Şimdi Ara

______SONY VAIO KULLANICILARI_______ (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
314
Cevap
0
Favori
28.710
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: belmont

ender kardes vaio nun bir suru ivir ziviri var dogru, bende format aticam ama atmadan once ise yarar seyleri nasil tekrar kullanabilirim bi bilgin varmi? mesela Audio Filter, Vaio Zone ,Vaio Media gibi birsuru bisi var yada ise yarayan baska seyler varmi bildigin ben yeni aldim yabancisiyim da biraz yardimlarin icin simdiden tesekkurler.

Aşağıda Foto/linke tıkladığında, nasıl yapacağını gösterdim...

Selamlar...

______SONY VAIO KULLANICILARI_______

• quote:

Orjinalden alıntı: mbatu

1 - göreceliden kastım zevkler insanlara göre değişebilir ama ben çok beğendim tasarımını
    2 - ses kartı harika bişey yanılmıyorsam 7+1 kadar destekliyor evet harici hapörlörlerde kullandın ama bilgisayarın biosuna girip ses ayarını 4 ten 8 çıkarırsanız ve media playerin de ekolayzerini sonun kadar açarsanız çok büyük mekanlar dışında harici hapörlör kullanmanıza gerek yok (yüksek sesle müzik dinlemeyi sevenler için bişey demiyorum)
    3 - ısınma oluyor ama rahatsız edecek boyutta değil
    4 - oyun olarak medal of honor pacifici oynuyorum bu oyunu oynayanlar bilir ne kadar güçlü bir ekran kartı istediğini

1 - Ben ce de güzel tasarım
    2 - Ya ciddi olamazsın 5.1 de yeter de artardı bile..5.1 için ses kartı almayacağımız anlamına mı geliyor???????
    3 - Güzeeel, e normal o kadar
    4 - Evet maalesef biliyorum ki o zaman ekran kartı çok yeterli.....

Yaa bi de ilk açılış hızı nasıl..Kimisi A serisi vaiolar için cart diye açılıyor demiş, ki sanıyorum baı başlat programlarını kaldırmıştır....Doğru mu bu???

Şimdiden teşekkürler..

• Bence dış görünüş olarak A serisi çok daha başarılı....
  • pat diye açıldığı yok bunu yapanlar yazılım ile ilgili ayarları yapmışlardır
  • Anaaaa ya vaioların duo ları gelmiş....Fe serisi diye yeni bi seri...Vaiolar araba fiyatı idi e bunla bi daire alınır mı acaba??? :O
  • cok tesekkurler turkishsun bilgi icin
  • cok tesekkurler turkishsun bilgi icin
  • @turkishsun
    pil e ait ağırlık ve boyut ile ilgili detaylı bilgilendirme için teşekkürler

kullandığımız ürünlerde yedek pil bulamadığımız için (msi510c ve w7600) sorunu tamamen kökünden çözdüm.

eminimki sizin pilinizden daha uzun süre çalıştıracaktır hem fiyatı da uygun :))

tek problem 6.5 kg.

http://www.hepsiburada.com/productdetails.aspx?categoryid=510&productid=bd46269

saygılar

• Arkadaslar bende katıldım aranıza:)ama bi sorunum war oyun oynarken fln widescreen kullanamıyorum ekranı!15 inch gibi oluyo sağdan ve soldan bosluklar war!ne yapabilirm acaba?
  • quote:

Orjinalden alıntı: DjLeTHaL

Arkadaslar bende katıldım aranıza:)ama bi sorunum war oyun oynarken fln widescreen kullanamıyorum ekranı!15 inch gibi oluyo sağdan ve soldan bosluklar war!ne yapabilirm acaba?

Merhaba, Hoşgeldin ve hayırlı olsun...
    Soruna gelince oyun ayarlarından cozunurluluk ayarını değiştirmen yeterli... Örnek(Genel olarak); Option-Graph. video mode... Altta resimde COD2 den ornek verdim...

Selamlar...

• turkish sun 128 mb nvidia ge force go 6400 ekran kartım war ve cözünürlülük ayarlarında 1024*768 yok en fazla 1024*768!ve bildiim kadarıyla widescreen oması icin bu ayarın 1280*800 gibi 16:9luk bi orana sahip olması lazım!bi arkadasım 64mb ati x600 ile most wantede catır catır oynadıgını sölüyo widescreen olarak onun ekran kartı daha mı ii acaba?
  • Senin ekranının da 1280*800 desteklemesi gerek diye biliyorum, yanılıyormuyum... Sitesinden tekrar kontrol etmende fayda var derim... Ayrıca 1024*768 ile 1280*800 arasındaki farkı alttaki resimde gorebilirsin...

Selamlar...

• Bu arada Turkishsun ne kadar canlı bir ekranmış
  • Bugün Bimeks 'te 2 tane BX kasa Vaio inceledim.. İkisinde de sağ kısımda ciddi ısınma vardı.. Özellikle alt tarafta... Standby durumunda bile bu kadar ısınıyorsa, bir oyun falan oynansa ne olur acaba merak ettim doğrusu...

Ama ekranları cidden üst düzey.. oradaki bütün notebookları gölgede bırakıyor... sağ-sol, yukarı-aşağı hangi açıdan bakarsan bak, bu canlılık kaybolmuyor
  • @turu
    @esarikaya; ekran bahsettiğin gib geniş açılardan bakıldığında da görüntüde bozulma olmuyor, ısınma olayıda o gordugun ısıyı gecmiyor kasa, oyun oynasanda cok uzun sure kullansanda aynı sıcaklık var...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Turkishsun -- 3 Mart 2006; 15:52:38 >
  • Sanırım @bimekan dediğin ben oluyorum

Peki, bu sağ tarafta hangi bileşen var : cpu, ekran kartı, HDD ?

Bana sanki HDD varmış gibi geldi, baya geniş bir alan ısınıyor çünkü.. hatta o kadar sıcak ki, dizüstüne falan koyamazsın yani...

Bir de, cihazın standby ile yüklü olması arasında bir ısı farkı olmaması da ilginç değil mi ?
  • quote:

Orjinalden alıntı: esarikaya

Sanırım @bimekan dediğin ben oluyorum

Peki, bu sağ tarafta hangi bileşen var : cpu, ekran kartı, HDD ?

Bana sanki HDD varmış gibi geldi, baya geniş bir alan ısınıyor çünkü.. hatta o kadar sıcak ki, dizüstüne falan koyamazsın yani...

Bir de, cihazın standby ile yüklü olması arasında bir ısı farkı olmaması da ilginç değil mi ?

Kusura bakma, kullanıcı listesini guncelliyordum, aklımda kalmıs bimekan sanırım, kafa karısıyo bazen bu listeyi guncellerken, karman corman kodlar var...

Elbette stanby ile yuklu olsugu zaman arasında ısı farkı var, yani ilk 1 saat kullanımından sonra biraz artıyor ve bu sabitleniyor demek istedim... Sağ tarafta tam olarak ne olduğunu bilmiyorum ama hdd ve/veya işlemci olması gerekiyor bu ısı kaynağı için...

• turkishsun ekranım destekliyo 1280*800 acaba ekran kartından kaynaklınıyo olabilr mi sorun?
  • selam turkishsun,
    abi ben baktim benim bilgisayardaki senin bana gosterdiginden farkli
    bendeki vaio recovery tools segmesinin yanindan ok cikiyor bes tane secenek cikiyor -create recovery discs
    -reinstall applications or drivers
    -restore c drive
    -restore complete system
    -restore windows only diye bu 5 segmeler var. sana goruntuyu yapistirim dedim ama dosya yapistirmak nasil oluyo bilmiyorum forumda. senin dedigin pencere cikmadi bu 5 islemide tiklayinca
  • merhabalar.bende SONY VAIO S5XP/B var.vede mükemmel bir bilgisayar.Öyle denildiği gibide altı ateş gibi olmuyor.ben saatlerce proje
    çalıştığım halde cihazın fanları müthiş çalışmakta vede mükemmel bir sessizlik sunmaktadır.bu benim 2.vaio um.Almak isteyen arkadaşlara şiddetle tavsiye ediyorum.
    ıntel pentium M760 2 GHZ
    1 GB / Go (1*1 GB /Go)
    HDD:100 GB
    WLAN:802.11 b/g
    13.3 WXGA X-Black LCD
    Doublenlayer DVD_+RW
    NVIDIA Ge force Go 6400 with TurboCahce supporting 128 MB /Mo
    XP PROF.
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.