Şimdi Ara

Soket A 'AMD' mi, 478 pin 'Intel' mi almalıyım?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
347
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar araştırdım, yazdım sordum... En sonunda bu iki anakartlı sistemden birini seçme durumunda kaldım. Lütfen Athlon 64 al filan demeyin, param bu ikisinden birine yetiyor. Celeron D ve Semprom'un kafa kafaya gittiğini okuyup durdum, ama birinin diğerine bir üstümlüğü olmalı, varmıdır, varsa nedir ?

Ayrıca 478 pin intel, Prescott P-4'leri destekliyor. Yani upgrade olanakları soket A'ya göre daha mı fazladır ? Yoksa en yüksek semprom, Prescott P4'le kapışabilir mi? Oveclock yapıldığında böyle sonuçlar çıktığını duydum.

Bu iki soruma cevap verirseniz çok sevinirim. Teşekkür ederim.

NOT: Bilgisayarı ne için kullanacaksın derseniz, tam bir ev bilgisayarı olacak derim. Yani oyun-internet-müzik-film gibi...

• Aslında çokta farketmez gibi geliyor.Çünkü sen ileride işlemci değiştireceğin zaman soket A ya da 478 bulamayacaksın.Anca 2. el bulunur.Bir de s478'e prescott takılıyor ama soket A'ya ikinci el athlon xp bulunabilir.Onun için bilemeyeceğim.
  • İşte o dediğin yüzünden benim aklıma intel yatıyor. Peki hoca, ve diğer arkadaşlar, şu intel anakartları değerlendirirseniz, sizce hangisini alayım ?

Abit sg72
    Asustek P4S800-mx
    Foxconn 661mxpro
    Gigabyte 8S661FXMPRZ
    MSI 7060 SIS661FX
  • abi bendede aynı problem var anakart yandı işlemciyi anca seneye değiştireceğim ben biraz baktım ama bazı tereddütlerler birlikte bunları almaya karar verdim...
    1 P4P800-X (865PE,L,SATA) Anakart 86$
    2 MSI 6728 865PE Neo2-PFS (865PE,GLAN,SATA) Anakart 84$
    bu ikisini düşünüyorum. Hem geleceğe daha fazla yatırım olur.
    İşlemcim P4 1.8 ghz bu işlemcide çalışacakmı onu bilmiyorum bilsem direk msı alacağımda. Arkadaşlar banada bi yardım edin
  • bilgisayarda geleceğe yatırım diye bişey yok n yazıkki ama testleri ve karşılaştırmaları inceleyip karar verin en perfermanslısını seçin derim
  • msi neo 2 al burak...memnun kalırsın..
    quote:

Orjinalden alıntı: BurakMert

abi bendede aynı problem var anakart yandı işlemciyi anca seneye değiştireceğim ben biraz baktım ama bazı tereddütlerler birlikte bunları almaya karar verdim...
    1 P4P800-X (865PE,L,SATA) Anakart 86$
    2 MSI 6728 865PE Neo2-PFS (865PE,GLAN,SATA) Anakart 84$
    bu ikisini düşünüyorum. Hem geleceğe daha fazla yatırım olur.
    İşlemcim P4 1.8 ghz bu işlemcide çalışacakmı onu bilmiyorum bilsem direk msı alacağımda. Arkadaşlar banada bi yardım edin
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.