Şimdi Ara

Seat ibiza 1.0tsi dsg mı? Opel Corsa 1.4 at6 mı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
605
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar 2015 model 6 ileri otomatik yeni kasa Opel Corsa sahibiyim. Ancak yakıt tüketimi oldukça fazla , şehir içi 11-12lt yakmakta , 45lt depo ile 350km civarı gitmekte...o nedenle fazla para eklemeden seat İbiza yeni motoru olan 1.0tsi dsg alma düşüncem var, sizce iki aracı kıyaslayarak yorumlarınızı yazar mısınız? Teşekkürler

• Sırf tipinden dolayı bile İbiza derim ben, fakat Dsg için 2 yok garanti uzatmak lazım sürprizlerle karşılaşmamak için.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 11-12 litre tüketimden sonra Ibiza çok daha seri ve ekonomik gelecektir, ancak; aracınıza 12 litre yaktıracak zorlu şartlar Dsg yi ne kadar yıpratacak orası muamma.

• Dsg arızası ile daha önce karşılaşmış biri olarak sizlerle aynı fikirdeyim ve evet garanti min 2 sene uzatmalı , peki tüketim konusunda bu aracı alarak ciddi anlamda fark elde eder miyim ?

• Hocam iki aracıda kullandım ama yeni corsa bana ekonomik gelmişti..kmde 30 kuruş civarı yakıyordu..şanzıman da vites değiştirmek için çok fazla ayağımı gazdan çekiyordum..ibiza sürüş pozisyonu ve şanzımanı olarak corsadan üstün bir araç..corsa 0-100 e 14,15 saniyede çıkıyor..ibizada bu değer 10 saniye civarı belkide 1 saniye altıdır..kesinlikle dsg burada avantajlı garantili ise daha iyi tabi..temiz 1.4 tdi dsg de bakabilirsiniz..corsa nın ses sistemi daha iyi olabilir,ibiza donanımlı ise sıkmaz..corsa da performans için sürekli artı,eksiyle oynanmalı.

• quote:

Orijinalden alıntı: osafakk

Dsg arızası ile daha önce karşılaşmış biri olarak sizlerle aynı fikirdeyim ve evet garanti min 2 sene uzatmalı , peki tüketim konusunda bu aracı alarak ciddi anlamda fark elde eder miyim ?

Yılda kaç km yaptığınıza bağlı bence biraz..ama en fazla 1.5,2 litre oynar fark diye düşünüyorum

• Aracı eşim kullanıyor ve yılda takribi 6000km yapiyor tamam şehir içi... Ama 1 depo da 400km pek görmedik, yol bilgisayarında 12-13lt değerler görüyoruz.

• osafakk O kullanıcısına yanıt
    12-13 litre yaktığı ortalama hız kaç?

• quote:

Orijinalden alıntı: osafakk

Aracı eşim kullanıyor ve yılda takribi 6000km yapiyor tamam şehir içi... Ama 1 depo da 400km pek görmedik, yol bilgisayarında 12-13lt değerler görüyoruz.

Corsayı bir süre kullandım az çok biliyorum. Az yakan bir araç değil ancak normal kullanımda 12-13 litre yakması güzergah ya da kullanım şekli açısından sıkıntı olduğunu gösteriyor. Corsanın 12-13 yaktığı güzergahta ibiza da en az 10 litre yakar. Bence sizin ilacınız dizel bir araç.
  • lojistisyen kullanıcısına yanıt
    Hocam iskenderun şehir trafiği bu arada elektrik kablolama yapıyorlar şehir içi 40-50km hafif şehir dışında ise 80/90km... Mesala arkadaşım eşine 1.2tsi dsg Polo aldı ayni şartlarda kullanılıyor onlar yarım depo da 300km gördüler... Bu kadar fark edecek ise 1000 motor %30-40 daha ekonomik olabilir diye düşünüyorum , yıllık vergi avantajı da var ayrıca...

• Dizel araçta da o kadar parayı vermeye değer mi diye düşünüyor insan , düşüncem şuanki aracım satsam 45 civarı para etse, üstüne 5-6 koyarak gene sıfır 1.0tsi İbiza almak idi ama 10lt yakacak ise kesinlikle değmez

• Tüketim mevzusu kişiden kişiye göre çok değişken bir mevzu.

Ben 170Hp lik otomatik Insignia aracımla Ankara da kilitlenmeye yakın ara ara hızlanan trafikte 28-30km ortalama hızlarda klima da açık şekilde 9 küsürlerle geziyorum misal, aynı araçla 11 litreden aşağı inemediğini söyleyenler de var.

Geçtiğimiz ay Çanakkale den anneme 1.2 Tsi Yeti aldık, Akçay - Edremit içi ben 6.6 yakarken annem 9-10 Litre yakıyor bir başka örnekle.

Arkadaşınızın eşi ile eşinizin sürüşü ne derece benzer, dikkat etmek lazım :)

• osafakk O kullanıcısına yanıt
    Corsanız gerçekten fazla yakıyormuş, 1.0 tsi dsg ibizada ciddi tüketim avantajınız olur. Dediğiniz gibi vergisi de az.

• esmerce kullanıcısına yanıt
    Haklısınız ama benzin aldıktan sonra yol bilgisayarını sıfırlayıp bende sürüyorum dur kalk şehir içi trafiği ile birlikte karma kullanım ne kadar uğraşsanda tüketim 10 üstü... 😀

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.