Şimdi Ara

stilo aracımda arızaa !!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
19
Cevap
0
Favori
9.959
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • merhabalar arkadaşlar bir süredir araç bakıyorduk fiat stilo bulduk 1.6 dynamic galeriye kaporayı verip expertize soktuk aracı ve hiç bir arızası çıkmadı herşey mükemmel çıktı ve sonra aracı satın alıp ruhsatı üstüme geçirdik bugunde araçta büyük bir arıza çıktı beyninde ve bir takım yerinde arıza çıktı masrafı 3bin tl civarıymış yazık günah oldu aldığım arabayamı üzüleyim neye üzüleyim anlamadım zaten krediyle aldım arabayı , şimdi benim yapmam gereken nedir expertizin amacı aracın motorunda yürüyeninde herhangi bir arıza varmı diye test etmek değilmi yoksa niye expertize para verelim... görüşlerinizi bekliyorum şimdiden teşekkürler

• hocam çok geçmiş olsun. İlk hatayı galeriden araç almakla yapmışsınız.
  • beyindeki sorun ne ? su mu almış bişi mi olmuş tam olarak yazsanız belki yardım ederler daha ucuz fiyata halledebilirsiniz. Ayrıca stiloları her ne kadar çok sevsem ve benim için ayrı bir yeri olsada elektronik aksamı iyi değil bunu kabul ediyorum.

Ama dediğim gibi sorunları ve arızalı parçaları tek tek yazarsanız burdaki arladaşlar daha ucuza halletmeniz için yönlendirebilirler.
  • geçmiş olsun ,
  • sağolasın kardeşim galeriden aldık hata ettik valla ne yazıkki , yolda araç seyir halindeyken birden uyarı veriyor engine fount diyor ve araç olduğu yerde duruyor ve 30-40 saniye çalışmıyor bu yüzden beyinde diye düşünüyorlar sorunu ama eğer böyle bir arıza ile karşılaşan varmı acaba
  • bende punto almıştım 2005 model yetkili serviste 50 tl verdim expertiz yaptırdım bişey yok dediler 1 gn sonra kalorifer arızası olduğ ortaya çıktı. yetkili servise güvenmemek lazım. stilo fiatın ürettiği en lüks arabadır ama elektronik aksamı çabuk bozulur geçmiş olsun sorun tam olarak ne ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: dkerem2

bende punto almıştım 2005 model yetkili serviste 50 tl verdim expertiz yaptırdım bişey yok dediler 1 gn sonra kalorifer arızası olduğ ortaya çıktı. yetkili servise güvenmemek lazım. stilo fiatın ürettiği en lüks arabadır ama elektronik aksamı çabuk bozulur geçmiş olsun sorun tam olarak ne ?

arızamı yazdım bi incelermisin belki senin veya tanıdığın birinin başına gelmiş olabilir , şimdi eğer expertiz raporu temiz çıkıpta sorun çıkarsa araçta tazminat davası bile açabiliyormuşsun
  • Inanma sen o ekspertiz de bulunmayan arıza yaparsa mahkemeden para almak için felan. Nasıl ispat edeceksin ? Adam diyecek ki ben ekspertiz yaptığımda sağlam dı. Benden çıktıktan sonra sürücü hatası nedeniyle veya parça yorgunluğu nedeniyle hata ve sorun olmuş derler olur biter. O ekspertiz belgesi sen servisten çıktıktan sonra hükümsüz hale gelir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: uu_r

quote:

Orijinalden alıntı: dkerem2

bende punto almıştım 2005 model yetkili serviste 50 tl verdim expertiz yaptırdım bişey yok dediler 1 gn sonra kalorifer arızası olduğ ortaya çıktı. yetkili servise güvenmemek lazım. stilo fiatın ürettiği en lüks arabadır ama elektronik aksamı çabuk bozulur geçmiş olsun sorun tam olarak ne ?

arızamı yazdım bi incelermisin belki senin veya tanıdığın birinin başına gelmiş olabilir , şimdi eğer expertiz raporu temiz çıkıpta sorun çıkarsa araçta tazminat davası bile açabiliyormuşsun

ben yazarken yazmışsın. ilk defa duydum beyin arızası ile yandın diyebilirim. stiloda umarım cam tavanda yoktur bu cam tavanlarda çabuk bozulur ve yaptırması baya tuzludur haberşn olsun ve geçmiş olsun.

• galericiyle otur konuş düzgün bir biçimde,olumsuz davranış alırsan yasal yollara başvuracağını söyle,aracı geri vermeye çalış,geçmiş olsun.
  • artık ödeyip yaptıracağiz elimde olan hiç bir şey yok demekki , sunroof yok araçta bütün donanımları full ama keşke boş olan modelini alsaydımda hiç yoktan arıza vermezdi bu arabanın heryerinde sensör var , allah yardımcım olsun zar zor araba aldık oda bozuk çıktı
  • quote:

Orijinalden alıntı: afyonlu_erkan

galericiyle otur konuş düzgün bir biçimde,olumsuz davranış alırsan yasal yollara başvuracağını söyle,aracı geri vermeye çalış,geçmiş olsun.

sağolasın , birşeyler oldu zatende parayı felan ödeme yaptık adam dedi oturun bekleyin aracınızın plakaları hazırlanıyor felan 1 saat bekletti belkide o arada birşeyler yaptı eski parçasını taktı bilemezsinki
  • kardeş fiat forumunda stilo başlığına yaz ordaki stilocular sana daha çok yardımcı olurlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: uu_r

sağolasın kardeşim galeriden aldık hata ettik valla ne yazıkki , yolda araç seyir halindeyken birden uyarı veriyor engine fount diyor ve araç olduğu yerde duruyor ve 30-40 saniye çalışmıyor bu yüzden beyinde diye düşünüyorlar sorunu ama eğer böyle bir arıza ile karşılaşan varmı acaba

hocam 'engine fault'tur o motor arızası demek..
  • bizde 2003'te sıfır almıştık bu arabadan.bizdekide aynı arızayı veriyodu ve yolda giderken stop ediyodu.3 kere servise gittik, sorunu bulamadılar sonra aracı değiştirdiler 2. aldığımız araçta hiçbir sıkıntı çıkmamıştı.aracınız kaç model makyajsız kasamı?bu arıza sadece ilk çıkan modellerde var diye biliyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: AR_159

bizde 2003'te sıfır almıştık bu arabadan.bizdekide aynı arızayı veriyodu ve yolda giderken stop ediyodu.3 kere servise gittik, sorunu bulamadılar sonra aracı değiştirdiler 2. aldığımız araçta hiçbir sıkıntı çıkmamıştı.aracınız kaç model makyajsız kasamı?bu arıza sadece ilk çıkan modellerde var diye biliyorum.

evet benim aracımda makyajsız kasa 2003 modelin son aylarında trafiğe çıkmış insallah kücük bir sorunu vardır randevu aldık yine bakalım , sizin araçta sanırım benimkiyle aynıydı 5k modeli
  • Kardeş ilk olarak geçmiş olsun. arabayı alalı ne kadar süre oldu. ?? + Galeriden araba alınır mı ya. bide sen ekspertiz galerici ile mi gittin bu tip seylerde arabayı al git galericinin gelmemesini sağla adam tanıdık cıkmıstır ahmet abimiz hep bize geliyo satsın aracı diye ooo süper araç kalite gibi laflar yapmıştır bu tip seyler cok yaşanır. bide gitmişin stilo almışın araç güzel ama genelde sorunlu araç türkiye piyasında pek tutulmadı parçaları pahalı. vere bilirsen araçı geri vermeye bak. 3000 lira masraf cıkarttan araçtan bu saatten sonra hayır gelmez. ben diyem sana bunlar sana tecrube oluyor dikkat et kardeş benden sana demesi

GALERİDEN ARAÇ ALIRKEN GÜVENMEYİN KİMSEYE ADAM ARACIN KM Yİ 800.000 DEN 150.000 NE DÜŞÜRDÜ. KOMPLE BOYALI ARABAYI PARÇA BOYALI DİYE SATTI. BAŞKA GALERİCİYE BİRBİRLERİNİ DEĞİŞENİ OLAN ARACI BUNDA DEGİŞEN YOK DİYE SATTI FALAN GALERİCİLERİN YALAN SÖYLEME POTANSİYELİ BAYA YÜKSEKTİR BUNU DEVAMLI ARAÇ ALIP SATAN BİRİ BİLİR. ( NERDEN BİLDİĞİME GELİNCE ARKADAŞIN BABASI GALERİCİ ORDAN BİLİYORUM )

• Arkadaslar galericinin sucu yok gibi araci aliyorsun goturup baktiriyorsun problem cikmayinca aliyorsun iki gun sonra bozulunca galerinin gunahi ne?
    Bu sene basinda bi tane bmw coupe arac sattim. Bendeyken problemi yoktu sikintisizdi. Adamlar aldilar goturduler baktirdilar gezdiler ettiler filan begendiler notere gittik vs vs sonra aradan 5-6 saat gecti gecmedi telefon geldi adamlar dedi ki abi arabanin sanzumani dagildi masraflari paylasalim. Dedim kusura bakmayin. Ben size arabayi saglam werdim yapabilecegim bisey yoq. Yani demem o ki araba biraz sans isi.
  • Hocam ne oldu sorun giderildimi?
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.