Şimdi Ara

SAY 799.SU ABLANIZDAN DETAYLI REHBER!! (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
109
Cevap
89
Favori
12.748
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
18 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    İsimlerle aram çok kötüdür zaten TEV olacaktı o. Ben 3 senelik sınıf arkadaşının ismini unutan birisiyim :D. Burs biriktirip yurt dışına çıkmak benimde aklımdan geçti ama burs gelmedi ne yazik ki. Yurt dışında iş bulmak için bildiğim kadarıyla en kolay yol master ama onun içinde biraz para gerekiyor. Onuda araştırabilirsiniz ben hem tıp hem mühendislik için bayağı bakmıştım erkenden bazı şeyleri öğrenmek faydalı oluyor.
  • Renholm R kullanıcısına yanıt
    master amerika istiyorsaniz baya pahali evet ama benim tanidigim herkes bi sekilde burs buldu. cogu kabulden daha zor bi surec diyo burs bulmayla ilgili yuzlerce yere basvuranlar vs... ama doktora programlari oyle degil sanirim, para da aliyorsun biraz. genelde butunlesik doktora yapmaya gidenler oyle link attigim bloglardan birinin sahibi de o sekilde bilkent csten isvicre'ye gitmis. onun blogunda detayli yazilar var okuyabilirsiniz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • robotfrom1984 R kullanıcısına yanıt
    reddit nickinizi bahşeder misiniz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cheers darlin -- 19 Temmuz 2019; 1:24:21 >
    İngilizce konuşulan bir ülke isteyince fazla bir seçenek kalmıyor zaten elimizde ve tabii ki göçmenleri daha kolay kabul eden bir ülke arayınca. O blogada bakarım, herhalde yurt dışında tanıdığı tek olmayan benim bu ülkede.Üstelik Amerika'nın her şeyi pahalı zaten. Bir yıllardır konuştuğum bir arkadaşım çağırdı, uçak bileti 3000TL'den başlıyor diye gidesim gelmedi ki en büyük masraf olan kalıcak yer sorunum olmasa bile. Fazla bir para olmamasına rağmen uçak biletine o kadar vermek bir değişik geldi.
  • Ocak civarı ayt 40 yapıp gerçek sınavda bu sonucu yapmış ve son derece mantıklı çalışmışsınız, tebrik ederim. Ben de ocak civarı o netlerdeydim, gerçek sınavsa 56 net. Tyt’de 105-110ları gördüm ama gerçek sınav 90 civarı. Çünkü panik oldum, doğru çalışmadım, yanlış düşüncelere kapıldım ve olmadı. Doğru çalışmak ve bilinçli davranmak çok önemli bu süreçte arkadaşlar, psikoloji çok önemli bu sınav sürecinde.

• Tebrik ederim Bazı insanlar şanslı oluyor doğuştan - veya şans yerine ne koyarsanız- Ülkenin çöpçüye de ihtiyacı var sonuçta
  • Öncelikle Tebrik ederim
    Turkceden tavsiyeye ihtiyacım olacak
    Yıl boyu kitap okudun mu?
    Sadece deneme mi çözdün soru bankası bitirdin mi?
    Nasıl Türkçe'yi 15-20 dakikada bitirebildin?
    Paragraflar icin kullandığın teknik varmı?
    Belki de en onemlisi tr icin yaptığın farklı bir şey varmıdır?
    Tekrardan başarılar dilerim
  • İnanılmaz haklı bi cevap
  • Ben de bi bakayım DUS için lazım olur benim de çalışmayı öğrenmem lazım diye ama daha çok kaynakla alakalı bir konuymuş :)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Nereye gitmeyi düşünüyorsun?

• Topiramat kullanıcısına yanıt
    hic turkce calismadim sadece tytden onceki saatler birkac kurala baktim biraz da deneme cozdum. (ucdortbesin yarisi falan, limitin de öyle) diğer denemelerde taze tutuluyor zaten. paragraf ya da türkçe kitabım yoktu arada elime geçen çıkmış soruları çözüyordum esenin ara sınıf kitaplarında bulduğum. türkçe konu anlatımı da okumuşumdur yazın
    kitap dediginiz romansa ocak-subat gibi biraktim istemsizce. roman disinda her turlu bir seyler okuyordum sabah-gece serviste iken. okumazsam da podcast dinliyodum ya da video izliyordum zaten bence benzer gorevdeler.
    turkceyi hizli okuyabildigim icin kisa surede bitiriyordum sanirim zamanla alisiliyor zaten. bazen soyle bi gozumle tarayip isaretlerdim eminsem sorudan
    paragraf icin teknik yok. zaten sana sorulan sorunun amacini dogru anlarsan bulursun cevabi siklarda. denemelerde daha da kolay oluyor ozellikle bu, direkt ortaya cikiyor. asil olay tyt aniyla alakali
    tr'ye sene basinda da 3-4 yanlis yaparak baslamisimdir farkli bisey yapmadim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi robotfrom1984 -- 19 Temmuz 2019; 22:35:29 >

• Hocam başarılarınızın devamını dilerim ama ben böyle çalışsam en iyi 100k gelir

• benim ilk mat netim 40ta 15 falandir 11de dershane burs sinavlarinda yarisi bos kaliyordu zaten 8-9 netim de olmuştur o zamanlar. yani o zaman bakinca hic ilk 1000 ogrencisi degilimdir. ozellikle feni bu sene hallettim yani ben özel bi adam olmadığımı düşünüyorum :) çalışan ve belli bir seviyede olan herkes aynı başarıyı elde edebilir bence

Protein sentezi sorusu di mi yanlış olan aytde

• fantilatör F kullanıcısına yanıt
    ligaz helikaz polimeraz yanlis.
    ayt sabahi calistigim tek konuydu hatta, actim internetten baktim yetmedi ebadan kitabi indirdim okudum girmeden 5dk once. cikinca da ooo soru tutturdum diye sevindim. sonra sinavdan ciktim bi baktim iki enzimi birbirine karistirip calismisim LOL bi de dusunun ciktigim an ogrendim yanlis oldugunu cok fenaydi

• Öncelikle başarınızı tebrik eder devamını dilerim. Lakin başarı hikayenizi anlatırken minumum imkanlarla ve ortalamanın altı şartlarda olduğunuzu defalarca vurgulamaya çalışarak zekanıza örtük olarak baya atıfta bulunmuşsunuz.

Mahalle ortaokulunda fluence İngilizce bilme olayı garip,
    TYT matematikte konu bakmadan hemen soru çözebiliyor olmanız,
    Sürekli elinizde bir kitapla neredeyse başınızı kaldırmadan sürekli çalımanız ama alttan alta da "çok çalışmadım yheaaa" imajınız da bir farklı.

Neyse zafer sarhoşluğu diyelim ben senin yerinde olsam sonucumu dövme yaptırırdım belkide Naip et Allahım
  • hermeneutic kullanıcısına yanıt
    mahalle okulu, ben de memur cocuguyum. dedigim gibi bu konuda kendi firsatlarimi yarattim ing konusmak icin. tamamen kendi cabam.
    tyt matta tavsiyede de önce konu-örnek çözülebilecek kitaplari tavsiye diye verdim zaten apotemi çözmemin amacı buydu. karekökün de başta formülleri vardı geo için yazın onlar dışında bir şeyden faydalanmadım. ayrıca yine belirteyim hocalarım çok çok iyiydi sene içinde her şey akıp gitti.
    herkes bir kitap diyor anlamadım ama fizikten en az 4 kaynağım (eksik konulardan) en az 5 denemem bitti biyodan 1 kaynak artı eksik konular 1-2 kitaptan bitti yine en az 5 alan denemesi çözdüm. yani soru bankası yığmadım diye hiçbir şey çözmedim mi demiş oluyorum hahah? her yayının sorularını da az çok görmüşümdür değiş tokuş etraftan bulma fotokopi vs sayesinde de.
    matematik zaten daha uzun süre alan bir şey ve genel denemeleri de saymıyorum. size niye gerçekçi gelmedi anlamadım ama şunu da söyleyeyim beni son iki üç ay oturup çalışırken görseniz yarısında eskiden çözdüğüm şeyleri okurken incelerken görürdünüz. bir de milletin bi saatte bitirdigi isleri 15dkda bitirebilmemin faydasi da oldu tabii :) çok çalışmadım da demiyorum valla her gün minimum 5 saat çalıştım okul sağolsun zorunluydu. ha bu 5 saatin yine hepsi soru çözmekle geçmiyordu okuyarak da çalıştığım çok zaman oluyordu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi robotfrom1984 -- 19 Temmuz 2019; 23:49:40 >

• quote:

Orijinalden alıntı: robotfrom1984

mahalle okulu, ben de memur cocuguyum. dedigim gibi bu konuda kendi firsatlarimi yarattim ing konusmak icin. tamamen kendi cabam.
    tyt matta tavsiyede de önce konu-örnek çözülebilecek kitaplari tavsiye diye verdim zaten apotemi çözmemin amacı buydu. karekökün de başta formülleri vardı geo için yazın onlar dışında bir şeyden faydalanmadım. ayrıca yine belirteyim hocalarım çok çok iyiydi sene içinde her şey akıp gitti.
    herkes bir kitap diyor anlamadım ama fizikten en az 4 kaynağım (eksik konulardan) en az 5 denemem bitti biyodan 1 kaynak artı eksik konular 1-2 kitaptan bitti yine en az 5 alan denemesi çözdüm. yani soru bankası yığmadım diye hiçbir şey çözmedim mi demiş oluyorum hahah? her yayının sorularını da az çok görmüşümdür değiş tokuş etraftan bulma fotokopi vs sayesinde de.
    matematik zaten daha uzun süre alan bir şey ve genel denemeleri de saymıyorum. size niye gerçekçi gelmedi anlamadım ama şunu da söyleyeyim beni son iki üç ay oturup çalışırken görseniz yarısında eskiden çözdüğüm şeyleri okurken incelerken görürdünüz. bir de milletin bi saatte bitirdigi isleri 15dkda bitirebilmemin faydasi da oldu tabii :) çok çalışmadım da demiyorum valla her gün minimum 5 saat çalıştım okul sağolsun zorunluydu. ha bu 5 saatin yine hepsi soru çözmekle geçmiyordu okuyarak da çalıştığım çok zaman oluyordu
    sendeki zeka bende olmayınca inandırıcı gelmemiştir belki kırdıysam özür dilerim. Bu ülkenin parlak beyinlere ihtiyacı var şevkini kırmak istemedim daha nice başarıların olur umarım.

• Arkadaşlar herkese sevgiler,eşit ağırlık bölümünde 169 bin sıralamam var,istediğim bölüm geçen sene 204 bin ile kapatmış ve geçen seneye göre kontenjanı 2 kat artmış,girebilme şansım var mıdır sizce?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.