Şimdi Ara

______SONY VAIO KULLANICILARI_______ (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
314
Cevap
0
Favori
28.710
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Sony VAIO VGN-BX196VP notebooku 1099 euro + kdv

Özellikleri
    1.73 ghz
    512 ram
    128 mb paylaşımlı ekran kartı
    15.4"

Arkadaşlar bu özellikli bi notebooku 3-4 sene sadece yazılım, web tasarımı, çizim vb çalışmalar için sorunsuz kullanabilir miyim?
  • quote:

Orjinalden alıntı: amele77

merhabalar.bende SONY VAIO S5XP/B var.vede mükemmel bir bilgisayar.Öyle denildiği gibide altı ateş gibi olmuyor.ben saatlerce proje
    çalıştığım halde cihazın fanları müthiş çalışmakta vede mükemmel bir sessizlik sunmaktadır.bu benim 2.vaio um.Almak isteyen arkadaşlara şiddetle tavsiye ediyorum.
    ıntel pentium M760 2 GHZ
    1 GB / Go (1*1 GB /Go)
    HDD:100 GB
    WLAN:802.11 b/g
    13.3 WXGA X-Black LCD
    Doublenlayer DVD_+RW
    NVIDIA Ge force Go 6400 with TurboCahce supporting 128 MB /Mo
    XP PROF.

Yukarıda da söylemiştim; benim bahsettiğim ısınma BX serisi notebooklar için geçerli.. Diğer serileri incelemedim.. Boş bir vaktin olduğunda bimeks 'lerdeki BX serisi notebooklardan birinin sağ tarafını kontrol et, özellikle de sağ alt tarafını...

• Merhaba;
    eserikaya en son cevabını dün okuyamamıştım ama diğer yorumları okudum. Bimekse cmts ve dün gittim.
    Cmts günü akşama doğru notebooka baktım ve gerçekten makina herhalde sabahtan beri açıktı ki gerçekten sıcaktı (Sol üst ve sağ alt (touch path e biraz ortalarına doğru)).
    Genel görünüşü hoşuma gitti, parlak ekran oluşu 3-4 sene (eğer sağlam bir şekilde kullanırsam) beni yormadan kullanabileceğimi düşündüm. Genelde evde, okulda vb yerlerde masada kullanacağım bana faydası yanımda kolay taşıyabilmem olur dedim. İlk defa notebook alıcağımdan kaliteli bişey olsun istedim ve ilk defanın günahı olmaz diyerekten dün (akşama doğru)
    Sony VAIO VGN-BX196VP notebooku 1099 euro + kdv
    Özellikleri
    1.73 ghz
    512 ram
    128 mb paylaşımlı ekran kartı
    15.4"
    aldık.
    Gazetelerde ve broşürde Yazıldığı gibi kamerası ve bluetooth yok.
    Kullanma taimatında ilk açılışta bataryayı tam doldurmayı ve bitene kadar kullanmamı yazıyordu aynen yaptım. Açıldığında 2 saat 33 dk yazıyordu (ne kadar sürdü zamana tam bakmadım ama doğrudur herhalde)
    Windows u kurarken herşeyi Türkçe seçtim. Klavye Türkçe karakterleri yazıyordu. Ama bugün açtığımda Türkçe karakterleri yazmıyordu. Bi de C çalışırken # işaretini metin belgesinde yazıyor C programında yazmıyor(Bi türlü yazamadım).
    (support diye bir bölüm vardı onuda kullandım denetim masası içindeki diller bölümünü türkçe yaptım)
    Evde P3 870 MHZ işlemcili masaüstü bilgisayarda yazı yazarken bazen donuyor ve sonra yazı teker teker dökülüyordu. Bu bilgisayardada aynı şeyler oluyor. Acaba windowsla gelen programlar mı ağırlaştırıyor.
    Bide notebokla beraber hiçbir cd gelmedi. Bilgisayarın harddiskinde driver ve windows yüklüymüş açılırken F10 a basıldığında tekrar kendi windows ve driver ları yüklüyormuş (Ben bu olaya çok şaşırdım yani iyi bişey herhalde).
    Turbo C açıkken fan devanlı çalışıyor. Fan Sesi diğer notebooklar ile karşılaştırmadım ama beni biraz rahatsız etti. Müzik, video izlerken Cd kopylayıp,yazarken arada 3-4 sn(en çok 10-15 sn arası) ye çalışıyor.

yaklaşık 5 saat kulladım bilg. da ilk gördüklerim bunlar. Acaba yazdığım sorunlar sizde oluştu mu? Nasıl halledebilirim?
    İyi günler.

• sayın hozmen,
    bende bimeks'ten sony vaio vgn-bx196vp almayı düşünüyorum. (fiyat çok cazip geldi) ısınma sorunu hakkında biraz daha bilgilendirirseniz sevinirim. rahatsız edici boyutta mı?? malum dizüstünde taşıyacağız. uzun süre kullanımdan sonra mı meydana geliyor, yoksa 1 saat çalıştığında da mı aynı sorun meydana geliyor. yanıtlarınız için şimdiden teşekkür ederim.
  • quote:

Orjinalden alıntı: phoenixx

sayın hozmen,
    bende bimeks'ten sony vaio vgn-bx196vp almayı düşünüyorum. (fiyat çok cazip geldi) ısınma sorunu hakkında biraz daha bilgilendirirseniz sevinirim. rahatsız edici boyutta mı?? malum dizüstünde taşıyacağız. uzun süre kullanımdan sonra mı meydana geliyor, yoksa 1 saat çalıştığında da mı aynı sorun meydana geliyor. yanıtlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Bence başkalarının yorumunu beklemeden kendin uğra bir bimeks 'e... bazı şeyleri insan bizzat kendisi görmeli çünkü kişiden kişiye değişebiliyor yorumlar..
  • ankara bimeks'te sony vaio vgn-bx196vp bittiği için kontrol şansım yok. çarşambaya geleceğini söylediler (belki salı'da olabilirmiş). onun için kullanıcıların görüşlerini almak istedim.
  • Slm,

bende ayni makinadan aldim gecenlerde, alet kapali iken "zzzz" diye bi ses geliyo makinanadan ve sarji gercekten az gidiyo, pil tam dolu iken 3 saat 15 dak gosteriyo ama 1 bucuk saat anca kullanabiliyorum neden anlamadim. Teknik servisle gorustum hem makinadan gelen ses hemde pil omrü normal dediler....Sende durumlar nedir acaba ozellikle senin makinadan da kapali ilen "zzzzz" seklinde bi ses surekli geliyomu???
  • benim makina sony vaio bx196vp

sorum hozmene...
  • benim makina bx195vp.196 dan tek farkı ekranının 15 olması.anladığım kadarıyla bu bataryanın az gitmesi ve ısınma problemi bx195vp ve bx196vp kullanıcılarının tümünde mevcut.ben alacak olan arkadaşlara çok da fazla tavsiye edemiyorum açıkçası.
  • Sony Vaio VGN-FE11S

Taksitli Fiyat : 24 X 178 YTL
    Fiyatı : 1.849 € + KDV
    KDV Dahil : 3.461,24 YTL
    Havale/EFT/Nakit indirimli : 3.357,40 YTL

İŞLEMCİ
    İşlemci Intel® Core™ Duo Processor T2400 1.83GHz 667 Mhz
    RAM 1 GB DDR2 533 Mhz
    HDD 160 GB SATA HDD
    İşletim Sistemi Microsoft Windows XP Media Center Edition 2005 Eng.
    DVD+R DL WRITE 4X (MAX.)
    DVD+R WRITE 8X (MAX.)
    DVD+RW WRITE 8X (MAX.)
    DVD-R WRITE
    DVD-RW WRITE
    CD-R WRITE
    CD-RW WRITE
    CD Read
    DVD Read 8X (MAX.)
    6X (MAX.)
    24X (MAX.)
    16X (MAX.)
    24X (MAX.)
    8X (MAX.)

Ses Çıkışı Intel® High Definition Audio Support, 3D Audio
    Batarya Lithium ion
    Batarya Ömrü 2-3,5 saat

Araçlar Intel® PRO/Wireless 3945ABG & Integrated Bluetooth
    Built-in Camera and Microphone

Modem Integrated V.90 Modem (RJ-11)

Chipset Intel® 945GM

Ekran Kartı NVIDIA® GeForce™ Go 7400 with TurboCache™ supporting 256MB

Ekran Ölçüsü 15.4” WXGA display (1280x800) with XBRITE™ technology
    GENEL
    Model VGN-FE11S
    NETWORK
    Network Bağlantıları 10Base-T/100Base-TX Fast Ethernet (RJ-45)

ÖLÇÜLER VE AGIRLIK
    Derinlik 274.5 mm
    Yükseklik 26-35.3 mm
    Ağırlık 2.8 Kg
    Genişlik 366 mm

Desteklenen Slotlar • Docking station connector • i.LINK™ (IEEE1394) S400 • AV OUT jack
    • 3 x USB 2.0 (High/Full/Low-speed) Type A connector • Monitor (VGA)
    • External speakers or headphones • DC In (AC adapter) • Microphone connector
    •Multi-card Reader
    1 (with a supplied adaptor, including Memory Stick™ Standard Size, Pro, high-speed data transfer compatible, xD, SD, SMC, MMC Compatible)
    S-Video

Voltaj AC 110/230 V
    Güç Kaynağı Harici
    Frekans 50/60 Hz

Slot Multi-card Reader
    1 (with a supplied adaptor, including Memory Stick™ Standard Size, Pro, high-speed data transfer compatible, xD, SD, SMC, MMC Compatible)

Yazılımlar Anti-Virus and Recovery Software: Norton® Internet
    Security™ 60-Day Subscription, TrendMicro™ Anti-
    Spyware 30-Day Trial, VAIO® Security Center,
    VAIO® Update software, VAIO® Recovery Wizard
    software, VAIO® Support Central
    Supplied Software: Adobe® Photoshop® Album
    Starter Edition, Intuit® Quicken® 2005 New User
    Edition (previous Quicken users may require
    additional upgrade), InterVideo® WinDVD®,
    Microsoft® Works 8.5 60-Day Trial Version of
    Microsoft® Office 2003 (Student/Teacher Edition),
    Roxio® DigitalMedia SE
    Sony® Original Software: Click to DVD® - DVD
    Creation, DVgate Plus™ - Digital Video,
    SonicStage® Mastering Studio - Audio Mastering
    and Remastering, SonicStage® - Digital Music, VAIO
    Media™ - Network File Sharing, Image Converter -
    PSP Transfer, 60-minute Trial Version of Wheel of
    Fortune®, 60-minute Trial Version of Jeopardy®

arkadaşlar sizce nasıl bir makine bir de FJ serisi gibi renkli kasası yokmudur bunun kız arkadaşıma hediye alacamda :)))

• İşletim Sistemi Microsoft Windows XP Media Center Edition 2005 Eng.
    bu nedir daha önce böle bir şey duymamıştım
  • oho oooo saat 10.00 olmuş vaio kullanıcıları hala uyuyormuuuuuuuuuuuuuuuuuu
  • arkadaşlar sorularıma cevap gelmemesine rağmen hala yazmaya devam ediyorum :)
    parmak izi okuma bx serisine mi özel yoksa FE serisindede bu özellik varmıdır acaba .

birde şu garanti konus var anladığım kadarı ile türkiyede yetkili bir dibt. yokmuş gerçi istanbul bilişimde öle yazıyor ama anlayamadım bu konuyu ben )

bilgisi olan arkadaşlardan yardım bekliyorum

( artık uyanınya saat 10.44 olduuuu. yoksa uyanacak kimse yokmu ... allahım yoksa hiç vaio kullanıcısı yokmu ben ilkmi olacammmm )
  • quote:

Orjinalden alıntı: badbad

arkadaşlar sorularıma cevap gelmemesine rağmen hala yazmaya devam ediyorum :)
    parmak izi okuma bx serisine mi özel yoksa FE serisindede bu özellik varmıdır acaba .

birde şu garanti konus var anladığım kadarı ile türkiyede yetkili bir dibt. yokmuş gerçi istanbul bilişimde öle yazıyor ama anlayamadım bu konuyu ben )

bilgisi olan arkadaşlardan yardım bekliyorum

( artık uyanınya saat 10.44 olduuuu. yoksa uyanacak kimse yokmu ... allahım yoksa hiç vaio kullanıcısı yokmu ben ilkmi olacammmm )

parmak izi tanmlama için istanbul bilişimin sayfasına bakarsan bilgi edinirsin,

sayı eksik değilse 3 tane firma ithal ediyo vaio ları ve hepsi kendi içinde garanti veriyo gaanti konusuna takılma çünkü sanayi ve ticaret bakanlığı arkanda yani yasal belgeleri olarak ithalat yapıyolar , sony-eurasia getirmiyo ve nedenini de belirtmiyor

• sitede FE serisinin parmak izi özelliği ile ilgili bir bilgi yok...
    FE serisi ile ilgili düşüncelerinizi yazarsanız sevinirim
  • bu dünkü fiyat

Sony Vaio VGN-FE11S

Taksitli Fiyat : 24 X 178 YTL
    Fiyatı : 1.849 € + KDV
    KDV Dahil : 3.461,24 YTL
    Havale/EFT/Nakit indirimli : 3.357,40 YTL

bu da bu günkü

Sony Vaio VGN-FE11S

Taksitli Fiyat : 24 X 220 YTL
    Fiyatı : 2.290 € + KDV
    KDV Dahil : 4.286,77 YTL
    Havale/EFT/Nakit indirimli : 4.158,17 YTL

anlamadım gitti bu işi

http://www.istanbulbilisim.com.tr
  • quote:

Orjinalden alıntı: kazcan80

Slm,

bende ayni makinadan aldim gecenlerde, alet kapali iken "zzzz" diye bi ses geliyo makinanadan ve sarji gercekten az gidiyo, pil tam dolu iken 3 saat 15 dak gosteriyo ama 1 bucuk saat anca kullanabiliyorum neden anlamadim. Teknik servisle gorustum hem makinadan gelen ses hemde pil omrü normal dediler....Sende durumlar nedir acaba ozellikle senin makinadan da kapali ilen "zzzzz" seklinde bi ses surekli geliyomu???

Merhaba;

Öncelikle sana hayırlı olsun. Valla alet kapalı iken ses gelmiyordu. Ses tam olarak nereden geliyor. Daha önce ekranından tiz bi sesin geldiğini forumda okumuştum. Piline gelince ekranını tam parlak yapdıysan normaldir. Bide parlaklık derecesini düşür pilin gösterdiği süre artmalı. bence sorun yok.
    Ben aleti pazartesi aksamı iade ettim. Nedeni gerçekten sağ alt ve touch pad e doğru olan sıcaklıktı. Alt tarafı daha fenadı. İlk 40 dk dan sonra ellerimi terletiyordu. Dedim bi keyboard mı alsam o zaman diz üstünün manası yok. Şu sıralar morelim buna bozuldu işte o kadar hoşuma gitmiştiki bırakması zor geldi.

• slm hozmen,

ses aletin alt kismindan geliyodu ön tarafa dogru...

nerden almistin makinayi acaba? cunku bende iade etmeyi yada baska bi notebook almayi istiyorum . Daha dogru duzgun kullanmadan teknik servise gitti makina...benimde moral sifir yani, alet geldiginde duzgun bile calissa icime sinmedi...
  • quote:

Orjinalden alıntı: kazcan80
    slm hozmen,

ses aletin alt kismindan geliyodu ön tarafa dogru...

nerden almistin makinayi acaba? cunku bende iade etmeyi yada baska bi notebook almayi istiyorum . Daha dogru duzgun kullanmadan teknik servise gitti makina...benimde moral sifir yani, alet geldiginde duzgun bile calissa icime sinmedi...

kazcan80.
    Aletin ön sağında işlemci olduğunu zannediyorum. ses işlemcinin fanından geliyor olabilir.
    Ama fan da olmayabilir çünkü fan üstte olmalı (çünkü makinanın alt tarafı daha sıcaktı) zannedersem fan işlemcinin üst tarafında. Belki hoparlorlerde olabilir diycem ama makina kapalı iken hoparlorde çalışmaz.....
    Valla ne olabilir aklıma başka bişey gelmiyor.

Ben bimeksten almıştım. Oradaki adam aleti uzun bi süre kontrol ettikten sonra makinayı iade aldı. Zaten ben de notebooku kutudan çıktığı gibi aynen geri götürmüştüm.

En iyisi teknik servisin sonucunu beklemek ona göre tavır almalısın.

• quote:

Orjinalden alıntı: gumuscu

Ben bimeksten almıştım. Oradaki adam aleti uzun bi süre kontrol ettikten sonra makinayı iade aldı. Zaten ben de notebooku kutudan çıktığı gibi aynen geri götürmüştüm

Teknik Servis Elemanı
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.