Şimdi Ara

Seagate Harddisk Sorunu - Yardım edin

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
742
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar, bende Seagate ST3320620AS harddisk var ve sorunlarla boğuşuyorum.Dosya aktarımı yaparken ya da yeni bir dosya yüklerken(arada bir) donmalara sebep oluyo.Bazen de kendi kendine donuyo. Reset atmak zorunda kalıyorum.Aslında sorun olduğuna seagate for windows programında rastladım.Testlerin hangisini açarsam açayım ya FAIL ya da ABORT oldu.Bir geçemedi bu testleri.Acaba bölümlemede mi hata yaptım dedim ve komple biçimlendirip tekrar bölümledim ama hala aynı sorunu yaşıyorum.Üstelik işletim sistemimi de XPden Vista terfi ettirdim sonuç değiştirmedi.Birkaç bad sector programıyla tarattım fakat bişey çıkmadı.Bi de windows disk denetle programında donmalar oluyo programın sonunu göremedim bi.Öneri ve görüşlerinizi bekliorum.Beni bu dertten kurtarın.
    Arkadaşlar benim PC şu:
    Gigabyte GA-P35C-DS3R
    2.66 ghz E6750 intel işlemci
    1024 mb OCZ 800mhz ram
    Palit 8600 gt sonic +
    320gb sata2 ncq seagate harddisk
    380watt coolermaster psu

• Hdtune diye bir progrma var onunla diskin durumuna bakabilirsin.Health dediği yerede herşey ok diyorsa diskte sorun yoktur büyük ihtimal.Benim aklıma gelen ilk şey ise psu nun yetmiyor olabileceği.Sistemin baya yüklü çünkü yetiyorsa da sınırlardadır.Deneme imkanın varsa bir arkadaşında denemeye çalış diski son olarak.
  • Tamamdır sorunu bulabildim sonunda.İlgin için sağol.Sorun Bad Sector müş.Garantiye vericem harddiski.
  • dostum aynı sorun bendede var nasıl buldun sorunu yardımcı olabilirmisin bendede ST3500630AS var bunu taktığımdan beri sistemde yavaşlamalar oluyor.Seagate in windos prosu ile test edemiyorum.Birşey kopyalarken yada torrentten indirirken veri atıklık denetimi hatası diyor.
    Ayrıca pc ye normal taktım slave olarak ve windows altında ntfs ye çevirdim.
  • bilen biri yardım edebilirmi
  • hd tune de udma 133 destekliyor diyor ama çalışma modunu udma 100 diyor bu neden olabilir acaba
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.