Şimdi Ara

Sony fotoğraf konusunda berbat

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
980
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • 2 hafta önce W290 aldım 800 tl ye.Hani sony ya hani 800 tl ye amatör bi makine alıyoruzya insan ister istemez 300 tl liklerden daha iyi bir performans bekliyor sakın arkadaşlar foto konusunda sonye güvenmeyin makineyi aldığım yerden başta t-2 almıştım o bundan da rezaletti sanki web kamera gibi foto çekiyordu ben yandım başkası yanmasın kimse sony fotoğraf makinesi almasın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mert007 -- 7 Nisan 2009; 14:16:39 >

• Türkçe'yi katletmişsiniz resmen..

Bir arkadaşim Canon 5D almişti. Sensoru kirlendi diye gözlük silme beziyle sensorunu temizlemişti. Çektiği fotoğraflar için "o kadar para verdik ,hiç güzel çekmiyor alet" diyordu..

Ayrica madem o kadar kötü , alirken hiç araştirmadinizmi?
    Sony şu ana kadar hiç kullanmadim ,kullanmayida düşünmüyorum fakat Sony kendini ispatlamiş kaliteli bir markadir..
  • Evet haklısın katlettim ama sinirden öyle yazdım ve W-290 nın özelliklerine bakarsanızda çok iyi ir makineymiş gibi duruyor ama işin aslı öyle değil.Ayrıca bi ara bana türkçe dersi verirseniz sevinirim.
  • bende sony dsc-730 aldım ve ertesi gün sattım,o modelden uzak durun arkadaşlar,cep telefonum
    ondan daha iyi çekiyordu,hepsiburada.com da yüzlerce yorum yapmışlar makinanın iyi olduğu hakkında inanılır gibi değil,ekranı berbat,640*480 videoda yoktu,her bakımdan sınıfta kaldı gerçi ben 185 TL ya almıştım ertesi gün sattığımdan 30 TL zararla kurtardım ama arkadaşın kötü olmuş ya:(
  • quote:

Orjinalden alıntı: mert007

Evet haklısın katlettim ama sinirden öyle yazdım ve W-290 nın özelliklerine bakarsanızda çok iyi ir makineymiş gibi duruyor ama işin aslı öyle değil.Ayrıca bi ara bana türkçe dersi verirseniz sevinirim.

"we kamera gii foto çekiodu" demişsiniz.. Türkçe dersine gerek yok bence, siz de doğrusunu biliyorsunuz..

Compact makina tavsiyesi isteyen arkadaşlarima ve forumdaki konularda canon ,panasonic ,fuji tavsiye ettim şu ana kadar. Siz de almadan keşke araştirsaydiniz.. Sonuçta 800TL az bir miktar değil. Ayni makinayi kullanan arkadaşlarla fikir aliş-verişinde bulunmanizi tavsiye ederim ,belkide gözden kaçirdiklariniz vardir..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mboyaci -- 7 Nisan 2009; 14:18:37 >
  • Sağol anlayışın için ben sadece insanları uyarmak istedim evet sony iyi bir marka ama carl-zeiss optik falan yazıp insanlar benim gibi kanıyor.Farkındaysanız fotoğraf makinesi konusunda berbat dedim sony nin ben psp sine tv sine ve teline hayranım ve kullanıyorum.
  • Baktım forumlara bazı sitelerde yorumlara baktım herkez leyla iyi diyor birde sony birde üstüne optik steadyshot carl zeiss lens eklenince insanın kötü olacağı aklının ucundan geçmiyor.
  • quote:

Orjinalden alıntı: mboyaci

quote:

Orjinalden alıntı: mert007

Evet haklısın katlettim ama sinirden öyle yazdım ve W-290 nın özelliklerine bakarsanızda çok iyi ir makineymiş gibi duruyor ama işin aslı öyle değil.Ayrıca bi ara bana türkçe dersi verirseniz sevinirim.

"we kamera gii foto çekiodu" demişsiniz.. Türkçe dersine gerek yok bence, siz de doğrusunu biliyorsunuz..

Compact makina tavsiyesi isteyen arkadaşlarima ve forumdaki konularda canon ,panasonic ,fuji tavsiye ettim şu ana kadar. Siz de almadan keşke araştirsaydiniz.. Sonuçta 800TL az bir miktar değil. Ayni makinayi kullanan arkadaşlarla fikir aliş-verişinde bulunmanizi tavsiye ederim ,belkide gözden kaçirdiklariniz vardir..

mboyaci
    dediği gibi makina alacak arkadaşların(yalnız makina içindeğil)bir ürün alırken sonradan pişman olmamak için mutlaka araştırmak gerekiyor.az para verilmiyor.parada kolay kazanılmıyor.sormak ayıp değil öğrenmemek ayıp.
    bence üründen memnun kalmadıysanız çekinmeyin aldığınız yerden ya ürünü değiştirin yada geri verin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi netün -- 7 Nisan 2009; 14:31:59 >

• İnanın çok araştırdım.
  • Bence de ürünü geri iade edin, yerine forumda tavsiye edilen ürünlerden herhangi birini alın, pişman olmazsınız...

mesela fuji f100fd her mağazada bulunabilecek bir ürün, donanimhaber forumda birçok kişi tarafından uzunca bir zamandır tavsiye ediliyor.
    Ben de uzun araştırmadan sonra panasonic TZ7 ye karar verdim, iso olayı biraz daha zayıf diğer makinalara göre, fakat tam bir gezi makinası, ürünün çıkmasını bekliyorum.
    diğer seçeneklerim;
    fuji-f200exr ya da fuji-f100fd
    sony T900 (+ları 720p video çekim özelliği ve aşırı derece kompakt olması ve dev ekran)

Sony w290 benim de seçeneklerim arasındaydı, ama fotoğraf makinasında sony den uzak durun cümlesine çok rastladım bu sayfalarda. Zor iş bu dijital foto işi, firmalar iyice pişkin oldu artık. Canon gibi bir firma a serisinde bayadır kötü işler yapıyor ve gayet janjanlı bir şekilde pazara sunuyor, çok iyi zannediyoruz. Özellikle model numaraları işinin iyice bk çıktı.

• Kötülemek yerine ,çektiğiniz fotoğraflardan buraya bir kaç örnek koyarsanız (hangi saatte, hangi ortamda ve hangi ayarda) sanırım daha iyi olacaktır.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.