Şimdi Ara

SSD - Solid State Disk Alımı hakkında yardım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
2
Cevap
0
Favori
228
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    OCZ 128GB Vertex 4 Serisi Sata 3.0 SSD(560MB Okuma / 430MB Yazma) model ssd bulunuyordu ama kısa devre gibi olaylardan dolayı bozdum

Up to 560 MB/s Sequential Read
    Up to 510 MB/s Sequential Write
    Up to 95,000 IOPS 4k Random Read
    Up to 85,000 IOPS 4k Random Write

Şimdi yeni bir Ssd almayı düşünüyorum ve bu konuda bilginize başvurmak istedim.

Açıkcası eski Ssd den çok memnundum, aynısını alabilirim. Ama almışken, daha iyileri varsa onlardan seçip bir ssd almayı düşünüyorum.

OCZ şirketi battı ve onu IBM aldı. hala OCZnin ssd olarak kaliteli olduğunu düşünüyorum. Orjinal sitesi olsun diğer sitelerde olsun SSDler hakkında yeterli bilgi bulamadım. IOPS değerleri bir çok üründe verilmiyor. ve anlamadığım çok farklı değerler var. bunlar hakkında bilgileri olan arkadaşlar yardımcı olabilirse çok sevinirim. Türkiyede yeterli ürün olmadığından yurt dışından da getirmeyi düşünüyorum.

OCZ PTL1-25SAT3-128G 128GB SSD interne Festplatte
    OCZ VTX460-25SAT3-120G interne SSD 120GB
    OCZ VTR150-25SAT3-120G interne SSD 120GB
    Daha farklı ürünler

Üstte gördüğüm bir kaç ürünü paylaştım. 120gb, 128gb yeterli olacağını düşünüyorum. 256gb gereksiz fazlalık ve fiyat olarakta 800tl yi açmamasını planlıyorum. aksi takdirde hayalimdeki ürün bu RevoDrive 3 X2 - PCI Express (PCIe) SSD

Sadece IOPS değeri hakkında bilgim olduğundan, en büyük önceliğim bu değerin 90bin den fazla olması. Farklı markalara çok güvenim olmadığı gibi bilgim de onlar hakkında yok. eğer ki farklı markalarda da güzel ürünler varsa paylaşırsanız sevinirim.
    Şimdiden herkese teşekkürler

• japon_kuklasi kullanıcısına yanıt
    SAmsung evo ... gayet kaliteli ve stabil bir ürün. corsair veya ocz ürün kullanıp bozulan servise giden değişim gelen önerdiğim arkadaşlarımın hepsi memnun
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.