Şimdi Ara

TCL QD-Mini LED vs LG OLED

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
9 Misafir (1 Mobil) - 8 Masaüstü1 Mobil
5 sn
23
Cevap
0
Favori
892
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Yeni bir TV alma arifesindeyim.

TCL C755 QD-Mini LED 4K TV 75C755 // 65 inç LG OLED AI B4 4K Smart TV OLED65B46La.

Genel olarak bu iki model arasındayım. TCL 75", LG 65" ve fiyatları hemen hemen aynı.

Yerel yayınları pek izlemeyeceğim. Tod - Exxen vs. üzerinden maçları, dijital içerik platformları üzerinden film dizi vs. izlerim. Bir de hafta da birkaç gün PS5 oynarım.

Aynı fiyata 75" alma şansım var ve TCL sertifika olarak LG'ye göre daha dolu. Aynı paraya LG'nin EVO serisi panelini alabiliyor olsam belki düşünmezdim ama B4 OLED modeli olunca, neden daha büyüğünü almayayım diye düşünüyor insan.

Siz olsanız hangi modeli tercih ederdiniz?

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler, iyi forumlar.

www.tcl.com
    TCL C755 QD-Mini LED 4K TV
    https://www.tcl.com/tr/tr/tvs/c755

lg tr
    65 İnç LG OLED AI B4 4K Smart TV 2024 - OLED65B46LA.APDZ | LG TR
    https://www.lg.com/tr/tv-soundbar/oled/oled65b46la

Bu modellere ek olarak 75QNED86T6A modeli de alınabilir gibi aslında ?

lg tr
    75 inç LG QNED AI QNED86 4K Smart TV 2024 - 75QNED86T6A.APDZ | LG TR
    https://www.lg.com/tr/tv-soundbar/qned/75qned86t6a

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CodyTravers -- 9 Eylül 2024; 12:45:40 >

• Hocam samsung 75q80d yada lh 75qned86 serisi olabilir.Ama hic biri bir oled i tutmaz.bulabilirseniz 65s90c alin bence.
    edit:tcl turkiyede cok pahali.yurtdisinda lg samsung un yari fiyatina satiliyor.lg samsung disina kesinlikle cikmayin.Özellikler kagit uzerinde harika ama gercekte malesef :))
    çin mali telefonda 200 mp kamera var yaziyor.Apple da 16 mp gibi:))
  • popturceyn P kullanıcısına yanıt

65s90c  ve LG B4 arasında hangisini tavsiye edersiniz yorumlama şansınız var mı acaba? teşekkürler.

• CodyTravers kullanıcısına yanıt
    hocam kesinlikle s90c oneririm.Hem daha parlak hem de daha soğuk calisiyor.B4 daha yeni bir model ama giris segmenti malesef.

teşekkür ederim yardımın için sağolasın

Samsung bayisinin mesajina gore hareket etme. Her konustugu yalan. Samsung qled panelleri tcl den alir ustune 30 bin fark koyar satar. Oled mi miniled mi dersen ikisinin de negatif pozitif yönleri var. Ben miniled tercih ederim. F/p açısından

• Maximum kartin varsa şu an hepsiburada da 65c755 43bine geliyor kacirma derim.
  • Standart tv yayınları izlemeyeceksen ( logo yanığı riski az olur diye düşünerek ) kesinlikle oled diyorum. Yok ben karma kullanım yapacağım ve uzun saatler tv açık olacak diyorsanız QLED öneririm. Bütçeniz müsaitse ve üst seviyelere çıkabiliyorsanız Samsung derim. Kağıt üstündeki değerlere takılmayın mümkünse gidip görün ve öyle alın.

Bunları daha önce LG oled b7 , Samsung Q80r ve şimdi de TCL c845 kullanan biri olarak söylüyorum 😊

Edit: Samsung panellerini kendi üretiyor. Önceden sony ile ortaklardı daha sonra sony ayrıldı. Ama sony qled panellerini samsung dan almaya devam ediyordu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dkc44 -- 9 Eylül 2024; 21:44:16 >
  • dkc44 D kullanıcısına yanıt

Samsung çindeki lcd panel fabrikasını TCL'ye satalı birkaç yıl oluyor CSOT markası ile. Sadece Oled panel geliştirmesi için korede bir fabrikası var henüz faaliyete geçmeyen.

en.wikipedia.org
    Samsung Display - Wikipedia
    https://en.wikipedia.org/wiki/Samsung_Display

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hibo -- 9 Eylül 2024; 22:10:55 >
  • hibo H kullanıcısına yanıt

Bilgi tazelemiş oldum, teşekkür ederim.

hocam eski lcd fabrikasini satmisti.zaten yillardir qled lerde auo panel kullaniyordu sony ile beraber.tcl sadece 98 inc leri uretir butun markalara.
    qled olmayan dusuk panellerde genelde hkc lgd glbl ureticileri kullanirlar.

2023'te üretilen samsung televizyonların % 26'sında CSOT panel kullanıldı. Samsung'un en çok kullandığı panel csot.

flatpanelshd
    Nearly 60% of Samsung TVs now have Chinese LCD panels
    https://www.flatpanelshd.com/news.php?subaction=showfull&id=1688552620

çok tşk ederim.

rica ederim hocam.sanirim tcl firmasinin calisanlari var burada sayilarida fazla ugrasimayacagim artik.amaclari ne onu da anlamiyorum.

Çalışanı değilim, 3 yıldır TV'sini kullanıyorum, çok da memnunum. Samsungu her koşulda öven fanlarına karşı bilgi düzeltmesi yapıyorum sadece konu tcl olunca...

Olabilir ama her markanın uzun yıllardır buralarda adamları vardı zaten 😊 TCL ile ilgili en büyük sıkıntım cihazın hakkını veremeyen yazılımı. Bunu düzeltsinler ben de tavsiye edebilirim.

• hibo H kullanıcısına yanıt

Kim tcl hakkında bir sey yazsa bu herif boyle ithamlarda bulunuyor.

• OLED'in görüntü kalitesinde genel bir üstünlüğü var. Konu sadece kontrast ve tepki süresi olsa, bu konuda yeni Mini-LED'ler de zaten üzmez.

Ancak OLED'in görüntüye kattığı bir derinlik ve keskinlik etkisi var. Objelerin 3D etkisini arttırır ve birbirinden daha iyi ayrıştırır. Bu olay özellikle oyunlarda ve çekim açısı oyunlar gibi olan filmlerde kendini belli eder. Tercihinizi bunu düşünerek yapın derim.

Tabi OLED almışken en az LG C serisi almak iyi olur. Fakat B4 de, Evo serisinde yer almasa da, yeni EX panele sahip. EX, ilk Evo panellerin geliştirilmiş hali.

Yani B4 çok parlak değil, işlemcisi bir tık geri falan, ama panel ömrü olarak üst serileri aratmaz. Kampanyayla uygun fiyata bulunursa alınabilecek bir TV.

Ayrıca, LG B serisinin görüntü işlemcileri bile, HDR ton haritalamayı TCL'den iyi yapabilir. TCL o konuda yol katetse de, hala tam güven vermiyor. Karmaşık sahnelerde parlaklık ve kontrastı iyi ayarlayamayabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Castle Bravo -- 10 Eylül 2024; 16:37:49 >

• Castle Bravo kullanıcısına yanıt

Birinin böyle bir yorum yapmasını ve beni gazlamasını bekliyordum resmen :)

Kağıt üzerinde yazan xxx Nit parlaklık benim için çok da önemli değil. Sabahları çalışıp akşamları evde olan insanlarız eşimde bende, parlaklığın fazlasıyla yeteceğini düşünüyorum.

Ne zaman mağazalara gitsem OLED hep daha derin daha hoş gelmiştir, en iyisinden en kötüsüne hep aynı duyguyu hissetmişimdir.

Ayrıca 2024 LG TV'lerin webos2028'e kadar güncelleme alacak olması, yapay zekanın ve yazılımın tepede olduğu şu dönemde uzun ömürlülük açısından bence çok çok iyi bir kazanım.

OLED yanığı konusunda da artık Allah yardımcımız olsun elimden geldiğince dikkat eder, konuyla ilgili ne kadar ayar özellik varsa açarım ne yapayım :)

Samsung s90c yi hemen her yerde fazlaca övüyorlar. B4 le kıyas bile edilemez baya baya iyi diyorlar. Aralarında da aslında çok da bir fiyat farkı yok ama açıkçası LG yerine hangi markayı alsam içimde kalacaktı gibi hissediyorum..

Bu sebeplerden ötürü az önce bir 65'' B4 siparişi verdim. Umarım memnun kalırım.

Kurulumdan sonra soru sormak isteyen arkadaşlar olursa veya ben herhangi bir problem yaşarsam, burayı yeşillendirelim..

Herkese teşekkürler.

samsung piyasaya öyle bir para yağdırıyor ki bazı mağazalar kendini kesiyor satmak için nerdeyse :) teknoloji olarak gerçekliği yok, s90c kötü bir cihaz değil fakat siyahları LG kadar başarılı veremiyor.

Artık zaten karar vermişsiniz :)

Hayırlı olsun hocam iyi günlerde kullanın.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.