Şimdi Ara

Sony 46HX700 ilk izlenimler (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
159
Cevap
0
Favori
11.840
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 6090 için bana eMail at,son bir kaç tane kaldı ve fiyat sanırım 9,5 kağıt

Pio başlığında en son 2 arkadaşa aldırdım

Mr.Bush a ise 5090 teşhir aldırdım!!!

++
    Yanmaz kardeş senin panelin düzgün

Arca dan Gökay beni tanır! ondan da bir veya iki arkadaşa 4280 aldırdım

6090 teşhir için fiyat alın bu arada Gökay dan OK+
    Onların Mavişehir/KIPA daki yerlerinde ise 6090 panel gidip izleyin!!!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi albani -- 11 Haziran 2010; 1:32:18 >
  • Selam beyler konuyu inceliyorumda bende 40EX709 model aldım dahili uydu alıcıs ile çanak aldım taktım direkt fabrika ayarı ile izliyorum SD ler sanki HD yayın gibi nerdeyse çoğu kanal ama d-smart modulü takıp izlediğim dsmart kanalları ise 2-3 metrede iyi ama 2 altına inince mozaiklenmeler oluşuyor bu hareketli sahnelerde değil noraml tv nin logosunun etrafında bile görülüyor dolayısı ile 100-hz 200hz olayı değil yada görüntü ayarı ile yayınız aldığınız kaynak en önemli nokta diye düşünüyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: TDB

Bunlarda Digitürk SD görüntüleri. Cep telefonuyla çektim o yüzden biraz karanlık resimler. Fotoları yaklaşık 1,5-2 metreden çektim.

Sony 46HX700 ilk izlenimler

slm
    öncelik hayırlı olsun bende nx700 almayı düşünenlerdenım ama endişelerim var yukarıdakı gıbı beyaz yeşil mavi ve gri tonlarda kı bozukluklar felan(avf forumda ornekler var) sonra hemen bitişiğimzde vatan var hergun bakıyorum renklerı ex500'e gore soluk gelıyor bana kırmızıda zayıf geldı
    şımdı cok pahalı olmasa hx800 aklımda ondakı led dymıc denıyor sanırım bıraz daha ıyıdır.
    ızlenımlerını beklıyorum saygılar

• myanmaz kardeş
    acaba uydu alıcısı olarak ne kullanıyosun
    ben hiremco turbo x3 ü hdmi ile bağlamayı düşünüyorum bakalım sonuç ne olacak
    sen sisteminden memnunmusun?
  • quote:

Orijinalden alıntı: natbolad

myanmaz kardeş
    acaba uydu alıcısı olarak ne kullanıyosun
    ben hiremco turbo x3 ü hdmi ile bağlamayı düşünüyorum bakalım sonuç ne olacak
    sen sisteminden memnunmusun?

digiturk plus kullanıyorum. hdmi ile bağlı. hd kanallar gayet iyi; ama sd ler daha iyi olabilir.
    zaten digiturk bu konuda sabıkalı.
    hiremco x3 ile turksat 3a dan çok daha kaliteli görüntüler alacağına eminim.
    aslında anladığım kadarıyla tv nin sd performansı da oldukça iyi. çünkü neredeyse benim eski hd ready plazma kadar iyi gösteriyor.
  • @se_runtome

NX700 serisi için incelemeler.

http://www.televisioninfo.com/content/Sony-KDL-40NX700-KDL-46NX700-LED-LCD-HDYV-Review-1640.htm

http://www.flatpanelshd.com/review.php?subaction=showfull&id=1270795540

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TDB -- 13 Haziran 2010; 11:37:04 >

• quote:

Orijinalden alıntı: TDB

Bu da benim NX700 deki beyaz ekran.

bu can sıkıcı bir durum bırak NX700'ü NX800 de var hele birde 52NX80x

albanez ustanın açıkladığı gibi 2010 modeller hakkatten çok tip ekran oldular

EDIT: 52NX80x de ekranın ortasına kadar geliyor

hepsinde çıkar mı bilinmez tabi bu olay çıktıkta sonra nx80x lerin dağıtımdan birde gecikme yaşanmıştı.

Herhalde bir iyileştirme yapıtılar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bons@i -- 13 Haziran 2010; 22:39:04 >

• quote:

Orijinalden alıntı: myanmaz

bu da beyaz ekran.
    normal gibi görünüyor...

Bana kalırsa normalden de iyi duruyor

--------------------------------------------------------------------------------
    hadi bukadar kısa sürede mesaj atamıyormuşuz

hala bekliyorum

ilk defa başıma geliyor

kitlendi

• quote:

Orijinalden alıntı: bons@i

quote:

Orijinalden alıntı: myanmaz

bu da beyaz ekran.
    normal gibi görünüyor...

Bana kalırsa normalden de iyi duruyor

--------------------------------------------------------------------------------
    hadi bukadar kısa sürede mesaj atamıyormuşuz

hala bekliyorum

ilk defa başıma geliyor

kitlendi

siyah performansı da oldukça iyi.
    hatta gördüğüm ccfl ler içinde en iyisi diyebilirim.

bazı yurt dışı forumlarda hx7 serisi için ccfl nin geldiği son nokta diyorlar. bilemiyorum tabi ne kadar doğrudur.

• Arkadaşlar 1.5 yıl kadar önce bende 46x3000 eurasia garantili 4200 tl ye almıştım. 2 ay kadar önce kendi kendine kapanmaya başlamıştı. Servis aldı tamir için götürdü. panelini değişiceez yurtdışından parça gelicek dediler. Ben itiraz ettim paneli değiştirmeyi kabul etmiyom tv yi komple değişin dedim. kabul etmedi sony ciler. neyse 15-20 gün sonra tv geldi. 1 ay kadar çalıştıktan sonra tekrar kapanmaya felan başladı. yine sony servis alıp götürdü. Ben yine değişin tv yi dedim.

10 gün sonra aradılar yenilemeye karar vermişler. Bende en aldığımda piyasanın en üst modeliydi yine en üst modeli isterim dedim. Sizi arayacaklar dediler. Cuma günü aradılar 46EX - 500 modelini göndereceez dediler. Bende daha üst modelleri olması lazım dedim yollamayın ben inceleyip sizi arıycam dedim.

Kabul ederlermi bilmiyorum ama 46EX700 led li veya 46 HX700 istemeyi düşünüyom. Gerekirse fark bile verebilirim.

Sizce hangisini isteyeyim. Yoksa farketmiyosa 46EX500 e razımı olayım. Fark isterlerse fark vermeye değermi.

• Ödediğiniz parayı geri alıp istediğiniz bir tv yi alın
  • quote:

Orijinalden alıntı: trabzon61_66

Arkadaşlar 1.5 yıl kadar önce bende 46x3000 eurasia garantili 4200 tl ye almıştım. 2 ay kadar önce kendi kendine kapanmaya başlamıştı. Servis aldı tamir için götürdü. panelini değişiceez yurtdışından parça gelicek dediler. Ben itiraz ettim paneli değiştirmeyi kabul etmiyom tv yi komple değişin dedim. kabul etmedi sony ciler. neyse 15-20 gün sonra tv geldi. 1 ay kadar çalıştıktan sonra tekrar kapanmaya felan başladı. yine sony servis alıp götürdü. Ben yine değişin tv yi dedim.

10 gün sonra aradılar yenilemeye karar vermişler. Bende en aldığımda piyasanın en üst modeliydi yine en üst modeli isterim dedim. Sizi arayacaklar dediler. Cuma günü aradılar 46EX - 500 modelini göndereceez dediler. Bende daha üst modelleri olması lazım dedim yollamayın ben inceleyip sizi arıycam dedim.

Kabul ederlermi bilmiyorum ama 46EX700 led li veya 46 HX700 istemeyi düşünüyom. Gerekirse fark bile verebilirim.

Sizce hangisini isteyeyim. Yoksa farketmiyosa 46EX500 e razımı olayım. Fark isterlerse fark vermeye değermi.

merhaba arkadaşım

öncelikle geçmiş olsun

ex500 serisi hx700 vede ex700 den daha aşağı bir seridir.

46ex500 fiyat 3250 tl
    46hx700 fiyat 3750 tl
    46ex700 fiyat 4000-4250tl arası
    belik fiyatlar 50-100tl oynaya bilir

tabi değişim nasıl oluyor bilmiyorum ama sana önerdikleri bu üç ürün senin ürününün sınıfında değil illada bu üç üründen birisi olacak diyorsan

o zaman ex700 derim

olmadı üzerine para koy daha üst modelde alabiliyor olman lazım (tabi senin duygusal durumun nedir bilemem)

mesela tam olarak ürünü bilmiyorum ancak HX800 olabilir.

• Yanıtlar için teşekkürler. Bu iade işlerini çok bilmem ama para iadesi oluyosa çok daha iyi tabi paramı cebime koyar istediğimi alırım. Yosa 46EX500 den parasal olarak zararım oluyor gibi. Sonuçta ben zamanında 4200 tl vermiştim 2008 aralıktı yanlış hatırlamıyosam.

Yasal olarak verdiğim parayı koşulsuz geri alabiliyorsam daha iyi ne dersiniz. Bu konuda zorluk çıkarma durumları olurmu.
  • quote:

Yanıtlar için teşekkürler. Bu iade işlerini çok bilmem ama para iadesi oluyosa çok daha iyi tabi paramı cebime koyar istediğimi alırım. Yosa 46EX500 den parasal olarak zararım oluyor gibi. Sonuçta ben zamanında 4200 tl vermiştim 2008 aralıktı yanlış hatırlamıyosam.

Yasal olarak verdiğim parayı koşulsuz geri alabiliyorsam daha iyi ne dersiniz. Bu konuda zorluk çıkarma durumları olurmu.

eğer öyle bir hakkın yarsa paran yasal beyaz eşya faizi enflasyonuydu yanlış hatırlamıyosam 2008 den beri onla almalısın. yani 4200 den fazla miktar yani.
    2010 serisinde ex serisi ne kadar LED li modelleri de olsa giriş level modellerdir.
    HX veya NX serisine göre kullanılan modül aynı ancak donanımsal bazı eksiklikleri vardır. Bahsettiğin ex700 pahalı olsa bile edge ledli,
    yani meşhur ışık sızdırma probleminde hx700 ün önünde olacağını sanmıyorum. yukardaki 0 ışıkta resme bak istersen ccfl li hx700 hakkını vermiş.

demem o ki fazla para diye ex700 alma, hx veya nx düşün. paranı geri veriyorlarsa da ne ala, faiziyle alırsın.

• quote:

Orijinalden alıntı: natbolad

demem o ki fazla para diye ex700 alma, hx veya nx düşün. paranı geri veriyorlarsa da ne ala, faiziyle alırsın.

valla ben işin içersinde para olunca daha düşük fiyatlı ürünü tabikide sadece fiyatdan dolayı öneremedim.

ancak hx70x tabikide mantıklıdır.Tıpkı arkadaşımızın anlattığı gibi.

trabzon61_66 arkadaş eğer sen paranı geri alabilirsen sana toshiba sl733 serisini öneririm.Konu ile başlık yorum vesaire mevcuttur.

Sony nin yukarda resimleri verilen panellerde yaşanan problemler ile sl733 de karşılaşmazsın.
  • quote:

Yanıtlar için teşekkürler. Bu iade işlerini çok bilmem ama para iadesi oluyosa çok daha iyi tabi paramı cebime koyar istediğimi alırım. Yosa 46EX500 den parasal olarak zararım oluyor gibi. Sonuçta ben zamanında 4200 tl vermiştim 2008 aralıktı yanlış hatırlamıyosam.

değerli kardaşim.

benim bundan önce kullandığım lg plazmam arıza nedeniyle iade alındı.
    tabi süreç biraz sancılı oldu. mahkemelik olduk. mahkemeyi kazandım ve paramı ödediğim kuruşuna kadar geri aldım. sana söyleyeceğim:
    böyle bir durumda tv tamir edilemiyorsa kanunen iki seçeneğin var:
    1. almış olduğun ürünün ayıpsız misli ile değişimi,
    2. para iadesi.
    sen bunlardan birini seçeceksin, firma da buna uymak zorunda kalacak.

servis raporların elinde delil olarak bulunduğuna göre adamlar değişim olacak dedilerse bu arızanın tamiri 30 iş günü içinde yapılamıyor demektir. bu durumda senin yukarıda saydığım yasal hakların doğacaktır.

bu yüzden para iadesi istersen kabul etmek zorundalar. ki bence mantıklı seçim budur.
    kabul etmezlerse de mahkemeye verirsin ki bu durumda zaten kazanırsın, adamlar bir de üzerine mahkeme masraflarını öderler.

hakkını sonuna kadar ara.
    ben aradım , kazandım. ve verdiğim parayı kuruşuna kadar aldım.

yardımcı olabileceğim birşey varsa elimden geleni yapmaya çalışırım.
    kolay gelsin...

• quote:

Orijinalden alıntı: SezginTezel

Sevgili myanmaz,

Aynı durumla ben karşı karşıyayım şu an. İsmini vermeyeceğim bir firma monitörümü tamir edemedi, değişim dedi. Ama değişimle önerdikleri gerçekten de rezalet bir model ve benim monitörümün özelliklerini karşılamıyor. 30 işgünü dolduktan sonra firmaya ihtarname çektim ve 10 gün süre tanıdım. 10 gün sonunda ürün bedeli 900 TL den yüksek olduğu için direkt Tüketici Mahkemesi' ne başvuracağım. Çünkü hakem heyetinin icra kabiliyeti yokmuş 900 TL üzerinde.

Siz ne gibi olaylar yaşadınız mahkeme sürecinde? Ne kadar sürdü mahkeme ve hangi delilleri sundunuz? Ayrıca mahkeme kararını hemen uyguladılar mı yoksa icra dairesinden mi aldınız paranızı?

Sizden yardım alabilirsem ben de benzer yoldan gideceğim.

selamlar...
    sıkıntınızı anlayabiliyorum. ben bu işe girdiğimde bana yardımcı olabilecek biri yoktu. bu yüzden size elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışayım.

benim tv nin değeri 3600 tl idi. ben ilk önce sanayi ve ticaret bakanlığı il hakem heyetine gittim. sene 2008 idi. hakem heyeti herhangibir üst sınır olmaksızın karar verebiliyor, fakat tutar belli bir meblağı aştıktan sonra kararın yaptırımı olmuyor. (ama tüketici mahkemesinde bir numaralı delil olarak kullanılıyor.)
    benim bildiğim tutar 2008 yılında 960 tl gibi bir rakamdı ve bu her yıl tefe tüfe ye göre güncellenir. yani bu 900 tl dediğiniz rakamı sanayi ve ticaret bakanlığının sitesinden araştırıp net olarak öğrenin, belki mahkemeye gitmenize gerek kalmaz. ama her halükarda ilk olarak hakem heyeti kararı çıkarmanızı öneririm.
    benim başıma gelenler:
    1.hakem heyetinden para iadesi kararı alındı.
    2.tutar hakem heyetinin yetkili olduğu miktarı geçtiğinden firma kararı uygulamadı.
    3.tüketici mahkemesine dava başvurusu yapıldı, dava dilekçesi beraberinde servis raporları,hakem heyeti kararı ve her türlü delil ilave edildi.
    4.hakim tv nin arızasını tespit etmek için bilirkişi atadı.
    5.bilirkişinin" tv arızalıdır" raporu doğrultusunda hakim davayı sonlandırdı ve tv nin parasının iadesine hükmetti.
    6.firma, mahkemenin kararını temyiz etti.
    7.yargıtay yerel mahkemenin kararını onayladı.
    8.firmadan icra yoluyla tv nin ücreti nakit olarak tahsil edildi.

tüm bu süreç yaklaşık bir buçuk yıl kadar sürdü.

hukuk, bu tür durumlarda haklı olan tüketicinin tarafındadır. hakkınızı sonuna kadar arayın!

yardım edebileceğim birşey olursa elimden geleni yapmaya çalışırım.

• myanmaz
    acaba bu durumda ne kadar para cebinizden çıktı?
    sadece meraktan soruyorum sorunu olan arkadaşa geçmiş olsun
  • @ natbload:

normalde tüketici mahkemelerinde dava açmak için herhangi bir dosya ücreti ya da harç yatırmak gerekmiyor.
    sadece 9 tl pul parası vermiştim yanlış hatırlamıyorsam.
    ama dava sürecinde bilirkişi ücreti, dava sonucu ilam harcı falan derken 400 tl civarı harcadım.
    tabii dava sonunda bütün bunları karşı taraftan tahsil ediyorsunuz...

@SezginTezel:

benim iş biraz daha karışıktı. sizinki çok kolay.
    benim tv bir yıl içinde aynı arızadan üç defa servise gitti, hepsinde yapıldı diye geri gönderildi fakat tv üzerinde hiçbir işlem yapılmamıştı. bilirkişi, tv nin arızasını tespit için kullanıldı. sizde bu tür bir durum yok. 30 iş günü geçtiği kağıt üzerinde belli. yani belki de bir celselik işiniz var.

bir de tüketici mahkemeleri yazılı delil ile yürür, yani derdinizi yazı ile ifade edeceksiniz.
    ben avukat tutmamıştım, gerek duymadım. ama zorlandım.
    isterseniz tutun, bir de avukat ücreti geçirirsiniz adamlara

çünkü bu dava belki de bir celsede kazanılabilecek çok rahat bir dava.

• hakem heyeti ücretini yanlış hatırlamışım, burada 792 tl yazıyor ama belki artmış da olabilir, iyice araştırmak lazım.
    linkteki pdf i iyice okuyun.
    hakem heyetinin karar verme süresi yaklaşı 15 gün sürüyor.
    sizin mahkeme süreci de eğer temyiz olmazsa 2 ay içinde biter.

http://www.sanayi.gov.tr/Files/Mevzuat/tuketici_korunmasi-13042010210536.pdf
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.