Şimdi Ara

SERDAR KUZULOĞLUNU İDAMA GÖTÜRECEK KONUŞMASI. (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
100
Cevap
5
Favori
14.056
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
173 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Üşenmeden sonuna kadar okudum gayet güzel ve doğru yazmışsınız artınızı da verdiydim ama son iki paragrafta tüm yazdıklarınızı başa getirmişsiniz.

Yanlışa yanlış diye şikayet eden doğru yolu göstermeye çalışanları ülkeyi bölmekle suçlamak, sonra da terörist ilan etmek. Ilginç gerçekten.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Equris kullanıcısına yanıt
    Senin konun mantıklı olsa bile adam gibi konu açsan bile kapanır nedeni basit içindekiler buna bende dahil düzgün birbirlerini eleştrimezse birbirine hakaret ederse şahıslara üyelere adminlere kadar bu iş giderse kusura bakma o konu feriştahı gelse ayakta tutamaz konum silindi diye ağlama burada.. Senin konularında içeride yazılan yorumları sen benden daha iyi bilirsin..
  • quote:

Orijinalden alıntı: x2yk

Senin konun mantıklı olsa bile adam gibi konu açsan bile kapanır nedeni basit içindekiler buna bende dahil düzgün birbirlerini eleştrimezse birbirine hakaret ederse şahıslara üyelere adminlere kadar bu iş giderse kusura bakma o konu feriştahı gelse ayakta tutamaz konum silindi diye ağlama burada.. Senin konularında içeride yazılan yorumları sen benden daha iyi bilirsin..
    Benim konum ilk defa silinmiyor hocam 2016'dan beri siliniyor ben 31 yaşında adamım burda konum silindi diyede ağlamıyorum siz yine yanlış anlıyorsunuz.

Ben konumu silerek ya da konularımı sildirmeye çalışan insanlara sadece gülüyorum. Burada geçmişten ortaya atılan 2 argüman var.

Bir taraf dolar düşecek, faizler, işsizlik, enflasyon düşecek dedi fakat aksine rekor kırdı hepsi.

Bu yüzden dolar, faiz, işsizlik, enflasyon yükselecek diyen tarafta göz göre göre bu hale gelen ülkenin durumuna trajikomik bir biçimde yaklaşıp dalga geçiyor.

Bir kişi hakaret ediyorsa onun mesajı silinsin ayrıca benim konum silinmesin öyle değil mi?

Ayrıca ben genelde konuma girdiğimde çok mesaj atıldığını görüyorum fakat bildirime tıkladığımda silinmiş oluyor. Ben küfür eden hakaret edene henüz denk gelmedim. İlla olmuştur ama öyle olunca yani ileri giden oluncada mutlaka uyardım. Sizde konularımı takip ediyorsanız bunu bilmeniz lazım

• Equris kullanıcısına yanıt
    Konularını görüyorum ve çok mesaj yazıldığını da biliyorum hatta bende cevap vermişimdir, o yüzden içeriğe yazanlar konu hakkında yazmıyor konu başka yere gidiyor hakaretlere varıyor silinenler siliniyor üstüne daha da bu ilerleyince siliniyor neyse umarım bu kapanmaz herkes mantıklı bir şekilde eleştirir de konununuz konularınız ayakta kalır..
  • gold5555 G kullanıcısına yanıt
    ingilizce dili ve edebiyatı öğretilsin ama ingilizce öğrenilmesin gibi absürt bu dediğin neden bu arapça alerjin din arapça indiyse türkçe yanında anadilinde de öğrenilmesi gerekli
  • phorever kullanıcısına yanıt
    Hocam bende normal istersen bi hoparlörü kontrol et

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: axelfoly

ingilizce dili ve edebiyatı öğretilsin ama ingilizce öğrenilmesin gibi absürt bu dediğin neden bu arapça alerjin din arapça indiyse türkçe yanında anadilinde de öğrenilmesi gerekli
    Öğrenmek isteyen öğrensin. Ancak bu işleri bu kadar kolay sanmayın. İngilizce öğretemeyen eğitim sisteminin öğrettiği Arapça komik olur.

Ek olarak, Arapça'nın kişinin edebiyat dışında dünyasına katabileceği çok bir şey yok. Bilim yapılan dilleri ve ticaret yapılan dilleri öğrenmek ülke çıkarına daha uygun olacaktır. Ancak, tüm bunlara rağmen, Arapça öğrenmek isteyen öğrenebilmeli. Öğrenir. Sonra da pek de bir işine yaramadığını görür. Ha, Arap ülkeleri ile ticaret tutturur falan, o ayrı. Ancak kaçta kaçı yapacak? O yüzden gerçekten isteyen öğrensin. Gerçekten isteyen, Kuranı Arapça okuyunca anlayacak kadar öğrenebilir zaten. Yarım yamalak isteyen, 1400 yıl öncesinin Arapça'sı ile yazılmış bir kitabı yarım yamalak anlar.

Bu açıdan, bu işten anlayan, namussuz olmayan, kıvırmadan doğru bir biçimde anlatabilecek profosyonellerin bu konu üzerinde çalışması, dini bizim anlayacağımız dil olan Türkçe ile bize anlatması çok daha etkili olacaktır. Kısaca, düzgün din adamlarının Arapça bilmesi şart. Size katılıyorum. Bizim bilmemiz ise tamamen gereksiz.

Anadolu liselerinde bile öğretilen İngilizce beş para etmezken, devlet okulu Arapçayı öyle bir öğretecek ki, öğrenen kişi 1400 yıl önceki Arapça'yı okuyup doğru anlayacak... Hehehehe! Günümüz Anadolu lisesi mezunları 1500'lerde yaşamış Shakespeare İngilizce'sinin %10'unu zor anlarlar... Hesabı buradan yapın. Özetle: Hayalperest olmamak lazım. Az gerçekçi olalım. Önceliklerimizi de dünya ile rekabet odağına oturtalım. Dünya ile rekabet edebilir isek, İslamı da yaşatabilirsiniz. Yok, dünya ile rekabet edemezsek, birilerinin maşası olmaya devam edeceğiz. Asıl o zaman dininiz elden gidecek. Bu Arapça fetişizmi ve Arapça karşıtlığını anlayamıyorum. İngilizce, Rusça, Farsça, Danca, Flemenkçe farklı mı? Dil lan işte. Dur sinir edeyim faşikleri: Sırpça öğrenmek önemli. Neden mi? Boşnakça da aslen Sırpça, Hırvatça da aslen Sırpça, Karadağca (Montenegrin) da aslen Sırpça... Aslında tüm bu halklar aynı dili konuşuyor. Alfabeler değişiyor. Şive değişiyor. Dil aynı dil. Sırpça öğreneyim ki Boşnak kardeşimle anlaşabileyim... Ve dil faşiklerinin beynini böyle yakarım... Arapça da aynı. Ne entellektüel Araplar var. Mısır da bunların ana merkezi. Arapça aşağı bir dil mi? Yok, değil. Swahilice konuşmak istiyorum tıklaya toklaya... Sana ne kardeşim?

------------

Bu bağlamda, gerçekten isteyen ve yatkınlığı olanlar mutlaka öğrenmeli. Ancak isteği/yatkınlığı olmayanın zamanı boşa harcanmamalıdır. Yetiştirebildiğin kadar çok genci dünya gereklerine uygun yetiştirmek ana hedef olmalıdır. Kişinin uzmanlaşacağı branşın bilimi en çok hangi dilde yapılıyor ise öncelik ona verilmeli. Aynı şekilde, ticarete kayan biri de, Türkiye'nin ticaret odaklarına göre yabancı dil seçimini belirlemeli. Şimdiki kafam olsa, ikinci yabancı dil olarak Almanca ile uğraşacağıma Rusça öğrenmeye bakardım. Çünkü bütün Almanlar İngilizce biliyor. Ama çoğu Rus bilmiyor. Rusça bilmek, bütün eski sovyet ülkelerinde bir değer.

------------

İyi bir Tarihçi olmak isteyenlerin mesela, Farsça ve Arapça bilmeleri şart. Benim bilmemin ise bana katkısı sıfıra yakın. Sonuçta işimin gücümün arasında keyif için arşive gidip kayıt karıştırmayacağım. İlber Hoca yapacak onu. Kitap yazacak. Ben de o kitabı alıp okuyacağım... Burada mesele uzmanlaşma ve bu uzmanlaşmaya güven ile alakalı. Sayısı az da olsa, elit bir kesimin kendi branşında eğitimi çok iyi olursa, onlara güvenip, doğru bilgiye erişmek mümkün. Bu bağlamda, okul sayısı, üniversite sayısı bir noktadan sonra hiç önemli değil. Eğitimin kalitesi önemli.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Huseyin-ZST -- 12 Nisan 2018; 0:31:34 >

• Başlık saçma: Hırsıza yol gösterir mahiyette.
    Hırsız olsa iyi.

Blok.
  • quote:

Konularını görüyorum ve çok mesaj yazıldığını da biliyorum hatta bende cevap vermişimdir, o yüzden içeriğe yazanlar konu hakkında yazmıyor konu başka yere gidiyor hakaretlere varıyor silinenler siliniyor üstüne daha da bu ilerleyince siliniyor neyse umarım bu kapanmaz herkes mantıklı bir şekilde eleştirir de konununuz konularınız ayakta kalır..
    İşte içerik dışı yazanlar olunca kurunun yanında yaşta yanıyor hocam.

Umarım dediğiniz gibi seviyeli mantıklı tartışmalar olur herkes daha memnun olur bu sayede. Ortak bir noktada buluşabildiğimize sevindim iyi geceler hocam
  • Sunucu da bu konuda talep var dyor. Ulan kimin talebi var. Zorunlu imamhatip eğitimi oldu ülkede her yer. Çocuk istese de istemese de imamhatip'e gidiyor. Böyle saçma salak bir eğitim sistemi olamaz olmamalı. İnanç özgürlüğü derler ama insanlara her şeyi zorla yaptırırlar. Bizler imamhatipte okumadık, okumam da çocuğum olsa onu da okutmak istemem. Ama dinsiz miyiz, inançsız insanlar mıyız ? Belki zorla kapanan, zorla imamhatipe giden, zorla din baskısı altında yetişenlerden çok daha inançlı biriyim. Çünkü ben serbest bırakıldım ve gerekli eğitimi ailemde aldım. Okullarda da din dersimiz vardı okurduk öğrenirdik.

Kişiye seçme hakkı bırakılmıyor artık. Ülkede olan durum şudur ki, ben yaptım olacak benim dediğim olacak. Bunu yapmazsan sen vatan hainisin. Yeni moda bu. Dolar artarken geziicileri suçladılar şimdi suçlayacak kimseleri yok sus pus oturuyorlar ekonomi battı gidiyor ama hala sokaktaki arabaları, avm ye giden insanları gösteriyorlar. He canım he ülkede belli kesimi ve kendilerini lüks içinde yaşatmak için vatandaşın sırtına binildi bunun açıklaması bu. Şimdi de toparlanamıyor işte, bu kadar basit. Bunun çözümü eğitimdi eğitim de bitti bakalım gelecek imamhatipli nesiller bizi nasıl kurtaracak. Çünkü o %45 lik başarı ile üniversteye yerleşenler bu ülkede kalmak istemiyor artık. Sürekli beyin göçü oluyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi O.R.A.C.L.E -- 12 Nisan 2018; 1:5:51 >

• ''Eğitimli insan mutlu olamaz''

Bir öğretmen olarak kahroluyorum . Nasıl mutlu olayım ? Ülkeye bak!

Adam benim yılardır şu şekilde vurguladığım sözü farklı şekilde söylemiş :''Kurtuluş Savaşı'nı biz kaybedip işgal altında kalsak ,daha kötü yönetilemezdik''

Sağ ve sol...
  • Serdar yine döktürmüş, gündem özele her katıldığında daha dobra konuşuyor elinde rakamlarla geliyor, kaynak gösterebiliyor. Deniz de ecel terleri döküyor. Serdar Kuzuloglu teknoloji yazarıdır doğru ama boş bir adam değil, kendince araştırma yapıyor dolayısıyla eğitim ile ilgili de konuşabilir bence konuşmalı da, etiketlere bakmayınız efendim. Sonuçta ülkenin yararı için konuşuyor, biraz ağır konuşuyor. Dediklerinden çıkardığım her ne yapıyorsak doğru yapmıyoruz, İmam Hatipi de Feni de Sanatı da demek istediği o aslında İmam Hatip acıyorsun tam tersi deist ateist oluyor Fen acıyorsun işlevsiz kalıyor. Azıcık verdiği bütçe de bosa gidiyor. Neyse biz kopan bacağı yara bandıyla tutturmaya devam edelim.

• quote:

Orijinalden alıntı: bende345

''Eğitimli insan mutlu olamaz''

Bir öğretmen olarak kahroluyorum . Nasıl mutlu olayım ? Ülkeye bak!

Adam benim yılardır şu şekilde vurguladığım sözü farklı şekilde söylemiş :''Kurtuluş Savaşı'nı biz kaybedip işgal altında kalsak ,daha kötü yönetilemezdik''

Sağ ve sol...
    Mutsuz olma, forumun blok fonksiyonunu kullan:

Bu insanlar her zaman vardı, sadece "Gavur icadı" dedikleri iletişim olanakları o zaman yoktu.

Mesela:

Turgut Özal zamanına gelinceye kadar sadece TRT vardı ve sonra Özal'ın oğluna StarTv lisansı verilince o arada Samanyolu TV de deneme yayınına başladı ve bir gün STV'na çıkan 70'li yaşlarda beyaz sakallı bir tip aynen şunu söyledi:

"50 yıldır saman altından su yürüttük, az kaldı"

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sabit Fikir -- 12 Nisan 2018; 2:22:19 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Arcatera

Puhahaah hiç güleceğim yoktu.

Bu söze istinaden mi keriman halisi avrupaya güzellik yarışmasına yollayıp "İşte kanuninin torunu mayo giymiş karşımızda" laflarına muhatap olduk?

Alıntıları Göster
    Sanat deyince aklına bu cümlenin geliyor olması, sanatı ne kadar yakından tanıdığını aşina olduğunu bize gösterdi sağ ol.
  • Sabit Fikir kullanıcısına yanıt
    Ben bu başlığı yazdığım için hükümet Serdar KUZULOĞLUNU asarsa kendimi asla affetmem inşallah görmemişlerdir.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • İbrahim şahin döneminde TRT’den nemalanan ve sosyal medya çocuğu olarak Abdullah gül ile Amerika’ya giden.TRT’de program yaparken Ramazan ayında gündüz vakti kasıtlı olarak şarap fotoları paylaşan 6 ay önce İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yapılan FETÖ operasyonunda gözaltına alınan bir isim Kuzuloğlu Serdar.

Konu hakkında attığım tweet

https://twitter.com/serhateb/status/979831020324380672?s=21

• quote:

Orijinalden alıntı: Equris

Doğru söyleyeni dokuz köyden kovarlar. Benim konularım nasıl silindi bu forumda. Ki şimdi yeni bir konu açtım muhtemelen o da silinecek Başkanlık Sistemine ve Tayyib'e dokundurduğum için.

Linki burda dursun muhtemelen 1-2 saate silerler.

https://forum.donanimhaber.com/euro-5tl-oldu-rekor-kirdi-dolar-4-07tl-ile-tarihi-rekora-kostu-yeni-hedef-konuda-resimde-gizli--132275050
    Silinmiş

Özel öesajdan atar mısın copy varsa eğer

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Önce kuranı anlamak gerek sorgulamak gerek sonra tüm din kitaplarını , gerçekten sorguladığınızda hepsinin ortak bir noktası çıkıyor ortaya , hiç birisi herşeyin yaratıcısı olduğu idda edileb tanrıya yakışıcak sözler değil , hepsi tam anlamıyla o dönemdeki insanların aklıyla uydurulmuş şeyler , tüm din kitaplarındaki en büyük ortak nokta budur ama önce anlamanız gerekiyor kafa yormanız cesaretli olmanız çocukluktan beri empoze edilen korkuları aşıp dürüstçe sorgulamanız , görecekseniz nasılda kandırılmışız

• quote:

Orijinalden alıntı: Arcatera

Puhahaah hiç güleceğim yoktu.

Bu söze istinaden mi keriman halisi avrupaya güzellik yarışmasına yollayıp "İşte kanuninin torunu mayo giymiş karşımızda" laflarına muhatap olduk?

Alıntıları Göster
    Güleceğin yoksa gülme birader zorla niye gülüyorsun.

Hiç heveslenmeyin bu ülkeye istediğiniz şeriat gelmeyecek, sizin istediğiniz gibi bu ülke karanlık çağlarına bir daha dönmeyecek, 1919'da bitti o işler geçmiş olsun.

• quote:

Ahhhh silmişler mi bu üyemin konusunu ahh çok yazık, kahır olduk, Aç bak şuan en üst sırada olan iki konuya bak hala kapatılmadı ama aç bak konu başlıklarına biri lannn diyor diğeri yok mu arttıran diyor bunlar adam gibi konuşma üzerine açılan konular değil bunlar iki tarafı germek için algı konuları.. Sonra niye konular kapanmışmış, eleştirmesini bilemeyen bir ülkenin insanı olduğuma utanıyorum ama atsan atılmaz satsan satılmaz diye bir tabir boşuna dememişler o yüzden mecbur onlarla aynı gemideyiz..
    Gerilmek...

Paramız değer kaybederken rahat olalım aynen gerilmeye ne gerek var.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.