Şimdi Ara

Sekman-rektifiye

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
2
Cevap
0
Favori
790
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhabalar. Benim 97 Vectra CD otomatik vites aracım var. Bugün bi arkadaşımla birlikte alternatördeki bi arıza için arkadaşımın tanıdığı bi elektrikçiye gittik. Usta hava filtresini takarken filtrenin hortumundan sızan bir bir sıvı görüp ne olabileceğini sordum. Usta da motorun yağ üflediğini ve arabanın yağ eksilttiğini söyledi. (Bu arada da motorun yağını şanzuman yağını ve direksiyon yağını kontrol edip eksilme olduğunu ve tamamlamamız gerektiğini söyleyip bir yer tavsiye etti. Tavsiye ettiği yerdeki usta kontrol ettiğinde bir eksiltme bulamadı. Daha sonra biz bu durumu elektrikçinin sokağının yokuş olmasına bağladık. Araba da bir kaç saat yokuş yukarı durmuştu. Anlayın artık ustanın ne kadar usta olduğunu.) Ben bunu çok önemsemedim ama arkadaşım yolda giderken duruma göre arabanın motoruna sekman veya rektifiye işlemi yapılması gerektiğini, motorun aşınmış olduğunu söyledi. Arabamın gitmesinde bir sorun yok. Gidişinden gayet memnunum. Gerçekten de böyle bir durum olabilir mi? Arabanın hava filtresi hortumundan çıkan sıvı motordan gelen yağ mıdır? O yağı oraya atmasının nedeni başka bir şey olabilir mi? 118000 km'deki bir aracın motoru aşınmış olabilir mi? Bir de bu rektifiye veya sekman işlemini arabasına yaptıran bir arkadaş var mıdır? Tahminen ne kadar tutar?

• Araba yağ eksiltmiyorsa ufak tefek şeyleri önemseme mesela 500 kmde 1 litre eksiltiyorsa bu ciddi bir sorun çekişte sorun yok demişsin sadece yağ eksiltme varsa sekman atarsın o da 600 liradan başlar benim bildiğim VECTRAlarda yağ olayı zaten vardı
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.