm Sürümleri Yüklemek Gerekir Mi Yoksa Gingerbeadin Üstüne Direk ATılır Mı?
    Bide O Güncelleme GElip Gelmedeğine Nereden Bakabiliriz? :)

Alıntıları Göster
    kardeşim çok güzel bir yazı yazmışsın aydınlandım valla ellerine sağlık

• quote:

Orijinalden alıntı: nec85

kardeşim çok güzel bir yazı yazmışsın aydınlandım valla ellerine sağlık

Alıntıları Göster
    youtube offline video izlme nasıl oluyor?
  • quote:

Orijinalden alıntı: hitman

youtube offline video izlme nasıl oluyor?

Alıntıları Göster
    çok teşekkürler aradığım bir çok soruya cevap buldum .)
  • quote:

Orijinalden alıntı: TymsahTR

çok teşekkürler aradığım bir çok soruya cevap buldum .)

Alıntıları Göster
    Emeğine eline sağlık...
  • quote:

Orijinalden alıntı: seas79

Emeğine eline sağlık...

Alıntıları Göster
    Harika olmuş teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: onurgunay35

Harika olmuş teşekkürler.

Alıntıları Göster
    Güncellemeden önce Bluetooth sorunsuz çalışıyordu ama şimdi bazı şeyleri bulamıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: zamazingo77

Güncellemeden önce Bluetooth sorunsuz çalışıyordu ama şimdi bazı şeyleri bulamıyor.

Alıntıları Göster
    Arkadaşlar bir konuda bilginizi almak istiyorum bende Galaxy S II almayı düşünüyorum ve telefonu incelerken şöyle birşey gördüm inceleme sitelerinin birçoğunda bu telefonda NFC var görünüyor ama satıcı sitelerde NFC yok diye görünüyor. Telefonda NFC var mı yok mu ya da NFC özelliği donanımsal olarka var da yazılımsal yoktu ve ICS update ile mi geldi durum nedir? Bilen bir arkadaş yardımcı olursa sevinirim.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.