Şimdi Ara

Squat Yaparken Kasık Ağrısı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
14
Cevap
0
Favori
3.534
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • 5x5 programını yapıyorum 3 aydır. En son 92.5 kilo squat yaptım ancak 70'lere çıktıktan sonra bel ve kasığımda ağrı olmaya başladı. Aşağıya eğilirken kasıklarım ağrıyor baya, sonrasında da gün içinde bacağımı açtığımda, yürürken falan ağrı oluyor sizce yapmayı bırakmalı mıyım ? Daha yüksek ağırlık kaldıranlar nasıl yapıyor ? Hareketin formu mu yanlış acaba anlayamadım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kingfbolu -- 30 Aralık 2020; 16:17:14 >

• 3 ay yapmısşın zaten bırakıp push pull legs geçmeni öneririm, haftada 3 gün squat bayıyor insanı. burdaki bilim tayfasına da hiç bakma derim 3 ayda 5x5 seni estetik olarak ne kadar değiştirdi merak ediyorum :D böyle dememin sebebi 1 yıl 5x5 yapılmasını öneren çok bilmişler var..

• daha güçlü kasıklar mı istiyorsun ? 5x5 fullbody yap gitsin.

• quote:

Orijinalden alıntı: Peter Jones

3 ay yapmısşın zaten bırakıp push pull legs geçmeni öneririm, haftada 3 gün squat bayıyor insanı. burdaki bilim tayfasına da hiç bakma derim 3 ayda 5x5 seni estetik olarak ne kadar değiştirdi merak ediyorum :D böyle dememin sebebi 1 yıl 5x5 yapılmasını öneren çok bilmişler var..

Ağırsağlamın 3x5 programıyla güray hypertrofi arasında kaldım sen hangisini önerirsin ?

• Usta bir tarafın ağrıyorsa ya hareketin formunu doğru yapmıyorsundur, ya da vücudunun şekli o hareketi yapmaya elverişli değildir. Eğer ağrı varsa hiç üstelemenin anlamı yok, 50 tane farklı hareket var yapabileceğin. Squat, deadlift, bench press en fazla sakatlık riski yaratan hareketler yüksek ağırlıkla ve birden çok kas grubu kullanılarak yapıldığı için.

Senin hamstring, glute, calf vs. kasların birlikte çalışırken 90 kilo ile tekrarını yaparsın ama bu kasların stabilizasyonunu sağlayan küçük kas grupları ve eklemler de var. Bu tekrarlarda yük paylaşımı yapılırken bu güçsüz bölgelere yüksek baskı uygulandığı zaman sakatlanmak çok kolay oluyor.

• kingfbolu K kullanıcısına yanıt

2 günlük güray hypertrophyi yapıyorum haftada 4 gün şeklinde. Hoşuma gitti tavsiye ederim ama daha sonuçları hakkında yorum yapabilmem için erken

• OzzyKHAN178 O kullanıcısına yanıt

Ben de onu düşünüyorum ama şu drop set ve süper set nasıl oluyo mesela 1x drop demiş lateral raisede 3xdrop demiş tam anlayamadım nasıl olduğunu.

• Muhtemelen yeterince ısınmadığın için kasıklarda ağrı yaşıyorsun. Zamanında ben de yaşamıştım, ısınmaya ve mobiliteye biraz daha önem gösterince kalmadı ağrı falan.

• kingfbolu K kullanıcısına yanıt

Hocam benim anladığım son setin ardına 3 kez düşürüceksin gibi 3x yapanda mesela 10 kg lateral raise arkasına 7.5, 5, 2.5 şeklinde tükenişe kadar yapıyorum ben. 1x yazanda direkt %60a falan düşürüyorum tükenene kadar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OzzyKHAN178 -- 8 Ocak 2021; 23:18:2 >
  • OzzyKHAN178 O kullanıcısına yanıt

Teşekkür ederim ben de ona geçeyim bari, 3 aydır yapıyorum ama ağır gelir mi bilemedim.

• Hocam bu ağrı bende de oluştu siz bu sorunu çözdünüz mü ? teşekkürlerimle.

• Geçen gün denk geldim sporda kasık ağrısı neden olur yazmışlar bir okuyun bence.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi potpori89 -- 15 Ağustos 2021; 22:22:20 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.