Şimdi Ara

Telefon daha iyi gibi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
529
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar hiç anlamam bu fotoğraf makinesi işinden bu aralar fotoğraf çekmeye sardım.Ama telefonum daha iyi çekiyor gibi galaxy grand prime.Fotoğraf makinesini de 700 tl ye almıştık öyle iyi bişey de degil ama ekranı küçük o yüzden mi öyle geliyor acaba.Bazıları foto makinesiyle telefonu kiyaslayamazsin fotograf m. her türlü ezer diyor kalite anlamında doğru mudur

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Yz_Hakan -- 8 Ağustos 2016; 5:21:49 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Evet büyük ihtimal ekran farkındandır.Her ikisinin fotolarını bilgisayardan yan yana getirip izlemek daha doğru olur.Foto makinanızın marka modeli nedir?
  • cep telefonu ekranı ve compact makinenin ekranı kullanılarak, çekilen fotoğraflara bakılacaksa;

cep telefonları, fotoğraf konusunda epey ilerledi. çekim sonrası iyileştirme (jpeg işleme) ve 4 inch gibi bir ekran üzerinden gösterdiği için, 700 liralık bir compact makineden daha iyi sonuç vermesi bence mümkün.

compact makine ancak, doğru ayarlarda ve doğru ışık ile, ve varsa jpeg işleme gibi özellikleri açık ise cep telefonu ile başa çıkabilir.

çekilen kareler, bilgisayar ekranında görüntülenecekse,

compact makine, daha büyük sensörü sayesinde, ceo telefonunu kolayca geçebilir. jpeg işleme anlamında compact makineden çıkan fotoğraflara, bilgisayarda bir miktar müdahale etmek gerekebilir.
  • Makinedeki kalite ile telefondaki arasındaki farki bilgisayarda anlayabilirsiniz kameraların ekranları telefondan daha kalitesizdir

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Compact bir miktar daha iyidir ancak raw çekemediğinizden dolayı jpeg işlemesinden kaynaklı olarak telefonlar daha iyi fotoğraf verecektir.

Dolayısıyla yanında fazladan alet taşımanıza değmiyor bu zamanda.

Hatta crop sensorlu jpeg işlemesi iyi olmayan eski dslr makineler bile jpeg halde telefonlardan geri kotu gozukebiliyor.

Bu donemde iyi fotoğraflar çıkarmak istiyorsanız iyi bir dslr yanında iyi bir fotoğraf işleme bilgiside gerekiyor.

• bende hem Samsung WB150F var hemde iphone 5s
    fotoda çok farketmiyor ama videoda 5s bariz çok iyi çekiyor
    bu söylediğim telefonun ekranından makinenin ekranından yada pc ekranından değil 60" tv de izlediğimde daha iyi ortaya çıkıyor
    makinedeki lense özelliklere bakıyorum birde 5s tekine şaşırıyorum.
    artık neredeyse hiç kullanmıyorum sadece telefon ile hallediyorum.

hatta bir yerde okumuştum bir çok fotoğraf makinesi üreticisi telefon üretimine dönmeyi düşünüyormuş.
  • Bazı makinalar örneğin fujinin ve olympusun aynasızları çok iyi jpeg kalitesi sunuyor. İşlemeye gerek kalmıyor ama canon mesela 650d jpeg çıktısı çok donuk. İşlemek gerekebiliyor. Ben mesela olympus omd em5 kullanıyorum. Mükemmel jpeg kalitesi var.
    Telefonlar isterse 30 sene geçsin büyük sensörlü kamera kalitesine ulaşamaz. Yanından bile geçemez

• Iphone 6s bircok go prodan daha iyi cekiyor ama go prolarda satiliyor nedense gece cekimlerinde ozellikle

• Telefon daha kullanışlı bende lumia 925 vardı kamerası çok başarılıydı . Fotoğraf makinesini taşıması dert. Compact alsanda üst seviye compactlar hariç telefon gibi çeker. Dslr alsan lensler dünya para taşıması dert. O yüzden telefon iyidir.

• Bütün telefonlar 2 cm den sonsuza kadar net çeker, sanatsal fotoğraf çekmeyeceksen amatör birini tatmin edecek neticeler sunar.
    Diyaframa müdahale edemiyorsun, alan derinliğine müdahale edemiyorsun, 4 yaşında birine ver o da telefonla gayet güzel fotoğraf çeker.
    Burada fotoğrafın ne amaçla çekildiği önemli...
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.