Şimdi Ara

SKODA YETI GREENLINE DİZEL ALDIM.. (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
237
Cevap
3
Favori
108.227
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Fiyatını hakeden, güzel bir araç almışsınız, hayırlı olsun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: NapoleonBonaparte

Qashqai'yi 2007 kasa koymuşsunuz diğerleri +2011 modeller ne alaka ?
    Qashqai'nin boyu Yeti'den 7 cm az , ancak yerden yüksekliği Yeti'den 3 cm fazla buna rağmen oldukça Spor kasası var hatta bunun etkisiyle de arka yaşam alanının genişliği feda edilmiş denilebilir.

2011 makyajlı kasa ...
     SKODA YETI GREENLINE DİZEL ALDIM..

Ayrıca ülkemizde 2007 -2010 makyajsız kasa 3.000 satarken , yeni makyajlı kasa 2 yılda 20.000'e yakın sattı .

vallaha 2007 ıle 2012 arasında pek bir fark görememıstım ,zaten hıcbırı ılgımı cekmıyor.gecen gun nıssan a gırdım ıcıne bındım 2 farklı modelın , bu kadar basıt ve adı plastık kullanılmaz.arka komsumdada var kac model bılmıyorum ama buyuk ıhtımal 2011 aldıgına bın pısman karda yan komsunun megane 2 sı bıle harıl harıl sıteye gırerken , nıssan ı cıkaramadılar.ulkemızde kac bın satması benım ıcın bısey ıfade etmıyor , hergun yuzlerce dacıa satılılan bı ulkenın ne kadar arabadan anladıgı aşıkar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi blacksea533 -- 21 Mart 2012; 0:21:47 >

• Hayırlı olmasını ve kazasız kullanmanızı dilerim.

Otomatik olması şartı ile ilgilendiğim bir model Yeti (maddi güç). Araç otomatik olsa idi hemen alacaktım.

Dolayısıyla yeni bir başlık açmak yerine, hoşgörünüze sığınarak, bu başlık altında bir fotoğraf ve bir link ( içeriğindeki ingilizce metin) paylaşmak istiyorum ve kıt ingilizcemle anladığıma göre 2012 yılında (2013 model) Yeti için bir makyaj ve 140'lık bir TDI motor (ve metindeki cümleyi tam olarak anlayamakla birlikte 6 ilerili DSG seçenekli) sözkonusu ( MU?).

Bu linkteki sitenin saygınlığı nedir? Saygılar.

Konunun ayrıntılı şekilde açıklandığı site: truckszine.com

2012 Model Olarak Sitede Yer Alan Fotoğraf:

Çözemediğim ve merak ettiğim metin: "..Hardly anyone would dispute that 2012 Skoda Yeti has proven to be successful.
    Along with an interesting, slightly cocky exterior, this “Czech” throws into the scales attractive quality-price ratio: about 10% of the price advantage compared to the corresponding models of Volkswagen Tiguan – a strong argument. All the more so for a reasonable amount you receive quality equipment VW. In addition, the manufacturer is constantly expanding the complete Skoda Yeti. Thus, popular 140-strong version of TDI in Europe can be ordered only with manual gearbox, but with an automated manual transmission with double clutch DSG. She is already familiar to us Tiguan’y and well proven in operation...
    ..."

Not: Paylaşıldı ve tartışıldı ise özür diliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi higtr -- 23 Mart 2012; 13:47:03 >

• Hayırlı olsun aracınız, hafta sonu bir oto programında Skoda Yeti'de stepne olmadığı konuşuluyordu doğrumudur?? Stepne yerine lastik tamir kiti ve hava kompresörü varmış.
  • cem cemilay(radyoyla sevisen adam) gecenlerde reklamini yapiyordu onada tahsis etmisler oda cok begenmis bence cok guzel bi arac.. sadece kucuk bi makyaj yese satislari katlanabilir :) hayirli olsun..
  • quote:

Orijinalden alıntı: higtr

Hayırlı olmasını ve kazasız kullanmanızı dilerim.

Otomatik olması şartı ile ilgilendiğim bir model Yeti (maddi güç). Araç otomatik olsa idi hemen alacaktım.

Dolayısıyla yeni bir başlık açmak yerine, hoşgörünüze sığınarak, bu başlık altında bir fotoğraf ve bir link ( içeriğindeki ingilizce metin) paylaşmak istiyorum ve kıt ingilizcemle anladığıma göre 2012 yılında (2013 model) Yeti için bir makyaj ve 140'lık bir TDI motor (ve metindeki cümleyi tam olarak anlayamakla birlikte 6 ilerili DSG seçenekli) sözkonusu ( MU?).

Bu linkteki sitenin saygınlığı nedir ve başta Tiguan olmak üzere kendi araçlarında 140'lık TDI uygulamayan VW 1.2TSI motorda olduğu gibi Yetiyi kobay olarak kullanabilr mi? Bu sorular çerçevisinde katkılarınızı beklerim. Saygılar.

Konunun ayrıntılı şekilde açıklandığı site: truckszine.com

2012 Model Olarak Sitede Yer Alan Fotoğraf:

Çözemediğim ve merak ettiğim metin: "..Hardly anyone would dispute that 2012 Skoda Yeti has proven to be successful.
    Along with an interesting, slightly cocky exterior, this “Czech” throws into the scales attractive quality-price ratio: about 10% of the price advantage compared to the corresponding models of Volkswagen Tiguan – a strong argument. All the more so for a reasonable amount you receive quality equipment VW. In addition, the manufacturer is constantly expanding the complete Skoda Yeti. Thus, popular 140-strong version of TDI in Europe can be ordered only with manual gearbox, but with an automated manual transmission with double clutch DSG. She is already familiar to us Tiguan’y and well proven in operation...
    ..."

Not: Paylaşıldı ve tartışıldı ise özür diliyorum.

Skoda yetinin başarısının neredeyse tartışılmaz olduğu.ilginç,kendini beğenmiş dış tasarımı ile fiyat kalite oranında cazip olduğu,muadili olan tiguandan %10 daha ucuz olduğundan.makul fiyata vw kalitesini aldığınızdan bahsetmiş.ayrıca üreticinin sürekli yetiyi geliştirdiğini, populer 140 hp TDI versiyonun avrupada manuel şanzımanla ve otomatikletirilmiş çift kavramalı DSG ile sipariş edilebildiğini söylüyor.Tiguana benzerliği ile aşina olduğumuz ve kendini kanıtlamış bi araç olduğundan bahsedilmiş.kelimesi kelimesine çevirisini yapmadım ama genel hatlarıyla bahsedilen bunlar.

• hayırlı olsun güzel seçim
  • quote:

Orijinalden alıntı: globetrotter04

@mmxa Bunu bilmiyordum. Fakat iştirak kelimesinin anlamını bilseydiniz doğuş otonun yüce auto üzerinde %50 hisseye sahip olduğunu araştırabilecek bir nedeniniz olurdu. Sonuç olarak doğuş otonun yüce oto üzerinde haklarının olduğu konusunda haklısınız.Ama yüce oto = doğuş oto değildir.

Ya arkadaş hem alıntı yaptığın mesajdan sonraki mesajları okumuyorsun bu nedenle ekstra kirliliğe sebep veriyorsun, hem seni eleştirmişim gibi "bilmiyorsun-araştırmıyorsun" gibi saldırgan cümlelerle cevap yazıyorsun, hem de buradaki = işaretinin birebir aynı şirket oldukları için değil, aynı kafa yapısında olduklarına ve fiyat politikalarına atıfta bulunmak için yazıldığını anlamıyorsun. Ben daha ne diyeyim.
  • Beğenen ve para verip alana hayırlı olsun allah kaza bela göstermesin demek lazım..Gerisi boş tartışma bence
  • quote:

Orijinalden alıntı: blacksea533

quote:

Qashqai'nin boyu Yeti'den 7 cm az , ancak yerden yüksekliği Yeti'den 3 cm fazla buna rağmen oldukça Spor kasası var hatta bunun etkisiyle de arka yaşam alanının genişliği feda edilmiş denilebilir.

Ayrıca ülkemizde 2007 -2010 makyajsız kasa 3.000 satarken , yeni makyajlı kasa 2 yılda 20.000'e yakın sattı .

vallaha 2007 ıle 2012 arasında pek bir fark görememıstım ,zaten hıcbırı ılgımı cekmıyor.gecen gun nıssan a gırdım ıcıne bındım 2 farklı modelın , bu kadar basıt ve adı plastık kullanılmaz.arka komsumdada var kac model bılmıyorum ama buyuk ıhtımal 2011 aldıgına bın pısman karda yan komsunun megane 2 sı bıle harıl harıl sıteye gırerken , nıssan ı cıkaramadılar.ulkemızde kac bın satması benım ıcın bısey ıfade etmıyor , hergun yuzlerce dacıa satılılan bı ulkenın ne kadar arabadan anladıgı aşıkar.

Dünya da 1.500.000 satan tek Crossover ; dünyada 25-35.000 $'ını bu araca bağlayan bu kadar kişi salak , parayı sokaktan topluyor ; bir sen akıllısın zaten ben bu kanıya vardım keskin ''mantık dolu yorumlarından'' ; ayrıca araçla ilgili yaptığın yorumların hepsi yanlı ve asparagas hiçbiri gerçeği yansıtmıyor özellikle plastik mevzu' .
    İlgini çekmediğini , alakadar olmadığını söyleyip sonra geçen gün Nissan'a gidip Qashqai incelemekte ayrı bir muamma olsa gerek ....

Topgear incelemelerinde Qashqai ile YETİ 'nin puanları aynı 10/7

http://www.topgear.com/uk/nissan/qashqai

Evet Jeremy clarkson'da kaliteden , plastikten bi-haber ''salaklardan'' ; araç İngiltere'de üretiliyor diye torpil geçmiştir kesin .

Tasarım olarak mukayesesi bile olamaz ; 4x2 Yeti alınacağına gidip tıpa tıp birbirini andıran Doblo almak çok daha mantıklı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi golfçü_ -- 21 Mart 2012; 2:33:28 >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: blacksea533

quote:

Dünya da 1.500.000 satan tek Crossover ;dünyada 25-35.000 $'ını bu araca bağlayan bu kadar kişi salak bir sen akıllısın zaten ; ayrıca araçla ilgili yaptığın yorumların hepsi yanlı ve asparagas hiçbiri gerçeği yansıtmıyor özellikle plastik mevzu ...
    İlgini çekmediğini , alakadar olmadığını söyleyip sonra geçen gün Nissan'a gidip Qashqai incelemekte ayrı bir muamma olsa gerek ....

Topgear incelemelerinde Qashqai ile YETİ 'nin puanları aynı 10/7

http://www.topgear.com/uk/nissan/qashqai

Reno servisine gittiğimi yazmıştım , yokuş aşağı boştamı yoksa vites temi az benzin yakar konusunda görebilirsin serviste olduğumu ordan yazdıgımı söylemiştim.Bulundugum şehirde reno ve nissan showroom ları yan yana birleştikleri için.Yukarıdaki resimlere bakınca zaten aradaki fark kendini belli ediyor.Nissan ın 1.5 dci motoruna 70-75 bin veren zihniyeti bilemiyicem.Ancak skoda ya karşı herkez bir imaj kötüleme çabasında.Qashqai 2011 de 8.465 tane satmış ülkemizde duster dan bile fazla satmış , ama nedense etrafımda kim aldıysa araba değil , bu paraya ne sedanlar alırdım diye agıtlar yakıyor.Demekki senin etrafındakiler çok memnun bide sen.Zaten kimde ne araba varsa onu yüceltir , sanki arabayı bedava vermişler reklam yapsın diye.Bilmiyorum sana senin qashqai yi bedavamı verdiler.Madem aynı puan a sahip neden fazla para veriyosun diye sorarlar adama.

• quote:

Orijinalden alıntı: mmxa

quote:

Orijinalden alıntı: globetrotter04

@mmxa Bunu bilmiyordum. Fakat iştirak kelimesinin anlamını bilseydiniz doğuş otonun yüce auto üzerinde %50 hisseye sahip olduğunu araştırabilecek bir nedeniniz olurdu. Sonuç olarak doğuş otonun yüce oto üzerinde haklarının olduğu konusunda haklısınız.Ama yüce oto = doğuş oto değildir.

Ya arkadaş hem alıntı yaptığın mesajdan sonraki mesajları okumuyorsun bu nedenle ekstra kirliliğe sebep veriyorsun, hem seni eleştirmişim gibi "bilmiyorsun-araştırmıyorsun" gibi saldırgan cümlelerle cevap yazıyorsun, hem de buradaki = işaretinin birebir aynı şirket oldukları için değil, aynı kafa yapısında olduklarına ve fiyat politikalarına atıfta bulunmak için yazıldığını anlamıyorsun. Ben daha ne diyeyim.

Tüm konuyu okudum okudum, sizin yazdıklarınızı bile. Saldırganlık ithamını yapmak başlı başına bir saldırganlıktır. Ve son olarak söylediklerinizin arkasında durmayıp lafı çevirmeniz( = o anlamda değil aynı politika vs. vs.) benim tüm uğraşılarımın boş olacağının bir göstergesidir. Lütfen konuyu daha fazla kirletmeyelim.

• quote:

Orijinalden alıntı: V.K.

hayırlı olsun hocam
    güzel bir seçim,iyi bir araba almışsınız

Dunyadaki en keyifli isi yapiyor olabilir.

Hayirli olsun hocam

• bu yetim biodizelle çalişirmi green mreen vw motorlari biodizele uyumluymuş bunun motoru neci ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: evilonthemove

Skoda yetinin başarısının neredeyse tartışılmaz olduğu.ilginç,kendini beğenmiş dış tasarımı ile fiyat kalite oranında cazip olduğu,muadili olan tiguandan %10 daha ucuz olduğundan.makul fiyata vw kalitesini aldığınızdan bahsetmiş.ayrıca üreticinin sürekli yetiyi geliştirdiğini, populer 140 hp TDI versiyonun avrupada manuel şanzımanla ve otomatikletirilmiş çift kavramalı DSG ile sipariş edilebildiğini söylüyor.Tiguana benzerliği ile aşina olduğumuz ve kendini kanıtlamış bi araç olduğundan bahsedilmiş.kelimesi kelimesine çevirisini yapmadım ama genel hatlarıyla bahsedilen bunlar.

Güzel çeviriniz için teşekkür ederim.."..but with an automated manual transmission with double clutch DSG..." ifadesi olumluluğu ifade ediyor demek ki..

• quote:

Orijinalden alıntı: higtr

quote:

Orijinalden alıntı: evilonthemove

Güzel çeviriniz için teşekkür ederim.."..but with an automated manual transmission with double clutch DSG..." ifadesi olumluluğu ifade ediyor demek ki..

yanılmıyorsam ''sadece manuel şanzımanla değil bunun yanında otomatikleştirilmiş çift kavramalı DSG ile sipariş edilebilir'' gibi bi anlam çıkıyor o cümleden.

• quote:

Orijinalden alıntı: Arif

quote:

Orijinalden alıntı: dreedevil

...
    qq 110 Bg Yeti 105 Bg olmasına rağmen qq Yeti kadar serilik hissini vermiyor.
    ...

Skoda Yeti Greenline 1.6 TDI 105hp 0-100 12,1sn 1393kg
    Nissan Qashqai 1.5 dCi 110hp 0-100 12,4sn 1418kg

0,3 sn mi serilik hissi vermiyor hocam? Normalde hızı hissterimeyen araç daha iyi derler de... Mesela Şahin'le 140 km/h yapın birazdan özünü hatırlayıp kanatlanacakmış gibi olur ama bir Passat'la 140 km/h'da seyehat etmek 100'den çok da farklı olmaz.

Bir de 2 araç arasında motor hacmi farkı var, bu konuda yorumlarınızı merak ettim, saygılarımla

Qashqai motoruna göre yavaş bir araba veya çok ağır bir araç hissi vermiyor tabiki iki araçta spor bir otomobil değil yakıt olarak ta benzin kullanılmadığı için iki araç arasındaki ara hızlanmaların verdiği hissiyattan bahsetmeye çalıştım.
    Yeti şuan 6. gününde 800 Km yol yaptı benimle, qq 50.000 Km civarında yol yaptı (2011 model) qq daha aşina olduğum için yeti ile gelen farklılığı babam ile de test ettik, qq genelde kullanan o fakat yetiye verdiği ilk tepki " benzinli araç gibi atik gaza bastığın anda fırlıyor" oldu.

Dediğiniz hız hissettirme sorunu yetide de yok qq de de sonuç olarak ikiside bir orta üst sınıf tabir edilen passat kadar yere yakın değil.
    Önceki araçlarımızdan biri Mercedes C200 dü 230 Km hıza çıktığımda hızı hissettiren yandan akan manzara oluyordu, qq ile 180 - 190 Km arasına araç içinde 5 kişi varken çıktım, daha da yüklenme bana hissi verdi ancak bir güvensizlik vermedi. Yeti ile 140 Km üzerine daha çıkmadım istanbuldan dışarı çıkma şansım olduğunda ve rodaj bitince onunda sınırlarını zorlıycam.

Yeti düşük hızlarda 1.6 motor ve 5 vites kullanması dolayısı ile (akmayan trafikte istanbullular için) qq göre daha fazla yakıt tüketiyor şuan için gerçi rodaj bitmeden bi 5000 km yapmadan ne kadar doğru kıyaslama olur bilmiyorum.

Ancak sürüş hissi kesinlikle qq den daha iyi benim görüşüm. Şuan Elegance paket almadığıma hem pişmanım hem seviniyorum. (alsaydım qq bana kalacak yeti pedere gitmiş olacaktı)

Benim aracı seçiş amacım iş (şehirler arası orta yük seviyesi) ve şehir içi kullanım fiyat performans olarak qq den öne geçti.

Doblo ile kıyaslayan arkadaşlar için bir sorum var iki aracı da kullanma fırsatı oldu mu bu kıyası yapanların ? 2011 doblo kullandım ben dobloyum hafif ticariyim hissi veren bir araç yani olması gereken, ancak qq ve yeti kullanımı hafif ticari ile kıyaslanamayacak kadar yukarıda. Bence şekil kıyası yapanlar aracı araç için alan kitle ben kullanmak için aldım aldırdım iki aracı da ve amaçlarına hizmet ediyorlar o sebeple iki araçtanda memnunum.

Cevap çok uzun oldu kusura bakmayın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dreedevil -- 22 Mart 2012; 12:06:47 >

• Tiguen alt yapısı üzerine güzel bir araç hayırlı olsun, yakıt protestosu başlıklarına yazı yazmanıza gerek kalmaz bence..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi R@LPH -- 23 Mart 2012; 12:11:00 >
  • Yeni araç alan arkadaşlara hayırlı olsun.. Kazasız belasız kullanırsınız inşallah..

Tipi konusunda daha öncede yazmıştım.. Bu aracın tipi araca kendi sınıfında hiçbir araçta olmayan bir özellik kazandırıyor:mükemmel görüş açıları..

Hayatında hiç araba kullanmamış biri belkide en kolay araç kullanımını bu araçta öğrenebilir..

Gidin aracı deneyin sizde beğenirsiniz.. Ayrıca tasarımı Doblo'dan daha çok Range Rover'a benziyor..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TriNeO -- 22 Mart 2012; 12:47:10 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: dreedevil

Qashqai motoruna göre yavaş bir araba veya çok ağır bir araç hissi vermiyor tabiki iki araçta spor bir otomobil değil yakıt olarak ta benzin kullanılmadığı için iki araç arasındaki ara hızlanmaların verdiği hissiyattan bahsetmeye çalıştım.
    Yeti şuan 6. gününde 800 Km yol yaptı benimle, qq 50.000 Km civarında yol yaptı (2011 model) qq daha aşina olduğum için yeti ile gelen farklılığı babam ile de test ettik, qq genelde kullanan o fakat yetiye verdiği ilk tepki " benzinli araç gibi atik gaza bastığın anda fırlıyor" oldu.

Dediğiniz hız hissettirme sorunu yetide de yok qq de de sonuç olarak ikiside bir orta üst sınıf tabir edilen passat kadar yere yakın değil.
    Önceki araçlarımızdan biri Mercedes C200 dü 230 Km hıza çıktığımda hızı hissettiren yandan akan manzara oluyordu, qq ile 180 - 190 Km arasına araç içinde 5 kişi varken çıktım, daha da yüklenme bana hissi verdi ancak bir güvensizlik vermedi. Yeti ile 140 Km üzerine daha çıkmadım istanbuldan dışarı çıkma şansım olduğunda ve rodaj bitince onunda sınırlarını zorlıycam.

Yeti düşük hızlarda 1.6 motor ve 5 vites kullanması dolayısı ile (akmayan trafikte istanbullular için) qq göre daha fazla yakıt tüketiyor şuan için gerçi rodaj bitmeden bi 5000 km yapmadan ne kadar doğru kıyaslama olur bilmiyorum.

Ancak sürüş hissi kesinlikle qq den daha iyi benim görüşüm. Şuan Elegance paket almadığıma hem pişmanım hem seviniyorum. (alsaydım qq bana kalacak yeti pedere gitmiş olacaktı)

Benim aracı seçiş amacım iş (şehirler arası orta yük seviyesi) ve şehir içi kullanım fiyat performans olarak qq den öne geçti.

Doblo ile kıyaslayan arkadaşlar için bir sorum var iki aracı da kullanma fırsatı oldu mu bu kıyası yapanların ? 2011 doblo kullandım ben dobloyum hafif ticariyim hissi veren bir araç yani olması gereken, ancak qq ve yeti kullanımı hafif ticari ile kıyaslanamayacak kadar yukarıda. Bence şekil kıyası yapanlar aracı araç için alan kitle ben kullanmak için aldım aldırdım iki aracı da ve amaçlarına hizmet ediyorlar o sebeple iki araçtanda memnunum.

Cevap çok uzun oldu kusura bakmayın.

Ayrıntılı cevabınız için çok teşekkürler, uzun mu olmuş? siz yazınca fark ettim, gayet akıcı olmuş, zevkle okudum

Doblo'yla karşılaştıranların motorlu araçlar bilgilerini tekrar gözden geçirmeleri gerektiğini düşünüyorum. Alakasız iki model... Belki dıştan biraz benziyordur o kadar... Corsa'yla Combo'nun da önü aynı Hatta Golf'le Caddy'nin de önleri benziyor

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.