Şimdi Ara

Son kat daire

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
0
Favori
4.677
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 14. Kat güney doğu batı cepheli daire alınır mı arkadaşlar. Yaşayanlar yazarsa sevinirim kulaktan dolma olmasın. Teras değil çatısı. Eskiden süregelen yazın yanar kışın donarsın mantığı yeni nesil binalarda (2-3 yıllık) da geçerli mi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Yapay Zekanın Yanıtı

Son Kat Daire Alınmalı mı?

Son kat daireler, yükseklikleri ve manzaralarıyla cazip seçenekler olabilir. Ancak, satın almadan önce göz önünde bulundurmanız gereken birkaç faktör vardır.

Avantajlar:

• Panoramik manzaralar: Son kat daireler, şehir veya doğa manzaralarına açılan muhteşem manzaralar sunabilir.
    • Gizlilik: Daha yüksek katlarda, sokak gürültüsü ve diğer rahatsızlıklar azalabilir.
    • Doğal ışık: Son kat daireler, çok sayıda pencere nedeniyle genellikle bol miktarda doğal ışık alır.

Dezavantajlar:

• Yüksek fiyatlar: Son kat daireler, genellikle daha düşük katlara göre daha pahalıdır.
    • Isıtma ve soğutma maliyetleri: En üst katlar, soğuk havalarda daha soğuk ve sıcak havalarda daha sıcak olabilir, bu da daha yüksek ısıtma ve soğutma maliyetlerine yol açabilir.
    • Acil durumlar: Yangın veya deprem gibi acil durumlarda, en üst katlardan tahliye olmak daha zor olabilir.
    • Asansör arızaları: Asansör arızaları, en üst katlarda ikamet edenler için özellikle rahatsız edici olabilir.

Ara Kat mı Son Kat mı?

Ara katlar ile son katlar arasında seçim yapmak kişisel tercihlere bağlıdır. Ara katlar daha uygun fiyatlıdır ve acil durumlarda daha kolay tahliye edilirken, son katlar daha iyi manzaralar ve daha fazla gizlilik sunar.

Yeni Binalarda En Üst Kat

Yeni binalarda en üst katlar, genellikle daha iyi yalıtıma ve daha verimli pencerelere sahip olduğundan, ısıtma ve soğutma maliyetlerini azaltabilir.

En Üst Kat Soğuk Olur mu?

Evet, en üst katlar genellikle daha soğuk olabilir, çünkü ısı yükselir ve çatıdan kaçar. Ancak, uygun yalıtım ve verimli pencereler bu sorunu azaltabilir.

Sonuç olarak, son kat daire satın almak bir karardır ve yukarıda belirtilen faktörler dikkatle değerlendirilmelidir. Kişisel tercihleriniz, bütçeniz ve yaşam tarzınız, doğru seçimi yapmanıza yardımcı olacaktır.

Yapay Zekanın Yanıtını Genişlet
  • Eskiden süregelen söylenti hala devam ediyor
    9.katta, güneybatı cepheli çatıkatı bir dairede 3 senedir yaşıyorum.
    Yazları gündüz sıcak oluyor ve geceleri serin rüzgarlı oluyor.
    Kışları da soğuktur, ısıtması zor, doğalgaz fataurası kabarır.
    Çatıya ısı yalıtım yerleştirdik, biraz faydası oldu tabi

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Site icerisinde mi , kaça almayı düşünüyorsunuz ayrıca binada yalıtım var mı ?

• Myhunter kullanıcısına yanıt
    Daire eski mi peki? Faturanin kabarmasindan kasıt millete 250 geliyosa size kaç geliyor mesela ortalamadan ne kadar fazla?

• Moueson kullanıcısına yanıt
    Normalden 20_30 bin uygun diyelim. Yalıtım standarttır diye düşünüyorum. Satmak için yağlayıp ballarlar tabi de.

• quote:

Orijinalden alıntı: leon123

Normalden 20_30 bin uygun diyelim. Yalıtım standarttır diye düşünüyorum. Satmak için yağlayıp ballarlar tabi de.
    Hocam şimdi siz böyle dediniz diye fiyatı daha çok merak ettim . 500-600 bin mı ne kadar . Ne olur soyleyin yoksa meraktan çatlarım benim tikim var malesef.
    Onun dışında yalıtım konusu çok önemli. Zamanında yalıtımsız çatı katı dairede kalmıştık . Yazları aşırı sıcak ama kışları aşırı soğuk olurdu ama benim gibi çatı katında kalan başka bir arkadaşım vardı. Onun oturduğu binada yalıtım olduğu için hiç bir sıkıntı yoktu. Ne yapın edin yalıtım işini öğrenin. Eğer binada yalıtım yoksa siz yalıtım yaptırın . Emin olun hiç bir sorun yaşamayacaksınız.

• quote:

Daire eski mi peki? Faturanin kabarmasindan kasıt millete 250 geliyosa size kaç geliyor mesela ortalamadan ne kadar fazla?
    4 senelik bina, evet milletten fazla geliyordu
    Bizim zıt cephemizdeki daireye 300 civarı lira gelirken, bize 470 lira geliyordu

250.000 fiyatı ama pazarlikla duşer diye tahmin ediyorum. Bahsettiğiniz yalitimi kendim yaptirsam kaça mâl olur aşağı yukari bir fikriniz.var mi? Yalitim işini öğreneceğim yan dairelerden. Bir de oturduğunuz dairenin cephesi neydi? Klasik cephe faktörü mü etkili yoksa son kat olmasında mi kaynaklaniyor onu merak ediyorum.

• quote:

250.000 fiyatı ama pazarlikla duşer diye tahmin ediyorum. Bahsettiğiniz yalitimi kendim yaptirsam kaça mâl olur aşağı yukari bir fikriniz.var mi? Yalitim işini öğreneceğim yan dairelerden. Bir de oturduğunuz dairenin cephesi neydi? Klasik cephe faktörü mü etkili yoksa son kat olmasında mi kaynaklaniyor onu merak ediyorum.
    Hocam gerçekten yalıtım konusunda hiç bir bilgim yok ama ben bir ustaya yaptırmanızı tavsiye ederim .
    Kuzey cepheye bakıyordu hocam. Bu arada dubleks daireydi. Alt kat gayet iyiyken çatı katı ya çok sıcak yada çok soğuk oluyordu buda faturaya yansıyordu tabi. Hocam kesin emin olduğun şey bu durum yalıtım ile çözülebilir ama iyi bir yalıtım yaptırmanız lazım .

• Myhunter kullanıcısına yanıt
    Cephe de guneybatiymiş sizin neden o kadar fazla gelmiş acaba. Zıt dairenin cephesi neydi peki

Dikkat ederim bi araştiralim bakalim. Değerli yanitlarin için teşekkürler.

• Up

• Benim eklemek istediğin birşey var alt kat üstü kat kombi vs bir şekilde ısıtıcı bir şey acarsa size etkisi en az %30 etkiliyor 2. Katta oturuyordum şimdi son kata taşındım ve 5. Katta bir tanıdığının evi var resmen benim 6. Kattaki evim buz alt kattaki daireler kavruluyor evden eve değişir ama sinma konusjnda sıkıntı çekeceğiniz kesin

• 3 seneye kadar önce oturduğumuz evde bahsettiğiniz gibiydi. Bina da eskiydi. Yazları çok sıcak, kışları çok soğuk oluyordu. Dikkat etmenizde fayda var. Kol gibi doğalgaz gelir.

• Alin bu isi bilen birisine yalitim yaptirin hem cati hem zemin yalitimi ustelik dis cephe yalitimiyla pencere ve kapilarin kalin pvc dogramalarla degisimi yapilirsa ve iyi bir dogalgaz tesisat firmasiyla calisilir ise gayet iyi bir daire olur ama etrafinizda bu isi iyi bilen insanlarla konusun fiyati uygunsa hic dusunmeden alin bakmayin eskilerin dediklerine 0 yalitim evde oturup soguk oluyor demek mantikli degil iyi yalitimli 9.kat kayisdagindaki evde oturuyordum kaloriferi kismadna uyuyamiyordum sagda solda konusan insnalara degil isi bu olab mubendislere guvenin

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • En üst katlar yani üstünde çatı olan daireler ısınmak bilmiyor.

1997-2015 arası oturdum yok aga.

Taşındım 5 katlı bi apartman ın 4.katına taşındım ısındığımı anladım. Ara katlar candır...

• leon123 kullanıcısına yanıt
    Up

• burakdc B kullanıcısına yanıt
    Hacım güzel diyorsun da maliyet ayni hesaba gelirse boşuna ugraşmış olacağım ama haklısın bi baktirmak lazim işin erbabına.

• Yalitim malzemeleri cok pahali degil ama iscilik ne tutar bilemem

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.