Şimdi Ara

SSD Yandı mı? :(

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
1
Favori
3.118
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

İlk defa SSD kullanacak biri olarak 256GB Sandisk SSD'yi takıp pcimi açtım. Windows 7'de disk yöneticisi görüyordu ve NTFS olarak biçimlendirdim. SSD geldi, sistem gördü oh ne güzel kasayı kapatayım dedim. O ara fanın kabloyu takmadığımı hatırlayınca açma tuşuna uzun basarak kapattım windows açılmadan. Sonra pcyi açtığımda SSD yoktu. Kablolarını değiştirdim ama nafile ne yapsam da SSD gözükmüyor. :( Yanmış mıdır acaba? Bios pilini çıkarsam bir faydası olur mu? Biçimlendirirken bir hata mı yaptım diyeceğim ama o zaman görmezdi biçimlendirme işlemi sonrası.

Bir mb bile dosya atamadan bir dakika kullanmadan gitti SSD :( Yardım lütfen

• inishmore İ kullanıcısına yanıt
    Biosdan ve disk yöneticisinden tekrar bak görülüyormu?

Sata veri ve güç kablolarını değiştir. Anakartta kullandıgın portu değiştir. Kullandıgın portla, sataveri ve güç kabloları ile başka bir hdd dene çalışıyormu. Ssd hala çalışmıyorsa, denediğin farklı hdd çalışıyorsa ssd sizlere ömür ölmüş demektir. Gönder geri yenisi gelsin.

EDİT: Marka modeli neydi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pottteee -- 19 Temmuz 2014; 18:43:51 >
  • eğer ilkte görünüp ikincide görünmediyse maalesef ki yanmış olabilir burdan pek bişe söyleyemeyiz görmek lazım deneme yapmak lazım..
  • Mantığını hiç anlamadım ama biosta ahci yaptım bu sefer diğer harddiskteki windows 7 de açılmaz oldu tekrar ide'ye geçince SSD birden gözükmeye başladı. Çok mantıksız ama görmeye başladığı için nedenini niyesini sorgulamıyorum şu an

Teşekkürler cevaplar için.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.