Şimdi Ara

şasi resmi arıyorum yardım edin arkadaşlar!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
2.519
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar şasi ve karoser dersi için şasi resmi arıyorum daha bulamadım bilen varsa yardımcı olursanız cok sevinirim. ilginize teşekkür ederim.

• http://images.google.com.tr/images?q=chassis+pictures&hl=tr&um=1&ie=UTF-8&sa=X&oi=images&ct=title

"chassis images" şeklinde arama yaparsanız baya bir döküman bulursunuz.

ayrıca şasi ve karoser dersi gibi bir ders hangi bölümde veriliyor merak ettim.
  • makina müh. arkadaşım. seçmeli ders olarak veriliyor. geç mesaj için kusura bakma giremedim nete bi kaç gündür.
  • autocad, pro engineering, 3dmax, catia çizimleri için türk arkadaşların bulunduğu bi site vardı.adını hatırlasam yazıcam...
    bilirsin belki sen...
    hazır çizimler vardı orda.içlerinde elbet şasi çizimleri de vardır.eğer çok önemli ise yarın okula gittiğimde kütüphaneyi bi kolaçan eder, ya da hocaların kafasını şişirir, zorla alırım varsa ellerinde çizim...

elbet bi kitapta örnek vardır.sonuçta motorlu taşıtlar dersi veren hoca da var...
  • vallahi arkadaşım çok makbule geçer :) geçeceğimiz bi kaç ders zaten bunuda geçsek kardır.
  • yarın inşallah unutmam.yalnız kitap bulursam ne yapacağım merak ediyorum.
    tarayıcım yok.
    ancak autocadde çizilmiş şasi resmi bulabilirim inşallah...
    olmadı izmit forddan çalarız
  • konuyu gördüm şimdi aklıma geldi.
    unutkan adamım.bu yüzden ağzımdan çıkan bazı şeylerin sözünü tutamayabliyorum böyle.kusura bakma...
  • valla mukavemet dersinde bi sınav sorumuz vardı şasinin bazı noktalarının mukavemet hesaplarını yapmamızı istemişti hoca güzel bi resimdi 3 boyut çizilmiş ama iki koli not var elimde bulabilirsem bende çok yardımcı olmak isterim ya..
    not aramak ne demektir iyi birim ne kişiliksiz insanlarla muhattap olmak zorunda kalıyorum bazen bi ders notu için..

bu arada bunlar işine yararsa bi bakıver istersen

http://img227.imageshack.us/img227/7087/ta05msbk5.jpg

http://img218.imageshack.us/img218/1388/ta05ifsrh2.jpg

http://img406.imageshack.us/img406/7288/ame01la7.jpg

• şasiden kastın budur umarım.

ben şasi diyince bunu anlıyorumda.

yardımcı olur işallah.

iyi dersler

mitsubishi colt ve smat for four şasileri.

• Bir otobüs ºasisi:

• sağolun arkadaşlar yardımlarınız için bide autocad resmi olsa çok güzel olurdu ama:) herkeze teşekkür ederim.
  • quote:

Orjinalden alıntı: jet0n

sağolun arkadaşlar yardımlarınız için bide autocad resmi olsa çok güzel olurdu ama:) herkeze teşekkür ederim.

onu bulman imkansız
  • Hangi tip şasi? Yukarda tam şaşi(otobüs) ve monoblok şaşi (ki monobloka şaşi denir mi o da ayrı) verilmiş. Bunlar dışında tüp şaşi, yarım şaşi gibi bir sürü tip var. Ama günümüz modern arabalardaki monobloktur.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Szopen

Hangi tip şasi? Yukarda tam şaşi(otobüs) ve monoblok şaşi (ki monobloka şaşi denir mi o da ayrı) verilmiş. Bunlar dışında tüp şaşi, yarım şaşi gibi bir sürü tip var. Ama günümüz modern arabalardaki monobloktur.

Ufak bir düzeltme; "monoblok" değil de "monokok" olacak...
  • quote:

Orjinalden alıntı: arikanturk

quote:

Orjinalden alıntı: Szopen

Hangi tip şasi? Yukarda tam şaşi(otobüs) ve monoblok şaşi (ki monobloka şaşi denir mi o da ayrı) verilmiş. Bunlar dışında tüp şaşi, yarım şaşi gibi bir sürü tip var. Ama günümüz modern arabalardaki monobloktur.

Ufak bir düzeltme; "monoblok" değil de "monokok" olacak...

Bir çok yerde "monoblok" olarak geçiyor ama doğrusu "monokok" olmalı dediğin gibi

• quote:

Orjinalden al©¥nt©¥: jet0n

sağolun arkadaşlar yard©¥mlar©¥n©¥z için bide autocad resmi olsa çok güzel olurdu ama:) herkeze teşekkür ederim.

bu sayfadaki tüm resimler elinde olduktan sonra ölçülerini kendin belirleyerek 3 boyut bir şase resmi ç©¥kartman auto cadde 1 saatini,pro engineer wildfire ve solid worksde yarım saatini alır

edit:imla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi helisel -- 9 Aralık 2007; 14:56:42 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.