Şimdi Ara

Sony 46HX700 ilk izlenimler (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
159
Cevap
0
Favori
11.840
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • laptopu hdmi ile tv ye bağladım. verdiğiniz linkteki dvd yardımıyla ayarlamaya çalıştım. ama dediğim gibi bir sürü parametre var.
    ben dün çektiğim fotoğraflarda keskinliği sıfırlamışım mesela. ama örneğin keskinliği arttırınca da satır satır çizgiler oluşuyor.

abi keşke izmirde olsaydınız da sizi bir akşam yemeğine davet etseydim. çözerdik tüm sorunlarımızı
  • Ülen İzmirli olduğunu kafadan söylesene hemşerim

Kaf-Kaflı isen Servis ücretide almazdım senden
    Göz-Göz lü isen,o zaman Servis ücreti alırdım haberin olsun!!

Menüyü ve tüm ayarları v.s görmem lazım,ayrıca Picture MODE lar işini çözmem lazım;hangileri set ediliyor
    hangileri pre-set sabit kalıyor,gerçi buda benim için önemli değil ama bir kere görmem lazım benim!

Yaz sonunda gelirim gari

++
    Ülen en uyuz olduğum için Kumanda dan girilen "i-Manual" bu nasıl çalışıyor inceledinmi;aslında kılavuzdan okuduğum kadarıyla
    bu girilen menü tüm ayarları ve olan tüm konumları v.s gösteriyor!

Bende diyordum;yaw herifler neden 2 sayfalık bir Manual yapmışlar
    Ancak bana göre ciddi bir yanlışlık bu,herifler akıllarınca Samy ile sidik yarışısındalar!!!

Böyle Menü setleri ve Manual çalışması v.s mi olur

+

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi albani -- 9 Haziran 2010; 23:38:56 >

• kaf-kaflıyız tabiii 35.5

üstad hani anlatmayla tarif edebileceksem anlatayım ama sen tv ye bi yerde denk gelip incelersen daha iyi anlarsın mutlaka

belki ben tv den fazla sd performansı bekliyorumdur 4 senedir hd ready plazma kullanıyorduk tabii...

ama bilemiyorum bana bunu z serisinin devamı diye sattılar. öyle olunca insan daha iyi bir performans bekliyor haliyle...

bi de olayın şu yönü var bu tv sd için yapılmamış zaten !!! daha bi blu ray izleme imkanım olmadı. bakalım asıl notu o zaman vermek lazım.

şöyle de bir gerçek var aslında ; yaklaşık üç metreden izleyince cam gibi görünüyor sd şu an gayet güzel yani; ama bir metre civarına yaklaşınca bozuluyo be abi... tabii daha önce full hd bir lcd ile bu kadar başbaşa kalmadığım için deneme imkanım olmamıştı. belki de normaldir bu durum...

• abi gel tabi bekleriz haberimiz olsun ama...

hem seni burada seni uçağa bindiririm... jet hemide

abi; i-manual in hiçbirşey gösterdiği yok. sony nin internet sitesinden indirilen manualin aynısı. sadece tv ekranında görülüyor fark bu. dediğin gibi modları açıklıyo falan filan. mesela spor modunu açıklamış: aynen stadyumda gibi gerçekçi resim ve ses verir. başka bişey yok yani bu kadar yüzeysel.
  • yaw ne biçim menü bu anlamadım gitti

Bu arada;Ambient Sensor(ON yap!!)/Backlight/Brightness/Contrast/Colour/Hue/Colour Temp.(öncelikle bunu Cool veya Neutral yap!!)/Sharpness/Noise Reduction/MPEG Noise Reduction/
    Motionflow(OFF yap)/Film Mode(bunuda OFF yap)/Screen Format(Smart seç)/Advanced Settings te çeşitli konumlar vardır ayrıca!!!/+Sound dahil bir çok ayar konumları...

Sende menüden örneğin şimdilik sadece HDMI-1 portunu kullanıyorsan(Notebook ve DTürk Receiver için)bu durumda sadece bu portun CUSTOM(Kişisel)
    ayarlarını düzelyeceksin sadece OK++

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi albani -- 10 Haziran 2010; 0:39:56 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: albani

Ülen İzmirli olduğunu kafadan söylesene hemşerim

Kaf-Kaflı isen Servis ücretide almazdım senden
    Göz-Göz lü isen,o zaman Servis ücreti alırdım haberin olsun!!

Menüyü ve tüm ayarları v.s görmem lazım,ayrıca Picture MODE lar işini çözmem lazım;hangileri set ediliyor
    hangileri pre-set sabit kalıyor,gerçi buda benim için önemli değil ama bir kere görmem lazım benim!

Yaz sonunda gelirim gari

++
    Ülen en uyuz olduğum için Kumanda dan girilen "i-Manual" bu nasıl çalışıyor inceledinmi;aslında kılavuzdan okuduğum kadarıyla
    bu girilen menü tüm ayarları ve olan tüm konumları v.s gösteriyor!

Bende diyordum;yaw herifler neden 2 sayfalık bir Manual yapmışlar
    Ancak bana göre ciddi bir yanlışlık bu,herifler akıllarınca Samy ile sidik yarışısındalar!!!

Böyle Menü setleri ve Manual çalışması v.s mi olur

+

Albani üstad i-manual in web halini linkte verdim yukarda okumadınız sanırım.

Oradan detaylı ayarlara bakabilirsiniz.

Bu arada bahsettiğiniz ayarlamalar NX modeli içinde geçerli mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TDB -- 10 Haziran 2010; 8:53:19 >

• @myanmaz

Sony nin Led aydınlatmalı olan modellerdeki (40EX/NX vs..) Panelin üst ortasında beyaz sahnelerde huni şeklinde bir karanlık oluyor mı?

Bu modellerin en büyük sıkıntısı oymuş ama LCD lerde olmayabilir.
  • sn TDB. benim HX700 de böyle bir sorun gözlemlemedim.
    ayrıca ekran homojenitesi de oldukça iyi görünüyor.
    müsait bir zamanda karanlık sahne çekip koyarım buuraya

ama yurtdışı forumlarda ccfl olan hx700 modelinin led nx700 den görüntü kalitesi açısından daha başarılı olduğu görüşü var
  • quote:

yaw ne biçim menü bu anlamadım gitti

Bu arada;Ambient Sensor(ON yap!!)/Backlight/Brightness/Contrast/Colour/Hue/Colour Temp.(öncelikle bunu Cool veya Neutral yap!!)/Sharpness/Noise Reduction/MPEG Noise Reduction/
    Motionflow(OFF yap)/Film Mode(bunuda OFF yap)/Screen Format(Smart seç)/Advanced Settings te çeşitli konumlar vardır ayrıca!!!/+Sound dahil bir çok ayar konumları...

Sende menüden örneğin şimdilik sadece HDMI-1 portunu kullanıyorsan(Notebook ve DTürk Receiver için)bu durumda sadece bu portun CUSTOM(Kişisel)
    ayarlarını düzelyeceksin sadece OK++

sn albani hocam
    dediğiniz ayarları uygulamaya çalıştım.
    görüntüde bir miktar daha iyileşme oldu.
    ama sonuçta elimizdeki yayın belli: digiturk sd!!!
    televizyondan da büyük mucizeler beklememek lazım galiba...
    sonuçta şu an 2,5-3 metreden görüntü gayet iyi görünüyor. 1 metre civarında bozulmaya başlıyor.
    bu da normaldir herhalde?

• quote:

Orijinalden alıntı: myanmaz

sn TDB. benim HX700 de böyle bir sorun gözlemlemedim.
    ayrıca ekran homojenitesi de oldukça iyi görünüyor.
    müsait bir zamanda karanlık sahne çekip koyarım buuraya

ama yurtdışı forumlarda ccfl olan hx700 modelinin led nx700 den görüntü kalitesi açısından daha başarılı olduğu görüşü var

Karanlık sahne değil de full beyaz bir sahnede kontrol etmek gerekiyor. Beyaz bir resmi Pc de tam ekran yapıp TV den bakabilirsiniz.
  • İyi günler

yanmaz kardeş;sen benim yukarıda yazdığım bir çok ayarı menüden bulabildinmi öncelikle???
    mutlaka bu ayarların çıkması lazım! daha sonrada

-Notebook+Panel bağlantısını HDMI kablo ile Panelin HDMI-1 portuna bağlıyorsun OK+
    -Mode olarak CUSTOM(Kişisel seçiyorsun)
    -daha sonrada sırasıyla Baclight(bunu orta seviyelerde bir yerde bırakıyorsun)sonra sırasıyla Brightness-Contrast-Colour
    ayarlamasını ise verdiğim programdaki Test pattern dediğimiz resimlere bakarak ve panelin yaklaşık 2,5 metre uzağına
    ve tam cepheden(sıfır açı ile)gözünde ekranın tam orta hizasına gelecek şekilde oturuyorsun!
    Ortam loş/karanlık gibi olsun ama lamba yanmasın örneğin akşama doğru gibi olabilir!

Bu yukarıda bahsettiğim Backlight+3 ayarı yapıyorsun ve sonrada Colour Temp ten Cool yap ve normal görüntiye bak Blueish olabilir!!
    o zaman Neutral seç!!! veya bazı SD lerde Blueish(Cool) daha iyi resim verebilir

+diğer ayarlara sonra bakarız,uzaktan kumanda ile daha fazlasını yapamıyorum

++

• Sn.TDB iyi günler

S/W olarak bu 2010 Modellerin çoğu aynıdır! NX te dahil,sadece bazı değerler ve çalışmaları v.s ise SM den farklı olabilir;
    kısaca HX ile NX in aynı resmi vermesi belki mümkün olmayabilir(aynı settings ile)ancak çok yaklaşık olarak aynıdır
    Ancak panel Baclit-LED ise değerleri daha farklı olur ve bir kaç ayarı daha fazladan ayarlamak gerekir!

++

-Screen-uniformity(ekran homojenitesi) CCFL panellerde bozuk olur/olabilir ve "sıfır açıyla" panele bakacaksınız 5 derece sapma bile
    olsa bu homojenlik bozulur/buzulabilir!!! burada işin teknik referansı sıfır açıyla ve göz hizanız panel tam orta seviyesinde olduğu
    zaman gördüğünüz görüntüdür!!!(zifiri karanlıkta bu işlemi yapıyorsunuz!!)

-Samy/Sony burada aynı sistemi kullanıyorlar ancak Sony biraz daha kötü şöhretlidir bu konuda gerek Backlight-bleeding/Torch-light
    gereksede Clouding efektinde Sony ler Samy lere daha kötüdür!
    Bu ikisinin sisteminde "ışık kaynağı"* yüksek kullanılmak istendiği için size bu bahsettiğiniz sıkıntılar olarak döner!(CCFL ve EDGE-LED lerde)

*Backlight-work(arka ışık çalışması);Samy/Sony ve genel olarak renklerin Sharp/Vivid/Sature olabilmesi(buda aslında bir SATIŞ stratejisidir
    için ve kısaca renklerin çok canlı/çarpıcı v.s şekilde etkili olabilmesi için arka-ışık çalışmasının yüksek olması gerekmektedir,bu heriflerde
    onun için böyle yapıyorlar;kısaca onlara göre(özellikle SONY her bir şeye NORMAL der)bu bir hata v.s değildir(ekstrem durum yoksa tabiki!!)

NOT;Bu arada Sn.TDB nin bahsettiği; .....Panelin üst ortasında beyaz sahnelerde huni şeklinde bir karanlık oluyor mı?.....

durumu ise "Backlight-fluctuating effect" dediğimiz;düzensiz arka-ışık çalışmasıdır!!!(çıplak gözle görmediğim için yinede çok net bir yorum
    yapamıyorum;örneğin o bölgede bir screen-uniformity/cloud efektide oluşursa bunu yapabilir gibi!!)
    Bu durum EDGE-LED lerde olur!!! ancak bazı FULL-LED lerde olduğunu biliyorum!

Kısaca Baclit-LED lerde,bu sorunlar vardır vede olacaktır,çünkü neticede Baclit sistemi işin tekniği gereği Modülden ve pixellerden bağımsız
    çalıştığı için bu sorunlar olacaktır ama sıfır hatalı Baclit olsun istiyorsanız ve tüm pixellerin "bağımsız" çalışmasını ki bu tamamen işin doğrusudur;
    o zaman SED/FED/OLED v.s gibi panelleri bekleyeceksiniz(bazılarında pixel sisteminde tüm pixeller kendi enerjisini üretiyor renk/ışık v.s olarak)

++

• Bahsettiğim olay şu

Sony 46HX700 ilk izlenimler

Benim 40NX700 de de var bu. Özellikle üst ordadaki daha çok belli oluyor, sağ ve soldakiler daha az. Ama renkli görüntülerde de zaman zaman olabiliyor.

46" lerde bu sorun yokmuş.

İkinci olarak ghosting testlerinde az da olsa ghosting de mevcut.

Sony'e iletilmiş bu durum ve Sony Edge Led lerde normaldir diyip geçiştirmiş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TDB -- 10 Haziran 2010; 13:29:42 >
  • Sn.TDB

-Yukarıda yazdığım son msg ı dikkatli okudunuzmu acaba??
    Birde satır aralarında son 2 msg da bazı şeyler yazdım

Örneğin SONY çok feci "NORMAL" cidir
    İnsan kafayı yer bunların NORMAL standartları için!!

Bu herifler paneline KAR YAĞMIŞ gibi bir panel için bile(aşırı Clouding efekti) "NORMAL" derler

Samy bu konularda biraz daha "insaflıdır"

++
    Ghosting olur,çünkü panelin hızı fazla değil!!! buna kafanı takma,bu arada Motionflow ayarı ilede oynayıp bakmak lazım ama
    Ghost efekti olur,yapacak bir şey yok

++
    Verdiğin resmin açılmış halini şimdi görebildim;tamamen üretim hatası bu ve kabul edilebilir bir "NORMAL" değildir bu durum

Ancak sendeki yine çok iyi!! Sony buna kesin NORMAL der

ANCAK; .....bu renkli görüntülerde de oluyor.... demişsin!! bu durum ise "NORMAL DEĞİLDİR" kardeşim,Normal kabul edilebilmesi için senin bu efektleri
    çıplak gözle "görmemen" gerekiyor!!! özelliklede renkli görüntülerde(sabit renklerde olabilir ama hareketli resimde ise kesinlikle olmaması gerekiyor gibi!!)

Patch effect var yaw!!! Modül hatasını ise geçiyorum;çünkü benzer durum Samy dede vardır;bu ikisi Samsung S-LCD nin S_PVA Modüllerini
    kullanıyor ve bu sene herifler ciddi sırıttılar bu panellerle,benzer durum aylardır dışarda konuşulmaktadır!!

Maalesef 2010 Model Sony lerde bu sorun benim yabancı kaynaklardan ve özellikle kullanıcı yorumlarından anladığım kadarıyla böyle!!!
    Patch olayı yeni çıktı(Samy/Sony lerde) Düzensiz arka-ışık çalışmasıda yeni çıktı diyebilirim!!

Ancak Tosh ta Samsung S_PVA Modül kullanıyor Samy/Sony nin 2010 Modelleri gibi;ama bu sorunlar sıfır hatalı Tosh larda
    Özellikle Patch ve Clouding efekti!!

+

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi albani -- 10 Haziran 2010; 13:44:49 >

• Albani üstad şimdi okudum yazdıklarını. Akşam eve gidince benimkinin de resmini buraya koyucam o resim benimki değil yorumlarını beklerim.

Bu da 46NX700 ün görünüşü. Bu çok daha iyi görünüyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TDB -- 10 Haziran 2010; 13:40:04 >
  • quote:

Patch effect var yaw!!! Modül hatasını ise geçiyorum;çünkü benzer durum Samy dede vardır;bu ikisi Samsung S-LCD nin S_PVA Modüllerini
    kullanıyor ve bu sene herifler ciddi sırıttılar bu panellerle,benzer durum aylardır dışarda konuşulmaktadır!!

Albani üstad, benim yeni iade ettiğim Samsung 46c8000 de de aynı bu sorunlu resimdeki gibi üst tarafta perde etkisi vardı. Bu kadar belli değildi ama inanın vardı. Bu seneki modellerde, bir çok kullanıcı değerlendirmelerinde bu şikayetler var. Demekki bu modüller sıkıntılı gerçekten.
  • quote:

Orijinalden alıntı: TDB

Albani üstad şimdi okudum yazdıklarını. Akşam eve gidince benimkinin de resmini buraya koyucam o resim benimki değil yorumlarını beklerim.

Bu da 46NX700 ün görünüşü. Bu çok daha iyi görünüyor.

Bunda sorun yok,sorun varsa dersen sen bu panele;Sony seni yatırıp döver

+

• quote:

...........
    ...Ancak Tosh ta Samsung S_PVA Modül kullanıyor Samy/Sony nin 2010 Modelleri gibi;ama bu sorunlar sıfır hatalı Tosh larda
    Özellikle Patch ve Clouding efekti!!

merhaba Albanez usta

TOSH>>>> SONY/SAMSUNG gibi aynı modül kullanmasına rağmen, neden Tosh'da böle hatalar yok_????

• quote:

İyi günler

yanmaz kardeş;sen benim yukarıda yazdığım bir çok ayarı menüden bulabildinmi öncelikle???
    mutlaka bu ayarların çıkması lazım! daha sonrada

-Notebook+Panel bağlantısını HDMI kablo ile Panelin HDMI-1 portuna bağlıyorsun OK+
    -Mode olarak CUSTOM(Kişisel seçiyorsun)
    -daha sonrada sırasıyla Baclight(bunu orta seviyelerde bir yerde bırakıyorsun)sonra sırasıyla Brightness-Contrast-Colour
    ayarlamasını ise verdiğim programdaki Test pattern dediğimiz resimlere bakarak ve panelin yaklaşık 2,5 metre uzağına
    ve tam cepheden(sıfır açı ile)gözünde ekranın tam orta hizasına gelecek şekilde oturuyorsun
    Ortam loş/karanlık gibi olsun ama lamba yanmasın örneğin akşama doğru gibi olabilir!

Bu yukarıda bahsettiğim Backlight+3 ayarı yapıyorsun ve sonrada Colour Temp ten Cool yap ve normal görüntiye bak Blueish olabilir!!
    o zaman Neutral seç!!! veya bazı SD lerde Blueish(Cool) daha iyi resim verebilir

+diğer ayarlara sonra bakarız,uzaktan kumanda ile daha fazlasını yapamıyorum

++

sn albani hocam;
    dediğiniz ayarları elimden geldiğince uygulamaya çalıştım.
    menüde dediklerinizi buldum. özellikle keskinlik ayarını yapınca,
    film modunu kapatınca ve motionflowu standart yapınca görüntüde bariz iyileşme oluyor.
    bu arada paraya kıyıp iyi bir hdmi kablo aldım, ne derece etkilidir ama sanki biraz daha iyi oldu gibi geldi (psikolojiktir belki)

ama bugün ilk defa blu ray izledim hellboy;
    yaw bu panel hd de uçuyor!!!
    biz mercedesi alıp taşlı köy yoluna sürüyormuşuz meğer
    sinema modunda izledim ağzım açık kaldı normalda karanlık ve hareketli sahnelerde bu kadar performans beklemiyordum bir lcd den açıkçası

• quote:

Orijinalden alıntı: TDB

Bahsettiğim olay şu

Benim 40NX700 de de var bu. Özellikle üst ordadaki daha çok belli oluyor, sağ ve soldakiler daha az. Ama renkli görüntülerde de zaman zaman olabiliyor.

46" lerde bu sorun yokmuş.

İkinci olarak ghosting testlerinde az da olsa ghosting de mevcut.

Sony'e iletilmiş bu durum ve Sony Edge Led lerde normaldir diyip geçiştirmiş.

ben bunu dün denemiştim tüm renkler ile
    söyleyebileceğim 46hx700 de böyle bir problem göremedim
    belki ccfl olmasından bu problem olmuyor olabilir
    akşam fotoları çekerim
    ama bende de sanki siyah ekranda alt kısımdan çok hafif bir kaçırma var gibi

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.