Şimdi Ara

Sony 46HX700 ilk izlenimler (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
159
Cevap
0
Favori
11.840
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ben aldığımda 3.300 fiyat vardı indirimle 2.900 e aldım. Satıcının dediği o zaman kampanyaymış bitmiş. Bu kez HX te kampanya olmuş.

Tabi bunlar ya tutarsa fiyatları :)
  • forum DH konuşulanların etkisi vardır.

O zaman senin adres belli>>>> HX700

kolaygelsin
  • quote:

Orijinalden alıntı: TDB

Ben aldığımda 3.300 fiyat vardı indirimle 2.900 e aldım. Satıcının dediği o zaman kampanyaymış bitmiş. Bu kez HX te kampanya olmuş.

Tabi bunlar ya tutarsa fiyatları :)

arkadaşım yanlış bılmıyorsam elektronık değışımlerde fırma sana bır ust modelını alma hakkını verıyor olması lağzım bızım bır tanıdıkda pyle oldu ama marka grundık di bır araştır ıstersen

bu ara hx800 test var bır bak
    http://www.televisioninfo.com/content/Sony-KDL-40HX800-KDL-46HX800-KDL-55HX800-3D-LED-LCD-HDTV-Review-1732.htm

• 40HX800 Bayide vardı. Fiyatı 4.300 civarıydı. Ama 3D alsam bile kullanabilmek için 3D oynatıcı, gözlük, 3D film falan lazım. Şu an için bunlar olmadığından 3D kullanamayacam.

Başkada bir artısı yok HX700 den. Ayrıca LED olması aynı problemi buda yaşatır mı diye şüpheye düşürüyor beni.

Nitekim Screen Uniformity den sınıfta kalmış buda. 4 almış.

Bu arada bu sitede 40NX700 için Uniformity de beyaz ekranlarda ortada problem yok demiş. Ancak incelediğim 10 a yakın NX700 ün hepsinde aynı problem var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TDB -- 20 Haziran 2010; 22:40:19 >
  • 3 gündür servisle kavga ediyorum. HX700 için benden 200 küsur TL fark istiyorlar. Üstelik bayide NX700 üzerinde 3.700, HX700 üzerinde 3.300 fiyat var yinede 2900 e almışım diye fark istediler. O zaman paramı geri isterim dedim hakkınız yok aynı ürünün yenisini alabilirsiniz dediler. Üstelik Bayi sahibi Sony avukatıyla görüşmüş avukat böyle demiş. Bende avukatın telini verin diplomasını bir sordurayım dedim :)

Sonra bende açtım Sony müşteri hizmetlerini, Sesim kaydediliyor mu dedim, evet denilince Okudum Tüketici kanununu bu haklarım var mı dedim. Evet var dedi. O zaman ses kaydını saklayın lazım olacak dedim.

Sonra bunları bayi sahibine iletince Sony Bölge müdürünün telefonunu verdim. Aradım müdür beyi sağolsun böyle bir hakkınız tabi ki var dedi ben bayi ile konuşacam dedi.

Sonuç olarak biraz kavga gürültüden sonra yarın 40HX700 üm geliyor.

• bunasıl haksızlık nu nasıl bir ahklaksızlık yafff

size yapılanı internet ortamında anca larız

düşüne biliyormusunuz sizin bildiklerinizi bilmeyen bir kişi olsa adama hiç çaktırmadan 200tl yi giydirecekler

İlla sizin gibi sağa sola tel açıp uğraşmak mı gerekir.üstelik elinizde fatura herşey mevcut.

sony bu tip haraketle kendini küçük düşürmüştür.

Buradan paylaştığınız için bir son kullanıcı olarak size teşekkür ederim

Buradaki hata Sony nin TR de ki Bayi/servis yapılanmasından kaynaklanmaktadır.Bende bunu Albanez dayı dan öğrenmiştim.

neyse arkadaş

+hayırlı olsun

• quote:

3 gündür servisle kavga ediyorum. HX700 için benden 200 küsur TL fark istiyorlar. Üstelik bayide NX700 üzerinde 3.700, HX700 üzerinde 3.300 fiyat var yinede 2900 e almışım diye fark istediler. O zaman paramı geri isterim dedim hakkınız yok aynı ürünün yenisini alabilirsiniz dediler. Üstelik Bayi sahibi Sony avukatıyla görüşmüş avukat böyle demiş. Bende avukatın telini verin diplomasını bir sordurayım dedim :)

Sonra bende açtım Sony müşteri hizmetlerini, Sesim kaydediliyor mu dedim, evet denilince Okudum Tüketici kanununu bu haklarım var mı dedim. Evet var dedi. O zaman ses kaydını saklayın lazım olacak dedim.

Sonra bunları bayi sahibine iletince Sony Bölge müdürünün telefonunu verdim. Aradım müdür beyi sağolsun böyle bir hakkınız tabi ki var dedi ben bayi ile konuşacam dedi.

Sonuç olarak biraz kavga gürültüden sonra yarın 40HX700 üm geliyor.

arkadaşım hx700'un hayırlı olsun
    sen ılk nx700 nerden aldın ankara mı? acaba
    sonra bons@i arkadaşında dedığı gıbı nasıl bı bayılık sıstemı bu anlamış değılım koskoca bır dünya devi sony her bayıde farklı fıyat ha tamam her bayı bağımsız ışletmecı ıstedığını satar ama tek fıyat cıkması lağzım ben ex700 e ankara 4 ayrı sony de 4 ayrı fıyat aldım kı bunlar onların bana soyledıklerı hıc pazarlıksız ılk fıyatları
    zaten gırınce adamın suratına bılem bakmıyorlar acayıp bır ılgısızlık. yazık...

• quote:

Orijinalden alıntı: se_runtome

zaten gırınce adamın suratına bılem bakmıyorlar acayıp bır ılgısızlık. yazık...

albenden de okadar

onu söylemeyi unutmuşum. Bir ara Sony shop a girdim girdiğim yerde Ankara da bir AVM de olan Sony shop.

bir arkadaşıma TV bakacaktım + gelecek olan bazı serileri soracaktım adamda bir surat anlamadım gitti

resmen o suratla diyorki sii... giit

bir sony shop a girmekten korkar olduk

içeri girip bir adam akıllı soru soramıyoruz yaff

gerçi benim kadar bildikleri meçhul de

yinede bazı şeylerini sormak gerekiyor şu nerede vardır bu nerede vardır + fiyat nedir gibi

Sayın sony-avrupa yetkilileri eğer bu yazıyı okuyorsanız biraz olsun yapılanmanıza önem verseniz.Bayilerinizi biraz gezseniz bir baksanız ne durumda diye

ancak nerde o günler.Adamların işi sadece TV satmak bundan sadece bunun için rutin bayi geziyorlar

kaybeden Sony olacaktır

• Hayır temenleriniz için teşekkürler.

Ben 40NX700 ü Ankara da Cepa da Sony Centerdan almıştım.

Tüm bu sıkıntılar bayilerin bilgisiz olmaları ve bu bilgisizliklerini kabul etmemelerinden kaynaklanıyor.
    Düşünsenize ben 20 yıldır bu işi yapıyorum diyor. Ama ayıplı mal nedir, tarifi nedir, kaç günde değişir, müşteri hakları nelerdir bilmiyor, cayma hakkından bahsedip ben bu kanunu çok iyi biliyorum 1 haftadan sora değişemezsiniz diyor.

Bayideki görevli HX700 NX700 ün üst serisidir diyor varmı böyle birşey.

Sony nin bayi eğitimi vermesi ve tüm bayilere tüketici haklarını öğretmesi gerekiyor. Bir bayi yüzünden koskoca Sony reklam oluyor.
    Neyseki Sony Bölge Müdürü Tahsin Bey çok anlayışlı ve yardımcı oldu 10 dk da çözdü sorunu. Bayi de bulmamız gereken alakayı bölge müdürü gösteriyor.

İşin ilginç tarafı herzaman problemli olduğu söylenen ve maaşla çalışan servis daha TV yi alırken değişir dedi. Maaşla çalışan bölge müdürü hemen ilgilendi istediğinizi alabilirsiniz dedi. Ama tek kazancını müşteriye mal satarak kazanan bayi müşteriye böyle davranıyor müşterisini kaçırıyor.

Zaten bölge müdürü işin içine girdikten sonra bayi sahibi hanfendi telefonlarıma cevap vermedi.

Ne demişler dinsizin hakkından imansız gelir.

• quote:

Hayır temenleriniz için teşekkürler.

Ben 40NX700 ü Ankara da Cepa da Sony Centerdan almıştım.

Tüm bu sıkıntılar bayilerin bilgisiz olmaları ve bu bilgisizliklerini kabul etmemelerinden kaynaklanıyor.
    Düşünsenize ben 20 yıldır bu işi yapıyorum diyor. Ama ayıplı mal nedir, tarifi nedir, kaç günde değişir, müşteri hakları nelerdir bilmiyor, cayma hakkından bahsedip ben bu kanunu çok iyi biliyorum 1 haftadan sora değişemezsiniz diyor.

Bayideki görevli HX700 NX700 ün üst serisidir diyor varmı böyle birşey.

Sony nin bayi eğitimi vermesi ve tüm bayilere tüketici haklarını öğretmesi gerekiyor. Bir bayi yüzünden koskoca Sony reklam oluyor.
    Neyseki Sony Bölge Müdürü Tahsin Bey çok anlayışlı ve yardımcı oldu 10 dk da çözdü sorunu. Bayi de bulmamız gereken alakayı bölge müdürü gösteriyor.

İşin ilginç tarafı herzaman problemli olduğu söylenen ve maaşla çalışan servis daha TV yi alırken değişir dedi. Maaşla çalışan bölge müdürü hemen ilgilendi istediğinizi alabilirsiniz dedi. Ama tek kazancını müşteriye mal satarak kazanan bayi müşteriye böyle davranıyor müşterisini kaçırıyor.

Zaten bölge müdürü işin içine girdikten sonra bayi sahibi hanfendi telefonlarıma cevap vermedi.

Ne demişler dinsizin hakkından imansız gelir.

tam tahmın ettığım gıbı cepa sony aynen katılıyorum acıl değışım lağzım ılgısızlığın hat safasındalar

neyse tekrardan hayırlı olsun darısı bana

• tv ye flash disk takan oldu mu harici HD mi USB den bağladım ama Tv den HD ye ulaşamadım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: prosecutor

ben 2.5 yıl önce 1.5 ayda tamir edemedikleri sony 40w2000 vm için ödediğim paranın tamamını satınaldığım bayiden geri aldım.Sizin parayı geri almak,muadil ürün kabul etmek,ayıp arıza oranında fiyatta tenkis istemek arasında seçim hakkınız var.Faturanızla ve servisin verdiği tamir edilemez fişi ile satın aldığınız bayiye müracaat edin ve paramı geri istiyorum deyin vermek zorundalar.(ben hukukçuyum ve bu yolla paramı geri aldım)

benim bir şanssızlığım satın aldığım bayinin kapanmış olması.

Değerli arkadaşım tüketici kanununa göre siz bu parayı ister aldığınız bayiden istersenizde direkt ithalatçı ,dağıtıcı danda talep edebilirsiniz.Benim aldığım bayide kapanmıştı ben direkt sony i dava ettim.kanun sonuna kadar tüketicinin yanında .Hiç beklemeden sony euroasia ya dava açın ve ürün bedelini isteyin.

• quote:

Orijinalden alıntı: Belgariath

tv ye flash disk takan oldu mu harici HD mi USB den bağladım ama Tv den HD ye ulaşamadım.

harici harddiski fat32 tanıyor. ntfs görmüyor...
  • quote:

Orijinalden alıntı: myanmaz

quote:

Orijinalden alıntı: Belgariath

tv ye flash disk takan oldu mu harici HD mi USB den bağladım ama Tv den HD ye ulaşamadım.

harici harddiski fat32 tanıyor. ntfs görmüyor...

saol.

başka bir soru daha. aslında öneri istiyorum, PS3 takılıyken, DVD-BR seyrederken, normal yayın Digiturk seyrederken en iyi görüntü aldığınız ayarlar neler.

ben yeni taşınacağım eve aldım TV yi ve fazla vakit geçiremiyorum karşısında bu yüzden yardımlarınız debelenmelerimi azaltacaktır. bu tv'nin ki kadar dandik bir kılavuz görmedim hiç bir özelliği adam gibi anlatılmamış.
  • ps3 üzerinden blu ray izlerken scene modu sinema yapıp default değerleri üzerinden izliyorum. 1080/24p olarak gayet güzel bir görüntü veriyor.
    ps3 oynarken scene modu game yapıp yine default değerlerini kullanıyorum.
    digiturk plus ta ise kişisel modu kendimce ayarladım. bu şekilde kullanıyorum. isterseniz ayarlarımı da yazabilirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: myanmaz

ps3 üzerinden blu ray izlerken scene modu sinema yapıp default değerleri üzerinden izliyorum. 1080/24p olarak gayet güzel bir görüntü veriyor.
    ps3 oynarken scene modu game yapıp yine default değerlerini kullanıyorum.
    digiturk plus ta ise kişisel modu kendimce ayarladım. bu şekilde kullanıyorum. isterseniz ayarlarımı da yazabilirim.

şimdi ben digiturk plus mı yoksa dream box mı kullanıcam bilemiyorum açıkçası, dream box ın ne olduğunu bile anlamış değilim gerçi randıman alır mıyım alamaz mıyım bilemiyorum.

birde anladığım kadarıyla TV nin kendi HD si var. Kaç GB bilginiz var mı ? .MKV uzantılı dosyaları görüntülemek için herhangi bir yöntem var mı ?

şimdiden teşekkürler.
  • dream box zamanında kullanmıştım. iyi bir server olmayınca işkence oluyor. o yüzden bıraktım.
    öte yandan digiturk plus un görüntü kalitesi hd ler haricinde tatmin edici değil. dsmart ın görüntü kalitesi daha iyi.
    tavsiyem, eğer konumunuz müsaitse teledünya. tv de entegre cı modül yuvası da var. 10 kadar hd kanal izleyebilirsiniz.

tv de dahili harddisk yok. usb üzerinden bağlayabilirsinniz. oradan da sadece fat32 yi görür ve divx oynatır.
    mkv leri ben ps3 üzerinden oynatıyorum media server programı ile.
  • almaya cok once karar verdim ama simdi nasip oldu.
    tv gercekten gezdigim dolastigim benim fiyat araliginda en iyisi
    ccfl ve spva nin geldigi son nokta dediler de dogruymus
    foto eklemeye gerek yok siyahta beyazda myanmaz arkadasin eklediklerinin aynisi
  • quote:

Orijinalden alıntı: natbolad

almaya cok once karar verdim ama simdi nasip oldu.
    tv gercekten gezdigim dolastigim benim fiyat araliginda en iyisi
    ccfl ve spva nin geldigi son nokta dediler de dogruymus
    foto eklemeye gerek yok siyahta beyazda myanmaz arkadasin eklediklerinin aynisi

+ 1
  • quote:

Orijinalden alıntı: natbolad

haftaya inşallah bende ilk izlenim deyip iki kelam ederim bu başlıkta
    ya 40nx700
    ya da büyük olasılık 46hx700 olcak

tek korkum zaten sd yayında çok iyi olmayan bu paneli 3.5 4 metreden izleyecek olmam

yoksa 46inch alıp geçicem de
    o kadar para verip babam maç izlesin diye alıyorum tv yi sürpriz yapcam kendisine
    bi derse ki bu ne lan, nebiçim görüntü japonyaya kadar yürürüm SONY binasına

yukardaki korkan bendim
    3.5 metreden oldukça eski dandik uyduyla mükemmel görüntü var

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.