Şimdi Ara

Ses kayıt senkronizasyon sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2
Cevap
0
Favori
1.266
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar evde amatör olarak müzik yapıyorum. Kayıt için elektronik baterinin hoparlör çıkışını laptopun mikrofon girişine bağlıyorum. Bir yandan şarkıyı dinlerken diğer yandan bateri çalıp kaydediyorum. Sonra acid veya goldwave ile şarkı ile bateriyi eşleştirdiğimde bateri ritmi şarkıya göre giderek kayıyor ve senkronizasyonu bozuluyor. Sanki orjinal şarkı hızlı gidiyormuş gibi,hafif kaydırıyorum yakalayıp eşitlensin diye ama fark gittikçe açılıyor. Aynı şey gitar ve klavye kaydımda da oluyor. Hadi bateride sorun var desem daha önce çaldığım bateri ritmi üzerine gitar çalıyorum bire bir,mixlerken yine gitar başta tutuyor gittikçe bozuluyor. Kayıt sırasında bir ayar falan mı yapmam gerekiyor? Acaba laptopun ses kartı kayıt yaparken milisaniyelik bir gecikme mi koyuyor anlayamadım. Ses kayıt işlemlerinden anlayan bir arkadaş akıl verirse çok sevineceğim. Teşekkür ederim.

• 1.bateri çıkışını mikrofon girişi yerine line-in girişine takarsan daha doğru olur.
    2.iki kaydı ayrı ayrı birleştirmek yerine bilgisayardan şarkıyı çalarken aynı anda bateriden gelen sesi beraber kaydet. böylece aralarında senkronizasyon farkı olmaz.

donatılar->eğlence->ses ayarı denetimini açacaksın.
    menüden sırasıyla seçenekler->özellikler->kaydetme yi tıkla.
    kullanacağın ses denetimleri seçili olmalı. line-in girişinin denetimi giriş diye geçer. bilgisayarda şarkıyı çalarken aynı anda bateriyi de çalacaksın. kayıt esnasında ikisi beraber tek bir ses dosyası olarak kaydolacak
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.