Şimdi Ara

SsangYong Tivoli Almak

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
26
Cevap
1
Favori
2.963
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 2015 model Peugeot 208 kullanıcısıyım. Artık aracı değiştirmek istediğim için alternatiflere yöneldim, SUV modellere öncelik tanıdım. Aramızda SsangYong Tivoli kullanan var mı acaba, ya da bilgisi olan var mıdır? 208'i satıp Tivoli'ye geçmek mantıklı mıdır? Değer mi? Çünkü artık 208 hem boyut anlamında hem de beygir anlamında yetersiz gelmeye başladı. SsangYong'un kaliteli bir marka olduğunu duydum, tabi piyasası hiç yok denecek kadar az,farkındayım. Tavsiye eder misiniz, satmak istendiğinde durumlar ne olur veya bakımlarda yedek parça durumu hakkında sorun yaşar mıyım? Düşündüğüm Tivoli de 2015 model ve çok düşük kilometrede. Düşündüğüm diğer alternatif ise Nissan Juke 1.2TC.

Düşüncelerinizi ve fikirlerinizi almak isterim. Teşekkür ederim.

• Zaman zaman aynı liste fiyatına sahip olsalar da bu tür modellerde çok fazla kampanya oluyordu ya da bayii fiyatı uygun oluyordu. Golf gibi modellere göre cazip hale geliyordu. Aynı fiyata satılsa kimse zaten almaz bu tarz araçları. En büyük avantajı uygun fiyatı.

Şu an mesela bu aracın sıfırı 1.425bin tl. Muadili golf 1.727bin. Alırken avantajlı. Bayiilerde olsa 1300bine bile alabilirsiniz çünkü kimse bu araca 1425bin yine vermez.

İkinci elde de bahsettiğiniz gibi farklar yok. 2015 golfler 1milyon civarı, tivoli ler 750bin civarı. İlk alımda ki farkı da hesaba katınca normal.

Mesela şu an mg hs 1.0 luxury plus at 1179bin. Bu aracın muadili olabilecek mokka, 2008, taigo, captur vs 1500bin civarında. Alırken 300-500bin avantajlısın. Bu farkı değerlendirsen 3-5 sene sonra satarken avantajlı bile olursun. Kendimden örnek verebilirim.

Uygun fiyata araç alıp, aradaki farkı değerlendiren birisi uzun vadede her türlü avantajlı olur. 2021 başında 155bine arsa, 470bine 2015 mazda cx-5 aldım. Mazdayı 1100e sattım, arsa en az 1.5 milyon tl. Bu ikisi yerine sıfır golf almış olsam edeceği 1.500bin tl idi.

• son sahibi olma fantazin varsa al .

• Bir sürü alternatif var neden tivoli? fiyatı mı ucuz? bence gerek yok çünkü aracın tercih edilecek ayırt edici bi farklılığı yok kullanmadım ama belki de avrupalı rakiplerindne geridedir bir çok yönden. zaten tutmadı.

• crow in cornfield C kullanıcısına yanıt

Çekindiğim nokta o aslında. Teşekkür ederim: )

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • tavernac1 kullanıcısına yanıt

Hocam fiyat bakımından emsallerine göre uygun, ve kilometresi 2015 olmasına rağmen 20.000 km civarında. Çift taraflı koltuk ısıtma, %71 sıkıştırılmış sac vs.gibi özellikleri cezbetti açıkçası. Söylediğiniz gibi; çok tavsiye edilmiyor o yüzden sizlerin de fikrini almak istedim.

Tivoli yerine ben olsam bunu alırdım diyebileceğiniz alternatifler nelerdir? Tabi fiyat da önemli bu pozisyonda, ortalama 850.000₺ civarı bir şey bakıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Parol. -- 6 Eylül 2023; 16:44:54 >
  • biraz düşük modelli olacak önerilerim ama, honda crv eskide olsa daha mantıklı en azından kardeş olmaz sana. Nisan juke, rav4, qashqai vs. modeller mevcut. malum siteden filtreleyip bakın. ikinci el alınca bilindik markalar daha mantıklı olacaktır bunun tamiri yedek parçası vs. var.

• bence tivoli güzel ara. ben beğenmştim şeklini eşim bğenmedi ondan almamıştık. uygun fiyatı var. ancak işte fiat reno gibi değil. ben hep araçlarıma orjinal parça ile yetkili serviste baktıgım için parçası yok vs lafıyla karşılaşmadım. bence gayet güzel araba. uygunsa fiyatı alınır.

850 bin butceye nerede RAV4 , crv ,Qashqai falan . Adama yüksek km li , eski araçları öneriyorsunuz şaka gibi .

Bence Tivoli güzel bir seçim tek sıkıntısı piyasasının olmaması onun dışında sizi pişman edeceğini hiç sanmıyorum .

• moueson a katılıyorum. alırken ucuz alırsanız, satarken de ucuza satar geçersiniz.

• Kaygerya kullanıcısına yanıt

Bir karar verin. Çinli konusunda yarı yarıya düşer diyordunuz, burada uygun alır uygun satarsınız diyorsunuz. Uygun dediğimiz de 2015 model, tutulmayan, piyasada kalmayan, birçok kişinin bilmediği b segment bir aracın 850bin tl olması. Bence de alınır, binilir ama 850bin tl verilir mi emin değilim. O paraya alternatif seçenekler bulunur bence.

Suv değil belki ama altı yüksek.

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-fiat-hatasiz-boyasiz-2019-trafik-cikisli-egea-1.6-e-torq-hb-otomatik-1119735040/detay

• Moueson kullanıcısına yanıt

tamam da bu adam bir kaza yaparsa, tamponu kırılırsa kaç ay bekleyecek acaba bir parça için? yaygın markalarda bile araçlar haftalkarca yatarken.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tavernac1 -- 7 Eylül 2023; 14:3:10 >
  • commandx C kullanıcısına yanıt

Bu tivoli 0km olarak satilirken golf 8 ile ayni paraydi. Simdi emsal golfler kac para bir bakin. Tivolu golfun yari fiyati.

Cinliler de boyle olacak. 0km golf parasiyla kafa kafaya alinan çinli arac, 5 veya 6 sene sobra ayni donemdeki muadili golfun yarisina satilacak. Bataryanin tukenmesini de eklersek 2. El degeri golfun1/3 u bile olabilir

bence bu arabanın adil fiyatı 600 civarı. 800 binler dolandırılmak olur.

Zaman zaman aynı liste fiyatına sahip olsalar da bu tür modellerde çok fazla kampanya oluyordu ya da bayii fiyatı uygun oluyordu. Golf gibi modellere göre cazip hale geliyordu. Aynı fiyata satılsa kimse zaten almaz bu tarz araçları. En büyük avantajı uygun fiyatı.

Şu an mesela bu aracın sıfırı 1.425bin tl. Muadili golf 1.727bin. Alırken avantajlı. Bayiilerde olsa 1300bine bile alabilirsiniz çünkü kimse bu araca 1425bin yine vermez.

İkinci elde de bahsettiğiniz gibi farklar yok. 2015 golfler 1milyon civarı, tivoli ler 750bin civarı. İlk alımda ki farkı da hesaba katınca normal.

Mesela şu an mg hs 1.0 luxury plus at 1179bin. Bu aracın muadili olabilecek mokka, 2008, taigo, captur vs 1500bin civarında. Alırken 300-500bin avantajlısın. Bu farkı değerlendirsen 3-5 sene sonra satarken avantajlı bile olursun. Kendimden örnek verebilirim.

Uygun fiyata araç alıp, aradaki farkı değerlendiren birisi uzun vadede her türlü avantajlı olur. 2021 başında 155bine arsa, 470bine 2015 mazda cx-5 aldım. Mazdayı 1100e sattım, arsa en az 1.5 milyon tl. Bu ikisi yerine sıfır golf almış olsam edeceği 1.500bin tl idi.

• Ben kısa bir süre Tivoli kullandım; para verip almam! Fabrikası iflas etti. Satın alanlar yeni bir başlangıç yapmak için Ssangyong ismini değiştirdi! Size tavsiyem Ford Kuga Mk2. 2013 yılında üretilmeye başlanan önce 1,6 sonra 1,5 turbo benzinli motora sahip tam otomatik ve 4x4 özellikleri var.

Teşekkür ederim

Evet çekindiğim kısım orası aslında. Ben bakımlarda genelde orijinal parça tercih ediyorum. Sıkıntı yaşar mıyım bilemiyorum

• Moueson kullanıcısına yanıt

Teşekkür ederim. Piyasa kısmı öyle evet, ama yedek parçada problem çıkarır mı bilemiyorum

• Ritter_Ali kullanıcısına yanıt

Bunu bilmiyordum. Ama Tivoli kullanmışsınız, önerinizi dikkate alacağım.

• Bende tivoli var. 1 yildir kullaniyorum. Babama da daha büyüğü korandoyu aldik.

B-suv sinifinda içi çoğu araçtan geniş, bagaji en buyuklerinden 420 lt , donanimi fazla , fiyatı diğerlerinden uygun. Sağlam ve yol tutuşu güzel.

Yetkili Servisleri çoğu servisten uygun. Bakimlari orda yaptırıyorum özel servisten uyguna geliyor.

Son sahibi olanlara bakma sen. Bayilerde millet arac kuyruklarında. 😀

Araca binin kullanın güzel arac.

Piyasa arabasi diye diger markalara fazladan para vermeye gerek yok.

Babama korandoyu sifir 1.150 aldik. Komsusu ayni paraya honda crv aldi. 2017 model ve de 100 bin km. Aldiktan sonra birde lastik ve bakim masrafi yapti. Marka diye cok kullanilmis , yaşı cok arac almayin bence

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.