Şimdi Ara

Spring'e lastik

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
6.409
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • 94 model Renault Spring var bende. Sağ ön lastik sürekli iniyor, kabaklıktan gebermeden değiştirmek durumundayım. Ölçtüm biçtim benim lastikler 155-65 ölçülerinde. Fakat bu ölçülerde lastik bulamadım. 175-70 taksam dezavantajları ne olur?

• Yapay Zekanın Yanıtı

Spring Araçları İçin Lastik Ebatları

Spring araçları, bütçe dostu ve yakıt verimlilikleriyle bilinirler. Aracınız için doğru lastik ebatlarını seçmek, güvenli ve sorunsuz bir sürüş deneyimi sağlamak için hayati önem taşır.

Renault Spring Lastik Ebatları

Renault Spring modelleri için üretilen lastik ebatları şunlardır:

• 165/70 R14
    • 175/65 R14
    • 185/60 R15

Renault 9 Spring Lastik Ebatları

Renault 9 Spring modelleri için uygun lastik ebatları ise şunlardır:

• 145/80 R13
    • 155/70 R13
    • 165/70 R13

Dacia Spring Lastik Ebatları

Dacia Spring modelleri için üretilen lastik ebatları şunları içerir:

• 165/70 R14
    • 175/65 R14
    • 185/60 R15

Lastik Ölçülerini Öğrenmek

Aracınız için gereken lastik ebatlarını kullanıcı el kitabınızda veya lastiğinizin yan duvarında bulabilirsiniz. Lastik ebatları genellikle şu şekilde gösterilir:

• Genişlik: Lastiğin yanağından yanağına olan genişliği milimetre cinsinden gösterilir.
    • Aspec Oranı: Bu, lastiğin genişliğinin yüksekliğine oranını yüzde olarak gösterir.
    • Çap: Bu, lastiğin iç çapını inç cinsinden gösterir.

Önemli Hususlar

• Uygun olmayan lastik ebatları güvenlik risklerine yol açabilir.
    • Lastiklerinizi düzenli olarak kontrol edin ve aşınma veya hasar belirtileri olup olmadığını inceleyin.
    • Lastiklerinizi yetkili bir lastik bayisine taktırın.
    Yapay Zekanın Yanıtını Genişlet
  • Ben dün itibari ile 94 model Spring aracımın 155/80/13 olan lastiklerini 175/70/13 ölçüleri ile yeniledim. inanın aracın sürüşü belirgin bir şekilde değişti. çok daha stabil gidiyor ve güvenli oldu. çekişini değiştirmedi. aksine direksiyonun daha bir rahatladığını hissettim.
  • çok merak ettim lastikleri değiştirince direksiyondaki hantallıkta gitti mi
  • Herkese öneririm. 4 lastiği de 175-70 yaptım, hem lastik yeni olunca direksiyon rahatladı, hem amörtisörler inanılmaz rahatladı, hem de performans çok arttı.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.