Şimdi Ara

Sony 46HX700 ilk izlenimler

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
159
Cevap
0
Favori
11.840
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • yaklaşık iki üç haftadır televizyon arıyordum. aradıkça insanın kafası karışıyor. daha önceden 42" plazma kullanan biri olarak. pany 50G20 alacaktım ama kapalı kutu bulamadım bir türlü. yenileri de gelmedi. en son umudum olan bulduğum sony 46X4500 euroasia garantili çıkmayınca ne varsa yenide var dedim ve dün sony center dan 3550 liaya 46HX700 ü aldım yanında da sony bloggie full hd kamera hediye ettiler. öncelikle aldığım fiyat umarım makul bir fiyattır. çünkü bayağı araştırdım daha uygun fiyata bulamadım. ayrıca ürün satıcının stoğuna nisan ayından önce girdiği için 5 yıl garantili imiş. televizyon yarın kurulacak. izlenimlerimi ve incelemelerimi ilgilenen arkadaşlarla paylaşırım. gördüğüm kadarıyla bu tv ile ilgili çok fazla bir araştırma veya kullanıcı yorumu yok.
    bir de bu tv ile ilgili servis kurmaya geldiğinde dikkat etmem gereken birşey var mıdır? deneyimi olan arkadaşlar varsa ve paylaşırlarsa sevinirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi myanmaz -- 8 Haziran 2010; 11:51:04 >

• Kardeş panelin hayırlı olsun+

-SonyEurasia Garantilimi bu panel??? yoksa malum yerdenmi aldın?

-X45x ise nerede kaça buldun(Garantisi önemli değil ama satan kim bunu o zaman+teşhirmi??)

++
  • quote:

Orijinalden alıntı: albani

Kardeş panelin hayırlı olsun+

-SonyEurasia Garantilimi bu panel??? yoksa malum yerdenmi aldın?

-X45x ise nerede kaça buldun(Garantisi önemli değil ama satan kim bunu o zaman+teşhirmi??)

++
    üstad sağol. umarım doğru karar vermişimdir. 46hx700 ü izmirde bir sony center dan aldım. şansıma 5 yıl sony euroasia garantili. zaten bu da tercih etmemde bir etken oldu. gönlüm pany 50G20 den yanaydı ama bulamadım işte. bekleyecek sabır da kalmadı. bu 46hx 700 hakkında bir yorumun bilgin varsa paylaşırsan sevinirim.
    46x4500 istanbulda bir mağazada ama sony euroasia garantili değil. satıcının söylediğine göre kapalı kutu. 4850/10 taksit yapıyor. aslında bunu alacaktım ama hem garanti olayı canımı sıktı, hem de fazladan 1000 liradan fazla para vermek istemedim.
    ilgilenen arkadaşlar olursa iki mağazanın da telefonunu verebilirim.

• quote:

Orijinalden alıntı: myanmaz

..... dün sony center dan 3550 liaya 46HX700 ü aldım yanında da sony bloggie full hd kamera hediye ettiler.......

merhaba myanmaz

hayırlı olsun

nerden basan full hd camera 500 tl

tv+ full hd kamera=3550 tl fiyat

saygılar
  • quote:

Orijinalden alıntı: bons@i

quote:

..... dün sony center dan 3550 liaya 46HX700 ü aldım yanında da sony bloggie full hd kamera hediye ettiler.......

merhaba myanmaz

hayırlı olsun

nerden basan full hd camera 500 tl

tv+ full hd kamera=3550 tl fiyat

saygılar
    teşekkürler. inşallah tv de umduğum gibi iyi çıkar...

• quote:

teşekkürler. inşallah tv de umduğum gibi iyi çıkar...

Alıntıları Göster
    X45x isteyen çok var benden ve onun için sana sormuştum

Aradaki farkı X45x ile mukayese etmen doğru olmaz;fiyatlarıda/seviyeleride/maliyetleri v.s çok farklı paneller bunlar!

Ancak 4850 kağıda ve "Garantisiz" o paneli satmak çok zor açıkçası!!
    Peşinde 4,5 kağıda verirsede yinede alan için risk durumu insanı çok düşündürür!
    Muhtemelen DBank işi bu panel veya buna benzer bir yer ama bence zor!!
    Hani Garantili olsaydı ve "teşhir bile olsaydı" birisine anında aldırırdım ben onu

++

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi albani -- 6 Haziran 2010; 18:57:17 >

• quote:

Aradaki farkı X45x ile mukayese etmen doğru olmaz;fiyatlarıda/seviyeleride/maliyetleri v.s çok farklı paneller bunlar!

Peşinde 4,5 kağıda verirsede yinede alan için risk durumu insanı çok düşündürür!
    Hani Garantili olsaydı ve "teşhir bile olsaydı" birisine anında aldırırdım ben onu

++

Alıntıları Göster
    yav albanı benım durum ne oldu :P nasıl ulasacagız sana :D

• quote:

++

beni de asıl soğutan garanti olayı oldu zaten. yoksa 1000 lira daha vermeyi gözden çıkarmıştım kalite için. bir de bravia engine 2-3 olayı ve şu 200 Hz motionflow falan aklımı çeldi; ne kadar işe yararlar bilemem ama görcez işte yarın...

• quote:

quote:

++

beni de asıl soğutan garanti olayı oldu zaten. yoksa 1000 lira daha vermeyi gözden çıkarmıştım kalite için. bir de bravia engine 2-3 olayı ve şu 200 Hz motionflow falan aklımı çeldi; ne kadar işe yararlar bilemem ama görcez işte yarın...

Alıntıları Göster
    bir de albani hocam siz ne düşünüyorsunuz bu seri için? yurt dışı forumlarında çok methetmişler. özellikle clouding veya backliglht bleed gibi problemler görmediklerini anlatmışlar. siyah seviyesi için çok iyi demişler. eski z serisinden daha iyi gibi ifadeler kullanmışlar.
    bu cihazdaki ccfl eski z serisindeki gibi "wide color gamut" ccfl midir acaba?

• quote:

bir de albani hocam siz ne düşünüyorsunuz bu seri için? yurt dışı forumlarında çok methetmişler. özellikle clouding veya backliglht bleed gibi problemler görmediklerini anlatmışlar. siyah seviyesi için çok iyi demişler. eski z serisinden daha iyi gibi ifadeler kullanmışlar.
    bu cihazdaki ccfl eski z serisindeki gibi "wide color gamut" ccfl midir acaba?

Alıntıları Göster
    Kardeş Z den iyi değil! Z/X ler ayrıca High-End!!
    Ama Z55x den iyi;Z45x den iyi değil!!

BE2/3 farkı yok!
    200Hz yine yok

Clouding aynen devam!!! yaw Clouding olmazsa Sony olurmu
    BB/TL yine var v.s kısaca bunların;bu klasik sorun veya sıkıntıları devam ediyor!

Bu arada üzerindeki Samsung S_PVA Modüller 2010 modellerde daha sorunlu!!
    Bu ayrıca benide düşündürüyor çünkü bendeki SV ninde üstünde S_PVA var

Siyah zaten en iyi S_PVA larda olur
    Ancak 2010 modellerin Native/Static CR değeri daha yüksek dolayısıyla Siyahlarda çok iyi
    Ama total Siyah çalışması ise en iyi X45x lerde ve SV lerde!!!(S_PVA lar içinde)

CCFL olarak fark yok,ancak doğru renk üretimi gerek Z45x lerde gereksede HX te oldukça iyi ama Z45x ler en iyisidir!!!
    Onun için ben bir çok insana ısrarla 2008 Model Z45x leri aldırmıştım

++
    2010 Modeller aslında teknik olarak bir fark ama S/W olarak biraz daha fazla düzeltme yapılmış burası kesin!

+

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi albani -- 6 Haziran 2010; 20:14:07 >

• quote:

Orijinalden alıntı: jonywayt

valla kardeşim,ben senin durumunu bilmiyorum bile
    çok fazla Mail geldi bu günlerde va bazılarını "eliyorum" bunların!!
    Forumdan sormanızı tercih ediyorum ve böylece herkes fikrini söyleyebilir veya tavsiye v.s yapabilir,
    genelde çok fazla basit ve genel sorular sorulmaktadır,bunların ltf Forumdan sorunuz++
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: jonywayt

valla kardeşim,ben senin durumunu bilmiyorum bile
    çok fazla Mail geldi bu günlerde va bazılarını "eliyorum" bunların!!
    Forumdan sormanızı tercih ediyorum ve böylece herkes fikrini söyleyebilir veya tavsiye v.s yapabilir,
    genelde çok fazla basit ve genel sorular sorulmaktadır,bunların ltf Forumdan sorunuz++

Alıntıları Göster
    birazdan servis tv yi getirip kuracak. dikkat edilmesi gereken bişey var mıdır acaba? teşhir falan olup olmadığı nasıl anlaşılabilir?

• quote:

birazdan servis tv yi getirip kuracak. dikkat edilmesi gereken bişey var mıdır acaba? teşhir falan olup olmadığı nasıl anlaşılabilir?

paneli actıktan sonra ölü piksel testi yapabilme şansınız varsa yapın kesinlikle..en onemlisi budur..ilgili başlıkları forumda mevcut..
  • quote:

Orijinalden alıntı: caution

quote:

paneli actıktan sonra ölü piksel testi yapabilme şansınız varsa yapın kesinlikle..en onemlisi budur..ilgili başlıkları forumda mevcut..

Alıntıları Göster
    bunun için satıcı arkadaşla konuştum. normalde 5 taneye kadar sony değişim yapmıyormuş ama kendisi tek ölü piksel bile çıksa tv yi değiştireceği konusunda söz verdi. dediğiniz testi yapacağım. umarım çıkmaz.
    bu esnada servis 13.30 da gelecekti kurulum için saat 7 ye geliyor daha yoldalarmış. ilk günden böyle başladık hadi hayırlısı.

• quote:

bunun için satıcı arkadaşla konuştum. normalde 5 taneye kadar sony değişim yapmıyormuş ama kendisi tek ölü piksel bile çıksa tv yi değiştireceği konusunda söz verdi. dediğiniz testi yapacağım. umarım çıkmaz.
    bu esnada servis 13.30 da gelecekti kurulum için saat 7 ye geliyor daha yoldalarmış. ilk günden böyle başladık hadi hayırlısı.

Alıntıları Göster
    dün gece saat 21.00 sularında tv nin kurulumu tamamlandı. ilk izlenimlerim olarak tv nin kutusu ince ve kibar. oldukça portatif dizayn edilmiş. aynı şekilde tv de şekil olarak oldukça karizmatik bir görünüme sahip. tabi bunlar işin önemsiz kısımları...
    asıl önemli kısma gelecek olursak tv ekranının önü komple cam olduğu için gün ışığında bir miktar parlama yapıyor; ama bu bana eski plazmamdaki gibi rahatsızlık vermedi.
    benim için tv yi aldığımda en önemli sorulardan biri SD kalitesiydi. digiturk plus hdmi kablo ile bağlı. sd yayınlarda eski hd ready plazmamdaki süper görüntüyü göremedim. ama bu demek değil ki tv sd yi kötü gösteriyor; hayır ; bilakis bugüne kadar gördüğüm lcd tv ler içinde en iyi gördüğüm sd lerden diyebilirim kalitesi için; ama hd ready bir plazma kadar da iyi değil. özellikle satırlarda bazı çizgilenmeler oluyor ki bu da zannediyorum digiturk plusun sd yayını 1080i olarak tv ye göndermesinden kaynaklanıyor olabilir. belki altın uçlu scart ile daha iyi sonuçlar alınabilir.
    hd performansı için şimdilik çok fazla birşey yazamıyorum. bunu blu ray ile hafta içi deniycem.
    ps3 oyun performansını gün içinde deniycem. imut lag vs.

bir de tv de yapısal olarak gördüğüm bir problem var. ekranın sol alt köşesinde sadece ekran siyahken mavi yanan bir piksel var. diğer renklerde normal yanıyor. bunun dışında ölü piksel vs. yok. bu piksel ileride başımı derde sokar mı? yol yakınken tv yi gönderip yenisini isteyeyim mi? bu konuda satıcıyla anlaşmıştık çünkü. ama öbür yandan yeni gelecek cihazda daha kötü bür problem olmamasının bir garantisi yok. eğer bu mavi piksel sorun olmayacaksa böyle kullanacağım. çünkü sadece siyah ekranda ve yaklaşık 20 cm mesafeden görülebiliyor. üstadlar bu konuda yorum yaparlarsa sevinirim.

• quote:

dün gece saat 21.00 sularında tv nin kurulumu tamamlandı. ilk izlenimlerim olarak tv nin kutusu ince ve kibar. oldukça portatif dizayn edilmiş. aynı şekilde tv de şekil olarak oldukça karizmatik bir görünüme sahip. tabi bunlar işin önemsiz kısımları...
    asıl önemli kısma gelecek olursak tv ekranının önü komple cam olduğu için gün ışığında bir miktar parlama yapıyor; ama bu bana eski plazmamdaki gibi rahatsızlık vermedi.
    benim için tv yi aldığımda en önemli sorulardan biri SD kalitesiydi. digiturk plus hdmi kablo ile bağlı. sd yayınlarda eski hd ready plazmamdaki süper görüntüyü göremedim. ama bu demek değil ki tv sd yi kötü gösteriyor; hayır ; bilakis bugüne kadar gördüğüm lcd tv ler içinde en iyi gördüğüm sd lerden diyebilirim kalitesi için; ama hd ready bir plazma kadar da iyi değil. özellikle satırlarda bazı çizgilenmeler oluyor ki bu da zannediyorum digiturk plusun sd yayını 1080i olarak tv ye göndermesinden kaynaklanıyor olabilir. belki altın uçlu scart ile daha iyi sonuçlar alınabilir.
    hd performansı için şimdilik çok fazla birşey yazamıyorum. bunu blu ray ile hafta içi deniycem.
    ps3 oyun performansını gün içinde deniycem. imut lag vs.

bir de tv de yapısal olarak gördüğüm bir problem var. ekranın sol alt köşesinde sadece ekran siyahken mavi yanan bir piksel var. diğer renklerde normal yanıyor. bunun dışında ölü piksel vs. yok. bu piksel ileride başımı derde sokar mı? yol yakınken tv yi gönderip yenisini isteyeyim mi? bu konuda satıcıyla anlaşmıştık çünkü. ama öbür yandan yeni gelecek cihazda daha kötü bür problem olmamasının bir garantisi yok. eğer bu mavi piksel sorun olmayacaksa böyle kullanacağım. çünkü sadece siyah ekranda ve yaklaşık 20 cm mesafeden görülebiliyor. üstadlar bu konuda yorum yaparlarsa sevinirim.

Alıntıları Göster
    Stuck Blue-pixel olmalı bu bahsettiğin! sabit tek renkte aktif olan-
    Ancak sabit pixel bahsettiğin şekilde yanmaz,sendeki değişik durum!!

Bende birde Dead-pixel-Buddy programı ile dene,aktif-deaktif çalışmasını!

DPB.zip
    http://r apidshare.com/files/255271205/DPB.zip.html

+

DPB-PixelFixer.rar

http://r apidshare.com/files/396609859/DPB-PixelFixer.rar

++

• quote:

Stuck Blue-pixel olmalı bu bahsettiğin! sabit tek renkte aktif olan-
    Ancak sabit pixel bahsettiğin şekilde yanmaz,sendeki değişik durum!!

Bende birde Dead-pixel-Buddy programı ile dene,aktif-deaktif çalışmasını!

DPB.zip
    http://r apidshare.com/files/255271205/DPB.zip.html

+

DPB-PixelFixer.rar

http://r apidshare.com/files/396609859/DPB-PixelFixer.rar

++

Alıntıları Göster
    sağol üstad. indiriyorum şimdi. deniycem birazdan. ama sadece siyah ekranda mavi görünmesi çok ilginç geldi bana diğer tüm renklerde normal rengi veriyor ama siyahta mavi veriyor.
    bir de bunun çoğalma ihtimali var mıdır?

• quote:

sağol üstad. indiriyorum şimdi. deniycem birazdan. ama sadece siyah ekranda mavi görünmesi çok ilginç geldi bana diğer tüm renklerde normal rengi veriyor ama siyahta mavi veriyor.
    bir de bunun çoğalma ihtimali var mıdır?

Alıntıları Göster
    bi de bu pixel fixer ölü pikseli tamir mi ediyor?
  • quote:

bi de bu pixel fixer ölü pikseli tamir mi ediyor?

Alıntıları Göster
    sn albani hocam; linklerdeki programları indirdim ve tv de denedim.

öncelikle ekranda gözle görülen ölü piksel yok.

sadece dediğim gibi sol alt köşede sadece siyah renkte mavi yanan bir piksel var. diğer renklerde normal yanıyor. (programdaki tüm renkleri denedim) çok ilginç bir şekilde bu piksel siyahı mavi zannediyor, diğer renklerde problem çıkarmıyor. renkkörü olabilir belki

beni ilgilendiren kısım şu: şu anda benim için hiçbir problem teşkil etmiyor, kaldı ki sadece siyahta, o da 20 cm mesafeden görülebiliyor. bu sonradan su koyuverir mi acep?

• quote:

sn albani hocam; linklerdeki programları indirdim ve tv de denedim.

öncelikle ekranda gözle görülen ölü piksel yok.

sadece dediğim gibi sol alt köşede sadece siyah renkte mavi yanan bir piksel var. diğer renklerde normal yanıyor. (programdaki tüm renkleri denedim) çok ilginç bir şekilde bu piksel siyahı mavi zannediyor, diğer renklerde problem çıkarmıyor. renkkörü olabilir belki

beni ilgilendiren kısım şu: şu anda benim için hiçbir problem teşkil etmiyor, kaldı ki sadece siyahta, o da 20 cm mesafeden görülebiliyor. bu sonradan su koyuverir mi acep?

Alıntıları Göster
    benim tvdeki piksel ise mavi renkte beyaza bürünüp yanıp sönüyor

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.