Şimdi Ara

Starbucks (Kahveye fazla para vermek) (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
237
Cevap
2
Favori
4.730
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
48 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

dışkılı kahve dediğin şey uzakdoğuda kahve çekirdekleri yedirilen fillerin bu çekirdekleri sindirip tekrar çıkarmasından sonra işlenen black ivory markalı kahvedir.
    bu kahve'yi istesen de 15tl'ye içemezsin, tek ölçeğine min 66 dolar vermen gerekli
    http://www.blackivorycoffee.com/#!purchase-black-ivory-coffee/cyre
  • 10 liraya ne yiyecen bkde tavuk burgermi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • FaraziVKayra kullanıcısına yanıt
    Nasıl bir ortamda yaşıyorsun la sen?

Ben çayı 1 liraya kahveyi fincanda 2 liraya içiyorum, yanına nargile filan derken 2-3 saat keyif yapıp 10 lira verip çıkıyorum.

Aklıma takılan birkaç soru var tabii

Bir insan 1 tane kahve isteyip saatlerce boş boş ne yapabilir kapalı mekanda?

Ayrıca bir insan saatlarce oturup neden sadece bir kahve içer? Bir yere bir şeyler içmeye oturduysan 2-3 tane içersin en kötü ki oturduğunun anlamı olsun. 4 saat oturup bir kahve içmek çok garip dilin damağın kurur, 2. Kahveyi istesen iyice kazık olacagını bildiğinden usulca çantandan suyunu çıkarırsın. Ama Starbucks çok ucuuuzz.

İnterneti sömürmek için gidip 1 tane ucuz kahve isteyip laptop ile saatlerce film izleyen tiplerdensen, açıkçası herkesin midesini bulandırıyorsunuz.
    Hee yok ben 1 kahve isteyip 5-6 saat gırgır yapan boşboğazlardanım diyorsan (o kadar saat tek bir kahveyle hayatta kalmak büyük başarı) garsonlar yüzünüze bir şey demiyorlar ama iki adım uzağa gelince ana bacı sövüyorlar size.

Ortamda takılan tipler cidden problemli tipler, ben hiç "ya ben starbucksda takiliyorum" diyen normal bir insan görmedim.

Not: Birkaç ayda bir giderim karameli kahvenin içinde sevdiğimden karamelli bir şeyler içmek için.

Ayrıca bu sözler mado,kahve dünyası vs. saçma mekanlar için de geçerlidir

• Bir çok arkadaşın dediği gibi kimse Starbucks a laf etmesin. Adamlar daha demlemeyi beceremedikleri çayı 5 liraya satıyor. 5 dk sonrada kaldırmak için gözünün içine içine bakıyor.

Ama rahatsız olduğum konu gençlerin Starbucks bardaklarını hiç atmamaları AVM lerde ellerinde dolaştırıyorlar. Hiç bitmiyormu be
  • quote:

Orijinalden alıntı: SEANKingston

Süper olmuş.

Gercekler.
  • bu bi kaveye 15 tl verilirmi ya zihniyeti sayesinde adamlar iyi reklam yapiyo. sbucksa gidin 1 filtre kahve alin 5 tl civari, rahat koltuklara oturun ucretsiz internete girin , cihazinizi sarj edin. yada normal bi kafeye gidin 3u1 arada yapsinlar 6-7 tl verin bitirince garsoñla gozgoze gelmeyin bahsisde verin :)

• lezzetli çipetpett kullanıcısına yanıt
    o fiyatlar varsa bende oturmam sbucksa. Nargile 15-20 cay 2-3 nescafe 5-7 arasi
    ankara.

• küçük kahveciler uyanık olduğundan beri starbucks en iyisi.

kahve falan içecek isem starbucksa gidiyorum diğer kahvelerde 2 si 1 aradayı getiriyorlar starbuckstan pahalı.

diğer türk sermayesi büyük kahvecilerde neredeyse starbucks ile aynı fiyatta satıyor.

yani pahalı olan tek yer starbucks değil. gidilecek ise starbucks aralarında en iyi tercih bana göre.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AvriL -- 16 Şubat 2016; 7:58:01 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: AvriL<3

küçük kahveciler uyanık olduğundan beri starbucks en iyisi.

kahve falan içecek isem starbucksa gidiyorum diğer kahvelerde 2 si 1 aradayı getiriyorlar starbuckstan pahalı.

diğer türk sermayesi büyük kahvecilerde neredeyse starbucks ile aynı fiyatta satıyor.

yani pahalı olan tek yer starbucks değil. gidilecek ise starbucks aralarında en iyi tercih bana göre.

Avril nördün hacım

• quote:

Orijinalden alıntı: Syronwar

quote:

Avril nördün hacım

etten duvarlar ördüm
  • lezzetli çipetpett kullanıcısına yanıt
    Cayi 1 liraya 20 cmlik taburede oturup sokak arasinda dayilarla bir mi iciyorsun?Benim oturdugum yerde normal-kotu bir cafede cay 2.5-3.5 arasi degisiyor.En kotu kahve 5 tl,starbucks kahvesinin yarisi boyutunda filtre kahve ise 7-8 tl civari.Nargile burda 12-15 altinda yok zaten.Nargile icmiyorum ama nargile cay kahve yapsan 25 liradan asagi cikma sansin yok.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Syronwar

quote:

Avril nördün hacım

etten duvarlar ördüm

• Filtre kahve 6 tl, birçok kafe ve pastaneden fiyatı çok daha uygun. Geniş koltuklar ve sınırsız internet. Başınızda hadi kalk git artık diye dikilen garson yok, genelde gençler tercih ediyor. 15 tl'ye de satılan kahve var doğrudur, ona bakarsan kimse alkollü mekanlara da gitmesin, nasılsa Tekel'de daha ucuz. Bunun sonu gelmez, kimse dışarıda hiçbir şey yapmasın o zaman.

Starbucks kültürünü eleştirip hayatı çözdüğünü sananlar çok komik oluyor doğrusu. Ayrıca Starbucks gayet sıradan bir mekan, olayı gidenlerden çok gitmeyenlerin abartmasında bence...
  • Bu Starbucks ın pahalı olduğu imajı nasıl oluşmuş anlamıyorum.
    5 tl ye mis gibi filtre kahve içiyorsun.
    Oturduğun yerde telefonun şarj oluyor.
    İstediğin kadar otur.
    Hiç bişey içmesen, 1 saat otursan 5 tl tutar zaten.

• drkengin kullanıcısına yanıt
    Tchibo yaptigi menuler ile fp oluyor, yoksa bir tek take away filtre kahveleri ucuz.

• Starbucks, nero, carribou gibi yerler bu ulke genelinde ucuz. En azindan taze ve kaliteli kahve kullanip yapmasini biliyorlar.

Yalniz dunya geneline gore de pahali. Kopenhag'da da latte 8.5 liraya geliyor, istanbul'daki latte de. Danimarka'daki adam asgari 9000 lira civari aliyor, Türkiye'deki adam 1500 lira bile almıyor.

E kahve ucuz bir şey, Türkiye'de çalışan giderleri ucuz, iscilik ucuz, danimarka'daki barista 9000 liraya çalışıyor, Türkiye'deki 1500. E o zaman neden bu kahve fiyatları Danimarka ile ayni? Benim kizdigim nokta bu.

• Ben mahmood içiyorum tenesi 25krş
  • Serhat Çakmak S kullanıcısına yanıt
    Çok bilmiş serhat kardeşim;

15 liralık kahve demişsin, sonra da evde içtiğin demişsin.

Yani anladığım kadarı ile evinde bıçaksız, adam akıllı bir kahve öğütücün var, ki bunun fiyatı 200 liradan başlıyor.

Bunun yanında o 15 liralık kahveler espresso bazlı olduğu için espresso makinen de var demek ki, e standartlara uygun espresso veren, süt kopurtebilen makineler de 350 liradan başlıyor.

E tabi bunun yaninda kahve de gerekli, kahveyi taze tutman gerekli, öğütülmüş alamazsın zaten 2 gune bayatlar, kavrulmuş alsan poşeti actiginda 2 haftada bayatlayacak, kavrulmamis alsan internetten siparisi kavurması.

Helal olsun bu derecede kahve sever oldugun icin.

• quote:

Orijinalden alıntı: bursalıtimsah

White Chocolate Mocha ya değiyor 8 lira

Düzenleme: Açıklama nerede paylaşır mısın.

caribou dan turtle white chocolate mocha deneyin birde, snikers parçacıklı
  • Mesela gidin kocatepe kahvecisine,hem adam gibi kahve için. En azından milli burjuvaziye gitmiş olur paranız. Aaa ama pardon o üstünde isminiz yazılı kağıt bardaklar değil mi önemli olan
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.