Şimdi Ara

SAY 799.SU ABLANIZDAN DETAYLI REHBER!! (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
109
Cevap
89
Favori
12.748
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
18 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    aynı şeyler bana da oldu problem de aynı şekilde, bu sene motivasyonu toplayıp gece gündüz çalışmam lazım :)
  • HardHit kullanıcısına yanıt
    oturup hiç kimseye ihtiyaç duymadan çalışmayı öğrendim. sorunları bulup kendim cevapladım. kendi problemlerimi zorlaya zorlaya kendim çözdüm okulumda etüt saati falan yoktu hiç. ilk zamanlar nasıl olmaz ya diyordum şimdi etüt kendini kandırma gibi geliyor, oturup hocaya çözdürme olayı çok yanlış. etrafımda beni hep destekleyen hocalar ve aile üyelerinin olması, her zaman sorularımı cevaplayabilecek (süreçsel) insanlar vardı en önemlisi. bu süreci tatsız değil gayet keyifli geçirdim bunun da etkisi var. tyt öncesi de aynı keyfi sürdürsem belki daha iyi gelirdi :D tyt insanı geriyor aman siz gerilmeyin.
    bir de seneye başlamadan yanılmıyorsam Furkan Öztürk'ün önerisiyle Ali Fuad Başgil'in Gençlerle Başbaşa kitabını okumuştum incecik. bunu tavsiye ederim. sene içinde de kitap okudum ayrıca son üç ay hariç. kitap okumazsam haber okudum atıyorum Wired'da bişeyler okudum boş durmuyordum yani.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Say 799. Ablamız hangi okulu yazacak

• baband kullanıcısına yanıt
    hahah hocam siz sanirim bilkent cs'teydiniz su ana kadar bilkentli bulamadim bir tane bile. bilkent odtü arasında kaldım valla

• robotfrom1984 R kullanıcısına yanıt
    hah teşekkürler işte bunlar bence daha faydalı diye düşünüyorum bu arada kitap okuyorum şuan rahmetli stephen hawking in zamanın kısa tarihi adlı eserini okuyorum geçen sene en büyük eksimdi kitap okumayı salmıştım keşke bırakmasaydım diyorum genel olarak deşarj olmak için gitar ile oynaşıyordum ama kitabı bırakmak hata idi süreci tatsız yapanda tatlı yapanda benim teşekkürler bilgi paylaşımın için
    Bilkent gelmez muhtemelen hocam bu sıralama ile ama bilkentin odtuden tek artısının verdigi burs ve daha iyi binalar vs. Olduğunu düşünüyorum. Odtunun kampüsü ve ogrenci profili de bilkente göre daha iyi. Yani ikisi de aşağı yukarı aynıdır bence.

• Fizikte master yapmak isterseniz en son walter levin YouTube derslerini izleyebilirsiniz. Kendisi MIT’de fizik profesörü. Özellikle manyetizma dersleri yorumlama yeteneğini aşırı geliştirir çünkü deneylerle gösteriyor ve müfredatta anlatılıp geçilen yerleri detaylı bir şekilde işliyor bu yüzden yorumda master oluyorsunuz

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Erkotiko E kullanıcısına yanıt
    walter lewinin kendi kanalını birkac yildir takip ediyorum ben de hayranligimdan. video çekmeye ara vermiş şimdi. bir de degisik mat/logic problemleri cozen bir kanal var hatirlamiyorum adini ama olimpiyatlardan hint cin sinavlarindan vs degisik sorulari cozuyor. sene icinde onlari da izledim ugrastigim da oldu. o da cok iyi.

• Erkotiko E kullanıcısına yanıt
    Forumda bu hocayı yks içinde övdüler esş kullanacak biri için de lüzum var mı sizce

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mamga -- 18 Temmuz 2019; 23:36:24 >
  • Mamga kullanıcısına yanıt
    hocam bence izleyebilirsiniz kendiniz icin bir seyler ogrenmek adina. direkt konu anlatimi diye izlenmez bence. onun icin AP fizik dersleri izleyebilirsiniz youtubeda çok temel bilgileri bizimkilerden daha iyi anlatıyorlar. ben Bozeman Science izledim AP biosu ve AP fizigi harikaydi. ogrenmedigim konulari burdan izliyodum, sonra giriyordum okuldaki derse.

• Merhaba ben 11. Sınıfa geçtim ve forumdaki arkadaşlar ve sınava giren akrabalarım ile ortak bir plan yaptım nasıl çalısacagım ile ilgili, temelden geometriye başlayacağım bugün birey a almak için 7km bisiklet sürüp Kitabevine gittim ama güncelleniyormuş ve daha çıkmamış. Çıkmasını bekleyeyim mi yoksa karekök veya farklı bir yayından mı alayım? Temelden baslayacagım ve konu anlatımlı olması benim için daha iyi. Ne önerirsiniz?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    MindYourDecisions olabilir o kanal.

Tebrik ediyorum öncelikle sıralamanızı. OBP'nin geri atması gerçekten üzücü bir şey bende bizzat yaşadım. 679'dan 762'ye geriledim 94.83 OBP ile. Şimdiki aklım olsa 100 veren bir yere giderim büyük ihtimal 500'lerde bir şey gelirdi. İngilizceden seneye bir daha denemeyi düşünüyor musunuz?

Buradaki arkadaşlara tavsiyem ise okuduğunuz şeyleri direk yapmaya çalışmayın. Herkesin kendine has bir çalışma/öğrenme biçimi vardır.
  • Renholm R kullanıcısına yanıt
    Bu tarz öğrenci tipleri ilk 1000'de %1-2lik alanı kapsıyor. Forumda şimdi yeni gördüm r.mahmut ekrem diye biri de konu açmış ve o da matematikte kaynak çözmeden fulle yakın yapmış.Kim bilir matematikte denemeye başladıkları ilk net 30 dur. E sen bu adamların yaptıklarını başarı saymıyor musun diyebilirsiniz. Kesinlikle müthiş başarıdır bu sıralamalar. Ama Türkiye'deki öğrenci profilinin çoğuna göre bu arkadaşların çalışma yöntemi spesifiktir. Liseleri, öğretmenleri, çevreleri komple kusursuzdur. Zaten üstte konu sahibi belirtmiş bunu. Mesela böyle 200binden ilk bine çeken öğrencilerin konuları her seviyeye işe yarar.

evet evet!! sanirim dilden tekrar denerim bu sene duzgun burs bulamazsam. ama tyt yine kurtarmayabilir...
    ben de bunu anlatmaya calistim aslinda (oyle gorunmese de) herkesin sureci cok farkli, seneye cok farkli basladim cok farkli bitti... inisler cikislar yok simdiye 75 yapmam lazimdi, gecen senekiler oyle yapmislar. ben bunu cok yaptim ozellikle bi ust donemimdekilerle karsilastirdim kendimi ve abartmisim resmen. etrafta yok su adam bu zamanlar 40liyomus yok bu 115liyomus. bu ara 70i gecemeyen derece istemesinmis...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi robotfrom1984 -- 19 Temmuz 2019; 0:21:41 >
    Ben de tekrar denicem. 1 Soru ile kaçırdım 181. oldum hamda. Tyt korunduğu için bu sene +110 tytli insanlar tekrar girdi dilden. Benim hayatta en çok tebrik ettiklerimde +110 TYT yapanlar. Ayrı bir seviyedir bence bu. Artık bir dahakine 80 yaparsam ingilizceden gelir herhalde :D. Tek yandığım sınavın bu sene kolay olmasıydı. Zor olsaydı daha iyi gelebilirdi ingilizce.

Kıyaslama konusunda, aynısını benim arkadaşlarımdanda yapan vardı. Geçen sene 18 tane ilk 1000 çıkarmış bir okuldan mezun oldum ve herkes çok fazla kıyaslıyordu. Geçen sene bütün gün ders çalışan bir ekip vardı adamlar aylar öncesinden aytleri +75ti ben bu sonuca çok daha geç ulaştım çünkü günde 10 saat çalışmıyordum. Ama kendimi onlarla kıyaslamadım sınavda benzer sonuçlar elde ettik geçen sene çalışan ekiple. Ama şuan seçim yapamıyorum daha acı bir durum.

Sınav anı her şeyin değiştiği andır. Stres altında ne yaptıklarınız çok önemli. Herkes kendisi için verimli olan çalışma biçimini bulup kendi hızında gitmeli.

Edit: Merak ediyorum böyle bir sonuç bekliyor muydunuz? Benim hedefim 2k idi. 1.2k-1.5k bekliyordum benim için büyük bir şok olmuştu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Renholm -- 19 Temmuz 2019; 0:28:17 >

benim hedefim sadece odtü bilgisayar olmasıydı 2k bile yeterdi, benden daha iyisini bekleyenler vardı daha kötüsünü de bekleyen ve dillendiren ruh hastaları vardı (sonra sadece kendileri istediğini alamıyor ama). sinav aciklandi 1y fazla hesaplayip 850 falan buldum ama 1y az gelmesine ragmen ayni geldi sayilir.

Bende 1y fazla hesaplamışım ama AYT'den ondan şok olmuştum.

Benim kafam ise karışık bir ara ODTÜ CENG istiyordum. Ondan önce Tıp istiyordum. Genel olarak zevklerimin arasında çalışmak(nefret ederim) biraz alt sıralarda(oyun oynamak, light novel veya roman okumak,müzik dinleyip gezmek gibi şeylerin altında) yer aldığı için benim için kötünün iyisini seçmek gibi bir şeydi yaptığım seçim. Çünkü ben direk çalışmak istemiyorum :D. Bakalım artık ne yazıcam. Zaten hedefim yurt dışı. Tıp yazarsam USMLE sınavlarına ODTÜ yazarsamda yurt dışında master yapmayı planlıyorum. Neyse fazla uzatıyorum böyle şeyleri sıkıntıdan.

Edit: TEV bursu için başvurabilirsiniz bu arada şartlarını bilmiyorum ama 1200 tl burs veriyor ilk 5000dekilere. Seçici ve uzun bir süreci var diye biliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Renholm -- 19 Temmuz 2019; 0:54:31 >
  • Hocam sanırım ben sizi gerçek hayatta tanıyorum
    teb mi tev mi? teb de veriyorsa cok iyi :D tev'in üstün başarı bursuysa evet ona başvuracağım kyk ile birlikte. diyanete falan da başvururum sivaslilar konyalilar trabzonlular her turlu dernege artik. ben de kisa vadede burs biriktirip yurt disina cikmak istiyordum, uzun vadede de lisanstan sonra gitmek istiyorum. biraz da o yuzden muhendislik seciyorum sanirim en azindan bilgisayar bir seyler uretme yaratma ozgurlugunu saglar diye dusundugumden. yoksa sinemayla vs ugrasmak isterdim, belli olmaz oyle bir sans ciksa denerim. cografya kaderdir durumu

• Aklıma takıldı bilimsel olarak düşünüyordum havada atom var mıdır? Yani nefes aldığımız havada? Öyleyse neden dokunamıyoruz ya da hissetmiyoruz
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.