Şimdi Ara

Siyasi kitap

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
709
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Siyasi kitap önerisi istiyorum.Her görüşü öğrenmek istiyorum.Ben milliyetçiyim ama sol görüşüde tam anlamıyla öğrenmek istiyorum.Lenin stalin v.s maalesef hiç bilgim yok hem devrimi anlamak hemde sol görüşün savunduğu düşünceyi anlamk için kitap önerisi istiyorum kısaca.
    Ayrıca milliyetçi görüş içinde kitap önerileri alabilirim.

• Komünist Manifesto adlı kitabı önerebilirim bir de Değişimin Diyalektiği ve Devrim adlı kitabı. İkisini de okumadım ama okuyacağım benim aklıma bunlar geldi istersen bak. Server Tanilli'nin Uygarlık Tarihi kitabını biraz okumuştum o kitapta güzel genel açıdan fikir sahibi olursun, bir zamanlar üniversitede ders kitabı olarak okutuluyormuş.
  • oral sanler soyadını tam hatırlamıyorum siyasi tarih kitabını okuyabilirsin kısa zamanda bende başlıycam ona yaşar okuyanın o yıllar kitabını hüseyin turhanın deniz gezmiş isimli kitabı okuyabilirsin ergün poyraz takunyalı fuhrer vs diye gider bu liste:)
  • sol ideolojiye yeni başlayacaksan "sosyalizmin alfabesi - leo huberman" bunla başlayabilirsin sade bir dili vardır. bir nevi sıkça sorulan sorularıdır komünizmin. marksist terminolojiye hakim olunca ise marx'ın kitaplarını tarihsel sırasıyla okumanı tavsiye ederim. önsözleri ise asla atlama. detaylı konuşmak istersen pm atabilirsin.
  • Sosyalizmin alfabesini ilk okursan Marx'ı okuduğunda daha iyi anlarsın.Sonra Komünist manifestoyu vs okuyabilirsin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: SouthPark_Konsol delisi

oral sanler soyadını tam hatırlamıyorum siyasi tarih kitabını okuyabilirsin kısa zamanda bende başlıycam ona yaşar okuyanın o yıllar kitabını hüseyin turhanın deniz gezmiş isimli kitabı okuyabilirsin ergün poyraz takunyalı fuhrer vs diye gider bu liste:)

Soyadı Sander Kitap iki cilt Ben ilk cildini okudum Yazarın dili gayet akıcı bir tarih kitabı olmasına rağmen çok kısa sürede okuyabilirsiniz
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.