Şimdi Ara

Sony Vaio Eridi.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
1.289
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar öncelikle merhaba. Başıma gelmiş bir olayı insanların bilgilenmesi ve dikkatli olması konusundu uyarmak için sizlerle paylaşıyorum.
    Sony Vaio marka SVF1521VSTW modelli notebookumu linkte LINK görüldüğü üzere vatan bilgisayardan satın aldım. 1 aydan üç-dört gün fazla oldu. Laptopu ses sistemim ile beraber kullanıyorum.Başlarda hiçbir problem yoktu fakat bir gece ses sisteminden çıkarttıktan sonra hoparlörden ses gelmedi sadece bass'lardan geliyordu. Öğrenci olduğum için ve İstanbuldan satın aldığımdan dolayı garanti belgelerini bilgisayarın yeni olmasından dolayı yanıma almamıştım. Bu yüzden geri İstanbula dönene kadar bu şekilde kullanmaya devam ettim. 1 hafta geçmeden bilgisayarın alt kasasında erimeler meydana geldi. Bundan önceki Lenovo bilgisayarımı garantide 1,5ay bekledikten sonra değişim kuponunu aldım ve bu şimdiki Sony Vaio almıştım. Artık garantilerle uğraşmaktan bıktığımdan dolayı ve illallah ettiğimden ötürü Sony'e güvenip onu satın aldım. Hani artık yeter rahat rahat bilgisayarımı kullanabileyim. 1 ay sonra başıma bunlar geldi. Bıkkınlık ve bezginlik ile sadece size bir soru sormak istiyorum. Yahu arkadaşlar bilgisayar hiç erir mi ya? Sony Vaio eridi gözümün önünde. Ben bilgisayar başında değilken bu olay kaynaklansa ve yangın çıksa daha kötü sonuçlar doğursa ne olacaktı? Bu bilgisayarların sigorta sistemleri yok mu? Tamam evdede sigorta sistemi var fakat bıraksam o halde yanana kadar devam edecekti. Teknik servisin bile başına gelmemiş bir olay. Bildiğiniz erimeye başladı kokular gelmeye başladı. Bıraksam hiç tereddüt etmeden kendini imha edecekti. Bu durumla karşılaştım yeni bir bilgisayar talep etme şansım var mı? Bu konuyu açmamdaki neden ise insanların başıma gelmiş bir olaydan dolayı bilgilenmesidir.

Herkese okudukları ve yorumladıkları için teşekkür ediyorum umarım kimsenin başına böyle bir olay gelmez. Artık servisler ile uğraşmaktan bıktım. Yalanın bini bir para.

Sony Vaio Eridi. Sony Vaio Eridi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi heavy_guy -- 25 Eylül 2013; 15:13:55 >

• ucuz malzemeden mi yüksek ısı dan mı...
  • heavy_guy H kullanıcısına yanıt
    Vakit kaybetmeden cihazı servise gönderin ve değişim-iade isteyin. Bu arada oyun oynarken mi, yoksa normal kullanımda mı ısınma yaptı?
  • Hayır oyun oynarken de değiil, bilgisayarı zorlayacak herhangi bir aktivite de yokken oldu bunlar. Durup dururken yani. Çok tehlikeli bir durum değil mi bu nasıl olabilir aklım almıyor.
  • Hocam merhaba bu ısıdan kaynaklı bir erime gibi duruyor, cihazda büyük ihtimal kısa devre problemi mevcut bu da doğal olarak yüksek sıcaklık açığa çıkarmış gibi görünüyor. Tavsiyem acilen servise gönderin bu halde kullanmanız hiç güvenli değil.. Ayrıca bu durumu fotoğraflarla birlikte sony merkezine e-mail atmanızı tavsiye ederim
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cobra32

Hocam merhaba bu ısıdan kaynaklı bir erime gibi duruyor, cihazda büyük ihtimal kısa devre problemi mevcut bu da doğal olarak yüksek sıcaklık açığa çıkarmış gibi görünüyor. Tavsiyem acilen servise gönderin bu halde kullanmanız hiç güvenli değil.. Ayrıca bu durumu fotoğraflarla birlikte sony merkezine e-mail atmanızı tavsiye ederim

Anlaşılır gibi değil. Kesinlikle merkeze ileteceğim. Utanırlar belki. Gözümde prestiji kalmadı zaten. Varsa yoksa Apple artık :)

• quote:

Orijinalden alıntı: ncap

Bu seride kasa inceltilmiş ama ne yazık ki ısınma yapıyor.. Bendeki E serisiyle kıyaslayınca daha zarif bir tasarım olmuş ve çift ekran kartı desteğiyle gt 740m ile de daha stabil bir makine olması gerekiyor aslında..

Tamam ısınma olabilir ama oyun oynanmıyorken ve ısınma gerektirecek hiçbir şey yokken başa geliyor bu durum. Ayrıca tasarımı özellikleri gayet hoş.(tu) Bilgisayar daha çok yeni toz bile almamıştır fanı, her şeyi sıfırken duruma bakın özetle kalite kalmadı artık hiçbir markada. Apple pahalı fakat tüm ürünlerinde kalitesini koruyor. Sony ise batışının başlangıcını bana vermiş olduğu laptop ile yaptığını düşünüyorum :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: heavy_guy

Arkadaşlar öncelikle merhaba. Başıma gelmiş bir olayı insanların bilgilenmesi ve dikkatli olması konusundu uyarmak için sizlerle paylaşıyorum.
    Sony Vaio marka SVF1521VSTW modelli notebookumu linkte LINK görüldüğü üzere vatan bilgisayardan satın aldım. 1 aydan üç-dört gün fazla oldu. Laptopu ses sistemim ile beraber kullanıyorum.Başlarda hiçbir problem yoktu fakat bir gece ses sisteminden çıkarttıktan sonra hoparlörden ses gelmedi sadece bass'lardan geliyordu. Öğrenci olduğum için ve İstanbuldan satın aldığımdan dolayı garanti belgelerini bilgisayarın yeni olmasından dolayı yanıma almamıştım. Bu yüzden geri İstanbula dönene kadar bu şekilde kullanmaya devam ettim. 1 hafta geçmeden bilgisayarın alt kasasında erimeler meydana geldi. Bundan önceki Lenovo bilgisayarımı garantide 1,5ay bekledikten sonra değişim kuponunu aldım ve bu şimdiki Sony Vaio almıştım. Artık garantilerle uğraşmaktan bıktığımdan dolayı ve illallah ettiğimden ötürü Sony'e güvenip onu satın aldım. Hani artık yeter rahat rahat bilgisayarımı kullanabileyim. 1 ay sonra başıma bunlar geldi. Bıkkınlık ve bezginlik ile sadece size bir soru sormak istiyorum. Yahu arkadaşlar bilgisayar hiç erir mi ya? Sony Vaio eridi gözümün önünde. Ben bilgisayar başında değilken bu olay kaynaklansa ve yangın çıksa daha kötü sonuçlar doğursa ne olacaktı? Bu bilgisayarların sigorta sistemleri yok mu? Tamam evdede sigorta sistemi var fakat bıraksam o halde yanana kadar devam edecekti. Teknik servisin bile başına gelmemiş bir olay. Bildiğiniz erimeye başladı kokular gelmeye başladı. Bıraksam hiç tereddüt etmeden kendini imha edecekti. Bu durumla karşılaştım yeni bir bilgisayar talep etme şansım var mı? Bu konuyu açmamdaki neden ise insanların başıma gelmiş bir olaydan dolayı bilgilenmesidir.

Herkese okudukları ve yorumladıkları için teşekkür ediyorum umarım kimsenin başına böyle bir olay gelmez. Artık servisler ile uğraşmaktan bıktım. Yalanın bini bir para.

Gecmis olsun. Dava bile etsen kazanirsin bence

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• geçmiş olsun kardeşim. ilk kez böyle bir olay duyuyorum. İyiki patlamamış, yangın çıkarmamış. firma hatası vardır muhtemelen. dava açsan kazanırsın.

• Valla kardeş bu cihaz ev yakar :) geçmiş olsun demek online oyun oynasan gece kasılması için açık biraksan pc yi cihazdan geriye bir şey kalmicak.

• quote:

Orijinalden alıntı: heavy_guy

Arkadaşlar öncelikle merhaba. Başıma gelmiş bir olayı insanların bilgilenmesi ve dikkatli olması konusundu uyarmak için sizlerle paylaşıyorum.

geçmiş olsun daha önce de buna benzer şeyler yaşayanlar olmuş o nedenle ben soğutucusuz kullanmıyorum mümkün mertebe.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.