Şimdi Ara

SIFIR AURİS İM ALTINCI GÜNÜNDE MOTOR BEYİN ARIZASI VERDİ, SİZCE DEĞERİ DÜŞER Mİ

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
2.984
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Bir hafta önce aldığım sıfır kilometre Toyota Auris Dizel aracım marş bastığı halde çalışmadı. Çekici ile servise götürülen araçta motor beyninde (motor ECU) arıza tespit edildi. Motor ECU değiştiğinde hiçbir sorunu kalmayacak dendi. Tüketici Koruma Kanununa göre alınan sıfır araçta 30 gün içinde arıza çıkarsa tüketicinin aracı tamir ettirme, değiştirme veya para iade hakkı var. Toyotaya güvenim tam ve aracımı değiştirmek te istemiyorum. Ancak sıfır araç arızasında servis garantisi ile tamir olsa bile 2. El fiyatında değer kaybı olur mu? Yani aracı bir sene sonra satmaya kalksam, “senin aracın bir haftalıkken tamir görmüş, bu araç sorunlu” denir mi?, ne yapacağıma karar veremiyorum, lütfen bilgi ve fikirlerinizi paylaşır mısınız.

• Arac boyalı cıksa veya kazalı olsa değeri düşer . Ancak bende citroen grand picassodada araba yolda stop ediyordu. Sigorta kutusu değişti. Genelde bu tür şeyler değer düşme acısından benmce ikinci planda kalır. Can sıkıcı bir durum . Ancak değiştirme falan uzun sürecli işler. Değiştirsinler ve keyfine bak.
  • Sık sık aynı sorun tekrarlanmamışsa sorun çıkmaz.Ben alacak olsam bakarım aynı sorun tekrarlamış mı ?Aracı beğenmişsem alırım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kaangurcan

Bir hafta önce aldığım sıfır kilometre Toyota Auris Dizel aracım marş bastığı halde çalışmadı. Çekici ile servise götürülen araçta motor beyninde (motor ECU) arıza tespit edildi. Motor ECU değiştiğinde hiçbir sorunu kalmayacak dendi. Tüketici Koruma Kanununa göre alınan sıfır araçta 30 gün içinde arıza çıkarsa tüketicinin aracı tamir ettirme, değiştirme veya para iade hakkı var. Toyotaya güvenim tam ve aracımı değiştirmek te istemiyorum. Ancak sıfır araç arızasında servis garantisi ile tamir olsa bile 2. El fiyatında değer kaybı olur mu? Yani aracı bir sene sonra satmaya kalksam, “senin aracın bir haftalıkken tamir görmüş, bu araç sorunlu” denir mi?, ne yapacağıma karar veremiyorum, lütfen bilgi ve fikirlerinizi paylaşır mısınız.

Değer düşüklüğü genelde araçların boya darbe durumlarıyla ilgilidir.Bu gibi konularda araç değer düşüklüğü gibi birşey olacağını sanmam..Eğer parça değişmiş ve sorunun düzeldiyse keyfine bak..

• Sıfır orjinali ile kendi sevisinde değiştirildi ve arıza kalmadı ise değer düşmesi olmaz
  • Evet arkadaşlara katılıyorum darbe değişen dışında pek önemsenmez....
  • Araçta darbe veya boya falan yoksa geri kalanına çok takılmazlar.

Hele hele şase falan çektirirsen inanılmaz düşüyor değeri, mezarcılar dadanıyor bir anda
  • Motor arızaları çok mühim değil..Arızalı parça bulunup yenileniyor ve bitiyor..Arabada para yiyen kısım..KASA, KAPORTA, GÖVDE tamirleri, hasarları..O nedenler insanlar kazalı araba almak istemiyorlar..Saygılarımla.. Motor yıkatma işi sakat.Beyin arızası deyince aklıma geldi...Mecbur olmadıkça motor yıkatmayın..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi taşkafa -- 11 Ekim 2012; 19:47:39 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.