Şimdi Ara

Starbucks (Kahveye fazla para vermek) (12. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
237
Cevap
2
Favori
4.730
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
48 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
Giriş
    öff soğuk içince bide on numara
  • lezzetli çipetpett kullanıcısına yanıt
    Çay 1tl, kahve 2 TL ve nargileye 10tl verip çıktığınız yer neresi acaba? Denemek için gidicem.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • sana göre kahveye 15 lira veren insan saçma geliyor
    bana göre sigaraya 15 lira veren kişi çok saçma
    bir başkasına bir arabaya 200 bin vermek saçma

kimsenin zevkine karışamazsın gelip burayada saçma yazamazsın ben kesinlikle yalakası falan değilim belki 3-4 defa gitmişimdir ama gerçekten kahveleri ( tatlı soslu olanlar ) güzel hiç bir yerde kolay kolay o standartlarda kahve içemezsiniz
    evinizde falanda yapamazsınız onu geç sen bi :)
    kaç yıldır evde kahve yapıyorum kendime öğütücüm var makinem var her türlü aletim sosum var
    bunca yıldır starbuckstaki içtiğim white mocha ya 1 adım yaklaşamadım
    ayrıca ortamları çok güzel internet var istediğin kadar otur ödevini yap işini yap gözünün içine bakmazlar artık kalk git diye
  • Hocam buraya yorum yapan kişilerin bir çoğu kahvenin ne olduğu nasıl üretildiği konusunda fikri yok.Hatta Türkiye geneli böyle bir durum olduğunu düşünüyorum.Olsa olsa kahve bilgisi Türk kahvesidir en fazla.
    Adam git bakkaldan kahve al iç 50 kuruş demiş
    Gerçek kahvenin ne olduğu
    Nasıl üretildiği
    ve hazırlandığı bilmiyor!
    ayrıca makinelerin ne kadar çok pahalı olduğunu bilse böyle bir yorum yapmaz

Bu arada starbucks sade kahveleri ultra bayat olduğu için çok kötü.. Bir kere denemek için aldım içemedim
    ama sütlü ve soslu içecekleri müthiş cidden
  • Beyler iyi güzel bende içiyorumda, bazıları o bardakla (dolu veya boş) dışarda gezmekten ne anlıyor ? Çözen varsa söylesin.Haftanın 3 günü levent,4. levent ve maslak arası otobüsle gidiyorum.Nerdeyse her gün görüyorum.Acelesi vardır alır çıkar anlarımda bu kadar kişi için saçma.Bence bak ben starbucks dan kahve aldım içiyorum imajı vermeye çalışıyorlar :)

• quote:

Orijinalden alıntı: ßyİsMaİLCaN

Hocam buraya yorum yapan kişilerin bir çoğu kahvenin ne olduğu nasıl üretildiği konusunda fikri yok.Hatta Türkiye geneli böyle bir durum olduğunu düşünüyorum.Olsa olsa kahve bilgisi Türk kahvesidir en fazla.
    Adam git bakkaldan kahve al iç 50 kuruş demiş
    Gerçek kahvenin ne olduğu
    Nasıl üretildiği
    ve hazırlandığı bilmiyor!
    ayrıca makinelerin ne kadar çok pahalı olduğunu bilse böyle bir yorum yapmaz

Bu arada starbucks sade kahveleri ultra bayat olduğu için çok kötü.. Bir kere denemek için aldım içemedim
    ama sütlü ve soslu içecekleri müthiş cidden

Aynen.

Ayrıca Starbucks hiçbir zaman en iyi kahveci olduğunu iddia etmedi. İddia ettiği iki şey var. Ambians ve aynı tat ki tüm şubelerinde aynı tadı yakalamak mümkün. Misal White Chocolate Mocha'sı her yerde aynı. Başka bir tat almanız mümkün değil. Bunun sebebi ise tüm süreçlerinin iyi yönetilmesi. Başka esprisi yok zaten. İyi kahve için gurmelere gitmek gerek. Starbucks hızlı üreten ve standart kalitesi olan bir yer. Pahalı mı? Gelir durumuna göre değişir.

• quote:

Orijinalden alıntı: RIP Gwen Stacy

Beyler iyi güzel bende içiyorumda, bazıları o bardakla (dolu veya boş) dışarda gezmekten ne anlıyor ? Çözen varsa söylesin.Haftanın 3 günü levent,4. levent ve maslak arası otobüsle gidiyorum.Nerdeyse her gün görüyorum.Acelesi vardır alır çıkar anlarımda bu kadar kişi için saçma.Bence bak ben starbucks dan kahve aldım içiyorum imajı vermeye çalışıyorlar :)

Mesela sabah okula ya da işe gidiyorsun. Kahve içmek istiyorsun. Oturup kahveni orada aceleyle mi içmek istersin yoksa eline alıp rahat rahat içip, strese girmeden derse ya da ofisteki masana da götürmek mi istersin? Ders çalışacaksan ya da biriyle buluşacaksan Starbucks mekan olarak iyi çünkü rahat, elektrik ve internet bedava ama sadece kahve almak için illa oturmak zorunda değilsin.

• quote:

Orijinalden alıntı: ecrivain

quote:

Orijinalden alıntı: RIP Gwen Stacy

Beyler iyi güzel bende içiyorumda, bazıları o bardakla (dolu veya boş) dışarda gezmekten ne anlıyor ? Çözen varsa söylesin.Haftanın 3 günü levent,4. levent ve maslak arası otobüsle gidiyorum.Nerdeyse her gün görüyorum.Acelesi vardır alır çıkar anlarımda bu kadar kişi için saçma.Bence bak ben starbucks dan kahve aldım içiyorum imajı vermeye çalışıyorlar :)

Mesela sabah okula ya da işe gidiyorsun. Kahve içmek istiyorsun. Oturup kahveni orada aceleyle mi içmek istersin yoksa eline alıp rahat rahat içip, strese girmeden derse ya da ofisteki masana da götürmek mi istersin? Ders çalışacaksan ya da biriyle buluşacaksan Starbucks mekan olarak iyi çünkü rahat, elektrik ve internet bedava ama sadece kahve almak için illa oturmak zorunda değilsin.

Hocam anladım.Fakat elinde taşıyacağına bir şeyin içine koyup taşısa daha mantıklı değil mi ?

• Starbucks'ın kahvesi süper demeyin lütfen(güzel ama süper haketmiyor). Her şubesinde kaliteli barista çalıştırmıyor. Evde bile espresso makinesinde çok daha iyi kahveler hazırlayabilirim ki daha kaliteli kahve alma imkanım da var. Fiyatlar ortalamanın belki biraz üstündedir. Çaya bile 2-3 lira veriyorken kahve hayli hak eder.
    Edit: 3ü1 aradaların başına ateşler yağsın. Gerçek kahve içtikten sonra anca frappe olarak gideri oluyor gerisi yalan. En azından french press yada filtre kahve için. Herhangi bir kahveye bile o kadar krema ve aroma katsan güzel oluyor zaten. Al espressoyu dök uzun bardağa üzerine hafif köpüklü süt ekle iç mis gibi latteni. Starbucksta bal mı koyuyorlar hepsi şekerden fırlamış.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DubSteq -- 17 Şubat 2016; 23:21:53 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: faruk

quote:

Orijinalden alıntı: qqwe55

http://www.kirpice.com/starbuckstan-diski-itirafi/

Buyurun hocam kaynak

*Sitemiz sayfanın en altında belirttiğimiz gibi eleştiri, mizah ve eğlence amaçlı parodi haberler üreten bir sitedir. Bu anlamda hiçbir kurum, kuruluş ya da tüzel kişiyi hedef seçerek olumsuz bir haber yapma gibi bir amacımız yoktur. Starbucks ile ilgili yaptığımız eğlence ve mizah amaçlı haberin yoğun ilgi görmesi, konunun adeta bir şehir efsanesine dönüşmesi ve kuruma yönelik eleştirilerin fazlalaşması karşısında bu açıklamayı yapmak ihtiyacı hissettik. O yüzden Latte kahvelerinizi keyifle yudumlayabilirsiniz

yazıyor verdiğiniz linkte.

Fil boku, kedi boku, maymun boku gibi uygulamalar var. Bunları kahve zincilerinde bulamazsınız. Fabrikasyon üretime uygun değildir çünkü. Starbucks bazı mağazalarında böyle lux kahvelere yer verdiği için ingilizce haber sitelerinden haber çalanlar Starbucks'da fil boku var gibi şeyler uydurabiliyor.

yani elit insanlar icinmi bu uygulama ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi igetsky -- 17 Şubat 2016; 23:20:21 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• igetsky kullanıcısına yanıt
    Evet. Fil bokuyla uğraşıp o kahveyi 2 dolardan az bir fiyata satmaz.
  • mesele firma veya gidip gitmeme meselesi degil.aslinda gerekli gereksiz tepkikerin altinda yatan gercek insanlarin ihtiyac disi trendlere bilincsiz mecburiyet-bagimlilik- hissetmeleri.anin keyfiyetinden ziyade check in yapacagin mekanin rant orani onemli mesele bu.ornek olay:
    A kisisi 2460 liralik telefon aliyor 2 gun sonra senden teli istiyor.kanka sms veya dakikan var mi diye.anlayana...

• MUHABBETIMIZ YOK ETMEYE,STARBUCKS'A GIDERIZ KAHVEYE....

• quote:

Orijinalden alıntı: lezzetli çipetpett

Valla cinhangirde mi yaşıyorsunuz bilmiyorum, bursada kız arkadaşlarımla gayet güzel mekanlarda bu fiyatlara çay, nargile içiyorum. Sen kazıklanıyorsun.

Hocam ben hayat boyu nargileye 20 liradan az vermedim. İstanbul başakşehir. Kaziklanmaya doymuyor buranın halkı.

• quote:

Orijinalden alıntı: OrQuN

Genelde arkadaş grubu ila oturmak ve sakin muhabbet edebilmek için gidiyorum, amerikano veya beyaz çikolatalı moka alıyorum 11 tl ye bence verilebilecek değerini hak eden bir rakam.

11 rakam değil yalnız söylemeden geçemedim.

• Gidiyorsun starbucksa 1 tane büyük boy misto diyorsun yanınada 2 tane küçük kağıt bardak alıyorsun , 1 büyük mistoyu 3 e bölüyorsun masanda , 6küsür liraydı galiba misto , 2küsür liraya kahveni içip gidiyorsun(BUG1)
  • Cahillikten başka bir şey değil. 1 hafta kadar önce büyük boy white chocolate mochayı kartımı algılamaması sebebiyle ödeyemedim. İkramımız olsun efendim dendi. Kahve dünyası sana bunu yapıyor mu? Genel olarak büyük boy filtre kahve söylerim, tek bile gitsem saatlerce 6,25 liraya oturabilirim. Her masanın yanında priz vardır. Bilgisayarımı şarj edip internete girebilirim. Hiçbir garson göz teması bile kurmaz. Kül tablası dolduğu an boşaltılır. Gereksiz gürültü-uğultu yoktur. Tuvaletinden yararlanırım. Ha desen ki, sosyal medyaya ben starbuckstayım diye bağıranlara sinir oluyorum. Anlarım. Ama belli ki hiç starbucksa gitmemişsin
    Edit.imla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 90.nxmcnakka -- 27 Şubat 2016; 15:23:20 >
  • 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.