Şimdi Ara

slave harddisk

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
525
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar master harddisk olarak sata kullanıyorum slave olarak ata bi harddisk bağlayabilirmiyim?

• Bir sata hdd nin takılı olması ide kanallarına hdd takmanıza engel teşkil etmez.

Ancak biostan hangi diskten öncelikli sistem yükleneceğini ayarlamanız gerekebilir.
  • quote:

Orjinalden alıntı: keleminabi

Bir sata hdd nin takılı olması ide kanallarına hdd takmanıza engel teşkil etmez.

Ancak biostan hangi diskten öncelikli sistem yükleneceğini ayarlamanız gerekebilir.

teşekkür ederim ancak şunuda sormak istiyorum jumper ayarında bi problem yaşıyorum jumper 4 kademe ancak 1. kademe için master 2. kademe için cable unloct 3. kademe için bişey yazmıyor 4. kademede ise 32 gb kullanma gibi bişey yazıyor jumperı 2. kademe yaptığımda açılmıyor 4. kademede ise ilk açılışta hard diski gördü reset atıp tekrar başlattığımda ise görmedi.
  • Jumperi hiç takmazsan disk otomatik olarak slave olur
  • quote:

Orjinalden alıntı: onebadboy

quote:

Orjinalden alıntı: keleminabi

Bir sata hdd nin takılı olması ide kanallarına hdd takmanıza engel teşkil etmez.

teşekkür ederim ancak şunuda sormak istiyorum jumper ayarında bi problem yaşıyorum jumper 4 kademe ancak 1. kademe için master 2. kademe için cable unloct 3. kademe için bişey yazmıyor 4. kademede ise 32 gb kullanma gibi bişey yazıyor jumperı 2. kademe yaptığımda açılmıyor 4. kademede ise ilk açılışta hard diski gördü reset atıp tekrar başlattığımda ise görmedi.

80 lik sık yeni tip ide kablosu ile kullanacaksanız;
    cable select olana jumperi takınız. kablonun disk taktığınız yeri master/slave i belirler. (master:kablo ucundaki soket slave: kablo ortasıdaki soket)
    40 lık eski tip kabloda ise slave için boş bırakınız, yada 1 nolu master e takınız. master olarak kullanmanız sata disk için sorun yaratmaz.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.