Şimdi Ara

Samsung Plazma servis menüsü hakkında birkaç soru...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
16
Cevap
0
Favori
25.353
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    1) Samsung LCD ler için servis menüsüne giriş: "İNFO+MENÜ+MUTE+POWER" şeklinde olduğunu forumlardan buldum.Ama bu PLAZMALAR için de geçerli midir?
    2) Amacım ürünü aldığımda en azından kullanım saatini kontrol edebilmek ve bunun için servis menüsüne girmenin şart olup olmadığını öğrenmek?
    3) Forumda birkaç yerde sorulmuş ama cevaplanmamış soru ise servis menüsünden çıkış için ne yapmak lazım?
    4) Kullanım saati kolaylıkla sıfırlanır mı?Forumda sıfırlanabildiği yazılmış ama bu böyle bir durumu satıcının yapması çok kolay ise vay halimize...
    5) Son olarak servis menüsüne girmek garantiyi bozar mı?

• quote:

Orjinalden alıntı: melihcelik

Arkadaşlar
    1) Samsung LCD ler için servis menüsüne giriş: "İNFO+MENÜ+MUTE+POWER" şeklinde olduğunu forumlardan buldum.Ama bu PLAZMALAR için de geçerli midir?
    2) Amacım ürünü aldığımda en azından kullanım saatini kontrol edebilmek ve bunun için servis menüsüne girmenin şart olup olmadığını öğrenmek?
    3) Forumda birkaç yerde sorulmuş ama cevaplanmamış soru ise servis menüsünden çıkış için ne yapmak lazım?
    4) Kullanım saati kolaylıkla sıfırlanır mı?Forumda sıfırlanabildiği yazılmış ama bu böyle bir durumu satıcının yapması çok kolay ise vay halimize...
    5) Son olarak servis menüsüne girmek garantiyi bozar mı?

Dostum selam; öncellikle bu sorularınızın cevapları Samsung Plazma bölümünde mevcut. Ama ben kısaca yanıtlayayım...

1. Evet
    2. Evet
    3. TV'yi kumandadaki Power tuşuna basıp kapatmak, tekrar açttığında çıkmış oluyor.
    4. Sıfırlanabildiği söyleniyor ama nasıl? Bilemiyorum...
    5. Girmek bozmaz, ama girip oynayıp ayarları bozarsanız evet BOZAR. Servis menüsünden yapılan işlemlerde kesinlikle geri dönüş yoktur ve TV ile ilgili ayarları tamamen bozabilirsiniz eğer ne yaptığınızı bilmiyorsanız. Servis menüsünü sadece TV'nizin toplam çalışma saatini görme amaçlı girip çıkarsanız bir şey olmaz. Diğer soru ve paylaşımlarınız için sizi Samsung Plazma bölümüne bekleriz...

Selamlar, saygılar...

• Cevaplar için çok teşekkürler. Ben Samsung LCD bölümü sadece var sanıyordum.Şimdi forumda açık olan tv ve projeksiyon konu bölümü başlığının içinden buldum plazma bölümünü. Lakin forumda aratma yapmıştım ama sorularıma yönelik bir arama idi ve gözden kaçırmışım o konuyu. Teşekkürler tekrar cevapladığınız ve yönlendirdiğiniz için.
  • arkadaşlar merhaba bendeki 5 serisi samsung lcd de usb girişi var yalnız film oynatamıyorum samsung a gittim ordaki eleman servis menüsüne girip orda movie on of bölümünden on yaptı ve oynatmaya başladı acaba bilen bi arkadaş varmı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cinali35 -- 27 Haziran 2009; 21:07:11 >
  • tamam buldum
  • servis numarasina giris nasil yapiliyordu?. ben yukarda ki siralamaya gore tuslara basiyorum ama birsey olmuyor.
  • tv kapalıyken info ,menü,mute,power daha sonra tv açılıyor ve menü geliyor
  • tesekkurler. bende 32r32b model lcd var. son 15 gundur ekranin ust bolumunde dikey cizgi halinde morluklar olusmakta ve sanki gitgide cizgi sayisinda da artis var gibi sorun ne olabilir?. tv 3 senelik ve sanirim garanti bitmis olmali.
  • 32c450 menuye girdim, acayip karışık ve kullanmak benim için imkansız.

fabrika ayarlarına dönünce kullanım saati de sıfırlandı.
    edit: diğer menüde kullanılan saat duruyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pphammer -- 11 Şubat 2011; 10:47:34 >
  • Benim lcd İngilizce Türkçe yapmak istiyorum.Bunun İçin servis menüsüne girip türkiye yi şeçmek gerekiyormuş.Bunu nasıl yaparıım.
  • ayni sikinti bendede var ue46d6510 samsung marka led tv aldim fakat türkce dil secenegi yok servis menüsünden olurmu bilemiyorum nasil girileceginide bulamadim yardimci olucak arkadaslar varsa simdiden tesekkür ederim
  • arkadaşlar le503d 40 inç lcd tv var yanlışlıkla türkce yerine afrika dillerinden birine ayarladım tv kapatıp açınca açılmaz oldu sürekli samsung logosu gelip tekrar kapanıyor nette hiç bir yerde çözüm bulamadım iranlı biride aynı sorunu yaşamış servise yollayın demişler hiç bir çözümü yokmu
  • Selamun Aleykum Beyler

Benim Cok Önemli Bir Sorunum Var
    Almanyadayim Buradan Samsung Ps51D579 plasma tv aldim bu tarihten itibaren 9 aya yakin oldu ve TV nin Yazilimi /T-MST4DEUC-1025.1
    bende arastirmalarim sonucunda Almanca Olan TV,Türkce yapa bilirim die forumlarda okudum neyse girdim kurcaladim,türkce yaptim
    Ama Bir Sorun Vardi,
    Televziyonun Bir Cok Degismis,modelide üstelik
    Sonra Kurcaladim,Ekran Bir Ters Döndü yazilar yan durdu neyse kurcala ekrani yaptik HDM de bagladik tekrar pc yi,
    ama eski tv min modeline gelemedim.
    simdi kim bunu ayarlamam da eski ayarlarina kavusmami sagliya bilir ya forum okumaktan basim agridi.lütfen biri saglikli sekilde yardim etsin ALLAH icin
  • ben bu sekilde servis menuye girdim ayarlarida karistirdim suan tv acilmiyor ekran isigida dahil yanmiyor tv suan hicbir fonksiyon yok ne yapmami onerirsiniz tesekkurler
  • quote:

Orijinalden alıntı: kaanfr

ben bu sekilde servis menuye girdim ayarlarida karistirdim suan tv acilmiyor ekran isigida dahil yanmiyor tv suan hicbir fonksiyon yok ne yapmami onerirsiniz tesekkurler

aynı ayarlara bende girdim LE40B550 olan modeli 750 yaptım video menüsü gelicek diye tv kapandı ve açılmıyor yardım lütfen.
  • Yapabilen varmı bende bozdum konu hortliyacaka ama ayarları bozdum kumanda dan numaralar calismiyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.