Şimdi Ara

tagan mi thermaltake mi???

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
29
Cevap
0
Favori
501
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaslar psu almayi dusunuorum aklimda iki model war biri tagan easycon 580 modeli tagan cok sesiz bir cihaz olarak daha onceden biliodum bazi arkadaslar icinde psu oldugunu unutuom demis. easycon serisi secme nedenim hava sirkulasyonunun daha rahat olmasi. bide nerdeyse ayni ozelliklerde thermaltake in TWV500W modeli war cihaz gusele benziorhttp://www.vegateknomarket.com/asp/show_stock.asp?product=W0057

ama benim icin sesiz olmasi cok onemli bir faktor. bu urunler hakkinda bilgisi olanlar wb. napiyim yoksa baska bisi mi dusunsem? aklim biraz karisik bide psu cok onem wermekteyim.

• Enermax en iyisi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: GusFraba

Enermax en iyisi.
    paran varsa enermax al.başka alternatif düşünme.
  • quote:

Orijinalden alıntı: maymunkral

paran varsa enermax al.başka alternatif düşünme.

Alıntıları Göster
    bu başlığı okuyunca direk cevap aklıma geldi ama benden önce davrananlar olmuş bence de enermax al. çünkü thermaltake pek tavsiye edilen bir PSU değil. ben kullanıyorum ama çok da memnun değilim.yeterli performansı aldığıma inanmıyorum. taganın ise çok ciddi bir servis problemi ve bozulma ihtimali var. uzak dur bence.

• quote:

Orijinalden alıntı: hephasto

bu başlığı okuyunca direk cevap aklıma geldi ama benden önce davrananlar olmuş bence de enermax al. çünkü thermaltake pek tavsiye edilen bir PSU değil. ben kullanıyorum ama çok da memnun değilim.yeterli performansı aldığıma inanmıyorum. taganın ise çok ciddi bir servis problemi ve bozulma ihtimali var. uzak dur bence.

Alıntıları Göster
    ben de maalesef aynı şeyi söylemek durumundayım arkadaşlarla.. Sessizlikte de, çift fanıyla hava sirkulasyonunda da, güvenlikte de, her konuda tatmin edicektir.. (Fiyatta da edicek tabi ama olsun.. )

• quote:

Orijinalden alıntı: ronishark

ben de maalesef aynı şeyi söylemek durumundayım arkadaşlarla.. Sessizlikte de, çift fanıyla hava sirkulasyonunda da, güvenlikte de, her konuda tatmin edicektir.. (Fiyatta da edicek tabi ama olsun.. )

Alıntıları Göster
    ikisinden birini alıcaksan tagan al.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ontan

ikisinden birini alıcaksan tagan al.

Alıntıları Göster
    ben desktop PC kullanmıyorum ama buradan takip ettigim kadaarıyla şu anda alınmayacak bir marka varsa o da tagandır.
    Son 1-2 gününün konularını bir karıştır istersen.
  • quote:

Orijinalden alıntı: crein

ben desktop PC kullanmıyorum ama buradan takip ettigim kadaarıyla şu anda alınmayacak bir marka varsa o da tagandır.
    Son 1-2 gününün konularını bir karıştır istersen.

Alıntıları Göster
    halı yıkama makinesi baglayacaksan enermax, supurge icin tagan, ütü icin thermaltake. bilgisayar icinse 350 watt en ucuzundan.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ubd

halı yıkama makinesi baglayacaksan enermax, supurge icin tagan, ütü icin thermaltake. bilgisayar icinse 350 watt en ucuzundan.

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: ubd

anakartını ve/veya hdd ni eline alınca 'niye yandı yaw bunnar?' diye buraya başlık açarsan bu cevabını copy paste yapıcam..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ronishark -- 23 Kasım 2005, 5:12:28 >

• quote:

quote:

anakartını ve/veya hdd ni eline alınca 'niye yandı yaw bunnar?' diye buraya başlık açarsan bu cevabını copy paste yapıcam..

Alıntıları Göster
    100 dolara psu alana kadar 100 dolara bi islemci daha alirim upgrade icin nasiplenirim hiç degilse.

• quote:

Orijinalden alıntı: ubd

100 dolara psu alana kadar 100 dolara bi islemci daha alirim upgrade icin nasiplenirim hiç degilse.

Alıntıları Göster
    enermax yada tagan al ..
    thermaltake alma
  • quote:

Orijinalden alıntı: Buraks23

enermax yada tagan al ..
    thermaltake alma

Alıntıları Göster
    tagan nın servis olayı neredeyse yok dıspırıtoru degıstırmısler basına dert acma mıllet magdur olmus!
  • quote:

Orijinalden alıntı: foxwoods

tagan nın servis olayı neredeyse yok dıspırıtoru degıstırmısler basına dert acma mıllet magdur olmus!

Alıntıları Göster
    Bu ikisi arasından Tagan derim. Ayrıca Taganın Easycon serisinde 120'lik fan var bayağı sessiz. Enermax'lar çift 80'lik fan kullanıyor ve daha sesli. Ama performans olarak Enermax daha iyi diyorlar, fakat bence ikiside eşit.

Şimdi ben Taganı Eksen'den aldım, yani bozulduğunda Eksen garantisi geçersiz mi diyecek??? Öyle birşey yok. Mağdur olanlar zamanında Dijital Center'dan alanlar, o da Dijital Center'in kalitesiz müşteri hizmetinden kaynaklanıyor. Daha doğrusu terbiyesiz tutumundan kaynaklanıyor.

• quote:

quote:

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: ronishark

Arkadaşlar bişey sorucam
    p4 2.4 (northwood) 512 kb işlemci
    asus P4PE i845 Mobo
    2x256 twinmos 333 mhz ram,
    40 gb ve 120 gb olmak üzere iki Seagate 7200 rpm ide hdd.
    asus ati 9550GE 256 mb akran kartı
    cdrom 52x
    teac 40x12x48 (8 mb buffer) cdw.
    işlemci fanı + egzoz fanı + 3 fan daha,
    USB Bağlantılarında da webcam + zoom x4 modem + irda (kızılötesi) sabit takılı
    ve sıklıkla da flash memory takıp çıkarıyorum.
    bu kadar donanım White marka kasa ve uyduruk bir 300 watt power (allah bilir gerçek 300 bile değil) var.
    3 yıldan fazladır bu sistemi bu şekilde kullanıyorum
    (webcam 2 aydır , modemse 5 aydır takılı)
    sistemim oc li. 2.4@2.88 çalışıyor.

sistem yanmadı, acaba benim psu mu kaliteli çıktı dersiniz.

Yani ben açıkçası bir kasa için 90-100 dolar , psu için se 150 dolar vermeyi uygun bulmuyorum.
    50 dolarlık kasa çok rahat yeter bence, 350 watt psu da (hadi 400 olsun) yeterli
    ne bağlıyacan ki sanki... elektrik gidince jeneratör mü çalıştırıcan pc için.
    Bence buna verilecek paradan bir kısmı daha iyi bir donanım için kullanılabilir.

Tabii bu benim görüşüm.
    Yani yanacak olsa önce benim sistem yanardı...

• quote:

Orijinalden alıntı: Öner

quote:

Orjinalden alıntı: ronishark

Arkadaşlar bişey sorucam
    p4 2.4 (northwood) 512 kb işlemci
    asus P4PE i845 Mobo
    2x256 twinmos 333 mhz ram,
    40 gb ve 120 gb olmak üzere iki Seagate 7200 rpm ide hdd.
    asus ati 9550GE 256 mb akran kartı
    cdrom 52x
    teac 40x12x48 (8 mb buffer) cdw.
    işlemci fanı + egzoz fanı + 3 fan daha,
    USB Bağlantılarında da webcam + zoom x4 modem + irda (kızılötesi) sabit takılı
    ve sıklıkla da flash memory takıp çıkarıyorum.
    bu kadar donanım White marka kasa ve uyduruk bir 300 watt power (allah bilir gerçek 300 bile değil) var.
    3 yıldan fazladır bu sistemi bu şekilde kullanıyorum
    (webcam 2 aydır , modemse 5 aydır takılı)
    sistemim oc li. 2.4@2.88 çalışıyor.

sistem yanmadı, acaba benim psu mu kaliteli çıktı dersiniz.

Yani ben açıkçası bir kasa için 90-100 dolar , psu için se 150 dolar vermeyi uygun bulmuyorum.
    50 dolarlık kasa çok rahat yeter bence, 350 watt psu da (hadi 400 olsun) yeterli
    ne bağlıyacan ki sanki... elektrik gidince jeneratör mü çalıştırıcan pc için.
    Bence buna verilecek paradan bir kısmı daha iyi bir donanım için kullanılabilir.

Tabii bu benim görüşüm.
    Yani yanacak olsa önce benim sistem yanardı...

Alıntıları Göster
    @Climanjaro:

Senin sisteminde çok güç harcayan bi parça yok ki Bana sağlam bir tane parça söyle... yok. Basit bi işlemci, basit bi anakart, basit bi ekran kartı, küçük bir HDD ve toplam 512 Ram var.

Ayrıca PSU konusunda şanslı olabilirsin, ama anlamadığın bi konu var. Insanlar sacece sisteme zarar gelmesin diye vermiyor o kadar parayı PSU'ya... Kaliteli bir PSU sessiz çalışır Senin PC'nin ses durumu nasıl? Ayrıca kaliteli bir kasanın üzerinde zaten 120'lik fanlar vardır ve onlar da SESSİZ bir şekilde çalışıp kasa içerisini soğutur.

• quote:

Orijinalden alıntı: Bethesta

@Climanjaro:

Senin sisteminde çok güç harcayan bi parça yok ki Bana sağlam bir tane parça söyle... yok. Basit bi işlemci, basit bi anakart, basit bi ekran kartı, küçük bir HDD ve toplam 512 Ram var.

Ayrıca PSU konusunda şanslı olabilirsin, ama anlamadığın bi konu var. Insanlar sacece sisteme zarar gelmesin diye vermiyor o kadar parayı PSU'ya... Kaliteli bir PSU sessiz çalışır Senin PC'nin ses durumu nasıl? Ayrıca kaliteli bir kasanın üzerinde zaten 120'lik fanlar vardır ve onlar da SESSİZ bir şekilde çalışıp kasa içerisini soğutur.

Alıntıları Göster
    Benim sözde 420W Everest daha yeni yandı. Neyseki herhangi bir parça zarar görmedi ama herkes bu kadar şanslı olmayabilir. O kadar para verdiğimiz donanımları ucuz PSU'lara emanet etmek çok riskli bence. Bu arada ben olsam Tagan'ı tercih ederdim.

• quote:

Orijinalden alıntı: Salvatuon

Benim sözde 420W Everest daha yeni yandı. Neyseki herhangi bir parça zarar görmedi ama herkes bu kadar şanslı olmayabilir. O kadar para verdiğimiz donanımları ucuz PSU'lara emanet etmek çok riskli bence. Bu arada ben olsam Tagan'ı tercih ederdim.

Alıntıları Göster
    bende tagan var.480 wattlık. şu ana kadar birşey yok. pc için sıradan psu diyenler bence yanılıyorlar. herhangi bir şok dalgasında falan pc yi koruyor. ama zamanında sıradan psu varken anakart dahil olmak üzere bir kaç donanim yanmıştı. 1 ay önce bir topikte yine yazmıştım. mahallenin trafosuna gelen bir şok dalgasında( öyle denildi)mahallenin buzdolapları dahi gitti. monitör falan da gittti( yani yandı). ama kasa bileşenlerine bir şey olmadı. psu değilde nedir bunun cevabı. imkanınız varsa kaliteli bir psu alın. servis olayını da gözönünde bulundurun.

• quote:

Orijinalden alıntı: Bethesta

Bu ikisi arasından Tagan derim. Ayrıca Taganın Easycon serisinde 120'lik fan var bayağı sessiz. Enermax'lar çift 80'lik fan kullanıyor ve daha sesli. Ama performans olarak Enermax daha iyi diyorlar, fakat bence ikiside eşit.

Şimdi ben Taganı Eksen'den aldım, yani bozulduğunda Eksen garantisi geçersiz mi diyecek??? Öyle birşey yok. Mağdur olanlar zamanında Dijital Center'dan alanlar, o da Dijital Center'in kalitesiz müşteri hizmetinden kaynaklanıyor. Daha doğrusu terbiyesiz tutumundan kaynaklanıyor.

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: Bethesta

eksen garantisiz demiyecek.DC garantisiz diyecek.çünkü DC bu ürünün ithalatçısıydı.şimdiki ithalatçısı da dijitaltrend.eksen satece satıcı yani malı ya DC den ya da dijitaltrend den almıştır.ve eğer ürün arızalı ise dua et dijitaltrend den almış olsun.çünkü eksen ürünü DC ye getirtip sana sattı ise sarpuli arkadaşın yaşadığı olumsuzlukların 2 katını yaşarsın.çünkü sarpuli direk ithalatçıdan almıştı.direk onlarla muhattap oluyordu.ama sen eksenden aldın,onlar dc ile muhattap oluyor.unutma iş eksenle bitmiyor.önemli olan ithalatçı.

• quote:

Orijinalden alıntı: maymunkral

quote:

Orjinalden alıntı: Bethesta

eksen garantisiz demiyecek.DC garantisiz diyecek.çünkü DC bu ürünün ithalatçısıydı.şimdiki ithalatçısı da dijitaltrend.eksen satece satıcı yani malı ya DC den ya da dijitaltrend den almıştır.ve eğer ürün arızalı ise dua et dijitaltrend den almış olsun.çünkü eksen ürünü DC ye getirtip sana sattı ise sarpuli arkadaşın yaşadığı olumsuzlukların 2 katını yaşarsın.çünkü sarpuli direk ithalatçıdan almıştı.direk onlarla muhattap oluyordu.ama sen eksenden aldın,onlar dc ile muhattap oluyor.unutma iş eksenle bitmiyor.önemli olan ithalatçı.

Alıntıları Göster
    galiba tagan alcam gibi gozukuyor bende okumustum magdurlari ama simdi dijital trend getiror ondan biraz daha rahatim :) sagolin bnm icin ses cok onemlli bir faktor ondan tagan secerim 530 yeterli oluur diye dusunuorum olmassa ikinnci psumuza bakariz ;)

• quote:

Orijinalden alıntı: Scal_01

galiba tagan alcam gibi gozukuyor bende okumustum magdurlari ama simdi dijital trend getiror ondan biraz daha rahatim :) sagolin bnm icin ses cok onemlli bir faktor ondan tagan secerim 530 yeterli oluur diye dusunuorum olmassa ikinnci psumuza bakariz ;)

Alıntıları Göster
    Enermax diyorsuunuz da nerde satılıyor bu meret link filan verebilirmisiniz
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.