Şimdi Ara

Sistem kendi kendine açılıp kapanıyor. acil yardım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
1.440
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar sistem kendi kendine açılıp kapanmaya başladı. geleli daha 10 gün oldu herşey ilk geldiği gün 1 sefer acılıp kapandı fakat 3 gündür sürekli oluyo bazen oyunda bazen download yaparken, program ve oyun kurup kaldırırken sık sık tekrarlamaya basladı. sorun ne olabilir. bir kaç arkadaş daha yazmıs aynı sorunu fakat sistemlerinin eski oldugundan kaynaklanıyor dıye cevap vermıs arkadaşlar.

2tb wd cavair black hdd
    i5 760
    gtx460 ekran kartı
    pci wireless adaptörü takılı

psu yetmıyor dur dersenız. 625 var sisteme yetiyor hesaplayarak aldım.

ısı zaten olmuyor en fazla 40 derece de kalıyor. yardımcı olun arkadaşlar lütfen...

• Kapanıp açılma reset mi yoksa windows kapatılıyor deyip mi kapatıyor? (Ayrıca 1 tane konu açmanız yeterli)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi JeWeLoNe -- 16 Aralık 2010; 14:24:21 >
  • reset atıyor direk dual kit ram var yerlerini değiştirdim gene aynı. arma 2 oyununu kurmaya calısıyorum suan. 2 kere denedım sonuna gelıyo cuf kapanıyo tekrar
    ( konu açılmadı sandım yeniledim sayfayı göremeyince tekrar açtım )
  • Bilgisayarım Sağ tık > Özellikler > Gelişmiş > Başlangıç ve Kurtarma altında AYARLAR > Otomatik olarak yeniden başlatın tik ini kaldırın.Böylece hatada Pc reset atmıcak Mavi ekran hatası verecektir.Gelen ekranda yazan kodları alırsanız sorununuzun çözümü daha kolay olacaktır
  • malesef hocam aynen uyguladım mavi ekranı göremedim aydı şekil birden atıyor reseti sistem dosyalarından kaynaklanan bir şey olma ihtimali varmı ki?
  • Bilgisayarınızı F8 tuşuna basarak açın.Sistem hatasında otomatik yeniden başlatmayı devre dışı bırak ' ı seçin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi JeWeLoNe -- 16 Aralık 2010; 15:20:48 >
  • system repair de de bir hata gözükmüyor tekrar denedim oyunu sonuç aynı birde resetliyor. sorun ne olabilir oyun önemli değil olmasada olur ama sorun ne.

sağlıklı bir şekilde monte edildi cpu cooler ısı 40 dereceyi geçtiğinide görmedim ramlerden şüphelenmeye başladım. harddisk de hd tune ile test ettim değişik bir sonuç cıkmadı...
  • Burdan ( en üstteki )programı indirin cd ye yazdırıp ramlerinizi kontrol edin.Mavi ekran vermemesi için psu nun aniden güç kesmesi gerek.Ups niz var mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi JeWeLoNe -- 16 Aralık 2010; 16:07:38 >
  • ups yok güçün geldiği prizde tel şarj aleti ve laptop şarj çihazıda takılı onlar etkilermi psu korumaya mı alıyor kendini acaba...
  • Hocam aynısı banada olmuştu sorunu şöyle hallettim ; İşlemcimin fanı çok ısınmıştı ve birazda kirliydi işlemci fanını çıkartıp güzel bir temizledim kasanın içini felan sorun halledilmişti.
  • memtesti uyguladım ramler sağlam

@ebyr daha 2 hafta olmadı alalı tertemiz duruyo sıcaklık ile alakalı olması mümkün değil yukarıda belirttim 40 dereceyi aşmıyor. değil işlemci sıcaklığı oda sıcaklığı 23 derece kasaya dokunuyorum titretecek kadar soğuk...
  • quote:

Orijinalden alıntı: tekil1ncisahis

memtesti uyguladım ramler sağlam

@ebyr daha 2 hafta olmadı alalı tertemiz duruyo sıcaklık ile alakalı olması mümkün değil yukarıda belirttim 40 dereceyi aşmıyor. değil işlemci sıcaklığı oda sıcaklığı 23 derece kasaya dokunuyorum titretecek kadar soğuk...

O zaman şuraya bakın isterseniz ;http://forum.donanimhaber.com/m_3477728/tm.htm

Benim fanların sıcaklık ortalaması 28 - 29 Derece, oda sıcaklığı kaç derece onu bilemiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ebyr -- 17 Aralık 2010; 14:06:01 >
  • o konuyu dün okumuştum. bugün daha çok olmaya başladı sorun 2 dakikada bir atıyor reset şimdi bütün parçaları söküp kontrollü bir şekilde tekrar takacağım olmaz ise windows 7 x64 yerine x86 deniyeceğim o da olmadı. servise göndereceğim... Formatlık bir sorundur belki
  • mavi ekranı gördüm sonunda :) win 7 32 bit kurdum açıldık dan 1 dakika sonra kitleniyor ve bir sefer 0x00000101 ( 0x00000031, 0x00000000, 0x807c5120, 0x00000001 ) hatası verdi. ?
  • Pratik çözüm yazan yeri uygulayın
    Biosta Güç Arabirimi (ACPI) ı devre dışı bırakınız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi JeWeLoNe -- 17 Aralık 2010; 19:41:35 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: tekil1ncisahis

o konuyu dün okumuştum. bugün daha çok olmaya başladı sorun 2 dakikada bir atıyor reset şimdi bütün parçaları söküp kontrollü bir şekilde tekrar takacağım olmaz ise windows 7 x64 yerine x86 deniyeceğim o da olmadı. servise göndereceğim... Formatlık bir sorundur belki

Haydi hayırlısı.
  • yok gene olmuyor. artık hoşgeldiniz yazısında takılıp kalıyor kafayı yemek üzereyim...
  • arkadaşlar yardımlarınız için teşekkürler sorunu çözdüm gibi 15 dakika oldu takılma yok parçaları söktüm yeniden taktımi biosu güncelledim tık yok en son söküp takma yöntemi ile denemeye başladım. pci wireless adaptörünü söktüğüm an gördüm ki sorunun kaynağı o diye düşünüyorum çünkü pci girişlerinin arasındaki bi cip de zedelenme var oda pci slot kapağını çıkarırken toplayan beyfendinin işi idi...

şimdi 2. slot a takacağım bakalım ne olacak...
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.