Şimdi Ara

Sizce Sosyal Ortamı İyi Olan Üniversiteler Hangileri?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (2 Mobil) - 3 Masaüstü2 Mobil
5 sn
38
Cevap
1
Favori
3.267
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• niye kısmı başka bir konu. bir de bizim dönemin pandemi ile çakışması söz konusu bunu da akılda tutmak lazım. nasıl sorusunu cevaplamak daha kolay, kampüs son derece cansız, sosyalleşme alanı bilka ile sınırlı kampüste. Ya ankuvaya ya tunus’a gidiliyor. genel olarak komüniteler kapalı, pek değişmiyor bir kere oluşunca, okulun epey ağır ders yükü de bunu perçinliyor ayrıca sigara ve alkol kısıtları da etkili. Yönetim de aksini teşvik edici bir tutum benimsemiyor. Bütününe bakacak olursak özellerin hepsinin muzdarip olduğu bir durum açıkçası. Boun ve odtü kesinlikle daha iyi bu konuda ama özellikle boun’un şu an içinden geçtiği süreç de ortada. Trade-off meselesi.

• fenerbahçe üniversitesi
  • benim adım laz ziya kullanıcısına yanıt

Okul başkanı Aziz Yıldırım mı 

• Bana en düzgün olanları ODTÜ ve BOUN gibi geliyor.
  • başkenti de çok övüyordu arkadaşlar idk
  • quote:

Orijinalden alıntı: benim adım laz ziya

Bu mesaj silindi.

Fenerbahçe Üniveristesi bir lise kıvamında olduğu için öyle dedim. Rektör falan onlara fazla gelir 

• benim adım laz ziya kullanıcısına yanıt

Ben hiç duymadım. İyi mıymış başkent ya?

• santa loves kids kullanıcısına yanıt
    ahahahahaha güzeldi hocam
  • santa loves kids kullanıcısına yanıt
    ben de birkaç arkadaşımla sohbet arasında hocam
  • Bilkent bunların içinde yok kesin bilgi.
  • JusteMilieu kullanıcısına yanıt
    Niye hocam? Bilkent istiyorum ondan sorayım dedim
  • sigara içme yeri bile yok

• niye kısmı başka bir konu. bir de bizim dönemin pandemi ile çakışması söz konusu bunu da akılda tutmak lazım. nasıl sorusunu cevaplamak daha kolay, kampüs son derece cansız, sosyalleşme alanı bilka ile sınırlı kampüste. Ya ankuvaya ya tunus’a gidiliyor. genel olarak komüniteler kapalı, pek değişmiyor bir kere oluşunca, okulun epey ağır ders yükü de bunu perçinliyor ayrıca sigara ve alkol kısıtları da etkili. Yönetim de aksini teşvik edici bir tutum benimsemiyor. Bütününe bakacak olursak özellerin hepsinin muzdarip olduğu bir durum açıkçası. Boun ve odtü kesinlikle daha iyi bu konuda ama özellikle boun’un şu an içinden geçtiği süreç de ortada. Trade-off meselesi.

Detaylı yanıt için sağolun hocam
  • damakcatlatan kullanıcısına yanıt
    Benim için + bile, çoğunluğun iyiliği için umarım getirilir ama
    Komünitelerin kapanması ne zaman oluyor hocam? Hazırlık atlamak bu açıdan sorun yaratıyor mu?
  • sanırım bu sorunun cevabı odtü. bu çıkarımı şuradan yaptım diyerek destekleyeyim: gazi'den, hacettepe'den; odtü'ye soktuğum fazlaca arkadaş oldu ama hiçbir zaman başka okulun kampüsüne gitme ihtiyacı duymadım. yine aynı şekilde instagram'dan hikaye atan başka okullardaki arkadaşlarım sene içinde en az iki üç kez odtü'den hikaye atıyorlar. onlara göre çok daha fazla odtü'lü takip etsem de onların hiçbirini ankara'daki diğer üniversitelerin kampüsünden story atarken görmedim. en fazla bu yaz bilkent'te research yapan birine denk gelmiştim. kısaca fikrimi dayandırdığım nokta bu. ayrıca odtü olmasa da güzel konserlerin ve etkinliklerin çoğu odtü vişnelik tesislerinde oluyor. mesela tamino gelecekti bu eylülde. sonra başka güzel bir metal grubu gelecek ekim'de. ben çok anlamam o tarz gruplardan ama okul dışından bir arkadaşım ısrar ettiği için beraber gideceğiz mesela. kısaca ankara'da üniversite okuyan herkesin yolu her sene en az bir kez odtü'yle kesişir. özellikle hacettepe tıp'tan bir arkadaşımla senenin başında 5 kere devrimde oturmuştuk. okula öğrenci sokması da zor olmadığı için arkadaşlarınla takılmalık bir ortam oluşuyor. kimse, kimseye karışmadığı için de rahat rahat takılabiliyorsunuz. (ankara'nın bazı köşelerine giden arkadaşlar ne dediğim iyi anlayacak: bazı ilçelerde 12 ay devlet bahçeli afişleri inmiyor.)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EistroY661 -- 4 Eylül 2023; 22:6:24 >

• EistroY661 E kullanıcısına yanıt
    O tarz etkinliklere bilkentten vs de gelinebiliyor mu hocam odtülü olmadan?
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.