Şimdi Ara

samsung netbook suya düştü pil ve ekran sorunu acil yardım!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
583
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar acil yardım lazım .. samsung n150 plus netbook var. havuza düştü.3 gün güneşte beklettim çalışmada sıkıntı yok. ama ekranın içinde su var gibi ekran buğulu. birde pil hep sarj oluyor gözüküyor fakat pilde çalışmıyor direk kapatıyor kendini. yani pil iptal. benim sorum şu. sıfır pil alsam pilde çalışır mı yoksa sorun bilgisayarda mı? Ayrıca ekran için ne yapılabilir. garanti karşılamıyor ve oldukça pahalıya geliyor. serviste pil 150 tl ben 70 e buldum mesela.önerilerinizi bekliyorum şimdiden teşekkürler.

• yok mu arkadaşlar kimse
  • blghn21 kullanıcısına yanıt
    sıvı temasında sadece pille kurtarma ihtimaliniz bence yok dayımın laptopuna 1 bardak su döken kıznıdan sonra anakart,harddisk değişti ve batarya şarj etmiyordu ,bence pile hiç para vermeyin uzun süre gitmez o alet yakında daha fazla sorun çıkarır. geçmiş olsun.
  • Bence bir süre daha bu şekilde kullanın, şimdi problem olmasada ilerde tekrar problem çıkartabilir. Hiç çalışmayacak durumada gelebilir.

Bu elektronik cihazların suya düşmesi durumlarında özellikle cep telefonları için pirinç dolu bir kabın içine koyup üzerini yine pirinçle doldurup kabın ağzını kapatma şeklinde bir yöntem var. Bu şekilde cihazın içindeki azda olsa kalan nemi pirinç içine alacaktır. Bu yöntemi deneyebilirsiniz. En az 1 gün bekletin. Cihazın içine prinç tanesi kaçmaması için tül benzeri hava alabilecek birşeye sarabilirsiniz.

Pil almak için karar verirseniz eğer pili kesinlikle netbookda deneyerek satın alın.
  • teşekkür ederim çok sağolun .
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.