Şimdi Ara

SERDAR KUZULOĞLUNU İDAMA GÖTÜRECEK KONUŞMASI.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
100
Cevap
5
Favori
14.056
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
173 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Serdar Kuzuoğlunu idama götürecek ve sunucunun beni ne zaman kovarlar düşüncesiyle poposunu ince ince terlettiren eğitim ve imam hatipler hakkındaki konuşması..

https://youtu.be/LWkpShOdVfY

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LPRCIA -- 9 Nisan 2018; 13:9:4 >

• Doğru söylemiş. Sırası da doğru. Sanat gelişmeden teknik gelişmez. Önce sanat ve felsefe gelişir sonra teknik. Opera olmasaydı gramofon, gramofon olmasaydı telsiz olmazdı.

Son model telefon ve roket üretildiler zaten. üretilmemiş bir şey yapmak gerekiyor. Nasıl yapacaksın? İhtiyacı nasıl göreceksin? Yaşam standardın olacak ve daha iyisini isteyeceksin. Mühendisliğin ruhunu doyurmak lazım. O ruh da istirahat ve tevekkülle değil sanatla doyar.
    Öğrenmek isteyen öğrensin. Ancak bu işleri bu kadar kolay sanmayın. İngilizce öğretemeyen eğitim sisteminin öğrettiği Arapça komik olur.

Ek olarak, Arapça'nın kişinin edebiyat dışında dünyasına katabileceği çok bir şey yok. Bilim yapılan dilleri ve ticaret yapılan dilleri öğrenmek ülke çıkarına daha uygun olacaktır. Ancak, tüm bunlara rağmen, Arapça öğrenmek isteyen öğrenebilmeli. Öğrenir. Sonra da pek de bir işine yaramadığını görür. Ha, Arap ülkeleri ile ticaret tutturur falan, o ayrı. Ancak kaçta kaçı yapacak? O yüzden gerçekten isteyen öğrensin. Gerçekten isteyen, Kuranı Arapça okuyunca anlayacak kadar öğrenebilir zaten. Yarım yamalak isteyen, 1400 yıl öncesinin Arapça'sı ile yazılmış bir kitabı yarım yamalak anlar.

Bu açıdan, bu işten anlayan, namussuz olmayan, kıvırmadan doğru bir biçimde anlatabilecek profosyonellerin bu konu üzerinde çalışması, dini bizim anlayacağımız dil olan Türkçe ile bize anlatması çok daha etkili olacaktır. Kısaca, düzgün din adamlarının Arapça bilmesi şart. Size katılıyorum. Bizim bilmemiz ise tamamen gereksiz.

Anadolu liselerinde bile öğretilen İngilizce beş para etmezken, devlet okulu Arapçayı öyle bir öğretecek ki, öğrenen kişi 1400 yıl önceki Arapça'yı okuyup doğru anlayacak... Hehehehe! Günümüz Anadolu lisesi mezunları 1500'lerde yaşamış Shakespeare İngilizce'sinin %10'unu zor anlarlar... Hesabı buradan yapın. Özetle: Hayalperest olmamak lazım. Az gerçekçi olalım. Önceliklerimizi de dünya ile rekabet odağına oturtalım. Dünya ile rekabet edebilir isek, İslamı da yaşatabilirsiniz. Yok, dünya ile rekabet edemezsek, birilerinin maşası olmaya devam edeceğiz. Asıl o zaman dininiz elden gidecek. Bu Arapça fetişizmi ve Arapça karşıtlığını anlayamıyorum. İngilizce, Rusça, Farsça, Danca, Flemenkçe farklı mı? Dil lan işte. Dur sinir edeyim faşikleri: Sırpça öğrenmek önemli. Neden mi? Boşnakça da aslen Sırpça, Hırvatça da aslen Sırpça, Karadağca (Montenegrin) da aslen Sırpça... Aslında tüm bu halklar aynı dili konuşuyor. Alfabeler değişiyor. Şive değişiyor. Dil aynı dil. Sırpça öğreneyim ki Boşnak kardeşimle anlaşabileyim... Ve dil faşiklerinin beynini böyle yakarım... Arapça da aynı. Ne entellektüel Araplar var. Mısır da bunların ana merkezi. Arapça aşağı bir dil mi? Yok, değil. Swahilice konuşmak istiyorum tıklaya toklaya... Sana ne kardeşim?

------------

Bu bağlamda, gerçekten isteyen ve yatkınlığı olanlar mutlaka öğrenmeli. Ancak isteği/yatkınlığı olmayanın zamanı boşa harcanmamalıdır. Yetiştirebildiğin kadar çok genci dünya gereklerine uygun yetiştirmek ana hedef olmalıdır. Kişinin uzmanlaşacağı branşın bilimi en çok hangi dilde yapılıyor ise öncelik ona verilmeli. Aynı şekilde, ticarete kayan biri de, Türkiye'nin ticaret odaklarına göre yabancı dil seçimini belirlemeli. Şimdiki kafam olsa, ikinci yabancı dil olarak Almanca ile uğraşacağıma Rusça öğrenmeye bakardım. Çünkü bütün Almanlar İngilizce biliyor. Ama çoğu Rus bilmiyor. Rusça bilmek, bütün eski sovyet ülkelerinde bir değer.

------------

İyi bir Tarihçi olmak isteyenlerin mesela, Farsça ve Arapça bilmeleri şart. Benim bilmemin ise bana katkısı sıfıra yakın. Sonuçta işimin gücümün arasında keyif için arşive gidip kayıt karıştırmayacağım. İlber Hoca yapacak onu. Kitap yazacak. Ben de o kitabı alıp okuyacağım... Burada mesele uzmanlaşma ve bu uzmanlaşmaya güven ile alakalı. Sayısı az da olsa, elit bir kesimin kendi branşında eğitimi çok iyi olursa, onlara güvenip, doğru bilgiye erişmek mümkün. Bu bağlamda, okul sayısı, üniversite sayısı bir noktadan sonra hiç önemli değil. Eğitimin kalitesi önemli.
    Ne zaman ezanla ilgili konu olsa şak siliniyor, sebebi nedir? Gün doğumundan gün batıma hergün ibadet bir ortaçağ geleneğidir, İslam'dan başka bunu yapan kalmadı dedik, yalan mı? Diğer büyük dinlerin yaptığı gibi İslamda da bir gün olsun dedik, kötü mü? Kime kötü? imamlar m işletiyor kardeşim bu forumu? Diyanet işleri mi sponsor oluyor? hayret yahu.
    Bu konuşma idama falan götürmez kusura bakmayın,etme bulma dünyası işte sen zamanında dindar insanlara baskı kurarsan yobaz dersen irtica deyip okulda namaz kılıyorlar dersen kat sayı getirirsen kuran kurslarını kapatırsan gün gelir devran döner tayyip iktidar olur imam hatiplerde böyle patlar işte, başörtüsü yasaklanması gibi bir saçmalık yaşandı bu ülkede karşılığında ne bekliyorsunuz ?

Her okul açık olsun kimseye inancından ötürü ifadesinden ötürü baskı uygulanmasın isteriz fakat malesef türk insanının çoğunun adalet konusunda katedeceği daha çooook yol var buna sağ tarafta sol tarafta arasında kalanlarda hepsi dahil bu sorunları aştığımız vakit ülkenin kalkınmasının önündeki engellerde kalkacak
  • webbie kullanıcısına yanıt
    Şu sözlerin üstüne ne denilebilir ki hayalgücüm yetmiyor.
  • Doğru söyleyeni dokuz köyden kovarlar. Benim konularım nasıl silindi bu forumda. Ki şimdi yeni bir konu açtım muhtemelen o da silinecek Başkanlık Sistemine ve Tayyib'e dokundurduğum için.

Linki burda dursun muhtemelen 1-2 saate silerler.

https://forum.donanimhaber.com/euro-5tl-oldu-rekor-kirdi-dolar-4-07tl-ile-tarihi-rekora-kostu-yeni-hedef-konuda-resimde-gizli--132275050
  • Serdar yakma beni diyen bir adet moderatör içerir
  • liberal biri olarak adamın güzel bir değerlendirme şekli var
    muhalif olarak da ülkede açılan bu kadar üniversite ve üniversite mezunu fazlası var diyerek farklı bir muhalefet yapıyorum

meslek lisesi mezunuyum.
    bölüme yerleşebilmek için sınava girdim ve bölge yüzdelikleri içinde istediğim elektrik bölümüne yerleştim.
    şimdi birçok insan meslek lisesinde okuyanları kendince alay konusu yapar. iyide meslek lisesi sınavına girip başarılı olamayanlar düz liseye gider ve ordaki eğitimde kendince başarı veya sonuçları alır ama ne hikmet ise SINAV ile meslek lisesine giren öğrenci hep hakir görülür. buda benim sizlere muhalif düşüncem

evet meslek lisesi mezunu olup da üniversiteyi kazanan sayısı azdır. bu bir gerçek. çünkü o lisenin amacı üniversiteye hazırlamak - mühendis yetiştirmek değil... piyasa şartlarında enfazla ihtiyaç duyulan teknisyen yetiştirme amacı ve hedifindedir.

şuan ülkemizde aşırı miktarda ünv mezunu var. benim şahsi düşüncem gereksiz. özellikle de işletme - makina - inşaat ve ziraat müh olarak
    kısmı olarak da Fen Edebiyat mezunları da aşırı fazla. her fakültenin kuruluş amacı ve hedef kitlesi farklıdır. ama ne hikmet ise atom mühendisi veya uçak mühendisliğinden mezun olmuş buz dolabı imalat fabrikasında çalışan uçak mühendisine ... ne kendisine nede onu işe alana dicek söz bulamıyorum.

bilişimde en iyi coder lar ya matematik yada makine müh mezunları oluyor. ülkemizde veya genel dünya daki bilgisayar mühendisleri içinde coder saysının azlığıda. bu konuyu birçok bilgisayar mühendisi ile de konuştum. kendileri de haklı olarak biz coder olmak için eğitilmedik ve hedefimiz de coder lık değil diyor. doğru söze ne denir.. ama iş ilanlarına bakınca tersliği görebilirsiniz.
    adam 28 yaşından gün almamış olması 5 yıl iş tecrübesi - askerlik şartı ve MS OS & DBA liğindenin yanında linux Adminliği şartı ile bilgisayar mühendisi ilanları çokca. ve Oracle DBA i ararken yanında MSSQL dba liğini de yazıyor.

çok eskiden dardanel i iş ilanı için aramış idim. adam sorun ve aradıkları özellikleri sayarken sorunu bir sql yazarak çözeceklerini söylediğimde bana şimdi bize sql server lisansımı aldırmak istiyorsunuz gibi alakasız cevap verdi.. bu adam beni işe alacak adam. sql cümleciği ile mssql i aynı sanan biri beni işe alacak....

imam hatip konusu olan konu
    bu okulları ilk açan veya amaçlayan liberal grubu mu idi bu ülkede yaygınlaşmasını sağlayan ? evren paşa burda hangi kısımda duruyor ?
    ama gelinen sonuca göre imam hatip liseleri de zaman içinde herşey amacının dışına çıkması gibi bu okullarda verdiği eğitim kalitesi veya orda öğretim işini yapan kişilerin durumu... ve ister istemez hayatın her kesimindeki insan hedefleri ve amaçlarına göre bu okula istemeyerek giden öğrenciler kendilerine uygun amaç ve hedeflerde. ailesinin baskı veya isteklerine de karşı gelmeden kendilerince orta yol arayışında

şimdi ben bunu aile dediğimiz mevhumun ilk kuruluş şeklinde olan sorunu görüyorum
    yani 2 kişi bir araya getirilip amaç ve hedef ... sadece ve sadece evlenme fiilini gerçekleştirmiş ve çocuk sahibi olmuş olmaları olduğu. yani kadın kocasını beğenmediği halde o bu sebeple evlenmiş evlendirilmiş. erkek ise sırf evlenmiş ve bazı amaçları olmuş olsun diye fiil gerçekleştiği için bunun neticesinde olanlar da doğmuş olmuş hesabı ile amaç sonuç belirlenmeden
    imam hatibe gönderilen birçok çocuğun ebeveyni reel manada dindar değil. genelleme yapar isek hangi okula gidiyor olursa olsun ebeveynler çocuklarının istekleri düşünceleri arzuları hedefleri dışında.... şahsi hedefleri arzuları eksikliğikleri sebebi ile çocuklarını zorunlu yönlendirme yapıyor. birçok ebeveyn 5 vakit namaz kılmadığı halde imam hatibe zorla gönderdiği çocuğun 5 vakit namazlı olmasını ve kendilerine de zorunlu kıldırtması arzusundalar. bunu pek dile getiremeselerde kendileri için ÖRNEK olmasını istiyorlar. buna tıb bı hiç sevmediği hukukdan nefret edenlerin. öğretmenliği sevmediği halde hazır maaş ve devlet kadrosu - ölmeyen meslek bakışı ile zorunlu meslek edinilmiş insancıklar diye düşünüyorum

serdar kuzuoğlu kimdir nedir fikriyatı amacını bilmiyorum. ama maalesef o benim dile getirdiğim sosyal baskıları dile getirmeden farklı bir pencereden sosyolojik çıkmazı dile getiriyor

öncelik bence ailelerin.....
    kendi çocuklarının bir köle - araç - başarısızlıklarını gidermek için kullanabilecekleri bir meta olarak görme fiilinden amacından vazgeçmeleri
    dünya ya gelmesine aracı olduğu çocukların bir emanet ve yükümlülük olduğunu
    onun bir kişiliği ve kendisine özel hak - özgürlükleri fikriyatı olduğunu kabul etmesi ile sonuçlanır

devletlerin veya hkümetlerin bireysel zorunlulukları veya DEVLETİN VAR OLMA Şartları için vatandaşlarına koyduğu kurallardan önce ebeveyn lerin bu kurallara uyup sonra çocuklarına örnek olması.. yapamadıklarını başaramadıklarını çocukların sırtına yüklenen bir kambur gibi davranılmasından vaz geçmeleri gerek

imam hatib ler maalesef amaçlarına hizmet edemiyorlar ve gün geçtikçe de bu konu çok tartışılacak
    amaçları sünni kesimin günlük ihtiyaç duyduğu bilgi ve sosyal etkinliklerin sağlanması için yani meslek lisesinden mezun olan elektrikçi - motor tamircisi - tesviyeci gibi genel amaçlı hizmet kadrosu için kuruldu. fakat mevcut yaşam ve etkin fikriyat aile baskısı amacın dışına veya çocuklarının seçme - seçilme haklarına müdaheleden dolayı ister deizm ister başka düşüncelerin ortaya çıkması da gayet normal

bir dönem hafızlara belletmenlik yapmış idim. ve orda da bu acınası durumu yaklaşık 30 yıl önce gördüm.
    çok harika ses çok harika bir hafıza ama çocuk farklı sebepler ile sizin belirttiğiniz düşünce ile baskılar ile edinilmiş beceriler uyuşmuyor idi
    biz yaptık ve şimdi de biz hayıflanıyoruz

eğri oturmadan doğru konuşalım.
    keser gibi herşeyi kendimize yontmayalım.

bu bir genel toplumuzdaki sosyolojik çöküşün neticesi

yarın o çocuklar ateist - deist veya terörist olması senin benim sebeb olduğum baskı ve kişisel düşünce ve özgürlüklere müdahele sebebi iledir.

sonucunu hem sağcısı hemde solcusu çekecektir.
    çünkü biz biriz. bize bizden başkası yardım etmez. ediyor gibi gözükse bile asla yardımcı olmaz
    öncelikle kendi hak ve sorumluluklarımızı bilelim ve doğumuna sebeb olduğumuz bu çocukların bireysel hak ve özgürlüklerine saygı duyup başarıları için çalışalım
    asgari ücret maaş ile 5. çocuk yapanlara sözüm. sonra devlet bize bakmıyor bize kendi dilimizde eğitim hakkı vermiyor diyenler.... hey sizzzz

bakamıcan ilgilenmicen çocuğu doğurtma
    benim kazancıma mesleki çalışma sonucu edindiğim mevki veya parama göz dikme.
    sen bir tarafını büyütürken ben dizime kadar olan kar'da, ünv yolunu yürüyerek gidip anfi de ders dinleyip final ve büt lerde beyin çatlatıyordum.
    ben gelirime rağmen 1 çocuk sahibiyim ve gece gündüz onun nasıl bir birey olması veya nasıl başarılı olmasını hesaplarken.. sen nerede neyini büyüttün de gelmiş asgari ücret den dem vuruyorsun

kazanamadığın mesleki beceriksizliğin ile aylık 5bin lira maaş kim sana verecek ?

önce bireysel hak ve sınır larınızı bilin. sonra da dünyaya getirdiklerinizin sorumluluğunu alın. çocuk ders çalışmıyor. okuldan kaçıyor.. teneffüslerde kavga ediyor. okuldan gelince ilk işi... veya bilgisayar başında uyuyana kadar oyun oynuyor diye şikayet edenler size sesleniyorum

para vermek ayakkabı almak.. şnu bunu vermek ile çocuk büyütülmez
    sen çocuğuna kötü söz kullanıp sonra onun diksiyonu güzel konuşması güzel efendi olmasını beklemiceksin

imam hatib e yazdırıldı veya bitirdi diye her çocuk imam sıfatlarını taşımıyor

nasıl vekil sıfatı ve arabası ile terörist taşıyan veya terörist sevicilerini hapis de ziyaret edenler

siz gerçekten vatan sever veya milliyetçi mi oluyorsunuz şimdi.
    köylü ve fakirler için 2. sınıf ekmek çıkartılsın diye ?????

yada demokrat
    yada adil
    yada Inkilapçı
    yada devrimci ?
    devletcilik ?

askere moral ziyareti için giden sanatçılara rezil diyenler...
    hangi sarayda kimleri ağırladınız
    hangi otellerde kimler ile göbek atmak için rakı sofrası kurmak için bir araya geldiniz

öncelik devlet dir. birliği ve bölünmezliği

siz bu devlet ve milleti bölmek için siyaset yapanlarla gezip yürüyorsunuz ve bu ülke düşmanlarına şikayet ediyorsunuz

önce kendiniz bu ülkenin nasıl bir vatandaşı olması gerektiğini isbat edin. hal ve söylemleriniz gezdiğiniz kişilere bakılınca .... pkk bi tarafına kaçmış gibi duruyorsunuz

• Ohhh çıldırın çomarlar
  • Sömürge lafı çok doğru
  • Sömürge diye bişey yokki direk amerika bop eşbaşkanıydılar, yunan galip gelse ancak bu kadar olurdu ülke arada fark yok.
  • Eğitim sistemi yap boz,deneme tahtası.
  • Yahu şunu hala anlamadınız mı ? Adamlar gelişmiş, okur-yazar, aydın kesimi istemiyor... Bu, İspanya Güney Amerikayı ele geçirirken de böyleydi bundan 600-700 yıl önce, Fransa Afrika'ya sulanırken de ...

Adamlar sömürmek için, ses çıkarılmaması için, kendilerine karşı direnç oluşmaması için yegane temel taş olan eğitime saldırıyorlar işte...

Saniyesinde KHK'lar çıkaran bu adamlar isteseler üniversiteleri bilim yuvasına çeviremezler mi, bütçeyi yönlendiremezler mi sanıyorsunuz ?

Bu kadar imam hatip niye sizce ? Ama iyi oldu ellerinde patlayacak, ateizm, deizim felaket bir şekilde yükseliyor... Bundan 20-30 yıl sonra camiye para ile adam toplarlar artık.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Antikaruh -- 9 Nisan 2018; 23:4:23 >
  • Ben programı izledim. Deniz Bayramoğlu'nun buraya yansımayan daha ne ıkınmaları vardı. İnternetten bulun izleyin.

Serdar Kuzuloğlu nefis bir insan. Çok da güzel konuşuyor. Tane tane ve nokta atışı...
  • programın tamamını bulmak biraz zor.
    ama söyle bir video yüklemişler facebook'a.
    https://www.facebook.com/TheNewYoungTurks/videos/vb.175693589219468/1483100121812135/?type=2&theater
  • İmam hatipler kapatılsın, medreseler açılsın hem bilim hem din öğretsinler ama din öğretirken Arapça öğretmesinler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gold5555 -- 10 Nisan 2018; 4:1:2 >
  • Bu mevzulari açmak sorgulamak Serdar K. ya kaldıysa zaten hiçbir umut kalmamıştır.
  • seyfi84 S kullanıcısına yanıt
    Neden ?
  • Equris kullanıcısına yanıt
    Silinmiş hocam diyecek laf söz yok bu vurdumduymazlara
  • quote:

Orijinalden alıntı: insafsızherif

Silinmiş hocam diyecek laf söz yok bu vurdumduymazlara
    forumun adını artık

yobaz.donanimhaber.com olarak değiştirmekte fayda var
  • Niye idama götürsün ki! Adam gayet de haklı.
  • Ne zaman ezanla ilgili konu olsa şak siliniyor, sebebi nedir? Gün doğumundan gün batıma hergün ibadet bir ortaçağ geleneğidir, İslam'dan başka bunu yapan kalmadı dedik, yalan mı? Diğer büyük dinlerin yaptığı gibi İslamda da bir gün olsun dedik, kötü mü? Kime kötü? imamlar m işletiyor kardeşim bu forumu? Diyanet işleri mi sponsor oluyor? hayret yahu.
  • herkes doktor olabilir mi, HAYIR !

herkes mühendis olabilir mi, HAYIR !

herkes imam olabilir mi, HAYIR !

imam hatibe giden öğrencinin %99 unun idealist! velisi çocuğunun eğitim özgürlüğünü elinden almıştır,

çocuk tercih yapma hakkının var olduğundan haberdar bile değildir, kaldı ki bu tercihini bilinçli bir şekilde velisine iletsin,

demokrasi ülkede olmadığı gibi, bu tip ailelerde de malesef yok
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.