Şimdi Ara

Sony 46HX700 ilk izlenimler (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
159
Cevap
0
Favori
11.840
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

+Sn.bonsai

Samy/Tosh/Sony Panellerde büyük ağırlık S_PVA kullanılıyor
    Ancak Samy ve Sony yukarıda yazdığım "Backlight" çalışmasını resmi Vivid/Sature hale getirmek için ki bununda bir "Pazarlama Stratejisi"
    olduğunda yazdım!! dolayısıyla yüksek parlaklık gerekiyor bunun için!!!buda size;panele baktığınız zaman amma parlak/canlı v.s demenize
    sebeb oluyor v.s

Dolayısıyla herifler Backlit ışık şiddetini yüksek tutuyorlar+Baclit LED/CCFL tüplerinide yüksek Kelvin li tutuyorlar!!
    Sonuçta işte; gördüğünüz manzaraların oluşmasına sebeb oluyor!!

CCFL kullanıyorlarsa dayanıyor ışık şiddetine
    LED tede durum aynı

Bunlar Modül ile alakalı değildir!!!

Tosh ta ise eskiden beri bu sistem daha zayıf ışık şiddetiyle ve Baclit CCFL tüplerin ve LED lerinin başka kalite v.s sebebten
    böyle çirkin ekran manzaraları olmaz!

Ancak genel olarak CCFL/LED lerde Baclight-Bleeding/Torchlight olur(FULL-LED lerde dahil!!!)

Benim burada zikretmem sebebi Sony/Samy/Tosh arasındaki teknik bir ayrıntıdır!!

Sonuç itibarıyla;Baclit şiddeti arttıkça sorun çıkacaktır,siz bunu bir yere kadar düşürebilirsiniz,ama daha fazla Backlight seviyesini+Brightness
    seviyesini düşürürseniz bu seferde tüm set değerleri düşer ve bozulur!

++++

+Sn.yanmaz

Sen biraz daha çalış settings için!
    Ayrıca verdiğim Test ile neler yaptın????bahsettiğim sıralamada(Backlight+3 diğer ayarı)yaptınmı tam olarak Standard MODE a???

Beyler bu arada herkesin panelin aynı sorun veya doğru resim(ekran çalışması)olacak değildir!
    Örneğin yan-yana 2 tane 46HX7x koyun;birisinde Clouding ve SCreen-uniformity berbat olabilirken diğerinde sıfır sorun olur/olabilir vede olacaktır!!!

Bizim genelleme yapabilmemiz için bu paneli kullananların aylar geçtikten sonra(en az 5/6 ay)durumlar netleşmeye başlar!!!!

ANCAK bu sene S_PVA kullanan Tosh hariç;Samy/Sony de bu konuştuğumuz sorunlar biraz fazla>>ama geçen seneye bakarak ve 2008 e bakarak
    konuşursam CCFL ve özellikle LED lerde oran oldukça fazla(özellikle 2009-2010 Modeller arasında)
    Örneğin PATCH effect bu senenin ürünüdür

++
    Not;SONY panel kullananlar;bu işleri fazla kafaya takmasınlar lütfen!çünkü Sony "tanımaz" bu işleri
    Onların "hata oranı" kriterleride çok değişiktir;paneller tabiri caizse çuvallar bu herifler hala .......bizim için oranlar önemlidir ve biz şimdilik
    bir sorun görmüyoruz....... deyip işin içinde sıyrılırlar;zaten ben bugüne kadar hiç bir üreticiden son 12 senedir böyle bir şeyde duymadım

Kaldıki bir Seri çıkarırlar,o seri en fazla üretim bazlı olarak 6/7 ay üretilir,sonra stoklara atarlar ve oradan satmaya başlatıp 1 sene dolmadan yeni
    Seriye geçerler;sonrada olaylar unutulur ne F/W çıkar nede açıklama v.s

+

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi albani -- 10 Haziran 2010; 19:39:23 >

• haftaya inşallah bende ilk izlenim deyip iki kelam ederim bu başlıkta
    ya 40nx700
    ya da büyük olasılık 46hx700 olcak

tek korkum zaten sd yayında çok iyi olmayan bu paneli 3.5 4 metreden izleyecek olmam

yoksa 46inch alıp geçicem de
    o kadar para verip babam maç izlesin diye alıyorum tv yi sürpriz yapcam kendisine
    bi derse ki bu ne lan, nebiçim görüntü japonyaya kadar yürürüm SONY binasına

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi natbolad -- 10 Haziran 2010; 23:14:10 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: natbolad

haftaya inşallah bende ilk izlenim deyip iki kelam ederim bu başlıkta
    ya 40nx700
    ya da büyük olasılık 46hx700 olcak

tek korkum zaten sd yayında çok iyi olmayan bu modülü 3.5 4 metreden izleyecek olmam
    yoksa 46inch alıp geçicem de o kadar para verip babam maç izlesin diye alıyorum tv yi
    bi derse ki bu ne lan, japonyaya kadar yürürüm SONY binasına

ben şu an 3.5 metreden izliyorum. sd yayınlar gayet iyi. 2 metrenin içine girecek olursanız görüntü bozulmaya başlıyor.

sn albani hocam;
    verdiğiniz linkteki testi aşama aşama uyguladım.
    dediğiniz tüm ayarları backlight tan başlayarak kontrast - parlaklık - renk doygunluğu - keskinlik gibi parametreleri elimden geldiğince ayarlamaya çalıştım.
    sonra da film modunu gürültü azaltıcıları ve motionflow u kapadım.
    bunun dışında gelişmiş ayarlar menüsü diye bir menü var. orada da kontrast zenginleştirici, siyah artırıcı, beyaz artırıcı canlı renkler falan gibi şeyler var onları da düzgün bir resim elde edecek şekilde ayarladım. (çoğunu düşük tuttum.)
    şimdi nispeten tatmin edici bir görüntü var.

dediğim gibi özellikle 3 metreden görüntü gayet iyi.

şimdi karanlıkta şu patch effect ve backlight bleed araştırması için bikaç foto çekicem.

•  Sony 46HX700 ilk izlenimler

Sony 46HX700 ilk izlenimler

sn. albani hocam
    az önce siyah ekran fotoğrafını çektim. şaşırtıcı bir şekilde hiç sızma yok gibi. şu ana kadar gördüğüm en iyi ccfl lcd ekranı diyebilirim
    siz ne dersiniz nasıl sizce?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi myanmaz -- 10 Haziran 2010; 23:17:51 >

• OK+

Bir süre sonra ayarları çözersin nasılsa,takılırsan sorarsın yine+

Bu panellerde SD ler için fazla kriter belirlemek çok yanlıştır!!!
    Panelin asli sistemi zaten SD için hiç uyumlu değildir!!
    Bu arada SD yi etkileyen en önemli faktör kullanılan Receiver ın kalitesidir!!
    Kalite derken buna "Video Kalitesi" diyoruz;DTürk dahil piyasada zaten çok iyi SD üreten cihaz yokki!!!
    Eski nesil Humax/Topfield/Nokia/Echostar/Aston gibi TR de de çok iyi bilinen cihazların ürettiği SD ler ile yeni cihazların
    arasında çok ciddi fark vardır;bu cihazları dandik/normal bir kabloylada bağlasanız(Scart)mükemmel resim elde edersiniz

Bende 11 senedir bu yüzden hala Humax5400 i atamadım;hatta geçenlerde birde yedek aldım

Diğer yandan eskiden beri SD lerde TFT-LCD ler içinde en başarılı SD kalitesini Tosh lar verir!!
    Özellikle bendeki ex panelim olan ZF355 ile Humi;PDP den bile zor alınacak SD kalitesi üretiyordu,şimdiki SV de OK ama
    hatta diğer panellere göre çok ciddi iyi olmasına rağmen ZF kadar yinede değil,1,5/2 metreden bende SD ler cam gibi desem abartmış olmam
    ancak doğru bir settings ile tabiki!!!
    SV de 2 metre bende sınır şuanda bunun altına zor giriyorum,ama ZF de 1,5m OK idi!!!

Panelinizin SD üretimi ile ilgili bir durumdur bunlar+Receiver kalitesi çok önemli;ancak her SD yayın aynı kalitede olamıyor hatta kimisi
    HD gibi olabilirken kimisi çamur gibide olabiliyor!!

Yayının adı Standard Definition ama kendisinin yani yayının Standart ile alakası yok!!(buna kanalların bir dünya değişik parametreleri v.s v.s giriyor)

Kısaca SD ler için ne veriyorsa eyvallah diyeceksiniz veya benim gibi CRT kullanacaksınız "hala"
    Ben ZF den bile SD leri pek izlemezdim!!!SV dende arada bir bakıyorum!!!Evdekilerden vakit kalırsa tabiki

++

• @myanmaz

bu fotoları gördüm ya artık içim rahat alıcam bu tv yi
    siyah beyaz kontrast olayından çok etkilenmiştim teşhirden zaten mükemmel ötesi
    bu fotolar da gerçekten süper, yalnız o yeşil noktalar filan fotoğraftan dimi aman diyeyim
  • Screen-uniformity çok iyi

Patch efektini ise Beyaz/Gri gibi renklerde görebilirsin(varsa şayet)!

Bu arada tekrar uyarayım her panel böyle çıkmaz!!!!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi albani -- 10 Haziran 2010; 23:25:53 >
  • Bu da benim NX700 deki beyaz ekran.

• quote:

Orijinalden alıntı: albani

OK+

Bir süre sonra ayarları çözersin nasılsa,takılırsan sorarsın yine+

Bu panellerde SD ler için fazla kriter belirlemek çok yanlıştır!!!
    Panelin asli sistemi zaten SD için hiç uyumlu değildir!!
    Bu arada SD yi etkileyen en önemli faktör kullanılan Receiver ın kalitesidir!!
    Kalite derken buna "Video Kalitesi" diyoruz;DTürk dahil piyasada zaten çok iyi SD üreten cihaz yokki!!!
    Eski nesil Humax/Topfield/Nokia/Echostar/Aston gibi TR de de çok iyi bilinen cihazların ürettiği SD ler ile yeni cihazların
    arasında çok ciddi fark vardır;bu cihazları dandik/normal bir kabloylada bağlasanız(Scart)mükemmel resim elde edersiniz

Bende 11 senedir bu yüzden hala Humax5400 i atamadım;hatta geçenlerde birde yedek aldım

Diğer yandan eskiden beri SD lerde TFT-LCD ler içinde en başarılı SD kalitesini Tosh lar verir!!
    Özellikle bendeki ex panelim olan ZF355 ile Humi;PDP den bile zor alınacak SD kalitesi üretiyordu,şimdiki SV de OK ama
    hatta diğer panellere göre çok ciddi iyi olmasına rağmen ZF kadar yinede değil,1,5/2 metreden bende SD ler cam gibi desem abartmış olmam
    ancak doğru bir settings ile tabiki!!!
    SV de 2 metre bende sınır şuanda bunun altına zor giriyorum,ama ZF de 1,5m OK idi!!!

Panelinizin SD üretimi ile ilgili bir durumdur bunlar+Receiver kalitesi çok önemli;ancak her SD yayın aynı kalitede olamıyor hatta kimisi
    HD gibi olabilirken kimisi çamur gibide olabiliyor!!

Yayının adı Standard Definition ama kendisinin yani yayının Standart ile alakası yok!!(buna kanalların bir dünya değişik parametreleri v.s v.s giriyor)

Kısaca SD ler için ne veriyorsa eyvallah diyeceksiniz veya benim gibi CRT kullanacaksınız "hala"
    Ben ZF den bile SD leri pek izlemezdim!!!SV dende arada bir bakıyorum!!!Evdekilerden vakit kalırsa tabiki

++

albani usta zaten daha önce de bana demiştin mailde SD görüntü kıstasın olmasın diye ama
    ben tamamiyle sd görüntü alıcam tv ye ne PS3 ne film meraklısıyım
    senin o sevmediğin test sitelerinde hani samsung için strong SD processing der ya
    işte o sony lerde yok bilirsinki yakından uzaktan 7 adımdan filan baktım
    derdim o yani benim tabiki bakıyorum yeni reciever + hdmi kablosu filan
    o değilde yukardaki fotolara ne diyosun

• quote:

Orijinalden alıntı: natbolad

@myanmaz

bu fotoları gördüm ya artık içim rahat alıcam bu tv yi
    siyah beyaz kontrast olayından çok etkilenmiştim teşhirden zaten mükemmel ötesi
    bu fotolar da gerçekten süper, yalnız o yeşil noktalar filan fotoğraftan dimi aman diyeyim

yok korkmayın. sony yazısının solundaki yeşil noktalar tv nin çalıştığını gösteren ışık.
    ilk resimdeki de galiba foto mak. den ışığın yansıması
  • quote:

Orijinalden alıntı: albani

Screen-uniformity çok iyi

Patch efektini ise Beyaz/Gri gibi renklerde görebilirsin(varsa şayet)!

Bu arada tekrar uyarayım her panel böyle çıkmaz!!!!

sn. albani hocam;
    siz böyle diyince içim rahatladı walla..

patch efekti için de bir beyaz ekran fotosu çekicem.
  • yaw zaten bir bok çıksa bile Sony buna "NORMAL" diyecektir,takmayın kafanızı böyle işlere
  • quote:

Orijinalden alıntı: TDB

Bu da benim NX700 deki beyaz ekran.

Kardeş buna Sony "NORMAL" der,sende takma kafanı!

Bana göre Normal değil ama herifler benim gibi yada senin gibi görmüyorlarki,zaten her paneli
    bunlar bizim görseler,bu iş bırakmaları gerekiyor

Yani şu manzara kötü kardeşim böyle uniformity mi olur yaw

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi albani -- 10 Haziran 2010; 23:42:08 >

• Bunlarda Digitürk SD görüntüleri. Cep telefonuyla çektim o yüzden biraz karanlık resimler. Fotoları yaklaşık 1,5-2 metreden çektim.

• Albani hocam aramıza hoş geldin özledik seni çoktandır bende takılmıyordum sende yoktun bir ara.Bu arada Myanmaz arkadaşta 35 1/2 muş sevindim valla neresinden acaba
  •  Sony 46HX700 ilk izlenimler

bu da beyaz ekran.
    normal gibi görünüyor...
  • quote:

Orijinalden alıntı: 35KSK35

Albani hocam aramıza hoş geldin özledik seni çoktandır bende takılmıyordum sende yoktun bir ara.Bu arada Myanmaz arkadaşta 35 1/2 muş sevindim valla neresinden acaba

hemşehrim çiğli tarafındayım. kipanın orada
  • Çok iyi Myanmaz arkadaş bende bahçelievlerde oturuyorum bir gün tanışırız denk gelirsek
  • Albani hocam TC sınırları dahilinde 5090 yada 6090 bulabilirmiyiz acep
  • quote:

Orijinalden alıntı: 35KSK35

Çok iyi Myanmaz arkadaş bende bahçelievlerde oturuyorum bir gün tanışırız denk gelirsek

memnun olurum. hatta tanışmak isterim.
    bu arada mavişehir arca da bi tane 6090 var teşhir.
    eğer kapalı kutu arıyorsan da bi soruşturayım. malum digicomla davam yeni bitti. servisle kanki olduk.
    eski tv yi götürürken sana bi 6090 ayarlayalım son çıkan seriden demişti...
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.