Şimdi Ara

sizce asus mu lenovo mu almalıyım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
28
Cevap
0
Favori
866
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Toshiba sattelite i3 laptopum 2 sene önce bozuldu garantisi vsr de yok.iki senedir bilgisayarsızım..

Eski laptopum sağlamkende yüksek enerji göstermeden kensi kendine kapanıyordu.. ve uzun aradan sonra bu aralar yeni laptop almayı düsünüyorum

en az 8gb ram ve kesinlikle i5 hatta olabilirse i7 işlemci olmalı. Oyun da oynuyorum football meneger,tır oyunu vsr.

Benim için en olmazsa olmaz konu laptopun kendi kendine kapanmaması. Yuksek enerjide yavaşlayabilir okadar mühim değil örn gta 5 oynarken falan.

Bütçem 2500-3000 lira arası önerileriniz var ise çok sevinirim tekrardan hata yapıp çöp laptop almak istemiyorum.

Benim kafamda asus ve lenovo serileri var toshiba hariç öneride bulunursanız sevinirim :D
    Not:forumda yeni ve acemiyim yanliş yere vsr açtıysam affola :D

• özellikleri ve tasarımı hangisinde hoşsa hanginizi içine sindiyse onu alın, ikisi de bu alanda kaliteli ürünler üreten kendilerini kanıtlamış firmalar.

edit: dediğiniz oyunları hayli hayli kaldıracak bir pc olarak :https://www.pcdepo.com/asus-x550jx-xx171d-notebook NOT:4gb rami vardır ram takviyesi yapmak için ayrı bölmesi vardır videolardan bakabilirsiniz ram montajı yapmak çok kolay bu cihazlara, garantiyi bozmuyor sanırım alan nerdeyse herkes ram takviyesi yapıp kullanıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jeffrey Dahmer -- 7 Ekim 2015; 15:03:41 >
  • Bu soruyu forumda soran 84738384 kişi olabirsin
    Ama ısrarla asus demeye devam üstteki leptop gayet güzel daha ucuz fiyata satan yerlerde mevcut
  • Kingkaan34 K kullanıcısına yanıt
    Cevapladıgın için sağol Para biriktiriyorum peşin alacağım :D
    sanırım bir ay sonra alacağım
    Hedefimdeki birkaç laptoptan birisi o önerilen asus :D
  • Jeffrey Dahmer kullanıcısına yanıt
    Cevapladığın için sağol link attığın laptop hem fiyat hem de istediğim özellik bakımından tam bana göre. Hedefimdeki birkaç laptoptan birisi. Yanlız ram 8gb benim baktığım aynı model vatan bilgisayarda.
  • quote:

Orijinalden alıntı: krasimir

Cevapladığın için sağol link attığın laptop hem fiyat hem de istediğim özellik bakımından tam bana göre. Hedefimdeki birkaç laptoptan birisi. Yanlız ram 8gb benim baktığım aynı model vatan bilgisayarda.

ram yükseltmesini aldığın yerden yaparsın ona takılma orda gözün kaç görmek istiyorsa sen onu gör 8gb mı 12 gb kararını ver hemen yaparlar :)
  • quote:

Bu arada o ram takma işlemi için 200-300 gibi bir fiyat farkı söz konusuysa almayın, uyumlumu emin değilim ancak 4gb notebook dd3 1600mhz ramleri 89 tlye bulmak mümkün.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Jeffrey Dahmer

quote:

Bu arada o ram takma işlemi için 200-300 gibi bir fiyat farkı söz konusuysa almayın, uyumlumu emin değilim ancak 4gb notebook dd3 1600mhz ramleri 89 tlye bulmak mümkün.

Alıntıları Göster
    ilkönce kullanım amacınız oyun değilse i7 U işlemcilere bakın bu işlemciler yüksek performans verirken az elektrik tüketir az ısınır az fan çalıştırır sessiz aletlerdir. Eğer okadar para veriyorum hız delisiyim derseniz hq serisine bakın geneli itibariyle u seriler 5 saat şarj süresine sahipken ki en az 5 saat hq işlemciler genelde 3 3.5 saat gidebilir. Tasarım programları video edit gibi işlerle uğraşmıyorsanız U işlemciler hem yıllar sürecek kullanımda elektrik sarfiyatını önler hemde ısınmadığı için uzun ömürü garanti eder.

Ben size Dell, Asus, Toshiba öneririm ama toshibadan azınız yanmış. Aslında şu ana kadar gördüğüm en iyi teknik servise sahip üst serilerden bir laptop aldığınızda üstüne 1 sene sonra yeni model istiyorum dediğinizde adamlar eskisini alıyor yenisi veriyor. Ben çok beğenmiştim bu olayı.

Yakın zamanda 5 serisininde çıktığını belirtmek isterim 5 serisinde işlemci mimarisi değişti performans o kadar farkedecek miktarda değil.

Bütçenize göre 950m ekran kartlı 850m ekran kartlı modeller piyasada mevcut fakat çoğunun kasası plastik. Aliminyum almanızı öneririm.

Kolay Gelsin..

• Kingkaan34 K kullanıcısına yanıt
    Farketmez bana minimum 8 gb da yeterli ki bütçemi 2.000-2.600 lira arası belirledim belki 12 gb modellerde bulabilirim magzada.

sonradan taktırmayı düşünmüyorum. vatan bilgisayardan alacagım her ne marka olursa olsun.
    Her ne olursa olsun taktırmayı düsünmuyorum ram. Alırken minimum 8 yada 12 gb ramlisini alacagım Bu kapasiteler beni her turlu idare eder.. Fiyat aralığım 2000-2600 arası belirledim

Genel olarak oyun falan oynayacagim orta duzeyli. film video izlemek internette takılmak için kullanacagim. Her hangi bi programla vsr. ugraşmıyorum. Ha birde internetten almayacagım kesinlikle kırık gelir bozuk gelir birde onunla ugraşmıyayım
  • XemreG X kullanıcısına yanıt
    Cevapladığın için teşekkürler
    Öncelikle kullanım amacımı soyliyeyim
    Oyun oynamak film video izlemek internette gezinmek onlune gazeteler okumak skyp tan kameralı gorusme yapmak bunlardan ibaret. Oyunlarda da extra aşıri büyük performans aramıyorum normal ayararda oynasamda kâfi. Zaten football meneger tır oyunu falan oynuyorum genelde fazla kapsamlı oyunlar olmasa gerek

Bende i7 düşünüyorum aslında max. 2.000-2.600aralığı net bütçe ayırdım. Bu fiyatlara fiyat/performans olarak alınabilecek en iyi laptopu almalıyım

Ve birde internetten almıyacağım bu kesin. Vatan dan almayı düşünüyorum

Fiyat limitime göre asus i7 cihaz malesef vatan bigisayarda yok ama i5 modeli k555 lb modeli var 12 gb rami güzel

ama 2600 liraya tam fiyat limitime uygun lenovo z5070 i7 işlemcili modeli de çok güzel görünüyor tam f/p bilgisayarı 4gb ekran kartı olması + larından biri

Birkaç model arasından birini alacagım umarım ben alana dek mağzada fiyat indirime girerde alüminyum kasalı premium özellikli bir model alabilirim

• quote:

Her ne olursa olsun taktırmayı düsünmuyorum ram. Alırken minimum 8 yada 12 gb ramlisini alacagım Bu kapasiteler beni her turlu idare eder.. Fiyat aralığım 2000-2600 arası belirledim

Genel olarak oyun falan oynayacagim orta duzeyli. film video izlemek internette takılmak için kullanacagim. Her hangi bi programla vsr. ugraşmıyorum. Ha birde internetten almayacagım kesinlikle kırık gelir bozuk gelir birde onunla ugraşmıyayım

Bu modelin 8 yada 12 gbliğini düşünüyorsanız onlarda ram takviyesi yapıyor haberiniz olsun.
    Asus x550jx i7 versiyonu aldım ilk izlenimlerim mükkemmel canavar gibi. Önerdiğin için sagol
  • quote:

Asus x550jx i7 versiyonu aldım ilk izlenimlerim mükkemmel canavar gibi. Önerdiğin için sagol

Hayırlı olsun güzel alet
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kingkaan34

quote:

Hayırlı olsun güzel alet

Alıntıları Göster
    Hocam merhabalar,

Cihazınız hayırlı olsun. Güle güle kullanın. Bende o modelden almak istiyorum i7 işlemcili olandan. Merak ettiğim bir konu var hocam kasası yani klavyenin alt tarafı, touchpadin yanları elimizi koyduğumuz yer var ya orası plastik mi yoksa metal alimünyum tarzı bir şey mi? Bir de hoparlör kasanın altında mı hocam yoksa yukarda mı cevaplarsanız sevinirim.

• quote:

Orijinalden alıntı: bilcs

Hocam merhabalar,

Cihazınız hayırlı olsun. Güle güle kullanın. Bende o modelden almak istiyorum i7 işlemcili olandan. Merak ettiğim bir konu var hocam kasası yani klavyenin alt tarafı, touchpadin yanları elimizi koyduğumuz yer var ya orası plastik mi yoksa metal alimünyum tarzı bir şey mi? Bir de hoparlör kasanın altında mı hocam yoksa yukarda mı cevaplarsanız sevinirim.

Plastik sanırım
  • quote:

Orijinalden alıntı: Jeffrey Dahmer

quote:

Hocam merhabalar,

Plastik sanırım

emin misiniz hocam?
  • quote:

Hocam merhabalar,

Plastik kesin bilgi
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kingkaan34

quote:

Hocam merhabalar,

Plastik kesin bilgi

hocam hoparlör kasanın altında mı?
  • quote:

Güle güle kullanın.Benimde bilgisayarım bozuldu.Cihazdan memnunmusunuz.Nereden vd kaç liraya aldınız.Ram i kaçlık olandan aldınız.Ekranı nasıl.Bende almayı düşüyorum kısaca lütfen bilgi verirmisiniz teşekkürler
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.