Şimdi Ara

Star wars kaç bölüm......... (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
74
Cevap
0
Favori
6.276
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 4-5-6 diye çektiler. adam 4 ün öncesini 1-2-3 olarak yaptı. DartVader kimdi neler oldu falan filan ? Luke Skywalker nasıl oldu falan :D
  • doğru 4-5-6 diye gitti
  • arkadaşlar 4-5-6 1-2-3 diye gitti seri. ama bunun nedeni teknolojinin yetersizliği falan değil tamamen bir satış politikası. insanlar üzerinde daha büyük bir ilgi uyandırmak için george lucas bu yönteme başvurdu. ilk film 1978 de çekildi daha bildiğim kadarıyla diğeri 1981 de, diğeri de 1984 de çekildi. 1. film 1999 da, 2. film 2002 de, 3. film de bu sene yani 2005 de gösterime girdi. sonuçta star wars efsanesi son buldu. ama george lucas durmak bilmiyor. ilk filmden yıllar önce yoda nın hayatını anlatan yeni bir film yapacaklarmış. bir de clone wars çizgi filmlerini herkese tavsiye ederim. gerçekten mükemmeller. iki film arasındaki boşluğu gayet iyi dolduruyorlar
  • evet flimler cok güzel ama ben 4-5-6 nın daha önceden ceklildigini dun ögrendım
  • 1-2-3 zaten çok kötü. Star Wars'u efsane yapan 4-5-6'dır ve gerisi hikaye.... 4-5-6 efsane olduğundan ticari amaç güdülerek 1-2-3 yapıldı, ama ne aynı heyecanı ne de aynı atmosferi yakalayabildiler....
  • cok merak ettim mutlaka alıp izlicem
  • Ayrıca 4-5-6 demek de çok yanlış, çünkü onlar 1-2-3'tü yıllar boyunca. Episode I çekilince bunlara mecburen 4-5-6 denildi....

Star Wars - Return of the jedi gösterime girdikten sonra herkez star wars bitti dedi ve Darth Vader'den öncesini konu alan bir bölüm çekileceği kimsenin aklına gelmezdi....

Benim Favorim:

Star Wars :The empire strikes back
  • 4-5-6 nın adı degişik degil dimi...star wars dıyemı isticez.
  • Kardeşim ne adı değişik??? Zaten Star Wars olan o... asıl fake(yanlış bir kelime, ama olsun) olan Episode 1-2-3!!!

Star Wars dedin mi herkesin aklına Darth Vader gelir!!!!!!!!!!!!

Ama Episode 1-2-3'de Darth Vader bile yok, sadece 3'te bikaç dakika!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bethesta -- 24 Haziran 2005, 13:01:06 >
  • Star Wars 1 : A new hope
    Star Wars 2 : The empire strikes back
    Star Wars 3 : The return of the jedi

Gerisi hikaye. Episode 1-2-3 sadece ticari amaçla yapılmış, ama eski ve orjinal serisinin ne başarısını, ne atmosferini, ne hikayesini ne gişe başarısını yakalayabilmiştir.

OK?

A new hope'u seyret ve bu filmin 1978'de çekildiğini dikkate al. Şaşıracaksın. Özellikle de empire strikes back süper bence. Gerçi çoğu kişi return of the jedi'yı çok seviyor.

Diğerlerinin ismini de yazayım, ama bunları sakın diğer üç bölüm ile kıyaslama:

Star Wars Episode 1 : The phantom menace
    Star Wars Episode 2 : Attack of the clones
    Star Wars Episode 3 : Revenge of the sith

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bethesta -- 24 Haziran 2005, 13:10:10 >
  • IMDB'de 80'lerin en iyi filmine bak:
    http://www.imdb.com/chart/1980s

Istersen bi de 70'lere bak:
    http://www.imdb.com/chart/1970s

Episode 1-2-3 hiçbir yerde yok... anladın mı şimdi:

2000 de ise Star Wars'dan sonraki en baba efsanevi film serisi var LOTR:
    http://www.imdb.com/chart/2000s

• kardeşim gerçek hikayeyi bilmeden yorum yapıp başkalarının da yanlış bilgilenmesine sebep
    olmayalım

yukarıda yazdım ilk önce niye 4-5-6 çekildi diye

star wars fanlarının forumlarına girip sorabilirsiniz isterseniz

quote:

Orjinalden alıntı: ángel

george lucas'ın nedeni 1,2 ve 3. filmleri çekmek için yeterli teknolojinin
    bulunmaması
    bu yüzden 4-5-6-1-2-3 diye gidiyor bölümler
    gerçek hikaye iyi sona doğru giderken
    sinemadaki sıra kötü sona gidiyor

yani hepsi bi bütün
    dizi gibi "-aaa bu ilgi çekti hadi yeni bölüm çekelim"
    diye 1-2-3 çıkartılmamıştır

onları birbirinden ayıramayız

yani senin hayranlık duyduğun o hikaye 1-2-3 ün eseri

• DÜnyadaki gelmiş geçmiş en iyi 15 film listesi:

1. 9.0 The Godfather (1972) 127,542
    2. 9.0 The Shawshank Redemption (1994) 155,145
    3. 8.9 The Lord of the Rings: The Return of the King (2003) 109,577
    4. 8.9 The Godfather: Part II (1974) 73,873
    5. 8.8 Shichinin no samurai (1954) 33,607
    6. 8.8 Schindler's List (1993) 100,432
    7. 8.8 Casablanca (1942) 67,799
    8. 8.7 Star Wars (1977) 141,476
    9. 8.7 The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring (2001) 162,331
    10. 8.7 Star Wars: Episode V - The Empire Strikes Back (1980) 109,571
    11. 8.7 Pulp Fiction (1994) 137,735
    12. 8.7 One Flew Over the Cuckoo's Nest (1975) 72,241
    13. 8.7 Buono, il brutto, il cattivo, Il (1966) 31,695
    14. 8.7 The Lord of the Rings: The Two Towers (2002) 119,254
    15. 8.7 Citizen Kane (1941) 62,670

Kaynak:
    http://www.imdb.com/chart/top

• Bana Star Wars'un hikayesini anlatmana gerek yok... 80'li yıllarda da kitaplarını okudum. Daha da filmi çekilmemiş bir sürü hikayesi var..... Ama Star Wars'u Star Wars yapan ilk 1-2-3'tür... Neden Episode 1 gösterime girerken insanlar kuyrukta bekledi??? Çünkü bildikleri hikayenin başlangıcını da seyredebileceklerdi... ama olmadı, aynı havayı yakalayamadı o filmler...
  • Ayrıca bir dizi gibi ise daha 10 bölüm çekilebilir, çünkü 10 bölümlük malzeme var daha.... sonrası ,öncesi, filme dahil edilmeyen gezegenler, ırklar, savaşlar...... biz hikayeden bahsetmiyoruz, filmden...
  • @angel:

Ayrıca neden Star Wars 1-2-3 çıktı, sonra 90'lı yıllarda Episode 1-2-3 çekileceği için 4-5-6 diye değiştirildi (gösterime girdikten 20 yıl sonra!!!) ???

Çünkü Darth Vader'den önceki hikaye daha çok tutacaktı... Bilip bilmeden konuşma...
  • tam emin değilim ama 3 kişi olarak biliyorum. harika bir film serisi son filmini izlemeni öneririm
  • quote:

Orjinalden alıntı: Bethesta

Kardeşim ne adı değişik??? Zaten Star Wars olan o... asıl fake(yanlış bir kelime, ama olsun) olan Episode 1-2-3!!!

Star Wars dedin mi herkesin aklına Darth Vader gelir!!!!!!!!!!!!

Ama Episode 1-2-3'de Darth Vader bile yok, sadece 3'te bikaç dakika!

Anakin Skywalker'ın Darth Vader olduğundan haberin yok heralde.Bu üç bölümde de Anakin'in nasıl Darth Vader olduğu anlatılır.
    Ticari başarı kısmına gelince onu George Lucas'a sormanı isterdim ama kazandığı milyar dolarları saymakla meşguldür şu anda.

• tam emin değilim ama 3 bolum
    olarak biliyorum. harika bir film serisi son filmini izlemeni öneririm
  • bethesta tşk ederiz bilgiler icin
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.